Дијета / мршављење/ правилна исхрана

  • Začetnik teme ZAINTERESOVANA
  • Datum pokretanja
storm cloud:
Znam ja odlican nacin - nadjes idiota, zaljubis se ko budala, provedes godine sa njim, onda shvatis odjednom da si glupaca i kilogrami se sami tope! 6 kila za tri nedelje i idemo dalje...

ahah javljajte mi se
ma videla na TV, telefon je 021 4.... neshto
kazu, skinuli 12-13-...-17 kg ima i slika
dva paketa, plus jelovnik, neki popust
nego da otvaramo restoran?
 
LepaJeka:
MRSAVITE_LAKO_pitajte_kak:
Nisu nikakovi flasteri i slično za mrsavljene :lol: ali zdrava i umjerena prehrana najviše deluje na debljinu :idea: Pogledajte sajt :oops:

Eto, znala sam da je neka reklama... :roll:
Ma da... To je uvek "teško" za provaliti!
Inače, javlja mi se da je cena i ovog magiočnog i zdravog preparata viša nego da svakodnevno jedeš najkvalitetnije i najskuplje vrste hrane! Pa ko da ne izgubi kilograme od toga?!
 
Dobro vece.

Pre tri dana, tacnije u nedelju sam poceo sa Atkinsonovom dijetom.

Molim Vas za misljenje, jer su misljenja podeljena, nasao sam ovu dijetu na internetu, i zeleo bih da znam da li da se trudim i budem uporan, ili imate mozda neko bolje resenje za mene.

Dijetu sa mnom takodje upraznjava i moja draga, sa kojom drzim pakt nekrsenja iste. :-)

Sestra mi iz sve snage prica da NIKAKO to ne radim, jer je ista ODBACENA od strane AMERICKIH doktora, i da je oni proglasise za BESKORISNU I LOSU... Ja nisam stigao puno da trazim po internetu, vec smatram da ovde mogu takve stvari brze i tacnije da saznam.

Jos jednom vas molim za pomoc i misljenje o ovoj dijeti. Jako je vazno. Hvala.
 
dr:
Nutricionista, dijeta napravljena bas za Vas, to vama treba.
Dijeta sprovedena pod kontrolom lekara, savetovalista za ishranu.
Sve ostalo nije dobro.

Hvala na brzom i adekvatnom odgovoru.

Da li mozda znate nekog Nutricionistu na forumu ili lekara koji moze da mi da kakve savete?

Ili mi preporuci kod koga bih mogao da napravim svoju licnu dijetu?

Hvala.
 
Ne, online se takve stvari ne rade.
Javite se svom lekaru opste medicine , treba da uradite osnovni pregled, laboratoriju i onda da Vas uputi na savetovaliste za ishranu koje je najblize.
Tamo kad Vas vide, izmere, dogovore se sa Vama gde ste i gde idete, kako ce se sprovoditi vasa kontrola...
Niste nabacili kilograma preko noci pa ne mozete ni da ih izgubiti preko noci. I ne treba to da radite, to nije zdravo.
I tako na brzinu izgubljeni kilogrami se brzo vrate.

Manite se corava posla, zdravlje nije sfera gde treba da se primeni princip @ sam svoj majstor@.
Ostavite to onima koji su se godinama skolovali za takve stvari.
 
Evo sta sam ja nasao na internetu.

Sa potpunim isključenjem unošenja ugljenih hidrata, naše naslage sala počnu se topiti. Sa prvih 6 dana gubite 5 kg, svaki sledeći dan lakši ste za 1 kg. Za 24 dana možete izgubiti do 20 kg – 100 %.
Ako samo jedan dan, samo jednom pojedete komadić hleba ili bilo kakvu sitnicu koja sadrži ugljene hidrate organizam će blokirati topljenje masnih naslaga.
NE SME SE JESTI HRANA KOJA SADRŽI UGLJENE HIDRATE, TJ. ZABRANJENO JE :
HLEB, KROMPIR, BRAŠNO, PIRINAČ, SOJA, GRAŠAK, PREZLE, POHOVANO MESO,
TESTENINE, KIKIRIKI, MUŠMULE, LEŠNIK, VIRŠLE, ZAPRŠKA NIKAKO.
MLEČNI PROIZVODI – mleko, puter, kiselo mleko i pavlaka, jogurt, margarin, šlag, šecer, čokolada,
razne grickalice slane i slatke, sladoled, ni jedna vrsta sira, ništa od voća.
Da bi nadoknadili potrebu za gore navedenom hranom uzimajte VITAMINE i to: C, E, A, B, kalcijum,
magnezijum, oligovit...
MOŽETE JESTI:
SVE VRSTE MESA:
Junetina, piletina, teletina, svinjetina, jagnjetina, guska, patka, ćuretina, sve vrste iznutrica, divljač na sve načine-
osim pohovana- kuvano, pečeno, roštilj, možete jesti i čvarke ali bez hleba, sušeno meso, kobasice osim viršli,
sve vrste narezaka.
SVE VRSTE RIBE:
Morske ribe, slatkovodne ribe, sve vrste ribljih konzervi.
SVE VRSTE SALATA:
Sveža zelena, paprike, sveže ili pečene, paradajz, krastavci, sveže zelje ili kiselo, cvekla, salata od morskih
plodova,salata od luka,sveži spanać. Sve salate začiniti sa uljem, sirćetom, solju, biberom,. ajvarom- po želji.
Mozete jesti jaja na sve načine.
SVE VRSTE POVRĆA:
Karfiol, blitva, spanać, praziluk, kelj, luk, zelje,artičoke, patlidžan, šargarepa, peršun, celer, rotkvice, pečurke.
MOŽETE PITI:
Mineralna voda, limun, crna kafa, sve vrste čaja bez šećera, pola litre belog vina ili 1 litar gemista ali nakon 6. dana
dijete. Umesto šećera-natreen.
Ovu dijetu možete držati onoliko dana koliko želite smršati. Kada postignete željenu težinu, organizam neće
dobijati na kilaži izvesno vreme, čak i godinu-dve.
OVA DIJETA NIJE OPASNA PO ZDRAVLJE A ORGANIZAM SE ČISTI. NAJTEŽE JE PRVIH
6 DANA.
HRANA I PIĆE
MOŽETE JESTI:
SVE VRSTE MESA:
Junetina, piletina, teletina, svinjetina, jagnjetina, guska, patka, ćuretina, sve vrste iznutrica, divljač na sve načine-
osim pohovana- kuvano, pečeno, roštilj, možete jesti i čvarke ali bez hleba, sušeno meso, kobasice osim viršli,
sve vrste narezaka.
SVE VRSTE RIBE:
Morske ribe, slatkovodne ribe, sve vrste ribljih konzervi.
SVE VRSTE SALATA:
Sveža zelena, paprike, sveže ili pečene, paradajz, krastavci, sveže zelje ili kiselo, cvekla, salata od morskih
plodova,salata od luka,sveži spanać. Sve salate začiniti sa uljem, sirćetom, solju, biberom,. ajvarom- po želji.
Mozete jesti jaja na sve načine.
SVE VRSTE POVRĆA:
Karfiol, blitva, spanać, praziluk, kelj, luk, zelje,artičoke, patlidžan, šargarepa, peršun, celer, rotkvice, pečurke.
MOŽETE PITI:
Mineralna voda, limun, crna kafa, sve vrste čaja bez šećera, pola litre belog vina ili 1 litar gemista ali nakon 6. dana
dijete. Umesto šećera-natreen.

Bez obzira na stvari ovde, hvala @ dr.

@ Dr.: Jeste li vi stvarno doktor ili ne? Ako jeste, mogu li da dobijem vase ime, ili da li mozete da me uputite na neki stajt/stranu da negde procitam vise o vama?

@ Jeca: Moj mail cu ti poslati na pm pa mi napisi tvoje misljenje i ostalo, da mozemo da komuniciramo vezano za ovo, jer mi treba pomoc oko dijete i recepata, i oko ideja sta da jedem preko dana, posto sam zaposlen. Hvala unapred.

Pozdrav svima.
 
Poslednja izmena:
Dobro vece.

Ja se izvinjavam postovanoj osobi Dr., ja nisam imao nameru da vas uvredim, posto u vasem odgovoru osecam dozu uvredjenosti.

Ja samo zelim da nadjem balans izmedju najmanje stetnih stvari za mene i onih koje mi odgovaraju i koje mi gode.

Zelim takodje mnoge stvari da probam, uvidim, promislim, sagledam sa svih strana da bih znao da su te stvari dobre po mene ili ne.

Danas se jako tesko moze saznati sta je zdravo a sta ne. Svakodnevno ljudi idu kod doktora a dobijaju razne dobre i lose terapije i tretmane, tako da svaki odlazak kod doktora i nije najbolje resenje (molim doktore da se ne uvrede). A kampanje nezdravih proizvoda su toliko jake, da se "normalni" ljudi tesko mogu dokopati nekih informacija...

A jako je tesko da covek zna sve, tako da svakodnevno treba da uci.

Zato sam se i javio ovde, i zato cu sa paznjom saslusati svaki savet koji mi se uputi, ili o temi koja me interesuje.

Hvala jos jednom.

Prijatno.
 
Ja npr nisam pristalica dijeta, posto kod svih dijeta se najvise gubi na misicima a ne na masnim naslagama. Takodje se u organizam unosi smanjeni unos hranljivih materija koje kasnije mogu da uticu na nase zdravlje. Kod mesne dijete se unose proteini ali je problem sto se pored toga unosi i dosta masnoca. Najbolji nacin za smanjenje viska kilograma je pomocu pravilno izbalansiranih obroka gde mi svakoj celiji damo sve sto jos je neophodno uz sto manje kalorija i tako dolazi do skidanja viska kilograma tj skidanja masnih naslaga.
 
Cao, ja sam nutricionista po struci i nikome ne preporucujem dijete gde se iskljucivo jedu proteini tj.meso a sve ostalo iskljucuje iz ishrane.Tako moze doci do hiperacidoze tj.povecanja kiseline u telu i mokraci.
Svaka dijeta treba da ima 3 glavna obroka,2 uzine a kaloriska vrednost dijete se odredjuje nakon merenja i citanja laboratorijskog nalaza.
Nikako ne drzite sami dijete,bez strucnjaka mozete unistiti zdravlj !pozz
 
Dobro vece.

Pre tri dana, tacnije u nedelju sam poceo sa Atkinsonovom dijetom.

Molim Vas za misljenje, jer su misljenja podeljena, nasao sam ovu dijetu na internetu, i zeleo bih da znam da li da se trudim i budem uporan, ili imate mozda neko bolje resenje za mene.

Mislim da imam bolje resenje:)
Tice se principa intolerancije na hranu, sto se ukratko svodi na to da individualno, odredjene namernice nekoga goje, nekoga ne. Cak i u Beogradu nekoliko priv laboratorija radi ovu vrstu testova. Nakon uradjenog testa, namernice na koje je razvijena intolerancija se izbace iz ishrane, i uz redukovan dnevni unos kalorija, i naravno - uz sportsku aktivnost, moze se lepo i zdravo smrsati. A posto dijetu drzite u paru, mogli biste da izaberete zajednico vozenje bajka, rolera, setnje, planinarenje, odbojku, sta vec volite. Pozeljno bi bilo da periodicno uradite opstu biohemiju i krvnu sliku.
Ovaj koncept je prilicno popularan i sto je najvaznije efektivan. 5 striktno definisanih obroka na dan su prilicno nerealni za danasnji tempo zivota, sto je prilicno neodrzivo na duze staze.
I jos nesto: posto ste vec poceli sa Atkinsom ( a moj savet je da odustanete ), bilo bi pozeljno da sada polako ponovo uvodite ugljene hidrate u ishranu.
 
Ja npr nisam pristalica dijeta, posto kod svih dijeta se najvise gubi na misicima a ne na masnim naslagama. Takodje se u organizam unosi smanjeni unos hranljivih materija koje kasnije mogu da uticu na nase zdravlje. Kod mesne dijete se unose proteini ali je problem sto se pored toga unosi i dosta masnoca.

Ovi podaci su i experimentalno potvrdjeni: osobe koje su Atkinsovom dijetom zaista i izgubile veliki broj kilograma, imale su znacajno veci procenat masti u organizmu, u odnosu na period pre dijete. O posledicama ketoze da i ne govorimo:(
 
Svaka dijeta je najveca glupost koju su ljudi izmislili. Ne zna se sta je gore da li nastaviti telo bombardovati nezdravom hranom i prekomernim kalorijama ili zatvoriti usta i time smanjiti kolicinu esencijalnih nutrijenata i time ne davati organizmu ono sto mu je potrebno za normalno funkcionisanje. Najbolnije je to sto sam sve ovo osetio na sopstvenoj kozi. Pokusavao sam sa raznim dijetama i gubio sam kilograme, ali masne naslage na stomaku nikako da spadnu. Posle zavrsene dijete ko naravno uspe da izdrzi period od 1-2 meseca krece povratak na staro i dobijanje kilograma u 90% posto slucajeva. Ali najbitnije je sto je u svetu razvijen novi princip ishrane kojim sam uspeo za mesec dana da skinem 13cm masnih naslaga u obimu stomaka i evo vec 3 mesec nisam vratio ni cm. Najlepse od svega je sto kada imam zelju da nesto pojedem ne moram da razmisljam da li smem i koliko kalorija ima.
 

Back
Top