Дијета / мршављење/ правилна исхрана

  • Začetnik teme ZAINTERESOVANA
  • Datum pokretanja
Ljudi....pomozite!!! Resio ja po stoti put da smrsam. Prosli put sam smakao 20 kg i sve vratio za par meseci. Vozim sobni trenazer ceo April i Maj. U Aprilu sam smrsao nekih 5 kg a u Maju ni grama manje!!! Unosim dnevno nekih 1500 kal. a vozim sat vremena trenazer, podesen na opterecenje 2 i brzinom od 28 km/h. Sta se desava? Dali negde gresim? Zasto sam stao da mrsam kad se preznojim u golu vodu od voznje. I kako da zadrzim tezinu kad smrsam. Prosli put nista specijalno nisam jeo a sve sam vratio. Na displeju trenazera pise da potrosim 1000 cal za sat vremena. Dali je to moguce i dali treba da smanjim unos kalorija?

ako si posle tog prvog mršavljenja naglo prestao sa treningom onda nije čudo da si i uz istu količinu unosa kalorija vratio težinu.
ovaj put će sigurno ići nešto sporije, ali ne treba da odustaješ od vežbanja. možda ne bi bilo loše i da trčiš. obrati pažnju na namirnice, smanji ili izostavi večeru jedno vreme, ali nikako ekstremno gladovanje ne dolazi u obzir.
 
sanse nema da potrosis 1000 kal za sat vremena voznje
tti sobni trenazeri nisu ni precizni, ni pouzdani
u najboljem slucaju za tih sat vremena potrosis najverovatnije samo polovinu navedenih kalorija
ako dalje ne mrsavis, ocigledno da ti unos i potrosnja nisu u negativnom balansu i da unosis taman onoliko kalorija koliko ti je potrebno za rad koji tvoje telo ima u toku dana
selekcija namirnica koje unosis..svi prosti seceri - napolje
slozeni - redukcija

Ali ako sam u Aprilu smrsao 5 kg sa istim unosom kalorija, zasto nisam smrsao ni grama u Maju sa istim unosom?

- - - - - - - - - -

ako si posle tog prvog mršavljenja naglo prestao sa treningom onda nije čudo da si i uz istu količinu unosa kalorija vratio težinu.
ovaj put će sigurno ići nešto sporije, ali ne treba da odustaješ od vežbanja. možda ne bi bilo loše i da trčiš. obrati pažnju na namirnice, smanji ili izostavi večeru jedno vreme, ali nikako ekstremno gladovanje ne dolazi u obzir.

Ma ja i ne veceram. Doruckujem npr. 400 gr bureka i dve jabuke. Za rucak mozda 100 gr hleba i 50 gr parizera i vintlam sat vremena bajs.
 
Ali ako sam u Aprilu smrsao 5 kg sa istim unosom kalorija, zasto nisam smrsao ni grama u Maju sa istim unosom?

- - - - - - - - - -



Ma ja i ne veceram. Doruckujem npr. 400 gr bureka i dve jabuke. Za rucak mozda 100 gr hleba i 50 gr parizera i vintlam sat vremena bajs.

zato sto ti se ishrana bazira na ugljenim hidratima i mastima
u parizeru nemas proteina, samo losih masti
burek i hleb - sam znas, sta da ti pricam
u aprilu si izbacio vodu
sa ugljenim hidratima na kojima ti se bazira ishrana, vodu samo vezujes za tkiva
 
zato sto ti se ishrana bazira na ugljenim hidratima i mastima
u parizeru nemas proteina, samo losih masti
burek i hleb - sam znas, sta da ti pricam
u aprilu si izbacio vodu
sa ugljenim hidratima na kojima ti se bazira ishrana, vodu samo vezujes za tkiva

Ali ako npr. jedem salate i kad krenem da vozim trenazer odmah bi bude muka jer osecam da mi fali nesto masnija i jaca hrana.
 
Moram podeliti moje iskustvo jer sam posle mnogih bezuspešnih pokušaja uspela da skinem kile!Prvo,nisam htela više da slušam drugarice,komšinice,savete iz novina i tv reklama,nego sam zakazala pregled kod dr u Novom Sadu,ona mi je odradila analize krvi,pregledala me i napravila mi plan ishrane.Doručak i večera-zamena za obrok-Enemon to je neki super slovenački preparat,ustvari neke žitarice sa vitaminima i mineralima da ne bi napravila zdravstveni problem,dve užine-prepodne i popodne-voće-jedna voćka,ne kilo.Ručak supa bez rezanaca,parče mesa sa roštilja,malo barenog povrća i salata.I što više mineralne vode.Može kafa,čaj,bez šećera.Rezultat 7kg mesečno manje,s tim da se ne vraćaju.
 
Moram podeliti moje iskustvo jer sam posle mnogih bezuspešnih pokušaja uspela da skinem kile!Prvo,nisam htela više da slušam drugarice,komšinice,savete iz novina i tv reklama,nego sam zakazala pregled kod dr u Novom Sadu,ona mi je odradila analize krvi,pregledala me i napravila mi plan ishrane.Doručak i večera-zamena za obrok-Enemon to je neki super slovenački preparat,ustvari neke žitarice sa vitaminima i mineralima da ne bi napravila zdravstveni problem,dve užine-prepodne i popodne-voće-jedna voćka,ne kilo.Ručak supa bez rezanaca,parče mesa sa roštilja,malo barenog povrća i salata.I što više mineralne vode.Može kafa,čaj,bez šećera.Rezultat 7kg mesečno manje,s tim da se ne vraćaju.

bice vracanja kad se budes skinula sa tog super enemon slovenackog preparata
osim ako nemas nameru da unistavas svoju jetru duzi vremenski period
 
Moram podeliti moje iskustvo jer sam posle mnogih bezuspešnih pokušaja uspela da skinem kile!Prvo,nisam htela više da slušam drugarice,komšinice,savete iz novina i tv reklama,nego sam zakazala pregled kod dr u Novom Sadu,ona mi je odradila analize krvi,pregledala me i napravila mi plan ishrane.Doručak i večera-zamena za obrok-Enemon to je neki super slovenački preparat,ustvari neke žitarice sa vitaminima i mineralima da ne bi napravila zdravstveni problem,dve užine-prepodne i popodne-voće-jedna voćka,ne kilo.Ručak supa bez rezanaca,parče mesa sa roštilja,malo barenog povrća i salata.I što više mineralne vode.Može kafa,čaj,bez šećera.Rezultat 7kg mesečno manje,s tim da se ne vraćaju.
bas me zanima kolko to kosta i sta ces dalje jesti
 

Back
Top