Đorđević: U inostranstvu kvalitet života nije mnogo veći nego u Srbiji

Koliko se na Zapadu (Nemacka, Austrija, Svedska, Svajcarska, SAD, UK , Irskaitd.) zivi bolje?

  • Malo bolje nego u Srbiji, retko je adekvatna nagrada za odlazak iz Srbije. Zapad je prevara.

  • Bolje se zivi mnogo. Plate su ogromne i standard je odlican. Na zapadu je raj.

  • Ne znam.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Verovatno je zbog toga ovoliki egzodus iz inostranstva ka Srbiji...ups

Битно је да Шешежж Тома Вужић неиду и да ће да им деца владају ...

Само киме ?

Па Дудук Додо ће послат'србкиње и срби из Западне Србије у Источну Рденик а...и Раденица

Само да трутови буду где су
 
To govori koliko si glup ko krac :hahaha:
On se trudi da se obezbede penzije. Zastupa neku ravnopravnost, a ne kao DOS što je masu ljudi ostavio bez penzija zato što im Jugo giganti nisu uplaćivali penziono. Eto Đorđević hoće da se i takvim ljudima daju penzije. Čak i promašenim generacijama hoće da prizna penzije. Ja mislim da poštenije ne može.
Možda on krade, al hoće i nešto pošteno da uradi. A Đilas je samo krao i baco pare (pozajmljene) kroz prozor.
A možda se pojavi naki svetac što će Đirđević da bude obična kalamunja spram njega, al trenutne tome ni obrisa.
 
Đorđević: U inostranstvu kvalitet života nije mnogo veći nego u Srbiji

"Tamo plate nisu dosta veće, život je mnogo puta skuplji nego u Srbiji, kvalitet života nije mnogo veći, sve što zarade potroše na život", kaže ministar dodajući da Srbija ima šta da ponudi. "

"Mi smo najlepša zemlja na svetu, imamo društveni život koji ne postoji nigde, cena života je niža, kvalitet života raste iz dana u dan, već sada je na zadovoljavajućem nivou".

djordjevic.jpg


Ja se prilicno slazem sa ministrom. Na zapadu se mnogo vise radi a nisu razlike u zaradama toliko velike. Na primer u Beogradu mozes da iznajmis jednosoban stan za 300 eur, dok je isti u Minhenu preko 1500 eur. Plata u BG moze da bude lako 800 eur a u Minhenu tesko preko 2000.

Opet dodajem cast izuzecima koji bi i u Srbiji imali vece zarade.

Za ovakve stavove su ljudi nekada govoili sit gladnom ne veruje.

To što se nova politčka pseudoelita trenutno utopljena u SNS konglomerat koji je sastavljen od 150 propalih partija najela ili najeda u poslednjih 30 godina ne znači da se u Srbiji živi kao na Zapadu.

Možda ovaj čovek veoma kultivisane pojavnosti uživa zapadnjački standard ali on mora da razume da je privilegovan a ne da se radi o sveopštem blagostanju.

Mora da nauči da gleda u retrovizor.
 
Bolje je imati platu 700 evra kao 2008, nego 300 kao 2021.

'Кориснији је надничаркама и надничарима однос рада/плата/робе из '80 тих 20'ога века него однос Рад/роба/плата из '50их 21'ога века '

Финансијски релативитет
 
'Кориснији је надничаркама и надничарима однос рада/плата/робе из '80 тих 20'ога века него однос Рад/роба/плата из '50их 21'ога века '

Финансијски релативитет
Ne, sve možeš da izraziš u evrima.

Na primer 20 maraka iz 1995 jednako je 15 evra danas.
 
Đorđević govori iz svog ugla.Jer,njemu je bolje u Srbiji nego na zapadu.On bi na zapadu,onako glupav,potpuno propao,dok mu je Srbija,zahvaljujući negativnoj selekciji,partokratiji i kriminalu vlasti,omogućila lep standard
Eto, i sad tebi kad neko kaže da je u Nemačkoj plaga 1500€ ti mu vičeš da je lažov i lopov. I kad kažem da je šoferima lakše u Nemačkoj zato što ne rizikuju robiju iz dana u dan i kad ti dam dokaze za tako nešto, tebi je čovek i dalje lopov i lažov?!
 
Na zapadu se daleko kvalitetnije živi i ne mislim samo na dostupnost novca.
Nema šta da se ubeđujemo. Idite sami pa vidite,pa ako vam je ovo dobro onda ništa. Uživajte sa ministrom.
Na zapadu se živi sve gore. Jedino parovi, pa ako baš oboje mogu nešto više da zarade pa tako. Al retko se dešava da baš oboje dobro zarađiju, ako uopšte i jedno.
 
Ja mogu da ti potvrdim da ne postoji nijedno gore mesto sveta od VuqIeristana.

Постоји .... КимЏонгУнистан ..... али сви ти Унистани постоје само да би се имало чиме нандичарке и нандичари

у НАЦИКАПИТАЛО 'рајевима ' плашити и на краткоме ланцу дрђати
 
Već godinama ih varaju i nikako da shvate da su prevareni,pa se ne vraćaju.Shvatiće da su prevareni tek onda kada u Srbiji ostanu samo penzioneri i političari :cepanje:
Realno.Van Srbije je teško samo lenjivcima i ljudima koji su navikli na državne jasle i koji su navikli da budu izdržavana lica.Njima je bolje u Srbiji,jer u Srbiji još uvek ima ko da ih izdržava.Napolju ne želi niko

Tako je. Za rmbacenje po gradjevini ne mozes da budes lenj.
 
Đorđević: U inostranstvu kvalitet života nije mnogo veći nego u Srbiji

"Tamo plate nisu dosta veće, život je mnogo puta skuplji nego u Srbiji, kvalitet života nije mnogo veći, sve što zarade potroše na život", kaže ministar dodajući da Srbija ima šta da ponudi. "

"Mi smo najlepša zemlja na svetu, imamo društveni život koji ne postoji nigde, cena života je niža, kvalitet života raste iz dana u dan, već sada je na zadovoljavajućem nivou".

djordjevic.jpg


Ja se prilicno slazem sa ministrom. Na zapadu se mnogo vise radi a nisu razlike u zaradama toliko velike. Na primer u Beogradu mozes da iznajmis jednosoban stan za 300 eur, dok je isti u Minhenu preko 1500 eur. Plata u BG moze da bude lako 800 eur a u Minhenu tesko preko 2000.

Opet dodajem cast izuzecima koji bi i u Srbiji imali vece zarade.
Razlika je u tome što tamo ne vredi ništa što je deklarativno. Moraju rezultati rada da se pokažu.
 

Back
Top