Quantcast

Devojke,da li mislite da imate pravo da ne dozvolite Vašem momku da vidi Vaše dete?

Sebastian4

Aktivan član
Poruka
1.675
ti si iz te recenice izveo da ja ista osudjujem? :lol:

prvi si napisao da ljudi trebaju pazljivo da biraju partnere, ja sam odgovorila da kada bi svi pazljivo birali partnere i jos sad da dodam, ako se partneri kroz godine ne bi menjali, svi bi do kraja zivota imali smao jednog partnera. ali to nije slucaj, jer ljudi partnere ne biraju pazljivo i ne vode se svi razumom i nisu svi proracunati, pa ih razni leptirici navode na greske, a drugo ljudi se menjaju s vremenom kako mi sami, tako i nasi partneri.

druga stvar kod izbora partnera je nase nesvesno, ono sto mi zovemo prepoznavanje, a to je nase nesvesno tipa dvoje ljudi iz potpuno razlicitog miljea, ali sa istim osnovama u primarnoj porodici, i te osnove su potisnute u nesvesno. kada se dvoje ljudi sa slicnim nesvesnim sretne, oni se, sto bi mi rekli, prepoznaju.

treca stvar kod biranja partnera su i nase sopstvene iluzije o partneru, tjah mi vidimo ono sto zelimo...a dok se ispostavi suprotno, ipak mora da prodje izvesno vreme. sto znaci da nema sexa minimum 6 meseci. :mrgreen: nekada se ono sto nam se ne svidja ispolji ranije, nekada kasnije.

vrhunski odnosi ne postoje, svaki ima svoje uspone i padove i u svakoj vezi mora biti kompromisa da bi dvoje ljudi opstali u zajednici. sta se desava kada dvoje zatvori vrata to samo oni znaju. pa onda krenu price tipa sta ce on sa onom rugobom ili sta je ona videla u njemu. ili posle x godina braka desi se razvod, a u ocima sveta bili su savrsen par, bez znacajnih trzavica, a na kraju s eispostavi da je ono sto su oni davali svetu samo iluzija.

cela ova prica je pocela od brankicine komsinice koja je zatrudnela sa starijim, ozenjenim tipom i odlucila da mu ne kaze da je trudna.

pa sad da postavim scenu

1. dete iz te veze danas ima 30+ godina, sto znaci da se cela situacija odvijala sredinom ili u drugoj polovini 80ih godina u nekom malom gradu ili cak selu
2. znaci, 80 godine, doba bez interneta, vreme u kome se informacije u najboljem slucaju dobijaju iz casopisa i ljubavnih romana sa kioska
3. roditelji su vrv generacija koja ne prica o sexu
4. vreme potpuno drugacije od danasnjeg (u to vreme su ljudi jos verovali da hiv virus dobijaju samo peederi)

i u takvom vremenu klinka koja jos uvek ide u skolu, dakle tinejdzerka se zaljubi u starijeg tipa...ja nekako verujem da je ona bila do usiju zaljubljena u njega, a on je precutao jednu bitnu informaciju trudnu zenu pred porodjajem.

i onda ona zatrudni i ne kaze mu da je trudna, kaze roditeljima. roditelji iz nekog svog razloga mozda etickih, moralnih, zdravstvenih odluce da joj pomognu oko deteta. i dete ima upis oca - nepoznat

a sta bi ona dobila da je liku rekla za dete i to liku koji je precutao da ima trudnu zenu? on sigurno ne bi pristao da ona svoje dete upise pod njegovim prezimenom. mogla je ona da tera mak na konac i da dokazuje da je dete njegovo, da mu shebe brak ili ga barem poljulja, a vrv bi bilo - ma zavela ga ona mala qurava. ona je odlucila da ne kaze da je njegovo dete i ona je bila stigmatizovana u blizoj okolini (napisala je brankic da su roditelji zabranili svojim cerkama da se druze sa njom). jos je ona njemu ucinila uslugu, a ti si je osudio kako je to strasno i kako otac ima prava da zna.
Kako bi voleo da i ja umem da napisem ovako dugacak post:rumenko:

Primordial

Ističe se
Poruka
2.747
ti si iz te recenice izveo da ja ista osudjujem? :lol:

prvi si napisao da ljudi trebaju pazljivo da biraju partnere, ja sam odgovorila da kada bi svi pazljivo birali partnere i jos sad da dodam, ako se partneri kroz godine ne bi menjali, svi bi do kraja zivota imali smao jednog partnera. ali to nije slucaj, jer ljudi partnere ne biraju pazljivo i ne vode se svi razumom i nisu svi proracunati, pa ih razni leptirici navode na greske, a drugo ljudi se menjaju s vremenom kako mi sami, tako i nasi partneri.

druga stvar kod izbora partnera je nase nesvesno, ono sto mi zovemo prepoznavanje, a to je nase nesvesno tipa dvoje ljudi iz potpuno razlicitog miljea, ali sa istim osnovama u primarnoj porodici, i te osnove su potisnute u nesvesno. kada se dvoje ljudi sa slicnim nesvesnim sretne, oni se, sto bi mi rekli, prepoznaju.

treca stvar kod biranja partnera su i nase sopstvene iluzije o partneru, tjah mi vidimo ono sto zelimo...a dok se ispostavi suprotno, ipak mora da prodje izvesno vreme. sto znaci da nema sexa minimum 6 meseci. :mrgreen: nekada se ono sto nam se ne svidja ispolji ranije, nekada kasnije.

vrhunski odnosi ne postoje, svaki ima svoje uspone i padove i u svakoj vezi mora biti kompromisa da bi dvoje ljudi opstali u zajednici. sta se desava kada dvoje zatvori vrata to samo oni znaju. pa onda krenu price tipa sta ce on sa onom rugobom ili sta je ona videla u njemu. ili posle x godina braka desi se razvod, a u ocima sveta bili su savrsen par, bez znacajnih trzavica, a na kraju s eispostavi da je ono sto su oni davali svetu samo iluzija.
Vrtimo se u krug, opet se na kraju može zaključiti da nije moderno posvetiti vrijeme i uključiti mozak prilikom nalaženja partnera, nego kao muve bez glave rizikujemo, kockamo se...pa razvodi i mučenja.

Ili ćemo to da prepišemo sreći pa da kažemo kako u moderno vrijeme ljudi imaju manje sreće.

Ja mislim da su se moji roditelji zabavljali par godina prije braka, ne znam je li majka nevina ušla u brak, nisam žensko pa da smo pričali o tome, ali trudna nije sigurno, jer su me napravili pola godine nakon braka.

Inače se nisu razvodili a daleko su od idealnog, sjećam se da sam kao dijete od možda 5 godina savjetovao majku da se razvede, pa možda opet sa 8 godina, nebitno. Odgovor je bio da nema dje.

Ako je ko trebao da se razvede, to su oni. Ali eto nisu, majka je odlučila da malo propati. :D zbog opšteg dobra...vremenom je odnos postajao bolji i eto, prošlo...nekad treba i trpiti, šta ćeš.
cela ova prica je pocela od brankicine komsinice koja je zatrudnela sa starijim, ozenjenim tipom i odlucila da mu ne kaze da je trudna.

pa sad da postavim scenu

1. dete iz te veze danas ima 30+ godina, sto znaci da se cela situacija odvijala sredinom ili u drugoj polovini 80ih godina u nekom malom gradu ili cak selu
2. znaci, 80 godine, doba bez interneta, vreme u kome se informacije u najboljem slucaju dobijaju iz casopisa i ljubavnih romana sa kioska
3. roditelji su vrv generacija koja ne prica o sexu
4. vreme potpuno drugacije od danasnjeg (u to vreme su ljudi jos verovali da hiv virus dobijaju samo peederi)

i u takvom vremenu klinka koja jos uvek ide u skolu, dakle tinejdzerka se zaljubi u starijeg tipa...ja nekako verujem da je ona bila do usiju zaljubljena u njega, a on je precutao jednu bitnu informaciju trudnu zenu pred porodjajem.

i onda ona zatrudni i ne kaze mu da je trudna, kaze roditeljima. roditelji iz nekog svog razloga mozda etickih, moralnih, zdravstvenih odluce da joj pomognu oko deteta. i dete ima upis oca - nepoznat

a sta bi ona dobila da je liku rekla za dete i to liku koji je precutao da ima trudnu zenu? on sigurno ne bi pristao da ona svoje dete upise pod njegovim prezimenom. mogla je ona da tera mak na konac i da dokazuje da je dete njegovo, da mu shebe brak ili ga barem poljulja, a vrv bi bilo - ma zavela ga ona mala qurava. ona je odlucila da ne kaze da je njegovo dete i ona je bila stigmatizovana u blizoj okolini (napisala je brankic da su roditelji zabranili svojim cerkama da se druze sa njom). jos je ona njemu ucinila uslugu, a ti si je osudio kako je to strasno i kako otac ima prava da zna.
Ona nije mogla ništa bez to što se izdešavalo i valjda nije ispalo toliko loše, ali ne čudim se osudama. Bili su časopisi, tv, ne znam je li se u školi išta učilo o tome, mislim da čak i jeste.

Nemoj sad da su samo roditelji krivi jer je nisu učili, iako realno jesu i oni krivi, majka je trebala da održi lekciju. Ne samo o sigurnom seksu, nego i o vezama i svemu.

Takve stvari treba sprečavati, a ne ćutati i praviti se da je sve to okej...

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
28.789
a udovice se ne muče, samo razvedene? ahahaha fenomenaaaalno ( a la Zoki Radmilović aka Radovan )
a ono jes udovice dobiju celo parče nasleđa, razvedene samo koliko umeju da iskukaju :dash:
Мислим да је Чичак више типовала на то да када се разведеш бивши може да те омета у животу, сахрањен не.
Отуд мени ник богомољка, из шале неке.

Meda

Elita
Poruka
15.498
Мислим да је Чичак више типовала на то да када се разведеш бивши може да те омета у животу, сахрањен не.
a jok, sahranjeni takođe može da ometa, to što je zakopan ne znači da se na 40 dana neće pojaviti vanbračni sin vičući gde je moj deo ( ovo doživljeno, prisustvovala sceni, doduše bez onog moj deo, jadna udovica, dok je bio živ dušu joj jeo pa i kad je mrcnuo nastavio )
nema sigurno bogi, kad zapatiš muško pored sebe siguran nisi nikad, mora pičvajz da se desi nema greške

pti ber

Elita
Poruka
22.597
a jok, sahranjeni takođe može da ometa, to što je zakopan ne znači da se na 40 dana neće pojaviti vanbračni sin vičući gde je moj deo ( ovo doživljeno, prisustvovala sceni, doduše bez onog moj deo, jadna udovica, dok je bio živ dušu joj jeo pa i kad je mrcnuo nastavio )
nema sigurno bogi, kad zapatiš muško pored sebe siguran nisi nikad, mora pičvajz da se desi nema greške
ja mislim da su muskarci i zene jednaki, zene nisu super bica, grijese isto kao i muskarci

Meda

Elita
Poruka
15.498
ja mislim da su muskarci i zene jednaki, zene nisu super bica, grijese isto kao i muskarci
o da i te kako, iz te priče o vanbračnom detetu je najotužniji deo koji niko ne pominje,
žena je rodila dete oženjenom čoveku sa dvoje decei bez namere da se razvodi i pod njegovim uticajem dala otkaz i bez apsolutno ikakve
zaštite sedela u kući i čekala kad će gospodin da izvoli i dođe i da im pare za život, malog su dva puta spašavali
po bolnicama da ne umre od gladi, a idiotkinja sedi i čeka....ovo je čista istina, ozbiljna sam...nema podele i žene i muškarci umeju da budu potpune budale, ravnopravno

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
28.789
Сви грешимо. И углавном учимо на сопственим грешкама. Ко учи. Мука је ко ни тада не научи.

Ово за удовице се шалимо... Али у неким ситуацијама бивши партнер заиста уме бити терет. Поремећених умова на све стране. Зато су црне хронике и пуне. Што каже моја комшиница, која се развела пре 30ак година, а бивши муж је сахрањен пре коју:"Тек сада опуштено ходам улицом, да се не осврћем.". Страшно је то, и ко није доживео не може ни разумети.
Материјални моменат је најмањи проблем, не знам зашто се он увек повлачи.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
28.789
prica je krenula u smjeru muzevi vaki muzevi naki. e pa same ste ih birale, nije serijatsko pravo i sl.
Истина.
Али, не трујемо децу блатећи им очеве, не изигравамо жртве пред родбином и ћутимо... Овде се олакшамо, разуми нас :)

pti ber

Elita
Poruka
22.597
i u centru za socijalni rad su naklonjeni majkama i kad treba i kad ne treba. kao da je baba stanojka iz ***** materine a ne socijalni radnik. dodje mi da je pitam a gospodjo, sta bi vi uradili da ste na mom mjestu....da vama muz priredi ovo sto je meni bivsa zena....ali necu, od toga nema niko koristi...sve ono sto nece koristiti nikome ne treba ni potezati

Meda

Elita
Poruka
15.498
pojma nemam, ali iz svega što sam imala prilike da iskusim, imala sam više sreće nego pameti, taj problem s bivšim mužem nikad nisam imala, ni u braku nije bilo ekscesa, tuča, svađa sa učešćem sudova, oklagija etc, ali znam ko jeste imao i to je grozota, nemaš kome da se okreneš, bukvalno, ni čuvena policija ne radi ništa, samo čekaju da odrade uviđaj kad neko bude ubijen, ma užas

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
28.789
i u centru za socijalni rad su naklonjeni majkama i kad treba i kad ne treba. kao da je baba stanojka iz ***** materine a ne socijalni radnik. dodje mi da je pitam a gospodjo, sta bi vi uradili da ste na mom mjestu....da vama muz priredi ovo sto je meni bivsa zena....ali necu, od toga nema niko koristi...sve ono sto nece koristiti nikome ne treba ni potezati
Мени је то страшно. Дете треба бити на првом месту. Колико има дивних очева и неадекватних мајки. Они отаљају то као формалност као да није живот детета у питању.

pti ber

Elita
Poruka
22.597
Мени је то страшно. Дете треба бити на првом месту. Колико има дивних очева и неадекватних мајки. Они отаљају то као формалност као да није живот детета у питању.
socijalna radnica se ponasa kao seljancura sa dna kace. nije losa zena, pogled joj je ok, nije pokvarena vidi se, samo nije bas za ovaj posao, mozda da okopava kuruze ili tako nesto

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
28.789
socijalna radnica se ponasa kao seljancura sa dna kace. nije losa zena, pogled joj je ok, nije pokvarena vidi se, samo nije bas za ovaj posao, mozda da okopava kuruze ili tako nesto
Она девојчица када је код нас нестала, након саслушања у ЦСР због сексуалног узнемиравања од стране мужа жене која јој је хранитељ или усвојитељ, нисам сигурна... Они је након таквог саслушања пустили напоље да сачека док и друге не испитају и она сва избезумљена отишла... Уместо да ју је преузео психолог, држао јој пажњу, утешио, изнео могућности... Тако болна тема, тако болно искуство и они дете само ћушну у чекаоницу док даље обављају формалности. Ужас!

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
11.642
Moj najbolji drug iz detinjstva je nadrljao sa bivsom ženom. Poznavajući nju sam smanjila žensku solidarnost. Njen otac je bogat i cepljika od čoveka a ona razmažena i zahtevna.
Najpre su proglasili porodicu mog prijatelja za nepodobnu (udovica sa troje dece) a alimentaciju su odredili na osnovu vrednosti jedne slike na skoro 300 evra mesečno i zabranili su mu da vidja dete. Sud je doneo model vidjanja ali njen tata je kazao da njega model ne zanima. Centar kaže strašno, nije lepo, napisu neki izveštaj koji niko ne cita i tako već pet punih godina...da tuži krivicno niti ima za advokate niti ima snage...i posle se cude kada nekome pukne film...Ja se divim njegovom strpljenju.

winx vila

Iskusan
Poruka
5.053
Moj najbolji drug iz detinjstva je nadrljao sa bivsom ženom. Poznavajući nju sam smanjila žensku solidarnost. Njen otac je bogat i cepljika od čoveka a ona razmažena i zahtevna.
Najpre su proglasili porodicu mog prijatelja za nepodobnu (udovica sa troje dece) a alimentaciju su odredili na osnovu vrednosti jedne slike na skoro 300 evra mesečno i zabranili su mu da vidja dete. Sud je doneo model vidjanja ali njen tata je kazao da njega model ne zanima. Centar kaže strašno, nije lepo, napisu neki izveštaj koji niko ne cita i tako već pet punih godina...da tuži krivicno niti ima za advokate niti ima snage...i posle se cude kada nekome pukne film...Ja se divim njegovom strpljenju.
definitivno kod jos kod dece treba razvijati i negovati socijalnu i emoc. inteligenciju da bi se ovako grube greske observacije partnera kolega prijatelja "prijatelja" svele na minimum..

Mali čičak

Legenda
Poruka
70.967
Upravo.
Resis se muke
Joj medo kod tebe se sve vrti oko para.
Jbs pare

Bambi

Poznat
Poruka
8.504
Oko ovog sahranjivanja...Place manina prijateljica, ostavio je muz zbog druge: „Koliko ja njega volim. Kako je mogao ovo da nam uradi?! Sta cu ja sad bez njega?!“
Mama:“Kako sta ces?! Ziveces. A mozda ces i ti nekog upoznati. Hajde, nemoj da places toliko, procice sve, pa nije umro.“
Prijateljica:“Da je bar umro. Lakse bi mi bilo...“

:D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.