Da li je Amerika demokratska zemlja?

Malkoma X su ubili ti njegovi, kada je krenuo da ih druka.
А био је једно време фин момак:

Celi Istok, tamnoputi svet, jača. Sviđalo se to vama ili ne. I dok se tamnoputi svet diže, stavlja beli svet na svoje mesto, stavlja zapadni svet na svoje mesto, i stavlja vas i mene na svoje mesto. Zašto nas stavlja na svoje mesto? Jer iako smo na Zapadu, mi smo sa Istoka. Mnogi, mnogi crni Amerikanci to ne shvataju. Vi niste sa Zapada, vi ste na Zapadu. Vi niste Zapadnjaci, vi ste sa Istoka. Vi niste beli – vi ste u belom svetu, ali to vas ne čini belim; vi ste crni, kao što ste uvek i bili.
Malkolm X, 24. januar, 1964
Isečak iz govora na temu afroameričke istorije
1710530336450.png


:D;)
 
А био је једно време фин момак:

Celi Istok, tamnoputi svet, jača. Sviđalo se to vama ili ne. I dok se tamnoputi svet diže, stavlja beli svet na svoje mesto, stavlja zapadni svet na svoje mesto, i stavlja vas i mene na svoje mesto. Zašto nas stavlja na svoje mesto? Jer iako smo na Zapadu, mi smo sa Istoka. Mnogi, mnogi crni Amerikanci to ne shvataju. Vi niste sa Zapada, vi ste na Zapadu. Vi niste Zapadnjaci, vi ste sa Istoka. Vi niste beli – vi ste u belom svetu, ali to vas ne čini belim; vi ste crni, kao što ste uvek i bili.
Malkolm X, 24. januar, 1964
Isečak iz govora na temu afroameričke istorije
Pogledajte prilog 1515294

:D;)

Oni su bili teroristi.

Ali, moze teorijski da se apstrakuju neka njegova ideja o tome da crnci treba da budu sami odgovorni za svoje zivote, a ne da cekaju da im belci nesto daju. To je borba protiv Drzave, a ne da cekas da ti drzava da socijalni cek, ili pozitivnu diskriminaciju da dobijes stipendiju na Brown koledzu, ili u lokalnoj Zdravstvenoj stanici broj 3.

Sa druge strane, mnogo blizi Marksistima, naslednici Martin Luter King pokreta samo cekaju da im Drzava nesto da, to je njima borba za crnacka prava- Daj mi Drzavo. I sam MLK je imao veza sa komunistima, ali nebitno to, ovi njegovi naslednici poput Dzesija Dzeksona i Al Sharptona su kasnije postali uzas uzasa za crnacku zajednicu u Americi. Klasicni drzavni paraziti najgoreg nivoa.

Generalno, crnci danas treba mnogo vise da idealizuju licnosti kao sto su bil Buker T Vasington, ili danas da sulusaju jednog od najmudrijih coveka na planeti-Tomasa Sowela, nego da slusaju raznorazne Lebron Dzejms/BLM/ Gangsta rep budale.

Taj SFRJ mentalitet, gde se onaj lik Zorana Cvijanovica u Oktobarfest filmu dere na radnicu Biroa za zaposljavanje da je njen posao da njemu, diplomiranom arheologu, nadje posao, to je taj BLM mentalitet danas.
 
Poslednja izmena:
Oni su bili teroristi.
Они су били Покрет Отпора против белачког тероризма.
Ali, moze teorijski da se apstrakuju neka njegova ideja o tome da crnci treba da budu sami odgovorni za svoje zivote, a ne da cekaju da im belci nesto daju. To je borba protiv Drzave, a ne da cekas da ti drzava da socijalni cek, ili pozitivnu diskriminaciju da dobijes stipendiju na Brown koledzu, ili u lokalnoj Zdravstvenoj stanici broj 3.
Није био против државе као такве, већ против белачке расистичке државе. А то није исто.
Нација Ислама је увек говорила да црнци имају само једну Државу- Африку!
Али, у САД, циљ им је био да се одвоје од САД, и створе своју црначку државу. Борба је дакле била против белачке државе, а не државе као такве. Нација Ислама нису били анархисти.
Sa druge strane, mnogo blizi Marksistima, naslednici Martin Luter King pokreta samo cekaju da im Drzava nesto da, to je njima borba za crnacka prava- Daj mi Drzavo. I sam MLK je imao veza sa komunistima, ali nebitno to, ovi njegovi naslednici poput Dzesija Dzeksona i Al Sharptona su kasnije postali uzas uzasa za crnacku zajednicu u Americi. Klasicni drzavni paraziti najgoreg nivoa.
Слажем се да су будале сви црнци, без обзира марксисти, неомарксисти, либерали и какви већ, који од белачке државе траже нека права. То је имбецилно, ко кад би Срби тражили ,,грађанска права" од НДХ. Идиотизам чист.

Generalno, crnci danas treba mnogo vise da idealizuju licnosti kao sto su bil Buker T Vasington, ili danas da sulusaju jednog od najmudrijih coveka na planeti-Tomasa Sowela, nego da slusaju raznorazne Lebron Dzejms/BLM/ Gangsta rep budale.
Не већ треба да следе бесмртно Учење Елајџе Мухамеда и Елијаха Мухамеда:

1710531877675.png


;)
 
E taj je licno naredio da se Malkom X rokne :mrgreen:

FBI verovatno znala sve, al cutali ko pic.ke :per:
Као што рекох, Малколм је скренуо са Пута и морало је тако да буде.
Сигурно Елијаху Мухамеду није било драго што је морао да убије бившег саборца, али Циљ је изнад појединаца.
 
Plonker, I simply can’t get over how ridiculous and thick you are. The only thing you added to this thread was your unerring ability to post nonsense and by so doing, keeping this topic in the Top Ten. But even that is not worth continued concessions to your mentally challenged responses.

Ti si klasican primer zasto ja volim moje Srbe.

Cak i najpomahnitali srpski idiot ne moze da bude na tom nivou sizofrenije kao ti.
 
SAD jeste demokratska zemlja jer se vlast bira na izborima
SAD je takođe i liberalna zemlja jer je u vrhu po pitanju ljudskih prava

E sad to što je izbor sveden na samo 2 partije de facto i što se do kandidature dolazi "lobijima", da ne kažem korupcijom ili bolje reći "podmazivanjima" je druga stvar, no eto ovce imaju 2 kandidata pa mogu zaokružiti jedno ime jelte...

Takođe i što se tiče liberalizma se ide u drugu krajnost pa se ljudi kažnjavaju zbog raznih gluposti pa je samim tim upitan i liberalizam.

A rasistilka dešavanja se kažnjavaju, to je do samog naroda a ne države.
 
Ја мислим да колега @38imak са уживањем чита моје коментаре. :D
Da.

Zato sto je tvoj karakter i diskurs blizak mom, moravsko-seljackom, iako su ti stavovi potpuno i apsolutno pomahnitali :mrgreen:

Za razliku od mase ovih srpskih kancelarijskih nacionalistickih budala, i ostalih Bosanaca i likova iz NBG blokova, ciji ni ja karakter ne razumem, ni oni moj, pa moram da pazim kao da hodam po jajima kada pricam sa njima, da im ne uvredim tanana osecanja.
 
Da.

Zato sto je tvoj karakter i diskurs blizak mom, moravsko-seljackom, iako su ti stavovi potpuno i apsolutno pomahnitali :mrgreen:

Za razliku od mase ovih srpskih kancelarijskih nacionalistickih budala, i ostalih Bosanaca i likova iz NBG blokova, ciji ni ja karakter ne razumem, ni oni moj, pa moram da pazim kao da hodam po jajima kada pricam sa njima, da im ne uvredim tanana osecanja.
Ни ја не волим елитисте, много нешто брате причају што обичан народ не разуме .

Ломпар, рецимо, мени је досадан и сувопаран, иако бих вероватно 80% његових изјава и ставова потписао. Али џабе кад је досадан.

Док Војводу Шешеља могу да слушам до миле воље. Ни Веља Илић није лош. Онда, рецимо, Друг, Синиша Вучинић и тако даље.
 
Da.

Zato sto je tvoj karakter i diskurs blizak mom, moravsko-seljackom, iako su ti stavovi potpuno i apsolutno pomahnitali :mrgreen:

Za razliku od mase ovih srpskih kancelarijskih nacionalistickih budala, i ostalih Bosanaca i likova iz NBG blokova, ciji ni ja karakter ne razumem, ni oni moj, pa moram da pazim kao da hodam po jajima kada pricam sa njima, da im ne uvredim tanana osecanja.
А од аутошовиниста, Чанак ми је рецимо занимљив, иако ништа се са њим не слажем, али опет ми је занимљивији његов интервју од Ломпара.

Не зову га џабе ,,војвођански Шешељ" иако је Личанин пореклом.
 
Ни ја не волим елитисте, много нешто брате причају што обичан народ не разуме .

Ломпар, рецимо, мени је досадан и сувопаран, иако бих вероватно 80% његових изјава и ставова потписао. Али џабе кад је досадан.

Док Војводу Шешеља могу да слушам до миле воље. Ни Веља Илић није лош. Онда, рецимо, Друг, Синиша Вучинић и тако даље.
Seselj i Vucinic kada su tako pricali, iza sebe su imali nekog iz Sluzbe, pa im je to bi i nacin pretnje drugima.

Ja mislim na ove obicne svakodnevne ljude.

Barem da ima nesto sto mi je blisko, pa makar i po karakteru, ako je vec pomahnitalih stavova.

Ali sa puno njih ovde na Krsti nemam ni to, tako da, to je.

Ne mogu da podnesem pateticne i glupe ljude, koji nemaju smisao za humor.
 

Back
Top