Докле је Србин у стању да трпи?

Ово је релативно. Пораз када на војно и полицијски контролисану територију пустиш страну војску, а ти се повучеш, а твој народ са тобом, као избеглице... и допустиш да се на тој територији ствара парадржава која не подлеже законима и уставу Србије... а формално је и даље у оквиру "СР Југославије" је већи пораз него када таква територија прогласи независност.

Па релативно и јесте, али је реално избор био повући војску, и добити тај папир, који нажалост ничему не служи, ту резолуцију, или изложити Србију тепих бомбама и уништењу читаве инфраструктуре и огромним људским жртвама...

Резолуција 1244 је са нашег аспекта и даље на снази... а то што је неко једнстрано укида, практично и нема неког значаја јер је никада нисмо ни користили, већ смо чекали... А дочекали смо ово.

Ма, мука ми је и да мислим о томе...

Што рече неко, велики имају привилегију да потписују споразуме, али да потписнао не поштују... Ја не могу а да не окривим власти после 05. октобра што никад нису позвале на стриктно поштовање одредби резолуције 1244, а дичили су се добрим односима са Западом. Очигледно је било од почетка да су обичне марионете и бедници...
 
@ ccaterpillar

Da te pitam nesto, ali nemoj da se ljutis. Zasto ne citiras kao i svi ostali, da se lepo vidi koga si citirao?:dontunderstand:


Па зато што најчешће не цитирам све, него сам неке делове, па ми је овако лакше да их покупим, тј. само селектујем то на шта имам намеру да одговорим, и копирам...

Овако као што сам урадио сад би ми узело више времена...
 
Hajde da kažemo da smo bespomoćni kada je u pitanju poboljšanje odnosa sa velikim silama i uopšte drugim državama.
Ali, koji je stepen te bespomoćnosti kada nam najveći deo obradive površine zvrji neobrađeno, a mi uvozimo pšenicu????
И то те терају велике силе, јер на тај начин уништаваш домаћу привреду.
 
beskonacno trpi onaj koji je izgubio samopostovanje...koji vise nema ponosa...dostojanstva----ovakvo stanje je dovelo ljude do ocaja...do osecaja beznadja....razocarenje je veliko....sve je ovo dovelo do velike inercije...glad bi mogla pokrenuti nesto...ali robovlasnici uspesno doziraju gladne...a covek bez samopostovanja ne trazi mnogo..ponasa se ko zivotinja....samo da je sit i da nije zedan...ne trazi mnogo ali zato ni ne daje od sebe mnogo...narod je zaboravio sta je standard---sta je normalan zivot...sve je vise sirotinje koja prezire one koji imaju osnovno...narod se ponasa kao copor izgladnelih vukova...u stanju je da se pokolje medjusobno da bi samo jedan iz copora uzeo plen...
 
E pa da, to bi najbolje bilo tako. Da razvalimo ceo Beograd kao Grci Atinu, pa da posle placamo obnovu iz dzepa poreskih obveznika, strava ideja...

Та демонстрација силе није баш за одбацивање, јер се властодршци тада упитају да ли би у неком следећем налету могле да буду разваљене њихове главе...
А само то може бити довољно да уштеди више пара од штете изазване ломљавом..
 
Tera me da u svojoj kući radim ono šta on zapoveda, a ne ono što ja hoću???
To mu dođe definicija okupacije.
Па наравно. Шта мислиш, да је Ђелић самовољно потписао једнострани трговински споразум?
Па чак и ретардирана особа зна да је тај уговор штетан за Србију.
Захваљујући њему су профитирали домаћи увозни лоби, као и они од којих смо увозили.

Да, да...окупација....робовласништво на мала врата.;)
 
alan_ford_1.jpg
 
1. Волела бих да ми свако од Вас напише свој индивидуални праг толеранције !

2. Зашто смо ми , као народ, толико трпељиви?
(Грци порушише Атину због намета и задуживања власти, а веровали или не храна им је много јефтинија него наша, и три пута квалитетнија)

3. Шта треба да се деси па да Срби дигну ''буну на дахије'' ?

Ја не знам одговоре!:confused:

1. trpeljivi smo zato što smo munuti u glavu

2. treba neko da nas natera da se napijemo rasola
 
NISI CITALA ALAN FORDA :eek:

ovom se od tebe nisam nadala ... :cmok2:
И најбољи праве пропусте.:mrgreen:

1. trpeljivi smo zato što smo munuti u glavu

2. treba neko da nas natera da se napijemo rasola

Па ништа, ајмо онда у производњу киселог купуса, на велико.:zper:
 

Back
Top