Дијета / мршављење/ правилна исхрана

  • Začetnik teme ZAINTERESOVANA
  • Datum pokretanja
..mislim da sam nekad narusio zdravlje sa "mesnom "dijetom...i nista nije pomoglo..kasnije sam otkrio nacin kako na prirodan nacin da smrsam..odnosno da dodjem na idealnu tezinu...
..dakle za zadnjih 9 meseci sam smrsao 31kg...znaci sa 120 na 89...znaci svaki dan radim 5 vezbi...i vodim racuna o ishrani...
znaci 5 tibetanskih vezbi,poznati pod raznim nazivima....uglavnom kao "5 tibetanaca"....jednom je bilo na rts-u....ona Neda Arneric je pokazivala te vezbe...kaze radi 2 godine....zena izgleda fantasticno za svoje godine...ima ih svuda....i na yooutube pod nazivom kundalini yoga za pocetnike...etoo te vezbe su ucinile cudo...i ja ih radim svaki dan 10 meseci..
..a sto se ishrane tice pa ovako:
..jedno zumanze od jajeta samesano sa medom svaki dan...(nije istina za holesterol)...to je glavni sastojak ishrane...za funkcije mozga i vitalnih organa...a od ostale hrane jedem bas sve,ali samo vodim racuna da odjednom jedem samo jednu namirnicu...npr ako jedem meso,onada samo meso,a ako jedem voce...onda samo voce(voce makar 4 obroka nedeljno)..ako jedem hleb,onda samo crni hleb sa biljnim maslacom..u zadnje vreme tamanim salatu....ili sampinjone....ili przeni kupus....naravno sve to bez hleba..
poenta price je u tome,da kad jedete samo jednu namirnicu ,nema hemijske reakcije u telu...siti ste,a posle obroka se osecate lako...divan osecaj..znaci niste umorni posle rucka....a telo ne trpi...
slatkise isto jedem ponekad,ali onda samo to....nikako mesati...to mi je postao nacin ishrane..jednostavan a adekvatan...naravno,ako treba malo vise fizicki da radim onda uzmem malo vise belancevina...inace belacevine izbegavam...sta reci posle 31 kg manje....osecaj je fantastican...
 
Svaka dijeta je najveca glupost koju su ljudi izmislili. Ne zna se sta je gore da li nastaviti telo bombardovati nezdravom hranom i prekomernim kalorijama ili zatvoriti usta i time smanjiti kolicinu esencijalnih nutrijenata i time ne davati organizmu ono sto mu je potrebno za normalno funkcionisanje. Najbolnije je to sto sam sve ovo osetio na sopstvenoj kozi. Pokusavao sam sa raznim dijetama i gubio sam kilograme, ali masne naslage na stomaku nikako da spadnu. Posle zavrsene dijete ko naravno uspe da izdrzi period od 1-2 meseca krece povratak na staro i dobijanje kilograma u 90% posto slucajeva. Ali najbitnije je sto je u svetu razvijen novi princip ishrane kojim sam uspeo za mesec dana da skinem 13cm masnih naslaga u obimu stomaka i evo vec 3 mesec nisam vratio ni cm. Najlepse od svega je sto kada imam zelju da nesto pojedem ne moram da razmisljam da li smem i koliko kalorija ima.

Pa ok, podeli to sa nama?
 
Stvar je veoma jednostavna. Koristim zdravu hranu koju proizvodi kompanija Herbalife. Video sam da su ljudi ozbiljni cim su nutricioni sponzori Intera iz Milana, otisao kod njihovog distributera koji mi je preporucio program, kupio hranu i napravio rezultat. Sto je najbitnije tokom celog programa su me pratili i davali podrsku da uspem. I tako vise nikada necu imati problem sa kilogramima. Lucky me
 
Stvar je veoma jednostavna. Koristim zdravu hranu koju proizvodi kompanija Herbalife. Video sam da su ljudi ozbiljni cim su nutricioni sponzori Intera iz Milana, otisao kod njihovog distributera koji mi je preporucio program, kupio hranu i napravio rezultat. Sto je najbitnije tokom celog programa su me pratili i davali podrsku da uspem. I tako vise nikada necu imati problem sa kilogramima. Lucky me

:rotf: Ja mislila nesto revolucinarno kad ono reklama:lol: Inace od tog Herbalife-a je mojoj mami vrtoglavo skocio holesterol.
Svi problemi sa tezinom (osim onih koje izazivaju hormonski poremecaji) se mogu srediti pravilnom ishranom i fizickom aktivnoscu. Nema potrebe ni za kakvim hemikalijama, pa cak ni prirodnim:roll:
 
Drzala sam mesnu odnosno Atkinsovu dijetu prije 4 godine i uspjela sam smrsati jako puno....necu reci koliko.....bila sam na dijeti 6 mjeseci....bila sam prezadovoljna rezultatima Redovno sam kontrolisala krvnu sliku i urin....krvna slika mi je uvjek bila u redu ali urin nije To mi je doktor objasnio da je na dijeti normalno da pokazuje vrijednosti koje nisu u normali,zbog toga jer se kroz urin izbacuju masnoce tj salo...tako da sam od doktora dobila par korisnih savjeta za tu dijetu...kao prvo rekao mi je da ..iako je to mesna dijeta da konzumiranje mesa bude na drugom mjestu a da prioritet dam povrcu i da ova dijeta jedino tako nije stetna Tako sam i radila,spremala sebi corbice od povrca sa malo mesa.....najvise sam jela kuvan i pohovan karfiol..pohovan samo u jajima....jela sam dzigericu...dinstala luk pa na njemu malo mesa,pa bi dodala neko povrce itd Nikakve lose pojave nisam imala od dijete,fantasticno sam se osjecala,uspjela da smrsam.... Eto to je moje iskustvo sa mesnom dijetom ( e,sad...to sto sam posle drzanja dijete nakon otprilike 2g. vratila sve kilograme,za to nije kriva dijeta,nego ja,jer nisam pazila sta jedem ) Dijeta ,kao dijeta je meni fantasticna,nikad nisam bila gladna,kombinovala sam namirnice koje se smiju jesti i moram da kazem da nikad ,bas nikad nisam pojela nista sto se na toj dijeti ne smije :zpozdrav:
 
Ta dijeta ne vredi busan *****,ja drzim vec 10 dana,jedem samo jaja i pilece meso,pijem vitamine cajeve i limunadu bez secera,nisam smrsao ni gram,ALI BUKVALNO NI GRAM !!!!!!!!!

Ja imam knjigu te Atkinsonove dijete, i pred svako leto drzim neku dijetu, cisto da skinem 3-4kg..
Jednom sam je drzala, ima one tri faze u toku dijete- vec u prvoj fazi, kad ne smes bukvano nista da jedes, smrsas, bar ja 3kg..
Onda ide druga faza gde korigujes namirnice i smrsala sam jos nekiliko kg, ali, to mi je bilo previse, jer nisam debela, tako da sam prestala..
Realno, meni je dala bas puno rezultata za premalo vremena, tako da mislim da ta dijeta deluje, a sad, kakve posledice otavlja- to ne znam- MADA, SVAKA, TAKO STRIKNTA DIJETA NEMINOVNO SE ODRAZA NA ORGANIZAM I OSTAVLJA POSLEDICE!
 
Те дијете, које подразумевају рестрикцију исхране на тај начин, форсирањем само једне групе нутриената (у овом случају протеина) су апсолутно нездраве.

С њима се , углавно, у почетку не скидају килограми али онда рапидно оде по десетак килограма за 15 дана, што је шок за организам.

Медицинска доктрина каже да се сваког дана морају уносити и ппротеини и угљенихидрати и масти.

Дакле, држите дијету али тако што ћете смањити количински унос хране, не тако што ћете организам лишити онога што му је неопходно !
 
Ni jedna dijeta ne valja,jer svak ima mane i to velike i ako je predugo koristis eto problema.Ono sto svako treba da zna je pravilan nacin ishrane i tako da se hrani,pored toga kad je zelja da se skine koje kilo onda variras uh,smanjujes ih i povecavas,unos proteina uvek treba da bude sto veci,jer meso(proteini) izgradjuju misice i od mesa ne mozes da se gojis,ali zavisi kog mesa i kako spremljenog. ;) Kad neko zeli da skine koji kilogram,on postepeno smanjuje uh,secere i masti,a povecava proteine,smanjuje ih do odredjene granice(sto je individualno od osobe do osobe) a onda se zadrzi na tom unosu recimo mesec dana(u zavisnosti koliko kg ima da izgubi),a 2 puta u tih mesec dana da sebi Junk Day(dan kada jede sve sto ne treba,slatkise,masno...),posle tih mesec dana nastavlja jos mesec dana ali tad ubacuje jednom nedeljno Junk Day(to bude 4-5 puta mesecno),zatim polako pocinje da povecava unos uh,masti i secera tako da u tom mesecu dodje do one kolicine koja je potrebna njegovom organizmu,onda dodje na kolicinu svih namirnica koja mu je potrebna i to je to,onda se samo prigrzavas toga a i dalje kad osetis potrebu das svom organizmu ako mu i kad mu treba nesto sto ne valja,ali umereno.Ovo je nesto iz glave,a i kako bi moglo da izgleda,ako recimo neko ima 5-6 kg viska,skinuce ih polako,postepeno a na zdrav nacin ce smrsati i preci sa loseg nacina ishrane na zdrav nacin.Jacu ti napisati tabelu namirnica koje valjaju i koje bi trebala da jedes,ali najbolje je da odes kod nekog ko zna o cemu pricam ili posetis Pansport forum.OD UH:Pirinac,krompir,integralna testa ali manje kolicine,ovsene pahulje.PROTEINI:junetina,piletina,curetina,jaja(mozes pojesti svaki dan 2-3 jajeta),riba,konjetina.MASTI:Laneno ulje,maslinovo ulje,orasi,bademi,lesnici.MLECNI PROIZVODI:Ela sir,mladi sir,jogurt,mleko,sve ovo mozes jesti kad skidas kg,ali u malim kolicinama,sira 50-100 g dnevno,solju mleka,solju jogurta. :) Pozz P.S samo citaj i obrazuj se o ishrani i nece biti problema sa skidanjem kg,nikom nije sudjeno da ima visak kg,sve je stvar ishrane. ;)
 
Тако је Лаки, правилна исхрана је кључ проблема. И уједначена.

Пет оброка дневно:
1. доручак
2. ужина
3. ручак
4. ужина
5. вечера

После 19 сати, нема јела !

Плус физичка активност- бар пола сата шетње свакодневно. :)
 
Tacno je da su dijete u principu nezdrave, ali kilogrami moraju nekako da se skinu. Imam odlican predlog za one koji hoce da poslusaju savet. KOMBINUJEM drzanje dijete sa koricenjem zameskih oboka. Kada covek smrsa na kraju uvodimo zamenske obroke koji obezbede narusenu ravnotezu u organizmu. Moze da se kombinuje sa mesnom dijetom. Za eventualne savete oko dijete tu je nas doktor dijetetike, a za kasnije Wellness savetnik. Rezultat je odlican, covek posle toga moze samo da bude mazohista pa da se OPUSTI.
 
Тако је Лаки, правилна исхрана је кључ проблема. И уједначена.

Пет оброка дневно:
1. доручак
2. ужина
3. ручак
4. ужина
5. вечера

После 19 сати, нема јела !

Плус физичка активност- бар пола сата шетње свакодневно. :)

Moze i 6 obroka ako neko ima potrebu ili zelju da jos ubrza metabolizam.Nema potrebe ogranicavati se na recimo 19 ili 20 h kao poslednji obrok,jer ne treba trpiti gladan,samo ne treba jesti neke stvari koje organizam nece koristiti posle 19 h,jer je sporiji tad,pa ako neko legne u 10-11 da spava,moze da jede recimo u 18 h pa u 20 h opet da nesto prezalogaji ako je gladan,a najbolje je 2-3 sata pre spavanja da bude poslednji obrok koji ce se sastojati od proteina i povrca,a uh veoma mala kolicina,malo pirinca ili kriska integralnog hleba i bice sve ok.
 
Stvarno nemam volju vise ni za sta,uspeo sam olako da ostavim duvan,9 meseci proslo i nema problema,pice ne konzumiran vec 7 meseci,ali sa hranom veciti problem.Meni fizicka aktivnost nije problem,aktivan sam celog dana nesto raduckam kuci,setam po gradu,najveci problem je hrana,imam osecaj da ako ne jedem dovoljno ili nesto ukusno,mogao bih nekog da slomim kao ruzu.10 dana stvarno drzim tu mesnu dijetu sa svim se pravilima upoznao,i pridrzavam ih se,ali ne vredi,115kg ni manje ni vise,jedino sto sam primetio da pantalone malo mi bolje stoje,ne stezu me za nekih 5 posto.Inace moja kilaza je 115 kg,a po normalnim pravilima trebao bih da imam 75kg,znaci 40kg viska,ja se borim sa tom kilazom vec vise od 7-8 god,i pocinjem sebe da mrzim.Teracu jos 7 dana sa tim jajima i mesom pa cemo videti,ako ne izgubim bar 2kg do tad,odoh da trazim strucnu pomoc nutricionista. Sto se tice stetnosti,i o tome sam upucen,ali sta je sve stetno sto ljudi rade svakodnevno,pa nista,sve to ubija na neki nacin,mesec dana promene organizmu nece skoditi.Moje najvece mane su SECER I HLEB,to definitivno necu vise jesti do kraja zivota !!! U ZDRAVLJE !!! :bye: :bye: :bye:
 
Stvarno nemam volju vise ni za sta,uspeo sam olako da ostavim duvan,9 meseci proslo i nema problema,pice ne konzumiran vec 7 meseci,ali sa hranom veciti problem.Meni fizicka aktivnost nije problem,aktivan sam celog dana nesto raduckam kuci,setam po gradu,najveci problem je hrana,imam osecaj da ako ne jedem dovoljno ili nesto ukusno,mogao bih nekog da slomim kao ruzu.10 dana stvarno drzim tu mesnu dijetu sa svim se pravilima upoznao,i pridrzavam ih se,ali ne vredi,115kg ni manje ni vise,jedino sto sam primetio da pantalone malo mi bolje stoje,ne stezu me za nekih 5 posto.Inace moja kilaza je 115 kg,a po normalnim pravilima trebao bih da imam 75kg,znaci 40kg viska,ja se borim sa tom kilazom vec vise od 7-8 god,i pocinjem sebe da mrzim.Teracu jos 7 dana sa tim jajima i mesom pa cemo videti,ako ne izgubim bar 2kg do tad,odoh da trazim strucnu pomoc nutricionista. Sto se tice stetnosti,i o tome sam upucen,ali sta je sve stetno sto ljudi rade svakodnevno,pa nista,sve to ubija na neki nacin,mesec dana promene organizmu nece skoditi.Moje najvece mane su SECER I HLEB,to definitivno necu vise jesti do kraja zivota !!! U ZDRAVLJE !!! :bye: :bye: :bye:

Probaj ovako dase hranis 2 nedelje bar dve nedelje:Dorucak:4 cela kuvana jajeta i jos dva ali samo belance,sa soljom jogurta do 1,6 % masti,uzina neka bude jabuka i banana,rucak br.1:200 g pileceg belog mesa,50 g pirinca,150 g povrca(uzmes frikom smrznuto,mesavina od tri vrste povrca),rucak br.2:200 g pilece belo,krompir i pirinac ukupno 150 g,uzina:50 g badema,vecera:200 g pastrmke sa povrcem od rucka br.1 i samo malko pirinca koliko da pojedes ribu.Pored ovoga pij 2 L vode ili caja.Nema sokova,slatkisa i niceg sem ovog sto sam napisao i videces da ce biti i rezultata. ;) :) Najlakse je skinuti kad imas tako puno viska kg,tesko je skinuti kad ostane 2-3 kg. ;)
 
znam ljude koji praktikuju proteinsku dijetu i - to radi.
Nikad nisu gladni, stalno nešto krkaju, a šlang su samo tako.

Da li su ti ljudi iznutra slang - to je sustina. Mozes biti slang i ako pijes koka - kolu i jedes samo rostilj ali pitanje je sta kaze tvoj organizam na takav desant i mucenje. Ne moze biti dobra dijeta ona koja opterecuje pankreas i bubrege. Ruku na srce licno verujem u mediteransku dijetu koja je manje dijeta a vise nacin zivota koji odgovara mojoj prirodi.
 

Back
Top