Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na sajtu ambasade stoji da gimnazijalac je noks grupa 4.Spada u kvalifikovane radnike.Ja sad imam dva pitanja.Koja je moja struka kao zavrseni gimnazijalac sta mogu da radim? I da li je problem sto je privatna gimnazije? Da li ce priznati? Gledala sam svugde odgovore ne mogubda nadjem.Pitala sam neke ljudenu nemackoj niko nema pojma.
 
Na sajtu ambasade stoji da gimnazijalac je noks grupa 4.Spada u kvalifikovane radnike.Ja sad imam dva pitanja.Koja je moja struka kao zavrseni gimnazijalac sta mogu da radim? I da li je problem sto je privatna gimnazije? Da li ce priznati? Gledala sam svugde odgovore ne mogubda nadjem.Pitala sam neke ljudenu nemackoj niko nema pojma.
Tesko da mozes ista raditi u Nemackoj sa gimnazijom jedino sad u slucaju ako imas nekog da ti bas hoce pomoci napraviti ugovor ali i tad moras imati neke certifikate, jer usustini gimnazija se i upisuje da bih mogla dalje studirati sta hoces,bez nekog dodatnog kursa ili certfikata sa nasom gimnazijom si u Nemackoj niko i nista.
 
Pa to onda neće još 3 meseca do 3.4tog užas...
Veoma tesko progognozirati jer ovo sve rade iz namere jer ovi nasi ih iz ministarstva molili da to odugovlace valjda mora neko i ovde motati kablove u ovim fabrikama za 200 evrica.Samo jedan primer 2016 kad je izasao ovaj zakon na termin se cekalo par sedmica i tad je ogromnan broj ljudi bio ispred ambasade znaci masa ljudi i sve su primali i veoma brzo resavali,sad kad odes ispred ambasade ima ljudi mozes ih na prste nabrojati, jer ne moze me niko ubediti da Nemci koji su sila i za sve imaju efikasno resenje da oni mogu obraditi sve one koje se prijave veoma brzo samo da oni to hoce.
 
Ko zna sta se radi, uglavnom nista ne valja, ako se nesto ne ubrza bice losa situacija, daj boze da stignu polovinu 2018. da podele do isteka ovog zakona.
Mozda rade to i namerno, cekaju da vide da li ce zakon vaziti posle 2020., znace se do kraja ove godine, ko zna sta ce biti sa svima nama koji ne stignemo do tad da ugrabimo termin...
 
Veoma tesko progognozirati jer ovo sve rade iz namere jer ovi nasi ih iz ministarstva molili da to odugovlace valjda mora neko i ovde motati kablove u ovim fabrikama za 200 evrica.Samo jedan primer 2016 kad je izasao ovaj zakon na termin se cekalo par sedmica i tad je ogromnan broj ljudi bio ispred ambasade znaci masa ljudi i sve su primali i veoma brzo resavali,sad kad odes ispred ambasade ima ljudi mozes ih na prste nabrojati, jer ne moze me niko ubediti da Nemci koji su sila i za sve imaju efikasno resenje da oni mogu obraditi sve one koje se prijave veoma brzo samo da oni to hoce.
slazem se apsolutno sa tobom
 
Zdravo svima.
Aplicirao 20.03.2019 ... NOKS 1-2...
Da li postoji šansa da ću dobiti termin do kraja 2020 po zakonu 26.2
interesuje me vaše mišljenje...
Hvala...
Ko se prijavi i krajem 2020 tj.dokle vazi taj zakon moci ce dakle da ceka na termin i posle 2020 takva su pravila jer ovi bih iz ambasade vec sad zabranili da se prijavljuje ako nije tako logicno,medjutim ako kojim slucajem sta ne promene do tada znaci sve je moguce jer poznati smo pod tim da nam zapadnjaci namecu resenja i tako ce biti i ovde kako Svaba odluci brate.
 
Ko se prijavi i krajem 2020 tj.dokle vazi taj zakon moci ce dakle da ceka na termin i posle 2020 takva su pravila jer ovi bih iz ambasade vec sad zabranili da se prijavljuje ako nije tako logicno,medjutim ako kojim slucajem sta ne promene do tada znaci sve je moguce jer poznati smo pod tim da nam zapadnjaci namecu resenja i tako ce biti i ovde kako Svaba odluci brate.
Lupas ko otvoren prozor

Ko STIGNE na termin do kraja 2020. a ne ko aplicira. Jasno pise na sajtu ambasade. Posle 31.12.2020. nema vise, ende.

Sto se tice noksa 1-2, kako dele, daj boze da zavrse i februar do kraja isteka zakona.
 
Na sajtu ambasde jasno pise da ce se termini deliti sve dok vazi Uredba a to je do 31.12 2020,posle toga je kraj za sve koji se trenutno prijavljuju iili su prijavljeni i ne stignu da dobiju termin.
 

Prilozi

  • 20190923_163745-1.jpg
    20190923_163745-1.jpg
    16,6 KB · Pregleda: 46
Koja je onda logika da jos uvek dozvoljavaju da ljudi apliciraju za termin putem interneta, valjda bi ukinuli ako su svesni da nece svi stici na termin, a i prakticno ovaj zakon vazi dve a ne cetiri godine, posto ce samo izgleda 2018 da otarase, a i to ako bude.
Uostalom krajem ove godine ce sve da se zna.
Glupo je da se neko nada i ceka i na kraju da se ispali🤔
 
Deo izjave Štefana Majera, državnog sekretara u Ministarstvu unutrašnjih poslova Savezne Republike Nemačke, o detaljima novog zakona te kako postupati kada na snagu stupi novi zakon, a još bude na snazi takozvano pravilo za Zapadni Balkan.
"Kad smo već o pravilu o zapošljavanju građana zapadnog Balkana: ova mera ističe krajem 2020. Znači, novi zakon i ovo pravilo postojaće paralelno najmanje godinu dana. Koje pravilo će imati prednost?
Pravilo o zapadnom Balkanu nije ničim povezano s novim zakonom. Još nije odlučeno da li će ovo pravilo biti produženo. Narednih meseci ćemo, i to ne samo u ministarstvu unutrašnjih poslova, intenzivno da se bavimo pitanjem, da li produžiti ili ne.
Na neki način, građani sa zapadnog Balkana su privilegovani.
Ko ispunjava uslove za useljavanje po oba pravila može da izabere ono koje je za njega povoljnije. Ako neko ne ispunjava zahteve za useljavanje po novom zakon onda za tu osobu još uvek postoji mogućnost useljavanja u Nemačku na osnovu pravila o zapadnom Balkanu
."
 
Koja je onda logika da jos uvek dozvoljavaju da ljudi apliciraju za termin putem interneta, valjda bi ukinuli ako su svesni da nece svi stici na termin, a i prakticno ovaj zakon vazi dve a ne cetiri godine, posto ce samo izgleda 2018 da otarase, a i to ako bude.
Uostalom krajem ove godine ce sve da se zna.
Glupo je da se neko nada i ceka i na kraju da se ispali🤔
Koja je logika da noks 1-2 jos februar 2018 nisu zavrsili ulaze u 7 mesec,ovde se sve kosi sa logikom,jednostavno su jasno napisali do kad dele termine i njih ne zanima logika,clan tomas je lepo skinu tekst sa sajte gde jasno pise da je 31.12 2020 kraj za ovaj zakon i da se do tada dele termini.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top