Quantcast

Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

Heuston

Zainteresovan član
Poruka
289
Ja sam aplicirao za termin noks 3-5 prosle godine u februaru. Da li se ti termini po starom zakonu i dalje dele ili je pametnije odma stonirati i predati po novom? Hvala 👌
Odmah stornirati i po novom aplicirati,caki da docekas taj termin a ne verujem,trazice ti istu dokumentaciju tj.nostrifikovanu diplomu i certifikat jezika,a termin ces dobiti dosta brze.

sone1992

Zainteresovan član
Poruka
136
Hehe to ti je danasnja Nemacka ko nije bijo ne zna sta je to,ma potrosacko drustvo jer sve to nesto sto zaradis na kraju meseca a nije mnogo ustvari im vratis na kraju sve te evrice kroz razne potrebstine i aktivnosti i tako sve u krug op plate do plate pa do penzije,pa kome se svidja to je to,ima naravno izuzetaka koji dobro zaradjuju i ne muce se,rade u normalnoj firmi,mogu na primer dobar stan da iznajme,imaju normalno radno vreme,auto da imaju i mogu da vode normalan socijalni zivot ali je takvih veoma,veoma mali procenat koji su dosli sa ovom uredbom za zemlje Z.Balkana.
može se reći, skoro savim su zatvorili dolazak. i inače da vam kažem pošto sam Nemačkoj - mnogo traze a malo daju, mnogo uzimaju a malo ostaje. slabo plaćaju a traže profesionalce koji od prvog radnog dana rade u fulu, imaju diplome i govore jezik
To svi kazu a opet se niko ne vraca, imam ja primera koji su tamo po 30 god i stalno kukaju kad ih pitas, msm ako je toliko lose neka se vrate ovamo i rade za 250e.

FDDD

Aktivan član
Poruka
1.157
To svi kazu a opet se niko ne vraca, imam ja primera koji su tamo po 30 god i stalno kukaju kad ih pitas, msm ako je toliko lose neka se vrate ovamo i rade za 250e.
pa ja iskreno razmisljam da li da se vratim, ja sam imao 700e platu u Srb. obzirom da ovde placam stan a u Srb ne, mala je razlika u novcu da bi se ostalo ovde. ne znam sta drugi kazu ali ovo ti je moja prica.

Heuston

Zainteresovan član
Poruka
289
pa ja iskreno razmisljam da li da se vratim, ja sam imao 700e platu u Srb. obzirom da ovde placam stan a u Srb ne, mala je razlika u novcu da bi se ostalo ovde. ne znam sta drugi kazu ali ovo ti je moja prica.
Izdrzi ti par godina do trajne boravisne dozvole pa posle mozes gde hoces kad si vec sve to izboksovao jer mnogi sanjaju o toj vizi,mozes i posao posle menjati,pazi zaznuto je to tudjina ubija treba covek na svojoj kozi to da oseti,ali pogledaj masovna su otpustanja u Nemackoj i Eu u nemackim medijima, i veliko je pitanje da li ce ovi iz ambasade u opste deliti termine i u kom broju,aplicirati za termin na primer vise u opste ne mozes kao do daljnjeg, bice tu velikih izmena ili ce odobravati vize onima koji su im zaista potrebni.

Poslednja izmena:

FDDD

Aktivan član
Poruka
1.157
Izdrzi ti par godina do trajne boravisne dozvole pa posle mozes gde hoces kad si vec sve to izboksovao jer mnogi sanjaju o toj vizi,mozes i posao posle menjati,pazi zaznuto je to tudjina ubija treba covek na svojoj kozi to da oseti,ali pogledaj masovna su otpustanja u Nemackoj i Eu u nemackim medijima, i veliko je pitanje da li ce ovi iz ambasade u opste deliti termine i u kom broju,aplicirati za termin na primer vise u opste ne mozes kao do daljnjeg, bice tu velikih izmena ili ce odobravati vize onima koji su im zaista potrebni.
tudjina ubija polako ali sigurno, treba izdrzati 5 godina za dobijanje stalne boravisne vize...

Heuston

Zainteresovan član
Poruka
289
tudjina ubija polako ali sigurno, treba izdrzati 5 godina za dobijanje stalne boravisne vize...
Zar je toliko lose,znam taj osecaj boravio sam dosta puta u Nemackoj par puta na duzi period,u Svabiji je najvaznije naci drustvo evrici su tu na zadnjem mestu,uradi nesto ako ne ide tu gde si,promeni firmu ili grad,pokrajinu,ne znam gde si ali na jugu je dobro konkretno bayern i baden-wuttenberg ima dosta nasih,razna desavanja i mentalitet svaba je drugaciji u pozitivnijem smislu.

FDDD

Aktivan član
Poruka
1.157
Zar je toliko lose,znam taj osecaj boravio sam dosta puta u Nemackoj par puta na duzi period,u Svabiji je najvaznije naci drustvo evrici su tu na zadnjem mestu,uradi nesto ako ne ide tu gde si,promeni firmu ili grad,pokrajinu,ne znam gde si ali na jugu je dobro konkretno bayern i baden-wuttenberg ima dosta nasih,razna desavanja i mentalitet svaba je drugaciji u pozitivnijem smislu.
bas istocna nemacka nasih nema skoro uopste. promenicu pokrajinu, samo cekam da dobijem aufenthalt

sone1992

Zainteresovan član
Poruka
136
Pa dobro to u Srb i nije tako losa plata, sad sta znam.
Ja ovde sa faksom radim za duplo manju platu, tako da mislim da je ipak tamo bolje, ovde se nista ne ceni, niciji trud i rad.

Pahuljicaa

Početnik
Poruka
4
Ja sam aplicirao za termin noks 3-5 prosle godine u februaru. Da li se ti termini po starom zakonu i dalje dele ili je pametnije odma stonirati i predati po novom? Hvala 👌

izvini zakacila sam se na vaš komentar, nova sam i zelim samo podeliti srecu... nova kao korisnik prijavljeni, i ne znam gde se pise komentar🤣

Dragi moji dobila sam termin za 30.06.2020 cekanje od 24.11.2019 spajanje porodice.

Srecno svima...

Mene samo zanima posto ne radi ambasada hocu li ih zvati i videti kad treba doći? Hvala ❤

Petar Sever

Početnik
Poruka
18
izvini zakacila sam se na vaš komentar, nova sam i zelim samo podeliti srecu... nova kao korisnik prijavljeni, i ne znam gde se pise komentar🤣

Dragi moji dobila sam termin za 30.06.2020 cekanje od 24.11.2019 spajanje porodice.

Srecno svima...

Mene samo zanima posto ne radi ambasada hocu li ih zvati i videti kad treba doći? Hvala ❤
Cestitam Vam i puno srece :)
Mozete li nam reci sa kojom kategorijom radite spajanje porodice?
Hvala :)

Pahuljicaa

Početnik
Poruka
4
Hteo sam Vas zapravo pitati kojoj NOKS kategoriji pripada Vas supruznik? :)
Kada ste se prijavljivali za termin za spajanje porodice odabrali ste neku od podkategorija. Koju?
Hvala :)
Izviniiite 😃 on je tamo rodjen... nije preko noks-a... Nem. državljanin ... ali kad sam aplicirala termin receno mi je da cemo cekati kao i svi ostali. Eto cekali smo 7 meseci

tomas1982

Zainteresovan član
Poruka
322
A jel moguca registracija novih termina na ambasadi trenutno? Ja koliko sam cuo zbog ovog virusa i svega na prihvataju nove zahteve? Hvalaa
Ma kakvi to nece oni proraditi dok se ne pronadje nekakva vakcina ili ako sam virus ne nestane budi siguran, samo nece to niko da kaze,evo juce samo preko 1500 zarazenih u jednoj fabrici mesa,stavili celi gradic u karantin i okrivili upravo radnike iz ovog dela Evrope gde i mi spadamo koji su tu vecina.

Poslednja izmena:

Strale11

Početnik
Poruka
10
Ma kakvi to nece oni proraditi dok se ne pronadje nekakva vakcina ili ako sam virus ne nestane budi siguran, samo nece to niko da kaze,evo juce samo preko 1500 zarazenih u jednoj fabrici mesa,stavili celi gradic u karantin i okrivili upravo radnike iz ovog dela Evrope gde i mi spadamo koji su tu vecina.
Ma da jasno sve, nadam se da kada ambasade prorade, nece opet biti dugorocno cekanje na termine. Hvala na info 👌

MMMisaaa

Zainteresovan član
Poruka
219
Sto se tice spajanja porodice juce su se na fb grupama javljali da su dobili termin za 29.6. Najvise je bilo termina za spajanje sa osobom koja ima nemacko drzavljanstvo i koliko sam video jedna se osoba javila da je aplicirala 21.11.2018 a spajanje je sa osobom sa srpskim drzavljaninom...
Tačno je tako kako si odgovorio RR13 za spajanje porodice.

Heuston

Zainteresovan član
Poruka
289
A jel moguca registracija novih termina na ambasadi trenutno? Ja koliko sam cuo zbog ovog virusa i svega na prihvataju nove zahteve? Hvalaa
Nije moguce aplicirati i potpuno je sigurno da se ove godine nece ni moci aplicirati radi virusa i velikog broja nezaposlenih u Nemackoj i EU,ostalo je da podele termine eventualno za spajanje i sigurno medicnarima jer im preko trebaju i to je za ovu godinu sigurno tako,a za ostale ako se ne desi neko cudo ali sve ide u tom smeru da toga nece doci.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.