Demokratska Stranka moze vrlo lako da bude najveci gubitnik ovih izbora

Apsolutno i potpuno se slažem sa tobom.
U koliko ne formira koaliciju, DS nestaje sa političke scene.

DS ce svejedno nestati sa politicke scene Srbije.
Sada, ili za najvise dve godine, skoro da je svejedno.
Ono sto Srbiji ne treba da bude svejedno je to KO CE GA SRUSITI.
Da li ce to biti Nikolic iz SNS-a(sto bi se dogodilo ako Dacic SADA formira Vladu sa naprednjacima) ili SAMO Dacic(ako sada napravi Vladu sa Tadicem i u pravom trenutku za njega je srusi).
Ocigledno Dacic vidi vecu politicku korist iz druge opcije.
 
Da sam na Tominom i Vojinom mestu, dao bi SPS-u i mesto Premijera i sva ministarstva samo pod jednim uslovom, da pohapsi ovu zutu bandu, a materijala ima.

Znaci bukvalno, celu Vladu bi mu dao.

:D

dali bi mu i 2008.-me ali nije stvar u tome. daj nemojte i vas dvojica k`o da ne zivite ovde i da ne znate sta, gde, ko i kako...

pa msm valjda se i amerika nesto pita, majku mu staru...

nece valjda srbi da odlucuju o tome ko ce da napravi vladu srbiji?

haha sad ukapirah da ti i ne zivis :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
pa i ta varijanta postoji.

Ali opet kazem da je manje realna od ove jer DS opet da bi ponudio SNS-u mora da se odrice sopstvneih privilegija, dok SPS i SNS ne moraju i samim tim im je lakse da se dogovore .

Мислиш? Може да се деси и овакво решеније ситуације: ДС задржи 90% онога што је имала до избора, а остало што су држали други из коалиције препусти СНС?
 
Evo i kako .

Sve zavisi od toga sta ce uraditi SPS tj sa kim ce SPS

Ako SPS dobije vise od SNS-a tj odluci da formira vladu sa SNS-om i DSS-om uz neku stranku manjina na primer zukorlicevog jednog poslanika DS ce izgubiti vlast i u republici i u Beogradu.

Jer u Beogradu takodje na izborima SNS-SPS-DSS mogu da formiraju vlast .

Sad jesu najveci gubitnici procentualno gledano , radikali, jer nisu presli cenzus, ali generalno gledano to moze da bude Demokratska Stranka,jer radikali nisu imali nista, a DS je imao i kontrolisao sve, i odlaskom u opoziciju izgubili bi sve funkcije, moc , medije koje danas kontrolisu i njih bi preuzeli SNS i SPS.

Sta mislite o ovome ?

Mislimo da si slep pored očiju:)))Svi su izgubili,a dobio je Gicko.Sve je isto...znači idemo ka EU,samo je razlika u tome,što će Dačić biti premijer i da će nas na kraju izgleda on uvesti u EU,što jeste krajnje bizarno,ali tako je...
 
Da sam na Tominom i Vojinom mestu, dao bi SPS-u i mesto Premijera i sva ministarstva samo pod jednim uslovom, da pohapsi ovu zutu bandu, a materijala ima.

Znaci bukvalno, celu Vladu bi mu dao.

:D

Ma to Dacicu ne treba.
Njegova politicka vizija je da udje u vladu sa Tadicem, da je za dve godine srusi i da SAM uzme preko 50% glasova, ili eventualno da bude ubedljivo najjaca stranka koja ce da diktira sve u Srbiji.
Zasto bi sma sebi davao autogolove, kada je ovo izvesnost? Ako je 12 godina strpljivo gradio stranku, jos dve godine nije puno.....
I to je veoma veoma realan scenario.
 
pa generalno i ja mislim da nema neke razlike.

Al samo kazem da registra, sarvas, antioksidans nemaju jos puno razloga za radost.

Tacnije imaju vise razloga za tugu, jer ce Toma sigurno ponuditi Ivici mnogo vise nego Tadic, jer SNS nema bukvalno nikakvo ucesce u vlasti , i za njih je svaki komad kolaca , dobitak , dok ce DS morati da otpusti bukvalno pola kadrova , i prepusti polovinu funkcija, preduzeca i svega ostalog SPS-u ako nece da ide u opoziciju i izgubi sve

Ivica je jos jednom kazem totalno matirao Tadica z:D
Mene fascinira to koliko se ti ne razumijes u politiku .Nemoj racunati na kombinacije izmedju
Dacica i SNS jer ces se opet razocarati .Moze Toma dati sve , ali Dacic nece uzeti jer je za
njega prevelik rizik .Treba imati u vidu da je on do ovog rezultata stigao u koaliciji sa DS.
DS je izgubila dio glasaca ali to je nebitno jer su opet u vlasti i imace predsjednika drzave .
Meni je bitno da je na vlasti socijaldemokratska opcija , a ne potresa me koja stranka ima
koliko procenata . Shovinizam i nacionalizam je dozivio kolaps i pokazalo
se da se sa tim idejama ne moze daleko dogurati .
 
Ma to Dacicu ne treba.
Njegova politicka vizija je da udje u vladu sa Tadicem, da je za dve godine srusi i da SAM uzme preko 50% glasova, ili eventualno da bude ubedljivo najjaca stranka koja ce da diktira sve u Srbiji.
Zasto bi sma sebi davao autogolove, kada je ovo izvesnost? Ako je 12 godina strpljivo gradio stranku, jos dve godine nije puno.....
I to je veoma veoma realan scenario.

realno.

hehe kosta, moj novi idol. :ok:
 
Mene fascinira to koliko se ti ne razumijes u politiku .Nemoj racunati na kombinacije izmedju
Dacica i SNS jer ces se opet razocarati .Moze Toma dati sve , ali Dacic nece uzeti jer je za
njega prevelik rizik .Treba imati u vidu da je on do ovog rezultata stigao u koaliciji sa DS.
DS je izgubila dio glasaca ali to je nebitno jer su opet u vlasti i imace predsjednika drzave .
Meni je bitno da je na vlasti socijaldemokratska opcija , a ne potresa me koja stranka ima
koliko procenata . Shovinizam i nacionalizam je dozivio kolaps i pokazalo
se da se sa tim idejama ne moze daleko dogurati .

U potpunosti se slažem sa tobom,a najveće bizarnost posle 5. oktobra će biti ta da će nas na kraju Dačić uvesti u EU:)))
 
Мислиш? Може да се деси и овакво решеније ситуације: ДС задржи 90% онога што је имала до избора, а остало што су држали други из коалиције препусти СНС?

Nema ništa od toga,

što se tiče amerikanaca, oni su iza DS, a SPS to samo konstatuje
 
Mene fascinira to koliko se ti ne razumijes u politiku .Nemoj racunati na kombinacije izmedju
Dacica i SNS jer ces se opet razocarati .Moze Toma dati sve , ali Dacic nece uzeti jer je za
njega prevelik rizik .Treba imati u vidu da je on do ovog rezultata stigao u koaliciji sa DS.
DS je izgubila dio glasaca ali to je nebitno jer su opet u vlasti i imace predsjednika drzave .
Meni je bitno da je na vlasti socijaldemokratska opcija , a ne potresa me koja stranka ima
koliko procenata . Shovinizam i nacionalizam je dozivio kolaps i pokazalo
se da se sa tim idejama ne moze daleko dogurati .

s
sta se bre ja ne razumem?

ja sam za tebe ekspert batice

Sta god da bude vi iz DS-a GUBITE

Samo je pitanje dal gubite 50% sadasnje vlasti ili 100% sadasnje vlasti

Vase funkcije preuzece ili SPS , ili SNS-SPS.
 

Back
Top