Quantcast

Devojke,da li mislite da imate pravo da ne dozvolite Vašem momku da vidi Vaše dete?

BojaMagije

Veoma poznat
Poruka
12.668
Vrtimo se u krug, opet se na kraju može zaključiti da nije moderno posvetiti vrijeme i uključiti mozak prilikom nalaženja partnera, nego kao muve bez glave rizikujemo, kockamo se...pa razvodi i mučenja.

Ili ćemo to da prepišemo sreći pa da kažemo kako u moderno vrijeme ljudi imaju manje sreće.

Ja mislim da su se moji roditelji zabavljali par godina prije braka, ne znam je li majka nevina ušla u brak, nisam žensko pa da smo pričali o tome, ali trudna nije sigurno, jer su me napravili pola godine nakon braka.

Inače se nisu razvodili a daleko su od idealnog, sjećam se da sam kao dijete od možda 5 godina savjetovao majku da se razvede, pa možda opet sa 8 godina, nebitno. Odgovor je bio da nema dje.

Ako je ko trebao da se razvede, to su oni. Ali eto nisu, majka je odlučila da malo propati. :D zbog opšteg dobra...vremenom je odnos postajao bolji i eto, prošlo...nekad treba i trpiti, šta ćeš.

Ona nije mogla ništa bez to što se izdešavalo i valjda nije ispalo toliko loše, ali ne čudim se osudama. Bili su časopisi, tv, ne znam je li se u školi išta učilo o tome, mislim da čak i jeste.

Nemoj sad da su samo roditelji krivi jer je nisu učili, iako realno jesu i oni krivi, majka je trebala da održi lekciju. Ne samo o sigurnom seksu, nego i o vezama i svemu.

Takve stvari treba sprečavati, a ne ćutati i praviti se da je sve to okej...

mrzi me da pisem...al poenta je da bi se tvoja mama razvela da je imala gde da ode.

BojaMagije

Veoma poznat
Poruka
12.668
i u centru za socijalni rad su naklonjeni majkama i kad treba i kad ne treba. kao da je baba stanojka iz ***** materine a ne socijalni radnik. dodje mi da je pitam a gospodjo, sta bi vi uradili da ste na mom mjestu....da vama muz priredi ovo sto je meni bivsa zena....ali necu, od toga nema niko koristi...sve ono sto nece koristiti nikome ne treba ni potezati

dete se kod nas, za svet ne znam, po difoltu dodeljuje majkama, kad je malo, osim ako majka nema neki veci bag.

ti bi mogao da trazis starateljstvo kada dete napuni 10 godina i kada se dete izjasnjava sa kim zeli da zivi.

BojaMagije

Veoma poznat
Poruka
12.668
a što se teme tiče, apsolutno bih dozvolila ocu da viđa dete, neka ga upozna, vidi ko je i kakav je jer lični utisak nikakva priča ne može da promeni, dete ima pravo na to, ne samo otac i prema detetu je sebično mešati ga u nešto što nije njegov posao, dete nije tražilo da se rodi e pa poštuj svoje dete prvo pa sve ostalo

ja za slucaj vanbracne trudnoce dozvolila bih ocu da vidja dete, ali da ja imam full starateljstvo da ne bih bila u situaciji da se oko svakog pitanja u vezi deteta natezem i da mu jurim oca. ok, to zavisi od coveka, ali ako bih procenila da ce biti problem i da ce se on inatiti svakako ne bih delila starateljstvo.

ja sam recimo sa vrticem isla na more, pa su nas vodili na neku plalninu ovde u srbiji (zaboravila sam koju)....pretpostavljam da su oba roditelja morala da potpisu odobrenje da idemo, medjutim takvo je vreme bilo, pa su mog oca vaspitacice otisale kao nepostojeceg, jer ja sa njim zaista nisam imala kontakt od razvoda do moje 12 godine. ili recimo kad sma imala 11 godina keva je otisla u bolnicu zbog secera, secam se da je lezala na internoj b i u tom periodu sam bila kod komsinice iz kraja, ali koja je zivela u drugom delu. vrv bi i za to trebalo njegovo odobrenje da moze maloletno dete da bude kod nekoga ko mu cak nije ni clan porodice. ali srecom ni tad nikoga nije bilo briga, svi su bili u fazonu - ko ga hebe, kad se ne pojavljuje i ne interesuje nista se on tu ne pita.
onda dok je jos bila sfrj keva me je vodila preko slovenije u italiju i mislim da smo isli u austriju (grac), posto je kevin teca bio slovenac, pa smo bili kod njegove familije. moja keva nije ni razmisljala, ali dobro je prosla, jer niko na granici nije pitao za odobrenje drugog roditelja, pogotovo sto je moja keva zadrzala njegovo prezime do mog punoletstva, tako da smo imale isto prezime. kad sam napunila 20 god. pitala me dal bi mi smetalo da ona vrati svoje devojacko, posto je drzala njegovo prezime bas iz razloga sto sam ja bila maloletna i zbog papirologije. i vratila je svoje devojacko.
vrv je tu bilo jos situacija kod koji je trebalo odobrenje oba roditelja, ali drugacije je vreme bilo, pa niko nista nije ni pitao, uzimalo se zdravo za gotovo tjah dete je sa majkom i to je, to mu je majka i to je ok.

ali zato 2005 kad sam bila redovan student ja nisam mogla da odem sa drugarom na more u grcku, jer mi je za grcku trebala viza.

Primordial

Ističe se
Poruka
2.747
mrzi me da pisem...al poenta je da bi se tvoja mama razvela da je imala gde da ode.
Jedino da je neki novi početak čekao recimo u Argentini i da me je nekako prošvercovala do tamo, zajedno sa njom. :roll:

Mogla je da se razvede ali mislim da bi sve bilo mnogo gore, mislim da je izabrala najbolju moguću opciju, nije glupa. Nebitno...

Hoću da kažem da svi imaju te neke svadje i da je 99% parova bilo u iskušenju da se razvede i to više puta.

Neko je izabrao to, neko ovo...neko je srećan izborom, neko nije...nikad ne znaš šta će biti...

mina68

Buduća legenda
Poruka
38.436
Последњи пост пре сат и по, изгледа да смо на овој теми рекли све што смо имали...коначно.
Само Мира да каже још једном да она не би дозволила оцу да виђа дете, јер га није хтео док је било у стомаку.

Mali čičak

Legenda
Poruka
70.967
Последњи пост пре сат и по, изгледа да смо на овој теми рекли све што смо имали...коначно.
Само Мира да каже још једном да она не би дозволила оцу да виђа дете, јер га није хтео док је било у стомаку.
Ne nastavljaj se :lol:

tuc muc

Iskusan
Poruka
5.587
pojma nemam, ali iz svega što sam imala prilike da iskusim, imala sam više sreće nego pameti, taj problem s bivšim mužem nikad nisam imala, ni u braku nije bilo ekscesa, tuča, svađa sa učešćem sudova, oklagija etc, ali znam ko jeste imao i to je grozota, nemaš kome da se okreneš, bukvalno, ni čuvena policija ne radi ništa, samo čekaju da odrade uviđaj kad neko bude ubijen, ma užas
Otkud sad to majku mu, pa imali smo ovde prilično žustru temu gde se neki likovi ubiše tvrdeći kako bi trebalo cimati muriju koja prosto doleće kao konjica u kaubojcima. :lol:

Софија

Buduća legenda
Poruka
39.385
Kakavi god da su, ako su uključene emocije i instikt, većeg ili manjeg inteziteta sasvim nebitno, ako se bira shodno svojoj prirodi, takav izbor je većim delom determinisan. On samo deluje kao strogo racionalan, ali on to nije. Može biti da su emocije i razum u skladu jedno s drugim i da je teško odvojiti.

Ako se vrši prisila nad sobom i svojim emocijama, ako se racionalizacijom ''neprihvatljivo prevodi u prihvatljivo'' to je nešto drugo. Um i srce nisu u skladu i može se reći da se vrši strogo racionalan izbor. Postoje situacije kad je takav izbor dobar izbor. Tu je opet sva razlika u motivaciji, da li čovek tome pristupa svesno sa dobrim razlogom i spreman na tu avanturu i upoznavanje sebe u novim okolnostima koje mogu da ga pobude na nešto novo i pozitivno. Ili ne zna svoje mogućnosti i preti da će sve prerasti u tešku frustraciju.
Говоримо о истој ствари другачијим речима.
Пасус бр.2 ја дефинишем као рационални избор/рационализација као механизам его одбране који се развија као противтежа фрустрацијама и комплексима, и да мало продубим, захваљујући погрешним изборима партнера који из њих настају.
Нпр. девојка је живела у породици у којој отац није поштовао мајку, а мајка није напуштала брак. Она по дифолту бира такве типове. У једном моменту схвати (веома је паметна! ово схватити је ооогроман успех!) да континуирано прави проблематичне изборе и решава да укачи механизам на бази ког улеће изнова и изнова у лоше везе. Рационализује приступ и улази у однос рационално. Два су исхода. Или она успева временом да заволи човека и да изгради заиста квалитетан однос, или не успева и опет упада у зачарани круг погрешно усвојеног обрасца.
Она је у старту оштећена и њено лечење је дуготрајно и мучно, не заваравајмо се. Добила је опасно тежак кофер у матичној породици. Треба то изнети. А страст вуче! Тај осећај демонске привлачности ка моделу утврђиваном од бебећег узраста.
(Зато се страст, уосталом, и дефинише као негативна појава тј. преводи се као ''страдање'', само што се користи и у разним другим контекстима па јој се релативизује значење.)

Стичем утисак да си мишљења да је немогуће из таквог приступа развити емоције и осетити физичку привлачност.

kichbran

Poznat
Poruka
7.447
Говоримо о истој ствари другачијим речима.
Пасус бр.2 ја дефинишем као рационални избор/рационализација као механизам его одбране који се развија као противтежа фрустрацијама и комплексима, и да мало продубим, захваљујући погрешним изборима партнера који из њих настају.
Нпр. девојка је живела у породици у којој отац није поштовао мајку, а мајка није напуштала брак. Она по дифолту бира такве типове. У једном моменту схвати (веома је паметна! ово схватити је ооогроман успех!) да континуирано прави проблематичне изборе и решава да укачи механизам на бази ког улеће изнова и изнова у лоше везе. Рационализује приступ и улази у однос рационално. Два су исхода. Или она успева временом да заволи човека и да изгради заиста квалитетан однос, или не успева и опет упада у зачарани круг погрешно усвојеног обрасца.
Она је у старту оштећена и њено лечење је дуготрајно и мучно, не заваравајмо се. Добила је опасно тежак кофер у матичној породици. Треба то изнети. А страст вуче! Тај осећај демонске привлачности ка моделу утврђиваном од бебећег узраста.
(Зато се страст, уосталом, и дефинише као негативна појава тј. преводи се као ''страдање'', само што се користи и у разним другим контекстима па јој се релативизује значење.)

Стичем утисак да си мишљења да је немогуће из таквог приступа развити емоције и осетити физичку привлачност.
Htela sam baš da navedem taj primer, ti si to mnogo bolje opisala, drago mi je što nisam :))))

Mislim da je za većinu ljudi prevelik zalogaj. Za većinu ljudi je prevelik zalogaj održati i brak uz značajna biološka -ortopedska pomagala kakva su zaljubljivenost i strast. Jer uvek ima nekih gorkih pilulica koje moramo da progutamo i koje nam kvare predstavu kako naš brak treba da izgleda.

Ima tu par faktora koji su od pomoći.
Mislim da je vrlo korisno da čovek shvati da mu je ta veza bila predodređena, da ga je život vodio u tom pravcu. Unutrašnja predodređenost, ne neka sudbinska, astrološka, mistifikovana... Kad za vezu veže viši smisao koji ima potrebu da brani veća je verovatnoća da će se više zalagati i ostati dosledan.

Dalje, kad je čovek oslobođen nametnutih predstava koje su nam uglavnom stigle sa holivudskom produkcijom i lakim romanima, ali i sa gotovim šablonskim modelima pokupljenim tu i tamo (opasan je i idealizovan model roditeljskog braka), kad uspe da održi individualni pristup, vezu pre svega sa samim sobom, kad uspe da jasno sagleda svoje strasti i da ih sublimira (ako one nisu suviše jake) i da u tome istrajava jer je to doživotni izazov, ako je po prirodi radoznao i jednostavan, tad može da bude i srećan u onome što je izabrao.

U svakom slučaju je moguće, samo nije namenjeno svakom. Ne zbog toga što je nešto nedostižno i komplikovano, iako ovako nabacano zvuči pretenciozno, nego zato što previše lako gubimo kurs.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.