Quantcast

Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

FDDD

Aktivan član
Poruka
1.184
Meni je isto zakazala agencija ali to je poslodavac otisao da nam zakaze mi mu samo dali fotokopije pasosa. I taj poslodavac na kraju odustao a za termin valjda javice mi agencija moram da ih pozovem, nasao sam drugog poslodavca. Trazio sam im da mi posalju registracioni mail i sve je u redu registrovan sam.

kanarinka

Elita
Poruka
16.443
Ovako zna covek da je 100% u sistemu, proverio je. Mada slazem se, te agencije su cisto uzimanje para ljudima. Imas informator 10 tacaka i treba da uneses 5 stvari kada se prijavljujes a ne umes sam da uradis.
Kako ce se ti ljudi snaci u novoj sredini i bez jezika za mene je enigma. Mnogo problema vuce to neznanje... prvo je to sto ce biti vecito sa platom ispod onih koji vladaju jezikom, drugo sto je sramota biti nepismen u tudjoj zemlji.
Ali, boze moj, svakom svoje
Tacno tako! Ja sam na terminu bila, sama sredila svoja dokumenta, nikakva velika filozofija. Ali dok je ovaca bice cobana.

askalainen

Zainteresovan član
Poruka
327
Tacno tako! Ja sam na terminu bila, sama sredila svoja dokumenta, nikakva velika filozofija. Ali dok je ovaca bice cobana.
Bravoooo!!Zaista za pohvalu sto ste sami sebi sredili dokumentaciju!Svaka cast!A cim zapne nesto,odbijenica ili slicno vecina ljudi postavlja pitanje kome da se obrate!I citao sam da su pojedine agencije resile ljudima problem!Svako ima svoj izbor,ali nemojte vredjati ljude kanarinka koji su isli preko agencije.Imaju ljudi pare!Was ist problem?Svaka cast jos jednom sto su oni ovce a vi sami sebi sredili dokumenta!

kanarinka

Elita
Poruka
16.443
Bravoooo!!Zaista za pohvalu sto ste sami sebi sredili dokumentaciju!Svaka cast!A cim zapne nesto,odbijenica ili slicno vecina ljudi postavlja pitanje kome da se obrate!I citao sam da su pojedine agencije resile ljudima problem!Svako ima svoj izbor,ali nemojte vredjati ljude kanarinka koji su isli preko agencije.Imaju ljudi pare!Was ist problem?Svaka cast jos jednom sto su oni ovce a vi sami sebi sredili dokumenta!
Agencije nisu nikad nikome pomogle, a to lepo pise i na sajtu ambasade! Drugo, upotrebila sam narodnu izreku, koja se ne shvata bukvalno. Kada je moj muz odlazio, ubedili ga da kao agencija ubrzava proces i da je kao bolje da ide preko iste. Naravno posle se kajao, jer dokumenta je mogao sam da sredi, a agencija nista nije ubrzala, jer nije ni mogla nikada. Dakle, zato rekoh da narod ne baca novce, a ako imaju viska, bolje da daju u humanitarne svrhe, ali kao sto kazes, svako ima izbor da bira. U mom slucaju, sami smo sastavili i zalbu i to uspesno. Srbi su snalazljivi, ali malo mozda prestravljeni ili lenji da se sami potrude za nesto. I sto rece Vozacc, kako ako se ne snalaze sa ambasadom, kako ce tek u Nemackoj. I nema potrebe za sarkazmom, i ja imam i izbor i pravo da kazem sta mislim.

askalainen

Zainteresovan član
Poruka
327
Agencije nisu nikad nikome pomogle, a to lepo pise i na sajtu ambasade! Drugo, upotrebila sam narodnu izreku, koja se ne shvata bukvalno. Kada je moj muz odlazio, ubedili ga da kao agencija ubrzava proces i da je kao bolje da ide preko iste. Naravno posle se kajao, jer dokumenta je mogao sam da sredi, a agencija nista nije ubrzala, jer nije ni mogla nikada. Dakle, zato rekoh da narod ne baca novce, a ako imaju viska, bolje da daju u humanitarne svrhe, ali kao sto kazes, svako ima izbor da bira. U mom slucaju, sami smo sastavili i zalbu i to uspesno. Srbi su snalazljivi, ali malo mozda prestravljeni ili lenji da se sami potrude za nesto. I sto rece Vozacc, kako ako se ne snalaze sa ambasadom, kako ce tek u Nemackoj. I nema potrebe za sarkazmom, i ja imam i izbor i pravo da kazem sta mislim.
Naravno da imate.Ja nista lose nisam mislio,samo kazem postujte i onu drugu stranu!Svasta se ranije desavalo sa terminima i agencijama.Ranije je mogao i termin da se kupi.Upratio sam da ima dosta ljudi koji su zakazali preko agencije,verovatno su imali razloge ili vec ko zna sta!A to kako ce se ko snaci,licni problem tih osoba!Ima ljudi koji imaju preko 50g.i odlaze,sta od njih ocekivati?kako ce se oni privici?Ko god se odlucio da ide treba mu skinuti kapu,a tamo sta ce se desavati to nije nicija briga.Svi su sa balkana snalazljivi i vredni ,narod koji se najbolje asimilirao u dijaspori.Samo nas je politika dovela tu gde jesmo,zato i odlaze svi!Licno nemam nista protiv vas!!L.P.

comladen

Početnik
Poruka
34
Pozdrav, registrovao se po noks1-2 ,17.11.2017.
Termin 07.11.2018.
Odbijenica 21.11.2018.
Zalba 18.12.2018.
Zvali na viziranje 25.01.2019.
Zalbu pisala Sonja Soro (razlog nisam imao diplomu elektricara pa smo naveli pomocni elektricar i naravno dobili novi ugovor.Srecno svima koji cekaju.
Zamolio bih ako neko moze i ima vremena da kucne proceduru i sta mi treba od papira dalje.Hvala i srecno.

Pijempan

Zainteresovan član
Poruka
183
Aplicirala sam za vizu 12.03.2018 noks 3-5 medicinska sestra .....da li da se nadam početkom marta za termin ili se period čekanja produžio. ..Unapred hvala i veliki pozdrav ????
Noks 3-5 med.tehnicari su stigli do 7.2.2018. Videcemo po sledecoj podeli dokle ce podeliti pa prema tome racunajte. Za sada se ceka godinu dana, nadajmo se da nece biti produzenja tog vremena.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.