Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo da podelim nesto sa vama, posto pratim situaciju od februara 2018 jelte...pricam nesto na FB sa jednim od mnogih koji cekaju termin...nas je sve sto je moglo lose da zakaci zakacilo da bi nam se oduzio taj termin.

Da ne nabrajam po redu evo sve djuture : nisu u svojoj zgradi i ne radi konzulat punim kapacitetom, kraj mandata starog ambasadora (mart april maj skoro nije deljen uopste sa terminima) pa letnji odmori, pa su onda
trazili salterske radnike za ambasadu jer nisu imali dovoljno (bilo na sajtu ambasade) pa onda dolazak novog ambasadora i ekipe, pa zimski odmori... sve u jednom cekanju...

sve u svemu taj kraj mandata i prvi deo 2018 godine deljenja termina (citaj NEDELJENJA) nas je osakatio i zato cekamo ovako. Ovo od septembra cak i ide pristojno mada imam informaciju da grupne uopste nisu radili
od septembra tako da se ceka i za njih vec punih 5 meseci.
 
Poslednja izmena:
ljudi srpski nazovimo kod95 odnosno cpc sertifikat nemacka priznaje u potpunosti kao i srpske vozacke dozvole. informacija od nemackog adac u nastavku. danas sam postavio upit. ČITAJTE ????? ?? ????? ????????.
????? ?????????? ?????? ? ????? ?????? ?????? ????? ? 11 ???, ?????? ??????? ???????
???? ????????? ? ???????? ??? ????????. ??? ?? ?????? ?????? ? ?? ????? ?????? 95.
???? ????? ?? ?????? ? ???? ??????? ??????? (??????? ????????????? ??????), ??? ?????? ?? ?? ?? ???
?????????? ?? ?????? ???????? ?? ?? ???????? ?? ???????? ??????????, ?? ???? ????? ??????a.
 
28.08.2018 registrovan za termin,NOKS 3-5. Jos cekam. Radni ugovor mi pocinje 01.04.2019. Nadam se da ce uskoro biti sve sredjeno. ????

Citao si verovatno ovde koliko se ceka termin...rano je da mislis o tome...ako ovako ide a po svemu dosad nece se nista proneniti uzmi savladaj neki nivo jezika trebace ti...i taman ce termin stici krajem leta..taman ces imati 3 ugovor...pozz i samo strpljene..ja sam na 3 ugovoru..i jos imam do termina dosta...

- - - - - - - - - -

Ne, mogu u obe. Licno poznajem osobu prijavljenu u obe ambasade pa ceka gde ce je pre pozvati. Sta da se radi, ne mozemo mi tu nista.

Brze,jace,bolje...
 
ljudi srpski nazovimo kod95 odnosno cpc sertifikat nemacka priznaje u potpunosti kao i srpske vozacke dozvole. informacija od nemackog adac u nastavku. danas sam postavio upit. ČITAJTE ????? ?? ????? ????????.
????? ?????????? ?????? ? ????? ?????? ?????? ????? ? 11 ???, ?????? ??????? ???????
???? ????????? ? ???????? ??? ????????. ??? ?? ?????? ?????? ? ?? ????? ?????? 95.
???? ????? ?? ?????? ? ???? ??????? ??????? (??????? ????????????? ??????), ??? ?????? ?? ?? ?? ???
?????????? ?? ?????? ???????? ?? ?? ???????? ?? ???????? ??????????, ?? ???? ????? ??????a.

Koja je informacija od ADAC-a?
 
To sto si sada rekao je samo nagadjanje da se razumemo. Isto kao sto je ovo za nedelje cekanja sto sam ja rekao nagadjanje na osnovu toga sto se vec desilo. Videcemo.
Ne razumem zasto se drze toga!Tacno se zna kao sto si naveo 3 sedmice 10 dana podele.U cemu je problem?Kao da ne mogu nekad podeliti i 20 dana za 3 sedmice!Oni su napravili neku svoju strategiju i drze se toga,ne odstupaju!
 
Da podelim sa vama moje dosadasnje iskustvo zahtev za termin 23.11.2017 noks 1-2 termin 16.11.2018. Na terminu receno da za pomocnika negovatelja mora da se ima med. skola sreca imala sam ugovor o Ausbildungu pa je po tome predato pocetak skole novi ugovor za skolu od 01.10.2019. 21.11.2018 poziv iz Ambasade da se donese stari ugovor o Ausbildungu sa pocetkom 01.10.2018 da viza ne bi bila od Jula (sad vec ove godine) odnet ugovor odmah tog dana nakon nedelju ipo dana stize pismo iz Ambasade da dostavim ugovor koji su mi trazili koji sam rekla da cu im dostaviti isti dan sto je i uradjeno. Odlazim do Ambasade i kazem da sam dostavila ugovor isti dan dobijam odgovor aha da evo ga nasli smo ga.. U ponedeljak 21.01.19 dobijam pismo da moj zahtev ne moze da se nastavi zato sto auslenderbehörde i Arbeitsamt ne moze da odlucuje zato sto skola pocinje 01.10.2019 (stari ugovor nije ni poslat) da dostavim pismo ako se slazem da se nastavi sa obradom mog zahteva u Julu 2019. U Ambasadi mi govore da mi ne treba novi termin u Julu samo da im dostavim sad pismo i potvrdu od poslodavca da ce me cekati za Jul mesec i u Julu ce biti zavrseno.. izvinjavam se na dugom postu eto mozda nekom zatreba..
 
Pozdrav svima, pisem prvi put na forumu.
Zanima me da li je neophodno imati ugovor noviji od 6 meseci, ili vazi uz potvrdu poslodavca da sve navedeno u ugovoru i dalje vredi.Ugovor je poceo da vazi jos u januaru prosle godine. Kontaktirala sam agenciju gosp. Jove, i rekli su mi da se priznaje stari ugovor uz potvrdu. Mene sad zanima da li je neko imao iskustva sa ovim, priblizava se vreme kada cu dobiti termin i preopterecena sam papirima, da li ce sve biti okej.. Cekam vise od godinu dana, ne bih volela da me odbiju samo zbog tehnikalija. Hvala na odgovoru.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top