Deca!

Onog trenutka kad te malene ručice zagrle, kad zaplače ,kad se nasmeje jel je čulo tvoj glas...To je osećanje koje ne može da se opiše.
Imam tu sreću da imam dvoje dece i gledajući njih znam da nikada neću biti sama.
Deca postaju i ostaju smisao života.
 
PITA PERICA UČITELJICU UČITELJICE IDU DVE ŽENE ULICOM I JEDU SLADOLED.JEDNA GA LIŽE DRUGA GURA USTA A TREĆA I GURA I LIŽE KOJA OD NJIH JE UDATA A NA TO ĆE UČITELJICA PA NE ZNAM VALJDA ONA TREĆA ŠTA TI MISLIŠ A NE ZNAM SAMO PROVERAVAM VAŠE BRAČNO ISKUSTVO
 
MOJ ŽIVOT SE PROMENIO ODKAD SAM DOBILA KĆERKU.ONA SADA IMA 6 MESECI I ZOVE SE GABRIJELA.ŽIVIMO U MINHENU ALI SMO TRENUTNO OVDE U NIŠU .ISTINA DECA SU NAJVEĆE BLAGO U ŽIVOTU
 
Deca u svetu odraslih. Kriminal(i to organizovani !!). Maltretaza na svakom koraku (skola-porodica=stres=>droga,prostitucija,oruzije). Sutra vase dete treba da naleti na neku istraumiranu / iskompleksiranu budalu i trpi njegovu torturu.A takvih imate na svakom cosku (porodica, skola, druzenje). KADA DETE=>COVEK POSTANE SVESTAN SVOG ZIVOTNOG OKRUZENJA DA LI CE POZELETI DA SE NIKAD NIJE RODILO !?!
 
Vidi vako Vanamond u potpunosti se slažem sa tobom osim ove zadnje rečenice. Možda dođe čoveku i to da pomisli, ali ipak je to previše, bar po mem mišljenju. A što se tiče svega ovog što si ti rekao-la ja sam više to komentarisao na jednoj drugoj temi jer se tamo povela diskusija oko toga (``ko više uživa u analnom seksu``). Možda joj tamo i nije mesto, ali...
 
"Dete nije dete,
igracka za strine i tete,
dete je dete,
da ga volite i razumete " :)

Deca su nesto najlepse, najnevinije i najcistije na svetu, ta andjeoska bica sa sanjalackim okicama su sasvim sposobna da zivotu daju smisao!

Jos kada bi covek zauvek mogao da zadrzi dusu deteta, bilo bi idealno, i mnogo mi manje zla bilo na ovom svetu.

Mislim da nista nije tesko u vezi dece. Meni licno, ne... nikada mi nije bilo tesko da ustajem nocu, cak da ne prespavam po celu noc, pa cak i nekoliko noci zaredom. Kada vidim da sam pomogla svome detetu, sve stvari dobijaju neki smisao.

A onaj prostor izmedju rasirenih malih rucica svoga deteta, koji zovemo zagrljaj, je mesto gde jednom roditelju, moze srce brze i jace da zakuca, gde prestaje sve , gde stanuje iskljucivo ljubav.

Ja imam jednu devojcicu, koja ima 4,5 godine, ali, ako da Bog, imacu makar jos dvoje, jer, ipak,

"Deca puna maste, deca su ukras sveta !"
 
Sve je lepo i bajno dok mogu da vam stoje na dlanu. Dok ste superiorni u odnosu na dete. Dete brzo poraste i njegove potrebe nisu samo neznost i pun stomak. Uskoro ce pozeleti da se osamostali i zakoraci u svet odraslih. Svi smo svedoci o kavom svetu se radi i kakva je njihova perspektiva u svemu tome.
 
Vanamond:
Sve je lepo i bajno dok mogu da vam stoje na dlanu. Dok ste superiorni u odnosu na dete. Dete brzo poraste i njegove potrebe nisu samo neznost i pun stomak. Uskoro ce pozeleti da se osamostali i zakoraci u svet odraslih. Svi smo svedoci o kavom svetu se radi i kakva je njihova perspektiva u svemu tome.

e izvini ali sta bi bilo da su tvoji roditelji imali takav stav?!? :wink: ti se nikad ne bi ni rodio... :lol: a da ne pricam generacije pre njih kada su ziveli bez kompjutera i interneta... :roll:

salu na stranu - svako vreme ima svoje breme, a na nama je da se preispitamo da li smo kukavice ili jaki... odvojeno sto su u vreme turaka i ratova oni imali mnogo gadnije probleme nego sto mi imamo sad... zamisli jednu trudnu zenu koja zivi u vreme turaka... to je mozda tvoja prababa... da je ona bila takav pesimista mi bi kao narod potpuno izumrli...

inace, i ja sam pesimista, ali sto se tice klinaca tu se apsolutno ne slazem sa tobom!!!
 
Zena nije potpuna bez dece,sve sto prolazimo i lose i dobro i plac i bolest padne u zaborav kada vas pogledaju ocima punim najcistije ljubavi.
Zena je nosilac dara zivota i to je boziji blagoslov.
 
Ja nemam nista prtiv dece. Volim decu. To znaci da im zeli da odrastaju u ZDRAVOM OKRUZENJU. Deci su potrebna oba roditelja koji su psiho-fizicki spremni da iznesu teret podizanja deteta. Roditelji podjednako radno sposobni kako bi detetu obezbedili minimalna sredstva. Sve dok ono samo nepocne da vodi brigu o sebi i otvori sebi put da i ono jednog dana oformi porodicu.
 
E pa ovako, uglavnom svi vi koji ste odgovorili na ovu temu nemate decu, i govorite o nekim fudbalskim timovima, smesno, cekajte svoju decu, pa ce vam ta prica izgledati smesna. Ja imam troje a nisam nikad govorila niokakvim fudbalskim timovima. Danas zene nece da radjaju decu a i muskarci nece da narusavaju svoj komotitet. A svi pricaju o coporu dece pre nego sto krenu da radjaju. Stvarno mi je muka vise od toga. U CEMU JE PROBLEM? CEMU TO FOLIRANJE? :!: :?: :!: :?:
 
Majka:
E pa ovako, uglavnom svi vi koji ste odgovorili na ovu temu nemate decu, i govorite o nekim fudbalskim timovima, smesno, cekajte svoju decu, pa ce vam ta prica izgledati smesna.Ja imam troje a nisam nikad govorila niokakvim fudbalskim timovima. Danas zene nece da radjaju decu a i muskarci nece da narusavaju svoj komotitet. A svi pricaju o coporu dece pre nego sto krenu da radjaju. Stvarno mi je muka vise od toga. U CEMU JE PROBLEM? CEMU TO FOLIRANJE? :!: :?: :!: :?:
Zasto ste puni gorcine zbog danasnjeg stava mladih? od koga oni uce nego od nas starijih? i ja imam troje dece i srecem se sa slicnim stavovima pa opet nisam ogorcena :!: mladi danas nece obaveze koje donose brak i porodica (na nasem prostoru jedno s drugim je povezano) vide siroti koliko roditelji grcevito zive i koliko su malo s njima u toku dana ako rade bolje placen posao, a ako to nije slucaj onda se jedva sastavlja kraj s krajem i onda mi roditelji padnemo u zamku prigovora "mnogo je skupo, mnogo trosis, kakav dzeparac kad ni za hranu nemam i sl" Ipak su deca nas izbor! A sto se tice komoditeta muskaraca, vecini je to dozvoljeno kao normalna stvar jer su zaboga muskarci, a ko im je dozvolio: mi zene, bilo kao majke pa smo ih tako odgojili, bilo kao supruge, pa smo to prihvatile i odobrile, svesno ili nesvesno.Kad dodje vreme svaki mladi covek ce naci svoju meru u broju dece,samo s njima treba razgovarati i iskreno im predociti sve teskoce ali i lepe stvari, nikad ne treba idealizovati stvari :)
 
Imam sina, jos je ono klinceros, ama bas pravi klinceros, sad ce za koji mesec da napuni 4 godine, a zivimo sami od njegovih godinu i po. Sve nestasluke, bolesti, kojekakve 'smicalice' prolazim sama sa njim. I znate sta, uvek pomislim kako su ljudi siromasni koji ne zele da imaju decu ili rode pa ostave...


CMMMMMMMMMOOOOOKAAAAAAAAA za nase andjele gde god da su :!: :!: :!:
 
Ja mislim da su deca super.Ja bih volela da ih imam jednog dana ali ne bih bila potpuno srećna da mi samo ona budu smisao mog života.Meni je jako bitno da se ostvarim i kroz moju profesiju.Pravo pitanje je kako uskladiti te dve stvari:karijeru i porodicu a da budeš potpuno uspešan na oba fronta?
 
Anonymous:
Ja mislim da su deca super.Ja bih volela da ih imam jednog dana ali ne bih bila potpuno srećna da mi samo ona budu smisao mog života.Meni je jako bitno da se ostvarim i kroz moju profesiju.Pravo pitanje je kako uskladiti te dve stvari:karijeru i porodicu a da budeš potpuno uspešan na oba fronta?

Kakvu karijeru juris.U drzavnoj firmi mozes samo da lizes dupe shefovima,da bi napredovao,a kod privatnika da ne govorimo.Nije mi jasno kako mozes da poredis te dve stvari?Deca iznad svega.
 
sunrise:
black-devil:
Deca kazu ljudi da su najvece bogatstvo koje covek poseduje u zivotu.
Ja ne mogu da shvatim osobe koji kazu da su deca najveci trosak, i da se ne isplati imati dece.Mislim kad cujem tako nesto, smuci mi se.
Ja cu ako da bog imati ceo fudbalski tim dece, pa cu imati i razlog za koga cu raditi i muciti se:)))Za mene su deca nesto najlepse u zivotu, podelite vase misljenje sa mnom, pa recite sat vi mislite o deci? Zelite li ih ili ne?:)
ja ipak ne bih da radjam ceo tim, ali cu se zadrzati na troje ako bog da.. krenucu od jednog pa boze zdravlje da doguram do treceg..:)))))
:wink:
ccc slabooo sunrise ja boze zdravlje 4 jedno vetj imam :-p
 
Tacno je da su deca najvece bogastvo,a sta bise rekli za oca koji ima sina a skoro da ga i ne poznaje?Ma sta da je bilo izmedju nas mislim da dete nije krivo?Ispravite me ako gresim.Dete ga trazi a ja neznam sta vise da mu kazem,tesko nam je oboma,sama se brinem o svemu,pitam se znali da uopste postojimo?????
 
cudna je ta prica sa decom.....ja imam cerku koja ima sada 18 godina,ja sam se razvela pre 11 godina,i ona je iako mala,iako jos dete razumela shvatila kakav je bio moj brak,kakav je bio to uzas i shvatila je da moram da odem.I obecala sam joj da cu doci po nju kad-tad.Medjutim dosta se toga desilo u mom zivotu,dosta sam prezivela ali nju moje dete nikad nisam zaboravila,nikad nismo zivele zajedno,jer ja nisam mogla da joj pruzim normalan zivot.Ali eto danas ona mi to nije oprostila...zrela,odrasla a ne shvata da sam to cinila za njeno dobro,i sta sad reci....
 

Back
Top