DIGITV ili TOTAL TV

случајно поседујем и ,,диги,, и ,,тотал,, тотал је скупљи дупло а бољи је 5 пута.

to si upravu ali videcemo posle ovog sta ce da bude
Zloupotreba položaja SBB-a
30. januar 2009. | 13:47
| Izvor: Tanjug

Beograd --
Distributerska kuća SBB zloupotrebila dominantan položaj na tržištu distribucije TV programa putem DTH tehnologije, kažu u Komisiji za zaštitu konkurenciju.

Rezultat ugovora koje je ta firma sklopila sa televizijama su bili sprečavanje i ograničavanje konkurencije na tržištu pružanja usluge distribucije televizijskih programa putem DTH tehnologije, odnosno ograničavanje tržišta i tehničkog razvoja na štetu potrošača, navodi se u saopštenju Komisije. U postupku koji je Komisija vodila po službenoj dužnosti protiv SBB-a, utvrđeno je da je ta firma zaključila ugovore o ekskluzivnoj distribuciji programa putem DTH tehnologije sa nacionalnim emiterima, televizijama "Pink", "Avala", "Foks", "Košava" i "Hepi", pokrajinskim emiterom "Super TV" i emiterima za region Beograda, televizijama "Metropolis", "Enter", "Studiom B" i "Sos kanalom".
Komisija je rešenjem SBB-u naložila da sa nacionalnim, pokrajinskim i emiterima za Beograd, sa kojima je zaključio ugovor o ekskluzivnom pravu distribucije, zaključi aneks ugovora kojim će se izvršiti izmena ugovora tako što će se utvrditi da pravo SBB-a nije isključivo.
U skladu sa svojim zakonskim ovlašćenjima, Komisija će protiv SBB-a podneti zahtev za pokretanje prekršajnog postupka zbog učinjenih radnji sprečavanja i ograničavanja konkurencije.

Značaj DTH tehnologije ogleda se u tome što omogućava prijem TV programa koji se direktno sa satelita distribuira do pojedinačnih korisnika, u mestima gde ne postoji kablovska televizija. Prema oceni komisije, SBB je zaključivao ugovore o ekskluzivnom pravu distribucije tako da televizijama nije dozvoljeno zaključivanje ugovora sa drugim konkurentima koji se bave ili nameravaju da se bave distribucijom TV programa putem DTH tehnologije, kako za vreme trajanja ugovora, tako, u pojedinim slučajevima, i u određenom periodu od dana stupanja na snagu otkaza ugovora.
Sa druge strane, SBB je zadržao pravo da zaključuje ugovore sa televizijama za koje oceni da će doprineti atraktivnosti njegovog paketa. To znači da ekskluzivitet nije dvostran i da je ugovoren prvenstveno u interesu SBB-a. To za krajnju posledicu ima sprečavanje razvoja tržišta na štetu potrošača, kojima se uskraćuje mogućnost izbora izmedju različitih učesnika na tržištu, koji bi mogli da ponude pakete iste ili slične sadržine.Zbog toga izostaje i cenovna konkurencija i to kako u odnosu na televizije (emitere) kojima se pruža usluga, tako i u odnosu na krajnje potrošače, odnosno korisnike, navodi se u saopštenju.
 
u novi stan ima antena i prikljucio sam moj resiver
i vido da ima signal hot bird reko super mogu da gledam rts
kad ono neki kanali makedonski, bugarski prvi put vidim
i nadjem par kanala de pise digi tv
ali vecina od ti kanali zakljucana
sad cudi me sto nema rts a signal na hot bird ima ?
 
u novi stan ima antena i prikljucio sam moj resiver
i vido da ima signal hot bird reko super mogu da gledam rts
kad ono neki kanali makedonski, bugarski prvi put vidim
i nadjem par kanala de pise digi tv
ali vecina od ti kanali zakljucana
sad cudi me sto nema rts a signal na hot bird ima ?

to je satelit intelsat1002/thor na 1w a sto se tice signala da ti pokazuje da ima hodbirda to je zato sto postoje iste frekvencije na thoru i na hotbirdu
rts kanale na thoru nemozes gledati bez legalne pretplate ili pak preko emulatora i kljuceva
ako nemas bar jednu od ovih stvari neces moci da ga gledas
pozZ
 
u novi stan ima antena i prikljucio sam moj resiver
i vido da ima signal hot bird reko super mogu da gledam rts
kad ono neki kanali makedonski, bugarski prvi put vidim
i nadjem par kanala de pise digi tv
ali vecina od ti kanali zakljucana
sad cudi me sto nema rts a signal na hot bird ima ?

Danijel IVR
to je satelit intelsat1002/thor na 1w a sto se tice signala da ti pokazuje da ima hodbirda to je zato sto postoje iste frekvencije na thoru i na hotbirdu
rts kanale na thoru nemozes gledati bez legalne pretplate ili pak preko emulatora i kljuceva
ako nemas bar jednu od ovih stvari neces moci da ga gledas
pozZ .
**************************************
Миланче,незнам зашто у новом стану употребљаваш Рисивер. Можда је већ инсталирана кабловска и Рисивер је непотребан.Елиминиши Рисивер и Тв директно укључи у ТВ прикључак па пробај. За употребу Рисивера потребна је сат.антена усмерена на сателит који желиш да пратиш.

Данијеле, очигледно да си у праву да је усмерење на THOR 10-25 na 0.80[SUP]0[/SUP] W. HOT BIRD није могао да ухвати ни случајно јер је на 13[SUP]0[/SUP]Е него је похватао FTA (слободне-незаштићене)канале са THOR-а. И тамо постоје истоветни канали као и на HOT BIRD-у. Значи, фреквенција ту уопште није важна већ усмерење сателитске антене.

И једном и другом препоручујем OPEN IPTV. Na sajtu
Kod:
www.telekomcentar.com
имате опцију:OPEN IPTV па прегледајте шта се то нуди. ТV преко телефонског броја са много других могућности. Вреди прегледати.
Иначе био сам корисник total TV и, искрен да будем, био сам задовољан. По садржају бољи је од digi TV, поузданији је али је зато и скупљи.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Danijel IVR
to je satelit intelsat1002/thor na 1w a sto se tice signala da ti pokazuje da ima hodbirda to je zato sto postoje iste frekvencije na thoru i na hotbirdu
rts kanale na thoru nemozes gledati bez legalne pretplate ili pak preko emulatora i kljuceva
ako nemas bar jednu od ovih stvari neces moci da ga gledas
pozZ .
**************************************
Миланче,незнам зашто у новом стану употребљаваш Рисивер. Можда је већ инсталирана кабловска и Рисивер је непотребан.Елиминиши Рисивер и Тв директно укључи у ТВ прикључак па пробај. За употребу Рисивера потребна је сат.антена усмерена на сателит који желиш да пратиш.

Данијеле, очигледно да си у праву да је усмерење на THOR 10-25 na 0.80[SUP]0[/SUP] W. HOT BIRD није могао да ухвати ни случајно јер је на 13[SUP]0[/SUP]Е него је похватао FTA (слободне-незаштићене)канале са THOR-а. И тамо постоје истоветни канали као и на HOT BIRD-у. Значи, фреквенција ту уопште није важна већ усмерење сателитске антене.

И једном и другом препоручујем OPEN IPTV. Na sajtu
Kod:
www.telekomcentar.com
имате опцију:OPEN IPTV па прегледајте шта се то нуди. ТV преко телефонског броја са много других могућности. Вреди прегледати.
Иначе био сам корисник total TV и, искрен да будем, био сам задовољан. По садржају бољи је од digi TV, поузданији је али је зато и скупљи.


sve si to lepo rekao ali stoji jedno sta da rade oni korisnici pricamo za OPEN IPTV kad nemaju mogucnost ADSL-a
ipak je po tom pitanju relevantan Digitv ili pak Total tv
pozZ
 
sve si to lepo rekao ali stoji jedno sta da rade oni korisnici pricamo za OPEN IPTV kad nemaju mogucnost ADSL-a
ipak je po tom pitanju relevantan Digitv ili pak Total tv
pozZ

Telekom, kako sam obavešten,u prvom naletu Open IPTV isporučuju onima koji već poseduju ADSL tako što postojeći koji nije prilagođen za STB (nema izvod za ovaj uređaj koji prilagođava signal za TV) zamenjuju novim HG 520s. Mislim da će kasnije da isporučuju opremu (ADSL + STB) i budućim korisnicima koji nemaju Internet jer LAN interfejs za kompjuter neće biti aktiviran - povezan sa serverom.Inače oprema je Telekomova i daje se na korišćenje na revers pri potpisivanju Ugovora.
Najbolje raspitati se kod TELEKOM-a u Vašem mestu a ako ga nemate,pozovite IPTV na 977 i sve će vam biti objašnjeno. Poziv je besplatan.
 
party2.gif


hvala ljudi okrenuo sam juce antenu sad opet imam astru :super:
 

Back
Top