Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Procitala sam ovde na forumu da su neki dobili termin za NOKS 6-8 relativno brzo, jedan je napisao cak posle 3 meseca pa me plasi da necu stici da polozim jezik (B1, jel tako?)?
A za Austriju sam nesto citala, moje zanimanje je deficitarno,dok u Nemackoj nije pa sam nesto mislila da je lakse zbog toga.

Moj savet bi vama bio sledeci: u principu razmisljate ispravno. Bitno je upasti u zapadni sistem, pa posle sve ide lakse, savladace se i jezik, nauciti kako stvari funkcionisu itd itd. To znaci da ste na dobrom putu sto zelite da uporedite gde je lakse dobiti radnu dozvolu, Austrija ili Nemacka. Medjutim, na to utice vise faktora. Sto se Austrije tice morate proveriti u kojoj saveznoj drzavi je vase zanimanje deficitarno. To imate u listi za 2019. Proverite takodje mozda vas svrstavaju u "Besonders Hochqualifizierte". Da li ste videli bodovne liste za razlicite kategorije? Nivo jezika na primer se razlikuje od kategorije do kategorije. Pokusajte da popunite tabelu kako biste videli da li ispunjavate minimum potrebnih bodova. Ima tu vise stvari i trebalo bi ih sve sagledati kako biste o Austriji imali konacnu sliku. Sto se Nemacke tice, nisam bas siguran gde je definisano za Noks 6-8 koji nivo se mora znati, verovatno ima negde. Rec "deficitarno" se za Nemacku sa paznjom treba koristiti takodje. U svakom slucaju, vi ste sada u fazi kada treba tek da idete na razgovore, znaci apliciranje je jos u toku pretpostavljam. To je pocetna tacka i savetujem da aplicirate i u Nemackoj i u Austriji sto vise. 300 aplikacija. Ja ne znam koja je struka u pitanju, ali onda cete dobiti najbolju sliku. Usput morate uzeti i u obzir vas bracni status i potrebe pa racunati plate i poreze i uporediti.

- - - - - - - - - -

Axa ovde vidim inzenjer poljoprivrede. Diplomirani ili kako vec? Ako je to 4+ godina, onda je to Noks 6-8 i nadam se da vozacc nije u pravu da se ceka godinu i vise, vec oko 3 meseca.[/QUOTE]

- - - - - - - - - -- - - - - - - - - -- - - - - - - - - -

Nema veze da li je 4+ ili 3 godine. Ja sam dobio vizu 6-8 sa trogodisnjim fakultetom (VTS Novi Sad). Ceka se oko 3 meseca i za ovu vizu ne treba sertifikat nemackog jezika.

Ja sam ulaznu vizu zamenio za plavu kartu pre nedelju dana, dobiio sam plavu kartu na 4 godine. Minhen.
 
Evo odgovora iz ambasade u vezi zamene isteklog pasoša u toku čekanja termina:
“Ambasada se zahvaljuje na Vašem upitu i obaveštava da je u tom slučaju neophodno da se doneseu oba pasoša (novi i stari) na zakazani termin. Ukoliko je novi pasoš izdat nakon zakazivanja termina onda će biti dozvoljena predaja zahteva u zakazanom terminu.”
 
Moj savet bi vama bio sledeci: u principu razmisljate ispravno. Bitno je upasti u zapadni sistem, pa posle sve ide lakse, savladace se i jezik, nauciti kako stvari funkcionisu itd itd. To znaci da ste na dobrom putu sto zelite da uporedite gde je lakse dobiti radnu dozvolu, Austrija ili Nemacka. Medjutim, na to utice vise faktora. Sto se Austrije tice morate proveriti u kojoj saveznoj drzavi je vase zanimanje deficitarno. To imate u listi za 2019. Proverite takodje mozda vas svrstavaju u "Besonders Hochqualifizierte". Da li ste videli bodovne liste za razlicite kategorije? Nivo jezika na primer se razlikuje od kategorije do kategorije. Pokusajte da popunite tabelu kako biste videli da li ispunjavate minimum potrebnih bodova. Ima tu vise stvari i trebalo bi ih sve sagledati kako biste o Austriji imali konacnu sliku. Sto se Nemacke tice, nisam bas siguran gde je definisano za Noks 6-8 koji nivo se mora znati, verovatno ima negde. Rec "deficitarno" se za Nemacku sa paznjom treba koristiti takodje. U svakom slucaju, vi ste sada u fazi kada treba tek da idete na razgovore, znaci apliciranje je jos u toku pretpostavljam. To je pocetna tacka i savetujem da aplicirate i u Nemackoj i u Austriji sto vise. 300 aplikacija. Ja ne znam koja je struka u pitanju, ali onda cete dobiti najbolju sliku. Usput morate uzeti i u obzir vas bracni status i potrebe pa racunati plate i poreze i uporediti.

- - - - - - - - - -

Axa ovde vidim inzenjer poljoprivrede. Diplomirani ili kako vec? Ako je to 4+ godina, onda je to Noks 6-8 i nadam se da vozacc nije u pravu da se ceka godinu i vise, vec oko 3 meseca.

- - - - - - - - - -- - - - - - - - - -- - - - - - - - - -

Nema veze da li je 4+ ili 3 godine. Ja sam dobio vizu 6-8 sa trogodisnjim fakultetom (VTS Novi Sad). Ceka se oko 3 meseca i za ovu vizu ne treba sertifikat nemackog jezika.

Ja sam ulaznu vizu zamenio za plavu kartu pre nedelju dana, dobiio sam plavu kartu na 4 godine. Minhen.[/QUOTE]

Nisu ti ga ni trazili??? Pa to je divno! Pa onda, da krenem. Samo mi reci jos ovo, prevodim samo diplomu ili moram i spisak predmeta?
 
Poslednja izmena:
Ne treba da vas to brine, neko mora da bude prvi zasto ne bi ste to bili vi :)
Firma ce vam sigurno pomoci oko logistike prijave itd itd, sve ostalo je stvar avanture, malo google translate pre svakog razgovora koji planirate i nema brige.
B1 je veoma veoma lak, preporucujem vam da odete na procenu znanja u skolu Neven i da uradite Telc. Iz mog iskustva veoma lak test.
Posto ste 6/8 vi imate prostora za manevar tako da za vas nema problema.

Evo vam jedan sajt kada odmarate od aktivnog ucenja nemackog da ga ucite pasivno

https://hd-streams.org/home

titlove mozete ovde skinuti

https://www.opensubtitles.org/de

U principu slazem se sa vozaccem, osim da idete u skolu jezika Neven. Ja ih ne preporucujem. Imate besplatna testiranja na Goethe-u na primer. Mozete uraditi testiranje uvek, sto da ne, mada po meni rano je sada za testiranja. Sada je najvaznije da nadjete posao, ucite dalje jezik, usput aplicirajte u Nemackoj i Austriji, obavite koji razgovor, vodite evidenciju gde ste poslali CV i cuvajte opise radni mesta. Nametnuce se sama neka od ove dve opcije. Slazem se sa vozaccem da je generalno govoreci Nemacka laksa za upasti, veca zemlja, vise prilika, otvoreniji su od Austrijanaca itd itd. Imajte i na umu da je svaki primer slucaj za sebe. Kazem, to je samo moje misljenje i iskustvo.
 
U principu slazem se sa vozaccem, osim da idete u skolu jezika Neven. Ja ih ne preporucujem. Imate besplatna testiranja na Goethe-u na primer. Mozete uraditi testiranje uvek, sto da ne, mada po meni rano je sada za testiranja. Sada je najvaznije da nadjete posao, ucite dalje jezik, usput aplicirajte u Nemackoj i Austriji, obavite koji razgovor, vodite evidenciju gde ste poslali CV i cuvajte opise radni mesta. Nametnuce se sama neka od ove dve opcije. Slazem se sa vozaccem da je generalno govoreci Nemacka laksa za upasti, veca zemlja, vise prilika, otvoreniji su od Austrijanaca itd itd. Imajte i na umu da je svaki primer slucaj za sebe. Kazem, to je samo moje misljenje i iskustvo.

Ja iskreno ne znam kakvi su u skoli Neven. Isao sam na jedan cas da mi zena proceni znanje i rekla mi je da biram b1 ili b2, ja izabrao b1 jer je bilo sigurno. Dala mi je Nevena par smernica u vezi ispita i to je to, okej iskustvo. Da li je dobar profa ne znam ali za procenu se ispostavilo sve ok na kraju.
 
Viza potvrdjena!
Telefonskim pozivom jutros u 9h.
Predali za termin u januaru 2018
Termin dobili 20.novenbra 2018 ( 10 meseci cekal iza termin)
Viza odobrena 25.januara 2019 ( 2 meseca cekali za vizu).

(noks 3-5, elektrotehnicar, sa ugovorom od nemackog poslodavca , oblast: Schleswig-Holstein )

Receno nam je da dodjemo u ponedeljak izmedju 8 i 10 prepodne i da ponesemo osiguranje.


Pozdrav i srecno!
 
Viza potvrdjena!
Telefonskim pozivom jutros u 9h.
Predali za termin u januaru 2018
Termin dobili 20.novenbra 2018 ( 10 meseci cekal iza termin)
Viza odobrena 25.januara 2019 ( 2 meseca cekali za vizu).

(noks 3-5, elektrotehnicar, sa ugovorom od nemackog poslodavca , oblast: Schleswig-Holstein )

Receno nam je da dodjemo u ponedeljak izmedju 8 i 10 prepodne i da ponesemo osiguranje.


Pozdrav i srecno!

rekli su bas u ponedeljak mora? ....jel to grupna ?
 
Pozdrav ljudi. Aplicirao sam preko agencije za termin ali se brinem da li su me uopste registrovali za termin jer se desavalo da neke ljude uopste nisu registrovali a cekali po godinu dana. E sada pitanje da li necu nesto sjebati ako probam ponovo da se registrujem da vidim da li sam u sistemu. Ali ako je to vec neko radio i ako je 100% siguran da necu zeznuti ako pokusam da proverim neka mi javi. Hvala puno.
Gde se brines?odes u genciju i proveris licno,a ne da nagadjas.Ako su te ispalili sto je skoro nemoguce,ako si sve uredno platio lepo zakazes drugi termin,bacis im bombu i lepo dok cekas termin odlezis ludjake!
 
Ovako zna covek da je 100% u sistemu, proverio je. Mada slazem se, te agencije su cisto uzimanje para ljudima. Imas informator 10 tacaka i treba da uneses 5 stvari kada se prijavljujes a ne umes sam da uradis.
Kako ce se ti ljudi snaci u novoj sredini i bez jezika za mene je enigma. Mnogo problema vuce to neznanje... prvo je to sto ce biti vecito sa platom ispod onih koji vladaju jezikom, drugo sto je sramota biti nepismen u tudjoj zemlji.
Ali, boze moj, svakom svoje
 
Meni je isto zakazala agencija ali to je poslodavac otisao da nam zakaze mi mu samo dali fotokopije pasosa. I taj poslodavac na kraju odustao a za termin valjda javice mi agencija moram da ih pozovem, nasao sam drugog poslodavca. Trazio sam im da mi posalju registracioni mail i sve je u redu registrovan sam.
 
Ovako zna covek da je 100% u sistemu, proverio je. Mada slazem se, te agencije su cisto uzimanje para ljudima. Imas informator 10 tacaka i treba da uneses 5 stvari kada se prijavljujes a ne umes sam da uradis.
Kako ce se ti ljudi snaci u novoj sredini i bez jezika za mene je enigma. Mnogo problema vuce to neznanje... prvo je to sto ce biti vecito sa platom ispod onih koji vladaju jezikom, drugo sto je sramota biti nepismen u tudjoj zemlji.
Ali, boze moj, svakom svoje

Tacno tako! Ja sam na terminu bila, sama sredila svoja dokumenta, nikakva velika filozofija. Ali dok je ovaca bice cobana.
 
Tacno tako! Ja sam na terminu bila, sama sredila svoja dokumenta, nikakva velika filozofija. Ali dok je ovaca bice cobana.

Bravoooo!!Zaista za pohvalu sto ste sami sebi sredili dokumentaciju!Svaka cast!A cim zapne nesto,odbijenica ili slicno vecina ljudi postavlja pitanje kome da se obrate!I citao sam da su pojedine agencije resile ljudima problem!Svako ima svoj izbor,ali nemojte vredjati ljude kanarinka koji su isli preko agencije.Imaju ljudi pare!Was ist problem?Svaka cast jos jednom sto su oni ovce a vi sami sebi sredili dokumenta!
 
Bravoooo!!Zaista za pohvalu sto ste sami sebi sredili dokumentaciju!Svaka cast!A cim zapne nesto,odbijenica ili slicno vecina ljudi postavlja pitanje kome da se obrate!I citao sam da su pojedine agencije resile ljudima problem!Svako ima svoj izbor,ali nemojte vredjati ljude kanarinka koji su isli preko agencije.Imaju ljudi pare!Was ist problem?Svaka cast jos jednom sto su oni ovce a vi sami sebi sredili dokumenta!

Agencije nisu nikad nikome pomogle, a to lepo pise i na sajtu ambasade! Drugo, upotrebila sam narodnu izreku, koja se ne shvata bukvalno. Kada je moj muz odlazio, ubedili ga da kao agencija ubrzava proces i da je kao bolje da ide preko iste. Naravno posle se kajao, jer dokumenta je mogao sam da sredi, a agencija nista nije ubrzala, jer nije ni mogla nikada. Dakle, zato rekoh da narod ne baca novce, a ako imaju viska, bolje da daju u humanitarne svrhe, ali kao sto kazes, svako ima izbor da bira. U mom slucaju, sami smo sastavili i zalbu i to uspesno. Srbi su snalazljivi, ali malo mozda prestravljeni ili lenji da se sami potrude za nesto. I sto rece Vozacc, kako ako se ne snalaze sa ambasadom, kako ce tek u Nemackoj. I nema potrebe za sarkazmom, i ja imam i izbor i pravo da kazem sta mislim.
 
Agencije nisu nikad nikome pomogle, a to lepo pise i na sajtu ambasade! Drugo, upotrebila sam narodnu izreku, koja se ne shvata bukvalno. Kada je moj muz odlazio, ubedili ga da kao agencija ubrzava proces i da je kao bolje da ide preko iste. Naravno posle se kajao, jer dokumenta je mogao sam da sredi, a agencija nista nije ubrzala, jer nije ni mogla nikada. Dakle, zato rekoh da narod ne baca novce, a ako imaju viska, bolje da daju u humanitarne svrhe, ali kao sto kazes, svako ima izbor da bira. U mom slucaju, sami smo sastavili i zalbu i to uspesno. Srbi su snalazljivi, ali malo mozda prestravljeni ili lenji da se sami potrude za nesto. I sto rece Vozacc, kako ako se ne snalaze sa ambasadom, kako ce tek u Nemackoj. I nema potrebe za sarkazmom, i ja imam i izbor i pravo da kazem sta mislim.

Naravno da imate.Ja nista lose nisam mislio,samo kazem postujte i onu drugu stranu!Svasta se ranije desavalo sa terminima i agencijama.Ranije je mogao i termin da se kupi.Upratio sam da ima dosta ljudi koji su zakazali preko agencije,verovatno su imali razloge ili vec ko zna sta!A to kako ce se ko snaci,licni problem tih osoba!Ima ljudi koji imaju preko 50g.i odlaze,sta od njih ocekivati?kako ce se oni privici?Ko god se odlucio da ide treba mu skinuti kapu,a tamo sta ce se desavati to nije nicija briga.Svi su sa balkana snalazljivi i vredni ,narod koji se najbolje asimilirao u dijaspori.Samo nas je politika dovela tu gde jesmo,zato i odlaze svi!Licno nemam nista protiv vas!!L.P.
 
D535CFC9-0717-4649-96F8-F2FB63C22004.jpeg
D535CFC9-0717-4649-96F8-F2FB63C22004.jpeg


- - - - - - - - - -

Prenosim objavu sa jedne FB grupe
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top