Quantcast

Deca!

T

t.

Gost
zelim dete, vise od svega. imam 27 god. odrasla u uzasnoj porodici, detinjstvo fakticki nisam ni imala, ali sve te nedace su napravile borca od mene i eto dosla sam u situaciju da sam se izborila za svoj zivot, imam pristojan krov nad glavom, i mogu samostalno da se izdrzavam. E, problem je nisam nasla pravu osobu za sebe sa kojom bih podelila ostatak svog zivota. Ja znam kakvo je odrastanje dece u losem braku, nocnoj mori, i nikako to ne bih zelela svom detetu, trazim ne odustajem, ali ipak zelja za detetom me ne napusta. Znam da je tesko biti samohrana majka, ali sve cesce mi pada na pamet ideja o vestackoj oplodnji. Znam za pricu da je detetu potrebno oboje, i otac i majka, ali sta pa i ja sam kao imala oboje, a u stvari sam bila sama. Pa eto volela bih da cujem jos neko misljenje, i prosto me zanima da li sam usamljena u tim razmisljanjima.

Gost
Najbolnija tema, bar za mene, a pretpostavljam da ima jos zena, koje ih kao ja nemaju, niti ce ih ikada imati. Naravno, ne namerno. Kako se pomiriti sa tim da se, eto,surova genetika, iz tamo, ko zna kog kolena, za koga ni neznas da je postojao/la, poigrala sa tobom? A ti, sokiran tim saznanjem, ne zelis nikoga da vezujes za sebe, znajuci da nemozes da podaris nesto najuzvisenije voljenoj osobi-ocinstvo, a sebi-materinstvo. A to, upravo, biva i problem za usvajanje. Jer, dete moze usvojiti samo onaj ko je u bracnoj zajednici.

bekalo

Obećava
Poruka
56
Hej T Gost, mislim da je josh uvek rano da razmishljash o veshtachkoj oplodnji.Mozda su tvoja i moja pricha slichne samo sam ja 2 godine mladja i nisam samostalna. Obozavam decu i da ce Bog da ih imam jednog dana barem chetvoro :))pa makar ih radjala i posle 30 :)0 i znash shta mislim da nikad nije kasno :)) za ljubav za srecu a deca to upravo i jesu :))

V

vimil

Gost
Mislim da si potpuno u pravu kad kazes da nemogucnost imanja dece moze da ti napravi haos od zivota. Ali tu je i druga strana koja mora da odluci izmedju tebe i dece. Ako se odluci za tebe,krenite odmah na vestacku oplodnju ili usvajanje.Ako se odluci za decu,.ebiga,trazi dalje. Imas i mogucnost da nadjes nekog razvedenog ili udovca sa detetom ili decom ,i da ih prihvatis kao svoje. Samo nemoj da dodjes u fazu zajednickog zivota a da nista ne pokusavate. Kad-tad dolazi do pucanja. Tada se navode razni razlozi,ali pravi i jedini razlog su
deca.Veruj mi na rec. Puno srece. Pozdrav

Okinava

Početnik
Poruka
10
Deca,šta da kažem imam ih troje.Mala deca mala briga a sada imam ćerku u 2 razredu srednje škole,sina u 7mom razredu koga rastura pubertet i koi skače na sve što mu kažeš kao jarac,i jedno koi pohadja 3razred i nezna zašto se buni ali ajde kuda svi turci tu i mali muja.Gomila pitanja zašto kako i zašto ja.O verbalnim duelima izmedju njih i da nepišem.Dijapazon se kreće od Kre.... do kravo.Kada polete patike onda upadaju UN tj supruga i ja.U svemu tome je dobra stvar što je pna najmladja strasan špijun pa tako znamo ko je šta radio kada dodjem kući.ALI i ona je kao pevac na vetru i sa njom moram da idem na kompromis jer znate onu staru ko da više.Sve u svemu kada prodju sve to i kada izadjemo napolje u šetnju ipak ja sam ponosan otac,jer su oni zaista veliki i godi mi kada me sretnu stari znanci i kažu Zar su već toliki a oni guraju kolica.Sve ima svoju cenu u životu.Pozdrav svima i malo više vere u sebe i decu :D :!:

miv

Primećen član
Poruka
573
Dobili smo cerku pre dve nedelje(mitrovdan),pa se jos uhodavamo.Decu mnogo volimo oboje,i nadam se da ce ovo biti jedna srecna beba.O nekim iskustvima kao roditelj pricacemo za koju godinu,ako ovaj forum i tada bude postojao :!: :?: :!:

Milena_9

Zainteresovan član
Poruka
500
Okinava, ja te tako razumem! Tu pozornistnu pretstavu koju si opisao , samo sa manjim brojem glumaca, ja gledam svakodnevno. Pa pozelim nekada malo tisine, a kad glumci napuste pozornicu, jedva cekam da se vrate, hoce da me ubije upravo ta tisina. :)

Dragi moji, ne vaspitavajte svoju decu da su ona vas zivot i da zivite za njih. To nije dobro reci, cak i ako je tako.Vi zivite za sebe, deca pak za sebe.
Nema razloga za foliranje, idealizovanje, dete je neko ko je jako vazan, najvazniji u casem zivotu, ali to ne znaci da sve ostalo treba devalvirati . Onoga momenta kad dobijete dete, vas zivot ne prestaje, on samo dobija jedan novi kvalitet i jednu novu snaznu emociju. Ali ste Vi- Vi, a Vase dete je licnost za sebe.

V

vukika

Gost
Deca su stvarno blagoslov,imam 31 godinu i imam dva predivna sina, imaju 6 i 2 godine. Sa suprugom sam ako racunamo i zabavljanje 11 godina i od toga 6 u braku. Inace nisam bila,,trudna,, kada smo se vencali tako da to nije bio uslov,brak nam je skladan ima i razmirica naravno ali naravno da neko mora da popusti.stariji sin nam je nedonosce,roden je u 28-oj nedelji trudnoce,sa 900gr tezine i duzinom od 35cm,i tada sam rekla da ce to da mi bude jedino dete(fizicki i mentalno je zdrav),ali su mi onda tako proradeli ,,hormoni,, i eto dobismo jos jednog andela,ali sad kada je i trebalo,rodio se sa 3,5kg i 53 cm. I sada cu da rodim ,ako Bog da i trece i tu cu definitivno da stanem.

Vanamond

Početnik
Poruka
35
More razvedenih brakova, napustene dece su rezultat nezrelost njihovih roditelja. Tako dobijamo jednu zapaljivu masu koju cine sirocici sa velikim sansama da nastave putem svojih roditelja, jer nece imati normalan duhovni i fizicki razvoj. Takva deca uplivavaju u kriminalne vode i tako u krug. Sve dok ova zemlja definitivno neode dodjavola, a izgleda da je bas zakucala na prava vrata(PAKLA).....

d-mol

Zainteresovan član
Poruka
291
Vanamond:
More razvedenih brakova, napustene dece su rezultat nezrelost njihovih roditelja. Tako dobijamo jednu zapaljivu masu koju cine sirocici sa velikim sansama da nastave putem svojih roditelja, jer nece imati normalan duhovni i fizicki razvoj. Takva deca uplivavaju u kriminalne vode i tako u krug. Sve dok ova zemlja definitivno neode dodjavola, a izgleda da je bas zakucala na prava vrata(PAKLA).....

Izvini nisam baš sigurna da shvatam poentu.
Jel ti to pokušavaš da utičeš na sadašnje i buduće roditelje o boljem vaspitanju dece ili ove buduće ubeđuješ da ne rađaju decu?

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.968
Vanamond:

Ах, сад ми је коначно јасно...урок пропасти Србије су разводи!!! :shock: :shock: :?

Да ти се не чини да је можда обрнуто? Да су разводи последица стања у Србији, а не узрок? :roll:

Уосталом, човек који је пре петнаестак година наметнуо овакав систем вредности и довео нас довде...имао је веома складан брак и привржену породицу, зар не? Не видим никакво правило у томе што причаш. Деца из разведених бракова нису сирочићи, а не знам зашто би она била изложенија криминалу него сва друга деца? :roll:

euridika

Ističe se
Poruka
2.614
Ми имамо троје деце и надамо се да ће их бити још.Само што о томе није лако говорити док не добијете (прву) бебу. Неспавање, плач, температура, сва та одговорност која вам се брзином муње сручи на главу делује неупоредиво страшније док гледате са стране. Кад бебац стигне, колико год да сте успаничени, ваше тело некако зна шта треба да ради, будите се на први кмек и са свиме што долази носите се лакше него што сте очекивали. Да, има дана када сте уморни, али то није онај јадан-ја умор, то је умор као после добро завршеног посла и најављене повишице.
Живот се промени, потпуно, али не зато што беба унесе пометњу, већ зато што се ви промените. Зато што нигде не бисте били радије него са сопственом дечицом. Зато што знате да је деци важна рутина, да највећи део ствари нико не може обавити као ви, чак ни када су вам баке супер...
Али то морате да осетите иначе је као да вам неко објашњава како мирише плава, или било која друга боја.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.