Quantcast

Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

dzony982

Zainteresovan član
Poruka
128
Juce imao termin u ambasadi. Vozac kamiona. Registrovao se 25.06.2018. Videcemo odgovor ambasade za 14 radnih dana. Bez sertifikata B1 nivo znanja jezika nema potrebe da se trudite. Goethe institut preporucen.
A na koju je foru on uopste dosao na termin kada ambasada ne prima obrade zahteva pogotovo ne po starom,i nisu uopste dosli do tog termina ja sam registrovan 05.06.2018 pa nisam jos uvek pozvan.I pojasni mi moilim te sta si hteo reci sa jezikom b1?hvala

dzony982

Zainteresovan član
Poruka
128
A na koju je foru on uopste dosao na termin kada ambasada ne prima obrade zahteva pogotovo ne po starom,i nisu uopste dosli do tog termina ja sam registrovan 05.06.2018 pa nisam jos uvek pozvan.I pojasni mi moilim te sta si hteo reci sa jezikom b1?hvala
Druze, da li si ti ustvari bio juce na terminu? A registrovao si se 25.06.2018.? Ja sam se registrovao 5.6.2018. I nisam pozvan na termin, nemam ni info da je ambasada pocela da deli termine za vozace. A mislim da , ako ti poslodavac napise da on od tebe ne trazi sertifikat B1, da sa tobom moze da komunicira dobro na nemackom, a to prodje u Nemackoj na odlucivanju, nema ambasada nista sa odlucivanjem, tj. odbijanjem zahteva zbog neposedovanja sertifikata B1.

Petar Sever

Početnik
Poruka
19
Pridruživanje supružniku koji već radi u Nemačkoj i ima kvalifikaciju Noks 3-8
Konkretno, radi se spajanje sa supruznikom koji radi u Nemackoj i nosilac je plave karte.

1) Da li supruznik koji radi spajanje treba da ima polozen Nemacki za A1?
Ranije je takodje pisalo u formularu kao potrebno ali u sustini nije vazilo za plavu kartu pa samo da proverimo kakva je sada situacija.
2) Da li za vencani list na medjunarodnom obrascu koji se podnosi vazi neka vrsta ogranicenja u vremenu kada je izdat?
Tj. da on treba da bude npr, ne stariji od 6 meseci i slicno?

Hvala unapred

Heuston

Zainteresovan član
Poruka
293
Da li ima iko proverenu informaciju kada ce ambasada krenuti da radi u punom sastavu, tj. kada ce moci da se aplicira za nove termine?
Ako ne krenu sad u julu ili avgustu gotovo je do te neke vakcine i zbog te ne zaposlenosti u eu najavljuju se nove odredbe i prepreke,ko je blizu termina ima sanse ako krenu medjutim ko je daleko tesko jer i Nemci najavljuju drugi talas bolestine na jesen pa ce tada opet biti zastoj,noks 1-2 je najverovatnije svoje odradio,za medicinare nema krize jer nece Svabo da menja pelene i kupa starce za 1200 evrica,za nas ostale visokokvalifikovane i strucne radnike znaci sve se lomi sad u ova dva meseca.

sone1992

Zainteresovan član
Poruka
136
Ako ne krenu sad u julu ili avgustu gotovo je do te neke vakcine i zbog te ne zaposlenosti u eu najavljuju se nove odredbe i prepreke,ko je blizu termina ima sanse ako krenu medjutim ko je daleko tesko jer i Nemci najavljuju drugi talas bolestine na jesen pa ce tada opet biti zastoj,noks 1-2 je najverovatnije svoje odradio,za medicinare nema krize jer nece Svabo da menja pelene i kupa starce za 1200 evrica,za nas ostale visokokvalifikovane i strucne radnike znaci sve se lomi sad u ova dva meseca.
Nece Svabo ni ulicu da cisti, da zida i da radi na skeli isto za te pare, tako da to sve jos nepoznato, oni traze skolovani kadarza bukvalno sve.

Heuston

Zainteresovan član
Poruka
293
Nece Svabo ni ulicu da cisti, da zida i da radi na skeli isto za te pare, tako da to sve jos nepoznato, oni traze skolovani kadarza bukvalno sve.
Sve to odrade i popune Bugari,Rumuni i Poljaci,oni mogu samo pasos u dzep,mislis da je toliko Nemcima stalo do nas,pa sad ti najvljuju kvotu od po 15.000 radnih dozvola godisnje za zve Z.Balkanske zemlje i nista vise,i iz tog razloga ambasada i deli termine tako sporo,a ne iz razloga sto ne mogu kao radi kapaciteta jer to su price za decu nego dele samo koliko im je dozvoljeno da puste ljudi.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.