Демагогија

Ma slažem se da si bio kreativan i vrlo analitićan,ali...
Znaš,i ja sam jedan od onih koji je doneo taj postmoderni način zajebancije koji teži destruktuiranju...
Pošast je to i to zovu kritizerstvom,a ja bih ,poput Mike,isprdnuo da neću ni kako hoću!
Uvidiš ,u neko doba dana tvog života,da ni ono najlepše i najmilije i najvrednije u šta si mogao da se zakuneš i
nije baš to...Ybg...generacije izgubljenih ideala...
Odem na reku i bacim na moja dva talićna durboke od dvaes cantima i sve plešu i čitavo popodne najn! Odem na Šaran
petrovaradinski,a meni Buca kaže da su par noći tukli strujom somove i to imaju posebnu frekvenciju samo za njih i da su doneli
na Šaran dva puna čamca ...Nači,zabacio u bunar!Ybm im mater lopofsku...Pobili i podmladak!
Pitam ribočuvare da li nešto znaju o tome,kažu :idu na vodu s karabinima u čamcu!Pa s ti zajebavaj!Rečna policija nije nadležna,a ova
nema čamce...Trebala bi žandarmerija,ali njihovu upotrebu sam kabinet ministra odobrava i kontroliše...I korupcija...
E to ti je svuda !
Nije više demagogija nego alavost i bezočnost! Divljaštvo megapolisa!:evil:
 
Svako nacelo, pravilo, norma, kanon i obicaj su u sustini demagoski i traju do pojave novog dovoljno elokventnog demagoga .Covjek je sklon obmanama, kako samog sebe, tako i drugih, a cesto to radi nesvjesno.

Ono sto se podrazumjeva inace pod demagogiju je u praksi civilizovan nacin da nekaznjeno se ogrijesite od nekog da bi ostvarili neku korist ili prednost, a tako sto cete ga logikom uvjeriti da je to za njegovo dobro, ili da grijesi u suprotnom. Manje vise ona se koristi na svakodnevnoj bazi od strane svakoga, gdje uspjesnost iste zavisi od dva faktora, onog koji je koristi, i onog na kome se koristi.

Licno istu koristim u beznacajnim raspravama, i to tako, da mi je nekad svejedno jesam li afirmativan ili negativan ... bitno mi je samo da se laprda :D
 
Poslednja izmena:
Hm...Jeste ta upotreba jezika navijanje vode na svoju vodenicu...Tzv "žvaka"..
Konstruktivna rasaprava je samo kad se glasno misli..
Čak i predavanje fercera sujetom,prenosi se znanje,a u stvari se leči sujeta dobrim delom!
I još se šupljine pokrivaju autoritarnošću...
Valja se držati Witgensteinovpg zahteva za
kratkim iskazivanjem...:cool:
 
Svako nacelo, pravilo, norma, kanon i obicaj su u sustini demagoski i traju do pojave novog dovoljno elokventnog demagoga .Covjek je sklon obmanama, kako samog sebe, tako i drugih, a cesto to radi nesvjesno.

Ono sto se podrazumjeva inace pod demagogiju je u praksi civilizovan nacin da nekaznjeno se ogrijesite od nekog da bi ostvarili neku korist ili prednost, a tako sto cete ga logikom uvjeriti da je to za njegovo dobro, ili da grijesi u suprotnom. Manje vise ona se koristi na svakodnevnoj bazi od strane svakoga, gdje uspjesnost iste zavisi od dva faktora, onog koji je koristi, i onog na kome se koristi.

Licno istu koristim u beznacajnim raspravama, i to tako, da mi je nekad svejedno jesam li afirmativan ili negativan ... bitno mi je samo da se laprda :D

ako tako dozivljavas sagovornika ceo zivot ces pogresno posmatrati ljude... to ti kazem iz iskustva jer je taj nacin dokaz nezrelosti

a da je svako nacelo demagoski princip to ne da je pogresno vec je kataklizmicki neutemeljeno... kako onda opravdavas iskrene ljude, borce koji su dali nesto istoriji sveta? da su njihova nacela bila zaogrnuta plastom iritantne jalovosti sopstvenih nesigurnosti pa se malo glumi, malo krivinashi, a malo prica istina? ne postoji poluistina, vec samo istina i laz. pitaj svako malo dete dok se ne iskvari i pocne da laze.

- - - - - - - - - -

Hm...Jeste ta upotreba jezika navijanje vode na svoju vodenicu...Tzv "žvaka"..
Konstruktivna rasaprava je samo kad se glasno misli..
Čak i predavanje fercera sujetom,prenosi se znanje,a u stvari se leči sujeta dobrim delom!
I još se šupljine pokrivaju autoritarnošću...
Valja se držati Witgensteinovpg zahteva za
kratkim iskazivanjem...:cool:

witg je precenjen jer njegova jedina prava misao je bila ona da u prirodi postoji ustrojstvo i red stvari koji mi ne mozemo da razumemo i shvatimo...cim je poceo da objasnjava nacin na koji to fnkcionise, udaljio se miljama.
 
ako tako dozivljavas sagovornika ceo zivot ces pogresno posmatrati ljude... to ti kazem iz iskustva jer je taj nacin dokaz nezrelosti

Nije u pitanju nezrelost, vec lisenost postovanja ... koja i treba da bude kod svake iskljucivosti :D

a da je svako nacelo demagoski princip to ne da je pogresno vec je kataklizmicki neutemeljeno... kako onda opravdavas iskrene ljude, borce koji su dali nesto istoriji sveta? da su njihova nacela bila zaogrnuta plastom iritantne jalovosti sopstvenih nesigurnosti pa se malo glumi, malo krivinashi, a malo prica istina? ne postoji poluistina, vec samo istina i laz. pitaj svako malo dete dok se ne iskvari i pocne da laze.

Svi ti borci su imali price iza kojih su stajali, cvrsto se borili za njih, i na kraju ih ugradili u temelje civilizacije koja ih je prisvojila i uvazila ... i tu ce biti dok ne padnu ti temelji i ne pocnu se graditi novi.Tako je bilo u proslosti, tako ce biti i u buducnosti. Te price su nazvane jos i uvjerenja, opste dobro, pravda i postenje, poredak ... dok ta potvrda u praksi, iskreno zalaganje, pa cak i dobre namjere ne mogu imati sustu suprotnost sa demagogijom sve dok se zovu istinitim. O toj crti govorim kad sve navedno drzim za demagogiju
 
Poslednja izmena:
kad zeni kazes da je volis il da bi je poebo gde je tu demagogija?
Odo da spavam sutra me ceka tezak dan...i tu nema demagogije jer ona koja ovo cita razume jako dobro sta time mislim.
A tek kad ja kažem žemskoj da mi je jako simpa i da mi jako draga,ali da me mrzi da s pojebemo? A i ne bih da svedem
taj lepi odnos na razmenu telesnih tečnosti...Mož malo da je pomazim da vidi da mi draga...
Ybg,nisam ja momak za jednu noć!:hahaha::mrgreen:

- - - - - - - - - -

ako tako dozivljavas sagovornika ceo zivot ces pogresno posmatrati ljude... to ti kazem iz iskustva jer je taj nacin dokaz nezrelosti

a da je svako nacelo demagoski princip to ne da je pogresno vec je kataklizmicki neutemeljeno... kako onda opravdavas iskrene ljude, borce koji su dali nesto istoriji sveta? da su njihova nacela bila zaogrnuta plastom iritantne jalovosti sopstvenih nesigurnosti pa se malo glumi, malo krivinashi, a malo prica istina? ne postoji poluistina, vec samo istina i laz. pitaj svako malo dete dok se ne iskvari i pocne da laze.

- - - - - - - - - -



witg je precenjen jer njegova jedina prava misao je bila ona da u prirodi postoji ustrojstvo i red stvari koji mi ne mozemo da razumemo i shvatimo...cim je poceo da objasnjava nacin na koji to fnkcionise, udaljio se miljama.
Nije on pokušao da piše o transcedentnom-pobrkao si ga s nekim...
Rekao da igra reči nije ni blizu takvih mogućnosti...
Reči su jedna knjiga,a stvarnost nije ni knjiga već vrtlog svitaca! Dupe i oko!:hahaha:
 
Tsju koji si ti demagog :lol:
pokazi guzu pa cu da lazem :lol:

- - - - - - - - - -


fumare :rotf:

- - - - - - - - - -

A tek kad ja kažem žemskoj da mi je jako simpa i da mi jako draga,ali da me mrzi da s pojebemo? A i ne bih da svedem
taj lepi odnos na razmenu telesnih tečnosti...Mož malo da je pomazim da vidi da mi draga...
Ybg,nisam ja momak za jednu noć!:hahaha::mrgreen:

- - - - - - - - - -


Nije on pokušao da piše o transcedentnom-pobrkao si ga s nekim...
Rekao da igra reči nije ni blizu takvih mogućnosti...
Reči su jedna knjiga,a stvarnost nije ni knjiga već vrtlog svitaca! Dupe i oko!:hahaha:

odlika svakog bosanca je da nume citati neispisano :roll:

- - - - - - - - - -

Pitajte žapca šta mu je najlepše on će reći ...žaba.
Volter.

primitivizam osim kod filozofa caruje i kod zivotinja dragi kolega
 
odlika svakog bosanca je da nume citati neispisano :roll:

da, apstrakcijom se bave drugi :lol:

- - - - - - - - - -

najsmesniji si kad mozgas kako bi ispo pametan...da znas zabarski znao bi da fumare ne znaci to sto bi volo :hahaha:

... da, po tvom postulatu o bosancima od maloprije, trebao bi shvatiti kako si mi preporucio da popusim cigaretu ... kako slatko od tebe :D

- - - - - - - - - -

ali kao sto rekoh, ako cemo da valja, ti ces morati biti mama :hahaha:
 
Kako se menjaju odnosi tako se menja i oblik i primena demagogije sa ciljem navodjenja vode na svoju vodenicu.

Demagogija je necasna jer vodu vodi na svoju vodenicu laznom predstavom o potrebi i nacinima proticanja vode, pa cak do karikiranja fizickih zakonitosti.

Nesto sto je necasno nema opravdanja cak ni kada je u interesu vecine.
 
®:
Колико је демагогија присутна у животу? Od prvih oblika svijesti, rekao bih. Kako u konzumiranju, tako u emitovanju demagogije.
Колико је присутна у односу двоје људи? Nekada koliko i same spone među njima.
Колико је присутна на интернет форумима? Koliko i u RL. Makar.
Колико смо њене жртве и колико штете је у стању да направи од човека који је до јуче био нормалан и почео да је напречац користи? Nema nevinih :) Demagogiji se radije priklonimo, nego što je ignorišemo.
Колика је зависност од ње? Slično koliko i od kiseonika.
Колико се човек сроза у очима другога када избегне директне одговоре него се њом користи свакодневно? Zavisi koliko je drugi imun na demagogiju.
Колико је данашњи свет постао демагошки свет? Ako mogu da se usudim za procentualni prikaz, 80 %.
Колико деца пате посматрајући родитеље демагоге? Do predavanja istoj. A to ne traje dugo, jer su djeca majstori podražavanja. Pretpostavljam da im je cool postati demagog.
Колико ће следећи нараштаји живети наше инхибиције са бежањем од истине и лажима као основном филозофијом живљења? Demagogija je samo pojavna forma širih i esencijalnijih rupčaga u socijalnom miljeu. Nestajala bi proporcionalno saniranju moralnih i inih civilizacijskih omaški čovječanstva. Svi smo savršeno svjesni svojih i tuđih demagoških zahvata, ali se, principom da često ponavljana laž postaje istina, uživljavamo u neku izvrnutu realnost i dodajemo joj nove slojeve demagogije. Mogućnost da kusi i repati ustanovljavaju aksiološku ljestvicu, životne sadržajnosti čini stihijskim i neatraktivnim. Demagogija je tu puki i lako kalemivi parazit.

Demagogija je uvreda za slobodan intelekt , nikada je ne prihvatam a kamoli da se priklanjam jer je 'iz peta' prezirem ..
 

Back
Top