Devojke,da li mislite da imate pravo da ne dozvolite Vašem momku da vidi Vaše dete?

kompenzujes ga kurosom? :D


ako se to zove kursor...onda ok, kompenzujem ga kursorom. :mrgreen:

inace na temu prezimena moram da kazem da se kod moje drugarice udate za egipcanina svi razlicito prezivaju. ona je prilikom udaje zadrzala svoje devojacko, on ima 3 prezimena koja predstavljaju ime oca, dede i pradede, a deca imaju samo jedno prezime u srbiji, a tri u egiptu i ovde moraju da imaju neki papir da im je to jedno prezime sluzbeno prezime u srbiji, posto kod nas ne moze tri prezimena.. :lol: kako ce oni resiti njegovo prezime kada on postane drzavljanin srbije, ja ne znam.
 
Nije vrijedno truda. :lol: nemam živaca više.


ne pitas se dal drugi imaju zivaca za tvoje lupetanje. :lol: ti bi hteo da zivis vanbracno, jer tebi tako odgovara, kako bi jel izbegao svadbu i ceremoniju, koja uospte ne mora ni da ima zvanice, vec samo kumove, a ne pitas se da li je za dobrobit deteta bolje da ti ozenis njegovu mamu i das svoje prezime i mami. :manikir: po tome sto ti pises, mama moze da kaze da je otac nepozant ili da detetu da svoje prezime, prezime se ne dobija nuzno od oca, nijedna zakon to ne propisuje. i sta ces onda...ti nisi hteo da je ozenis, a ona odluci da detetu da svoje prezime?
 
ne pitas se dal drugi imaju zivaca za tvoje lupetanje. :lol: ti bi hteo da zivis vanbracno, jer tebi tako odgovara, kako bi jel izbegao svadbu i ceremoniju, koja uospte ne mora ni da ima zvanice, vec samo kumove, a ne pitas se da li je za dobrobit deteta bolje da ti ozenis njegovu mamu i das svoje prezime i mami. :manikir: po tome sto ti pises, mama moze da kaze da je otac nepozant ili da detetu da svoje prezime, prezime se ne dobija nuzno od oca, nijedna zakon to ne propisuje. i sta ces onda...ti nisi hteo da je ozenis, a ona odluci da detetu da svoje prezime?
:roll: sad me zveknuo jedan deža vu, sve ovo se već desilo. Kako sad da pišem i pravim se da ne znam ono što znam...čudno.

Dvoje se mogu uzeti u opštini bez ceremonija i publike. Može ona i da ga ubije kad ga rodi, ali se nadam da neće isto kao što se nadam da osoba sa kojom pokušam napraviti dijete, neće sakriti to dijete od mene. Rizik uvijek postoji i ne bi bilo zanimljivo bez njega, bilo bi dosadno i glupo...a neke osobe rizikuju manje a ove druge više. Mislim da uvijek imamo mogućnost izbora u našem životu i samim tim - koliko ćemo ustvari rizikovati.

Ali na kraju krajeva moramo vjerovati u naš izbor partnera, jer je to ipak naš izbor.

Naš lični uspjeh ili poraz.
 
:roll: sad me zveknuo jedan deža vu, sve ovo se već desilo. Kako sad da pišem i pravim se da ne znam ono što znam...čudno.

Dvoje se mogu uzeti u opštini bez ceremonija i publike. Može ona i da ga ubije kad ga rodi, ali se nadam da neće isto kao što se nadam da osoba sa kojom pokušam napraviti dijete, neće sakriti to dijete od mene. Rizik uvijek postoji i ne bi bilo zanimljivo bez njega, bilo bi dosadno i glupo...a neke osobe rizikuju manje a ove druge više. Mislim da uvijek imamo mogućnost izbora u našem životu i samim tim - koliko ćemo ustvari rizikovati.

Ali na kraju krajeva moramo vjerovati u naš izbor partnera, jer je to ipak naš izbor.

Naš lični uspjeh ili poraz.


izvrces pricu, pises o osobi sa kojom pokusavas da imas dete, a mi pricamo ovde o slucajnoj trudnoci gde se u sexualnu vezu upustilo dvoje ljudi kojima na kraj pameti nije bilo da se vencavaju ili barem jednom od njih nije na kraj pameti da se vencava, a pri tom nisu pazili i desila se trudnoca.

ne upustaju se svi ljudi u vezu samo da bi iz veze presli u brak (juhu 21 vek je), a drugo tokom vremena mozda skontaju da nisu jedno za drugo u smislu braka i zajednickog zivota.

to sto ti ne bi hteo da ozenis mamu svog deteta i ne bi joj dao prezima upravo govori o tome da ti smatras da na taj nacin zadrzavas deo slobode.

kao sto je tvoje pravo da odbijes brak sa zenom sa kojom imas dete, tako je i njeno pravo da tebi ne kaze da si otac deteta, ako smatra da je to bolja opcija za dete ili da detetu da svoje prezime (kao sto rekoh u zakonu nigde ne pise da mora prezime od oca), a ne da do detetovog punoletstva trpi tebe i tvoje ucene i sto je jos gore trpi i dete tu igru macke i misa. tu igru macke i misa moze trpeti i dete rodjeno u braku, ciji su se roditelji razveli.

cak i ljudi koji ne zele da se vencavaju, kada dobiju dete vencaju se na kraju, upravo zbog zakona i ostvarivanja prava koje je mnogo lakse kada svi imaju isto prezime tjah papire da su u braku.

drugar iz odeljenja u srednjoj je jednog dana u trecoj godini osvanuo u razredu sa majcinim prezimenom, to je bio njegov izbor, jer kad je napunio 18 mogao je da bira. njegovi su se razveli, otac se ozenio sa drugom zenom, sa njom dobio decu, nikad nije ni pitao za sina, njemu je ostalo samo to prezime formalno od njega. promenio ga je. niko iz odeljenja ga nije ni ogovarao, niti ga zahebavao, jedino sto smo ga pitali zasto je menjao prezime i on nam je rekao...cisto emotivni razlog.
 
sad si sama sebi skocila u usta
broj partnera ima veze itekako jer se obrasci ponasanja ponavljaju
ako naucis da ih prepoznas greske ce ti biti neozbiljne kao i posledice na tvoj zivot usled donosenja ispravnih odluka
a to bez iskustva nikada neces moći
i hajde da te zamolim da ne tumacis ono sto sam napisala kao da si rasla sa amišima i kao da te talas modernog vremena preskocio dok si muzla krave u stali
Pročitaj ponovo, pisala si na samom početku o tome da je žena nesrećna ako ima samo jednog partnera, pa si kasnije navela ovaj slučaj. Rekla sam da to dvoje nema veze jedno sa drugim, jer ona nije ni mogla da ih ima više u tom smislu učenja i prepoznavanja greške,kad je kod prvog zaradila traumu i to joj je odredilo dalji tok života.

A mnogo ti je duhovita opaska o amišima i muži krava :super:, bolje bi bilo da si mi uputila izvinjenje jer si me optužila da nisam reagovala kad je neko napisao da je sreća imati samo jednoga, nego reagujem samo kad se kaže da je nesreća. A to nije istina.
 
izvrces pricu, pises o osobi sa kojom pokusavas da imas dete, a mi pricamo ovde o slucajnoj trudnoci gde se u sexualnu vezu upustilo dvoje ljudi kojima na kraj pameti nije bilo da se vencavaju ili barem jednom od njih nije na kraj pameti da se vencava, a pri tom nisu pazili i desila se trudnoca.

ne upustaju se svi ljudi u vezu samo da bi iz veze presli u brak (juhu 21 vek je), a drugo tokom vremena mozda skontaju da nisu jedno za drugo u smislu braka i zajednickog zivota.
Pisao sam kako je greška življeti takav život i kako treba voditi računa sa kim se spava i kako treba koristiti zaštitu i kako treba spriječiti čuveno DESILO SE.

to sto ti ne bi hteo da ozenis mamu svog deteta i ne bi joj dao prezima upravo govori o tome da ti smatras da na taj nacin zadrzavas deo slobode.

kao sto je tvoje pravo da odbijes brak sa zenom sa kojom imas dete, tako je i njeno pravo da tebi ne kaze da si otac deteta, ako smatra da je to bolja opcija za dete ili da detetu da svoje prezime (kao sto rekoh u zakonu nigde ne pise da mora prezime od oca), a ne da do detetovog punoletstva trpi tebe i tvoje ucene i sto je jos gore trpi i dete tu igru macke i misa. tu igru macke i misa moze trpeti i dete rodjeno u braku, ciji su se roditelji razveli.

cak i ljudi koji ne zele da se vencavaju, kada dobiju dete vencaju se na kraju, upravo zbog zakona i ostvarivanja prava koje je mnogo lakse kada svi imaju isto prezime tjah papire da su u braku.
Napisao sam šta bih volio i nije problem da se vjenčamo ako mi objasni da će to biti bolje za dijete. Nije me teško ubijediti u ispravne stvari.

Takodje mi nije jasno zašto misliš da osoba po automatizmu želi da zagorčava tudji život iako imaš predrasude/traume/nezaliječene rane iz prošlosti/djetinjstva, primjer koji nije za pohvalu i slično...to nije razlog za: - a ti hoćeš da zagorčavaš život, hoćeš svoju slobodu...
 
Pisao sam kako je greška življeti takav život i kako treba voditi računa sa kim se spava i kako treba koristiti zaštitu i kako treba spriječiti čuveno DESILO SE.


Napisao sam šta bih volio i nije problem da se vjenčamo ako mi objasni da će to biti bolje za dijete. Nije me teško ubijediti u ispravne stvari.

Takodje mi nije jasno zašto misliš da osoba po automatizmu želi da zagorčava tudji život iako imaš predrasude/traume/nezaliječene rane iz prošlosti/djetinjstva, primjer koji nije za pohvalu i slično.

pa ok, ti smatras da je to greska, greske se desavaju, ljudi biraju pogresne partnere iz raznih razloga. da svi biraju ispravno imali bi jednog partnera za ceo zivot i samo sa tim jednim partnerom decu. i ziveli bi svi srecno do kraja zivota. ali nije tako.....i zato sve ono pre ali baci u vodu i to se ne racuna.

zato sto je u najvecem broju slucajeva upravo tako, ljudi preko dece pokusavaju da se svete drugom partneru (gomila primera iz zivota) i zato sto sam na 4umu nebrojeno puta procitala o zenama qurvama koje su eto namerno zatrudnele, pa im sad potrazuju da budu ocevi te dece. ali kada neko kaze da postoji i druga opcija, tebi i slicnima se ta opcija ne svidja.

tebe prosto pogadja sto postoji mogucnost da ti neka zena ne da izbor, jer ti bi hteo da budes taj koji ce da odluci sta ce biti sa detetom i da od tvoje milosti zavisi dal ce dete imati tvoje prezime ili ne i dla ces ga priznati ili ne. :D
 
Pročitaj ponovo, pisala si na samom početku o tome da je žena nesrećna ako ima samo jednog partnera, pa si kasnije navela ovaj slučaj. Rekla sam da to dvoje nema veze jedno sa drugim, jer ona nije ni mogla da ih ima više u tom smislu učenja i prepoznavanja greške,kad je kod prvog zaradila traumu i to joj je odredilo dalji tok života.

A mnogo ti je duhovita opaska o amišima i muži krava :super:, bolje bi bilo da si mi uputila izvinjenje jer si me optužila da nisam reagovala kad je neko napisao da je sreća imati samo jednoga, nego reagujem samo kad se kaže da je nesreća. A to nije istina.
Cesto pomislim da bih i ovog jednog prodala, da mi je previse, kakav drugi :lol:

Jesam ja vama napisala da se ja nikad vise ne bih udavala. Nit bi menjala prezime. Niti bi radjala drugome decu.
Samo bih surovo iskoriscavala muskarce onako zbog kondicije i to kad bi se bas uzelela.
Ja sam sebi sve vise sama dovoljna :malav:
 
Cesto pomislim da bih i ovog jednog prodala, da mi je previse, kakav drugi :lol:

Jesam ja vama napisala da se ja nikad vise ne bih udavala. Nit bi menjala prezime. Niti bi radjala drugome decu.
Samo bih surovo iskoriscavala muskarce onako zbog kondicije i to kad bi se bas uzelela.
Ja sam sebi sve vise sama dovoljna :malav:
Jesi, sve si nam već napisala.:lol:
 
tebe prosto pogadja sto postoji mogucnost da ti neka zena ne da izbor, jer ti bi hteo da budes taj koji ce da odluci sta ce biti sa detetom i da od tvoje milosti zavisi dal ce dete imati tvoje prezime ili ne i dla ces ga priznati ili ne. :D
Bojo magije, naravno da ću ga priznati i dati prezime i od tog momenta početi da živim 90% za njega a 10% za sebe i ostale, jer ću, nadam se, djecu praviti zdravog razuma.
 
pa ok, ti smatras da je to greska, greske se desavaju, ljudi biraju pogresne partnere iz raznih razloga. da svi biraju ispravno imali bi jednog partnera za ceo zivot i samo sa tim jednim partnerom decu. i ziveli bi svi srecno do kraja zivota. ali nije tako.....i zato sve ono pre ali baci u vodu i to se ne racuna.
Da ne zaboravim, pošto se evo osudjuje i život sa jednim partnerom, kako to nije to, jer se nema dodatnog iskustva - jelte...

Znaš li da ima osoba koje prekidaju vrhunske odnose, samo zato što ne žele nešto više sa 'prvim', razumiješ dokle to ide? Jer je zastarelo i to nije moderno i nije cool...shvataš?
 
Da ne zaboravim, pošto se evo osudjuje i život sa jednim partnerom, kako to nije to, jer se nema dodatnog iskustva - jelte...

Znaš li da ima osoba koje prekidaju vrhunske odnose, samo zato što ne žele nešto više sa 'prvim', razumiješ dokle to ide? Jer je zastarelo i to nije moderno i nije cool...shvataš?


ti si iz te recenice izveo da ja ista osudjujem? :lol:

prvi si napisao da ljudi trebaju pazljivo da biraju partnere, ja sam odgovorila da kada bi svi pazljivo birali partnere i jos sad da dodam, ako se partneri kroz godine ne bi menjali, svi bi do kraja zivota imali smao jednog partnera. ali to nije slucaj, jer ljudi partnere ne biraju pazljivo i ne vode se svi razumom i nisu svi proracunati, pa ih razni leptirici navode na greske, a drugo ljudi se menjaju s vremenom kako mi sami, tako i nasi partneri.

druga stvar kod izbora partnera je nase nesvesno, ono sto mi zovemo prepoznavanje, a to je nase nesvesno tipa dvoje ljudi iz potpuno razlicitog miljea, ali sa istim osnovama u primarnoj porodici, i te osnove su potisnute u nesvesno. kada se dvoje ljudi sa slicnim nesvesnim sretne, oni se, sto bi mi rekli, prepoznaju.

treca stvar kod biranja partnera su i nase sopstvene iluzije o partneru, tjah mi vidimo ono sto zelimo...a dok se ispostavi suprotno, ipak mora da prodje izvesno vreme. sto znaci da nema sexa minimum 6 meseci. :mrgreen: nekada se ono sto nam se ne svidja ispolji ranije, nekada kasnije.

vrhunski odnosi ne postoje, svaki ima svoje uspone i padove i u svakoj vezi mora biti kompromisa da bi dvoje ljudi opstali u zajednici. sta se desava kada dvoje zatvori vrata to samo oni znaju. pa onda krenu price tipa sta ce on sa onom rugobom ili sta je ona videla u njemu. ili posle x godina braka desi se razvod, a u ocima sveta bili su savrsen par, bez znacajnih trzavica, a na kraju s eispostavi da je ono sto su oni davali svetu samo iluzija.

cela ova prica je pocela od brankicine komsinice koja je zatrudnela sa starijim, ozenjenim tipom i odlucila da mu ne kaze da je trudna.

pa sad da postavim scenu

1. dete iz te veze danas ima 30+ godina, sto znaci da se cela situacija odvijala sredinom ili u drugoj polovini 80ih godina u nekom malom gradu ili cak selu
2. znaci, 80 godine, doba bez interneta, vreme u kome se informacije u najboljem slucaju dobijaju iz casopisa i ljubavnih romana sa kioska
3. roditelji su vrv generacija koja ne prica o sexu
4. vreme potpuno drugacije od danasnjeg (u to vreme su ljudi jos verovali da hiv virus dobijaju samo peederi)

i u takvom vremenu klinka koja jos uvek ide u skolu, dakle tinejdzerka se zaljubi u starijeg tipa...ja nekako verujem da je ona bila do usiju zaljubljena u njega, a on je precutao jednu bitnu informaciju trudnu zenu pred porodjajem.

i onda ona zatrudni i ne kaze mu da je trudna, kaze roditeljima. roditelji iz nekog svog razloga mozda etickih, moralnih, zdravstvenih odluce da joj pomognu oko deteta. i dete ima upis oca - nepoznat

a sta bi ona dobila da je liku rekla za dete i to liku koji je precutao da ima trudnu zenu? on sigurno ne bi pristao da ona svoje dete upise pod njegovim prezimenom. mogla je ona da tera mak na konac i da dokazuje da je dete njegovo, da mu shebe brak ili ga barem poljulja, a vrv bi bilo - ma zavela ga ona mala qurava. ona je odlucila da ne kaze da je njegovo dete i ona je bila stigmatizovana u blizoj okolini (napisala je brankic da su roditelji zabranili svojim cerkama da se druze sa njom). jos je ona njemu ucinila uslugu, a ti si je osudio kako je to strasno i kako otac ima prava da zna.
 
Ja sam mislila na strogo racionalan izbor. Ovo nije to, to je neka kombinacija.
Nekako je i logično da se sa godinama za izbor partnera sve više širi spisak "zahteva" jer više nije dovoljno da on bude zavodljivi Dionis, jer se muškarci posmatraju celovitije, posmatraju se i druge osobine, sfere u kojima je realizovan, šta ga zanima, šta ne, kakav je dijalog....

Kao klinki su mi te veze bile potpuno obojene strastima, mada nisam umela najbolje da artikulišem te emocije. Kasnije sam već bila uravnoteženija, a danas bi tek sasvim drugačije "birala".

Ali to opet ne bi bio sasvim racionalan izbor. To je kad se odmakneš od svoje prirode i napraviš kompromis sam sa sobom. Bez pobuđenih hormona negde bi zapelo.
U mojim godinama bi insitiranje na klinačkim dramatičnim zaljubljenostima, opčinjenostima fizičkim izgledom i isključivostima te prirode pre upućivala na neki ozbilnjiji nedostatak u strukturi ličnosti.
Да, само бих ја додала да то како ти видиш рационалан избор, уопште из перспективе онога ко прави такав избор не мора изгледати тако, нити мора носити у себи 'одмицање од природе'. Шта више, постоје људи којима је управо таква природа.
И то, такође, не значи да они не умеју да воле, да не осећају привлачност, само су им базични изборни принципи другачији од нпр. твојих. :)
 
a ti si nevin? nista pre braka? :lol: vratices se neraspakovan. :rotf:

nego tebe pogadja sto ne bi mogao nikome da zagorcavas zivot.

ja sam napisala svoj primer, a moji roditelji su bili u braku, razveli su se. ja nisam mogla da dobijem vizu za evropu, jer su mi trebala primanja od oba roditelja. pitanje je dal bi moja mama, da je odlucila da ode sa mnom u australiju, mogla da ga nagovori da da odobrenje, iako moj otac nakon razvoda nije zeleo da ucestvuje u mom odgajanju.
Имам вршење самосталног родитељског права баш из тог разлога. Отац детета ми га не би дао, баш из тог разлога. Нити даје алиментацију, нити учествује и његовом животу, нити је икада био на родитељском, нити зна има ли дете оверену књижицу,... нити га све то занима. Али га занима да се он ту нешто као пита и да кочи када му се, да простиш, дигне. Онда је битан.
Када је требало да да сагласност да његово дете иде код његових родитеља, кочио је. Да бих га ја зивкала, молила, шта ли... А да браним да виђа његове опет бих ја била вештица :lol:
Његови су, хвала Богу, нормални и разумни, не знам зашто су кажњени да добију такво дете, па су ме подржали и ево га, велик, стигосмо до година када сагласност више ни не треба.
Али то што причаш се догађа. Злојеби, ништа друго.
Али, нису сви такви. Има, срећом, феноменалних очева.
 
Имам вршење самосталног родитељског права баш из тог разлога. Отац детета ми га не би дао, баш из тог разлога. Нити даје алиментацију, нити учествује и његовом животу, нити је икада био на родитељском, нити зна има ли дете оверену књижицу,... нити га све то занима. Али га занима да се он ту нешто као пита и да кочи када му се, да простиш, дигне. Онда је битан.
Када је требало да да сагласност да његово дете иде код његових родитеља, кочио је. Да бих га ја зивкала, молила, шта ли... А да браним да виђа његове опет бих ја била вештица :lol:
Његови су, хвала Богу, нормални и разумни, не знам зашто су кажњени да добију такво дете, па су ме подржали и ево га, велик, стигосмо до година када сагласност више ни не треба.
Али то што причаш се догађа. Злојеби, ништа друго.
Али, нису сви такви. Има, срећом, феноменалних очева.


naravno da ima fenomenalnih oceva koji bi kozu s ledja sebi skinuli za dete, ali mene strasno nervira to da nista ne valja...ne valja kada zena trazi od oca da je ozeni i da prizna dete, ne valja kada se skloni i odluci da gaji sama, ne valja ako abortira, ne valja ako ne abortira. pogotovo u ovoj prici koja se desila tokom 80ih godina.

msm, ja licno da se desilo kao iz uvodnog posta, ne bih mu dozvolila da se registruje kao otac (a jos manje da prisustvuje porodjaju :lol:), znaci ja bih imala samostalno roditeljsko pravo, ali bih mu dozvolila da vidja dete i to samo iz razloga sto ne bih imala poverenja u takvog (onaj deo o roditeljskim pravima i obavezama). pa kada dete bude starije tjah dovoljno odraslo, ako jos postoji interesovanje sa njegove strane za dete moze da postane otac i zvanicno. ali ne bih se igrala da pristanem da delim roditeljsko pravo, a da iz toga naknadno iskoci gomila problema. vidjanje bih dozvolila iz dva razloga da bi dete ipak bilo upoznato sa tim d aima oca, a drugi razlog je da ako ja riknem pre vremena postoji sansa da ga otac uzme kod sebe da ga ne stave u neki dom ili slicno.
 
Да, само бих ја додала да то како ти видиш рационалан избор, уопште из перспективе онога ко прави такав избор не мора изгледати тако, нити мора носити у себи 'одмицање од природе'. Шта више, постоје људи којима је управо таква природа.
И то, такође, не значи да они не умеју да воле, да не осећају привлачност, само су им базични изборни принципи другачији од нпр. твојих. :)
Kakavi god da su, ako su uključene emocije i instikt, većeg ili manjeg inteziteta sasvim nebitno, ako se bira shodno svojoj prirodi, takav izbor je većim delom determinisan. On samo deluje kao strogo racionalan, ali on to nije. Može biti da su emocije i razum u skladu jedno s drugim i da je teško odvojiti.

Ako se vrši prisila nad sobom i svojim emocijama, ako se racionalizacijom ''neprihvatljivo prevodi u prihvatljivo'' to je nešto drugo. Um i srce nisu u skladu i može se reći da se vrši strogo racionalan izbor. Postoje situacije kad je takav izbor dobar izbor. Tu je opet sva razlika u motivaciji, da li čovek tome pristupa svesno sa dobrim razlogom i spreman na tu avanturu i upoznavanje sebe u novim okolnostima koje mogu da ga pobude na nešto novo i pozitivno. Ili ne zna svoje mogućnosti i preti da će sve prerasti u tešku frustraciju.
 

Back
Top