Danas sam raskinuo...

jedno dugo i znacajno prijateljstvo.
Napustio sam najboljeg prijatelja.
Odnosno, on je mene napustio, a ja sam samo smogao snagu da konstatujem cinjenicu.
I pogodilo me, zaista.
Na neki nacin vise nego kad mi se raspala veza.
Za to prijateljstvo sam bio siguran da ce vecno da traje.
A nije...
Steta...
I sad se cudno osecam.
Izdano.
Ima li iceg trajnog u medjuljudskim odnosima?

Raskinuo si sa mackom ili sa kuckom ?! z:dm:
 
Не можеш о мом односу с људима да изводиш аналогије на основу твог односа с људима.
Ја сам само први констатовао нашу реалност и решио да повучем црту.
Наравно да сам сигуран.
Очигледно је да имамо различит концепт приатељства. (Ти и ја)
Не ради се о враћању услуге већ о ослонцу у животу.
У мом систему вредности пријатељи пријатељима не чине услуге. (потпуно сам сигуран да никад нисам наш однос третирао као скуп узајамних услуга, а још мање о томе писао... Не знам одаке си то извукла. МОлим те да ми не приписујеш своја размишљања.)
Али су ослонци и подршка у животу.
Ако не можемо да се ослонимо на пријатеље, на кога би требало да се ослањамо?
И о каквим се услугама може говорити међу пријатељима?
Но, то није тема ове теме... Нека неко отвори такву ако му треба...

И, неке од вас ће ово можда шокирати, али у овом свету је све мерљиво...
Заиста не знам зашто те је толико узнемирио мој одговор на тему.
Извукла сам закључак из твоја два поста да те је разочарао јер није био уз тебе када ти је био потребан, а ти си био уз њега кад је њему требало. Ето, одатле.
И нигде не видим аналогију. Покушала сам да ти објасним да нису сви људи исти када је пријатељство у питању.
Ја мојим пријатељима никада не бих замерила оно што ти јеси. Потрудила бих се да их разумем. Људе прихватам или не прихватам. Али кад прихватим некога, прихватим га са свим његовим манама и врлинама и никад не осуђујем. Ако ме неко повреди трудим се да сагледам са свих страна зашто је то тако, и опет да разумем.
У једном си у праву – ти и ја заиста имамо различит концепт пријатељства.
Не очекујем подршку од својих пријатеља. Баш напротив, очекујем критику и другачији поглед на неки проблем. Ако ме у нечему подржавају волим да то буде искрено а не само зато што сам им драга.
 
jedno dugo i znacajno prijateljstvo.
Napustio sam najboljeg prijatelja.
Odnosno, on je mene napustio, a ja sam samo smogao snagu da konstatujem cinjenicu.
I pogodilo me, zaista.
Na neki nacin vise nego kad mi se raspala veza.
Za to prijateljstvo sam bio siguran da ce vecno da traje.
A nije...
Steta...
I sad se cudno osecam.
Izdano.
Ima li iceg trajnog u medjuljudskim odnosima?

Naravno da nema.Svi smo mi najobicnija ljudi koji se zaborave na momente i gledaju samo na sebe.deca ne pricaju sa roditeljima,braca sa sestrama,pa zato ne bi ni "prijatelji"raskidali prijateljstva z:(.
 
Znas kako, i ja sam raskantala neka dugogodisnja prijateljstva iz slicnih razloga...ali ne na prvu loptu. To sto neko jednom, dvaput, triput nije uz tebe kad ti je potreban ipak nije dovoljan razlog da prekines prijateljstvo sa nekim sa kim se druzis godinama, jer mozda taj covek ima zaista opravdane razloge za neposvecivanje tebi. Niko nikome ne visi na civiluku, a i nekako mi je to previse....kupoprodajno razmisljanje Tek ako vidis ta ti sustinski iz tog odnosa ne dobijas nista, a trosio si sebe nesebicno, onda je prekid ok. Ne prekid iz osvetoljubivosti ili povredjenosti. Tek ako zakljucim da se to prijateljstvo - potrosilo, ispraznilo. Desava se, ljudi se menjaju, neki opstanu, neki odu. To je prirodno.
 

Back
Top