"DOBIO SAM SPISAK ČIJU DECU NE SMEM DA DOTAKNEM DOK PRESKAČU KOZLIĆ" Miloš je radio kao nastavnik, a OVO PONAŠANJE roditelja ga je šokiralo (VIDEO)

Pod uslovom da ovaj covek govori istinu.

Za ovakve spiskove prvi put cujem. Ucitelj mog deteta je mladic, deca ga grle, on grli njih, vodi ih za rucice, brise im nosice, fotografise decu ..nikada niko nije rec kazao od roditelja.
Naprotiv, majke ga obozavaju!
Na viber grupi vlada opste odusevljenje kao da nisu odavno udate.

Ni traga od represije roditelja ili pak ucitelja.
Vodice decu i na rekreativnu nastavu. Niko ali NIKO nije postavio pitanje ko ce pomoci mozda sa pranjem dugih kosa.
Zna se, putuju i uciteljice, oni ce to sve najbolje resiti.

Ljudi se olako u medijima prave na monstrume bez razuma i pameti.
Zavisi o kojoj se školi radi. Ja,konkretno, nikada nisam imala problema, divni roditelji koji su uvek maksimalno sarađivali u svim oblastima vasp. obrazovnog rada, slali decu sa mnom na rekreativnu, mada sam ja uvek pomalo imala taj nelagodni osećaj kada moram da proverim da li su mi se dečaci tuširali, na primer. Sve to jer smo, na neki način,zaplašeni zakonima na osnovu kojih će možda, neki roditelj da, iz ko zna kog razloga uperi prst u nekog od nas i optuži ga za neprimereno ponašanje. Dok mi dokažemo da nije istina, već je nanesena šteta svim poštenim nastavnicima.
 
Poslednja izmena:
Pod uslovom da ovaj covek govori istinu.

Za ovakve spiskove prvi put cujem. Ucitelj mog deteta je mladic, deca ga grle, on grli njih, vodi ih za rucice, brise im nosice, fotografise decu ..nikada niko nije rec kazao od roditelja.
Naprotiv, majke ga obozavaju!
Na viber grupi vlada opste odusevljenje kao da nisu odavno udate.

Ni traga od represije roditelja ili pak ucitelja.
Vodice decu i na rekreativnu nastavu. Niko ali NIKO nije postavio pitanje ko ce pomoci mozda sa pranjem dugih kosa.
Zna se, putuju i uciteljice, oni ce to sve najbolje resiti.

Ljudi se olako u medijima prave na monstrume bez razuma i pameti.
Nisi ispratila, radi se o devojčicama srednje škole i njihovim roditeljima...
 
Nisi ispratila, radi se o devojčicama srednje škole i njihovim roditeljima...

U pravu si, nisam ispratila.

Nisam ni znala da se kozlic preskace nakon petog (?) osnovne.
Nisu nas terali da radimo gimnastiku u gimnaziji.

Ali...imali smo slucaj da su se smuvali maturantkinja i profesor.
Ostali su smuvani i vencali su se xy godina kasnije ali njenom ocu je uvek bio odvratan (verovatno i ostao) jer je on bio njen profesor.
Mozda je covek i bio u pravu, bez obzira na njegovu mladost, nije smeo tako daleko da ode.

Sa tinejdzerkama se ni ja ne bih blisko petljala...da budem iskrena.
Njima divljaju hormoni a ni same ne znaju sta su, devojke ili poodrasla deca. Nemaju osecaj, neretko ni stid, nezrele su a cesto pune nekog laznog samopouzdanja.
Stvarno moze profesor da nadrlja, manje ili vise kriv ili pak potpuno nevin.

Da sam u prosveti, birala bih rad sa mladjom decom.
 
U pravu si, nisam ispratila.

Nisam ni znala da se kozlic preskace nakon petog (?) osnovne.
Nisu nas terali da radimo gimnastiku u gimnaziji.

Ali...imali smo slucaj da su se smuvali maturantkinja i profesor.
Ostali su smuvani i vencali su se xy godina kasnije ali njenom ocu je uvek bio odvratan (verovatno i ostao) jer je on bio njen profesor.
Mozda je covek i bio u pravu, bez obzira na njegovu mladost, nije smeo tako daleko da ode.

Sa tinejdzerkama se ni ja ne bih blisko petljala...da budem iskrena.
Njima divljaju hormoni a ni same ne znaju sta su, devojke ili poodrasla deca. Nemaju osecaj, neretko ni stid, nezrele su a cesto pune nekog laznog samopouzdanja.
Stvarno moze profesor da nadrlja, manje ili vise kriv ili pak potpuno nevin.

Da sam u prosveti, birala bih rad sa mladjom decom.
Zato sam ja i otišla u mlađe razrede. Rizično je kada dođe mlad profesor fizičkog vaspitanja u srednju školu, koliko puta se dešavalo da se tinejdžerke zaljube i ako profesor ne reaguje, krene izmišljanje afera. Nikako ne podržavam da profesor, bez obzira koliko da je mlad i pomisli u nekom trenutku na učenice na bilo koji drugi način, osim profesionalnog.
 
Zato sam ja i otišla u mlađe razrede. Rizično je kada dođe mlad profesor fizičkog vaspitanja u srednju školu, koliko puta se dešavalo da se tinejdžerke zaljube i ako profesor ne reaguje, krene izmišljanje afera. Nikako ne podržavam da profesor, bez obzira koliko da je mlad i pomisli u nekom trenutku na učenice na bilo koji drugi način, osim profesionalnog.

Ja te razumem. Isto je ucinila i profesorica engleskog koja radi u skoli sa malom decom. Presla je sa fakulteta. Bila je neka cistka i neprijatnosti su se nizale.
Presla je da radi sa osnovcima, privatno doradi i stalno ima osmeh.

Tesko je prepraviti vec polustvoreno dete u gimnaziji. Lakse je dok su mali a i vas ucinak je veci, znacajniji i ostavlja dublji trag.

Neku profesorku iz gimnazije ili sa faksa covek upamti ili ne, ali uciteljicu nikada ne zaboravlja.
 
Ja te razumem. Isto je ucinila i profesorica engleskog koja radi u skoli sa malom decom. Presla je sa fakulteta. Bila je neka cistka i neprijatnosti su se nizale.
Presla je da radi sa osnovcima, privatno doradi i stalno ima osmeh.

Tesko je prepraviti vec polustvoreno dete u gimnaziji. Lakse je dok su mali a i vas ucinak je veci, znacajniji i ostavlja dublji trag.

Neku profesorku iz gimnazije ili sa faksa covek upamti ili ne, ali uciteljicu nikada ne zaboravlja.
Posebno ako voliš svoj posao i decu :heart:
 
Zato sam ja i otišla u mlađe razrede. Rizično je kada dođe mlad profesor fizičkog vaspitanja u srednju školu, koliko puta se dešavalo da se tinejdžerke zaljube i ako profesor ne reaguje, krene izmišljanje afera. Nikako ne podržavam da profesor, bez obzira koliko da je mlad i pomisli u nekom trenutku na učenice na bilo koji drugi način, osim profesionalnog.
Tebe samo treba pustiti da ti stigne ....misao...:)
 
U teretani? A kakve to veze ima sa časovima fizičkog vaspitanja? A bivši profesor u teretani, kakve veze ima sa nama koji pridržavamo i pazimo da vam se deca ne povrede na času ?
Pa bivši ugledan profesor fizičkog koga svi cene i uvažavaju i još ga svi zovu profesor. A i nastavnika fizičkog koga sam imao u srednjoj školi nije bio ništa bolji. Hvalio mi se da je imao intimne odnose sa učenicom iz susedne škole.
 
Na žalost, to je surova istina, kada vodim decu na rekreativnu, strogo vodim računa da slučajni ne uđem u kupatilo dok se tuširaju, ali sve vreme stojim ispred vrata da se ne povrede...ljudi, vi zaiste ne shvatate sa kojim se nebulozama mi susrećemo prema novim pravilnicima..

Pa pametna naša država i njena pravila. Ništa se ne rešava sistemski, nego sve izmisle preko noći i misle rešili su problem, kao sa policajcem u školi... Nemoj slučajno da se neko bavi vaspitanjem, nego stavi žandara... Užas.
 
I to je povod sa se tuđa deca hvataju za zadnjice i stukove? Bez kozlića ne može? Kozlić je smisao svega?
a ko prica o zadnjici?
naravno da ce ga prihvatiti za kuk da ne padne ili cesce za ruku..

sta treba posle da se desi?
da se dete saplete, padne licem na strunjacu i slomije nos?
sta mislis ko bi onda bio odgovoran?
dete, primitivni roditelj koji kao ti ima predrasude ili profesor fizickog?
naravno profesor fizickog.

kod svakog doskoka profesor drzi ruke u blizini deteta i ne pipa ga ali je spreman da ga zgrabi ako pocne da pada..
niceg perverznog nema u tome osim u glavama perverznjaka koji bi ocigledno radili svasta da su na tom mestu, bas kao i ti cim tako razmisljas.

isto kao sto mislis da namestam listu jer bi ocigledno ti to radio da si na mojoj poziciji.
 
a ko prica o zadnjici?
naravno da ce ga prihvatiti za kuk da ne padne ili cesce za ruku..

sta treba posle da se desi?
da se dete saplete, padne licem na strunjacu i slomije nos?
sta mislis ko bi onda bio odgovoran?
dete, primitivni roditelj koji kao ti ima predrasude ili profesor fizickog?
naravno profesor fizickog.

kod svakog doskoka profesor drzi ruke u blizini deteta i ne pipa ga ali je spreman da ga zgrabi ako pocne da pada..
niceg perverznog nema u tome osim u glavama perverznjaka koji bi ocigledno radili svasta da su na tom mestu, bas kao i ti cim tako razmisljas.

isto kao sto mislis da namestam listu jer bi ocigledno ti to radio da si na mojoj poziciji.
I ako nema vežbi sa kozlićem propašće celo fizičko obrazovanje deteta? Preskakanje kozlića je olimpijska disciplina? I da nekim slučajem postane postoje mnoge olimpijske discipline pa ih nema u obrazovnom sistemu fizičkog vaspitanja.
 
Na stranu sad kozlić i to, mi smo kao roditelji apsolutni idioti.
Nekad se znalo kada te učitelj/nastavnik iskritikuje roditeljima šta te čeka kada dođeš kući. Danas su roditelji apsolutno na strani svoje dece bili oni u pravu ili ne, prete, ucenjuju, podmićuju nastavnike, bore se svim sredstvima za prosek deteta, samo ne uče i ne rade sa njima.
Da, učiteljima više nije dozvoljeno ni da ćušnu ni da podviknu i ruke su im vezane, ali nije ni kod kuće mnogo bolja situacija, roditelji sve manje uče i rade sa decom.
Sve se nosi prvenstveno iz kuće! Vaše dete je onakvo kako ste ga vi vaspitali, ne učitelj, ne nastavnik, nisu oni tu da ispravljaju krivu Drinu nego da vam pomognu i skrenu pažnju na neke propuste i da edukuju vaše dete.
Pitam se šta će biti sutra ako se neko dete povredi jer nastavniku fizičkog nije dozvoljeno da ima kontakt sa tim detetom? Opet će škola biti kriva, nikad roditelji.
Da, sistem je poremećen i ima mnogo propusta ali i mi smo govna.
 
I ako nema vežbi sa kozlićem propašće celo fizičko obrazovanje deteta? Preskakanje kozlića je olimpijska disciplina? I da nekim slučajem postane postoje mnoge olimpijske discipline pa ih nema u obrazovnom sistemu fizičkog vaspitanja.
onda najbolje ukini sve telesne i gimnasticke vezbe iz fizickog.
mi smo radili i na razboju i peli se po kanopcu i svasta jos nesto na strunjaci, kolutove, svece..mostove.. visili po preckama itd itd....
da..dete treba da preskace kozlic jer se tako radi koordinacija pokreta i skoka.
 
onda najbolje ukini sve telesne i gimnasticke vezbe iz fizickog.
mi smo radili i na razboju i peli se po kanopcu i svasta jos nesto na strunjaci, kolutove, svece..mostove.. visili po preckama itd itd....
da..dete treba da preskace kozlic jer se tako radi koordinacija pokreta i skoka.
Teško je objašnjavati nekome ko ovako,kao on, shvata fizičko vaspitanje, zašto i koliko je bitno da deca budu fizički aktivna...
 
Шта ће некоме помоћ за колут напред???
То се ради на струњачи.
i meni to nije jasno.. ja sto nisam sportski tip, pa sam radila bez problema kolut napred i nazad, cak i kozlic..a ovo sad sve kilavo..
 
i meni to nije jasno.. ja sto nisam sportski tip, pa sam radila bez problema kolut napred i nazad, cak i kozlic..a ovo sad sve kilavo..
Од килавих родитеља килава деца. Моји су били способни зато што су им и родитељи способни. Физичка култура је веома битна.
 
Prezaštićujući roditelji - anksiozna i usamljena deca.
Ne znaju da se posvađaju pa pomire, da padnu pa nastave da se igraju, da pate pa prebole.. jer ih roditelji štite od frustracija svih vrsta ( koje su neophodne za razvoj i psihološko osnaživanje) tako da ovi odrastaju u uplašene, nesamostalne, pogubljene i prestrašene od života.
 
Prezaštićujući roditelji - anksiozna i usamljena deca.
Ne znaju da se posvađaju pa pomire, da padnu pa nastave da se igraju, da pate pa prebole.. jer ih roditelji štite od frustracija svih vrsta ( koje su neophodne za razvoj i psihološko osnaživanje) tako da ovi odrastaju u uplašene, nesamostalne, pogubljene i prestrašene od života.
Imam utisak da trenutno postoje dve grupe roditelja : oni koji prezaštićuju svoju decu i oni koji ne pitaju za svoju decu. Ne znam šta je uticalo na tu polarizaciju ali posledice su katastrofalne, što se da primetiti iz raznih slučajeva.
 

Back
Top