DAN ZALJUBLJENIH JE ZA KOJI DAN

Dan zaljubljenih je za one sa ispranim mozgom..........Mislim ,kako može jedan dan u godini da se definiše kao dan za zaljubljene....Gluposti........
Nego ,hajde mi lepo da smislimo još neki dan.....Eto na primer danas je Sv.Sava ,on je bio prosvetitelj ,pa hajde na primer u skladu sa mentalnom evolucijom da izorganizujemo dan prosvećenosti......,ja imam neku kombinaciju za prodaju knjiga.....mislim.....ono da se zaradi lova.....heh....cveta ekonomija,potrošači unezvereno traže savršen poklon.,ne daj Bože da se neko uvredi ako mu se tog dana ne pokloni neki znak pažje u stilu prosvećenosti ,ipak svi mi spadamo u grupu prosvećenih primata .....heh......Ma zar nije savrseno osmišljen taj dan.....Još jedan dan masovne potrošnje..........
 
shto meni je to super...kao obuchesh crveno i sve...kao danas te volim a sutra koga briga nije valentin...to je super fora instant ljubav...danas je taj dan ko osmi mart...zhena danas ljubavi...nek cveta...nabila si mi neke jbne komlexe nisi ti kriva ja sam al ne znam kako da izlechim i sve...e da nisi ni prochitala...it is ja mirko...
 
simple_things:
Dan zaljubljenih je za one sa ispranim mozgom..........Mislim ,kako može jedan dan u godini da se definiše kao dan za zaljubljene....Gluposti........
Nego ,hajde mi lepo da smislimo još neki dan.....Eto na primer danas je Sv.Sava ,on je bio prosvetitelj ,pa hajde na primer u skladu sa mentalnom evolucijom da izorganizujemo dan prosvećenosti......,ja imam neku kombinaciju za prodaju knjiga.....mislim.....ono da se zaradi lova.....heh....cveta ekonomija,potrošači unezvereno traže savršen poklon.,ne daj Bože da se neko uvredi ako mu se tog dana ne pokloni neki znak pažje u stilu prosvećenosti ,ipak svi mi spadamo u grupu prosvećenih primata .....heh......Ma zar nije savrseno osmišljen taj dan.....Još jedan dan masovne potrošnje..........
Ja bih rado za dan zaljubljenih da mi neko pokloni knjigu pa eto tu i prosvecenosti i nije definisano da je to samo jedan dan taj je samo poseban kao ni Dan zena mislim da bi svaki dan trebali da nadjemo nesto za proslavu jer za tugu cemo lako.
 
Hm, nova moda polako prelazi u običaj... Zadnjih par godina je iznenađujuće kako svi znaju za Sv. Valentina, a niko ne spominje Sv. Trifuna, zaštitnika vinogradara... A usto se i ne pomišlja na religijske motive ustoličenja tog(tih) praznika... Srbi i Srbijanci... Mi smo naši, a ostali su protiv nas! Klasičan romantičan zaplet! Šekspirovski! 8)

U gadnu babu rastem! :mrgreen: Uspešno navežbavam zvocanje. :P

Što ne znači da odbijam poklone i čestitke, ne, ne, naprotiv! :lol:
 
zainteresovana:
Hm, nova moda polako prelazi u običaj... Zadnjih par godina je iznenađujuće kako svi znaju za Sv. Valentina, a niko ne spominje Sv. Trifuna, zaštitnika vinogradara... A usto se i ne pomišlja na religijske motive ustoličenja tog(tih) praznika... Srbi i Srbijanci... Mi smo naši, a ostali su protiv nas! Klasičan romantičan zaplet! Šekspirovski! 8)

U gadnu babu rastem! :mrgreen: Uspešno navežbavam zvocanje. :P

Što ne znači da odbijam poklone i čestitke, ne, ne, naprotiv! :lol:

Uz romanticnu veceru za dan zaljubljenih ide i vino ;-) pa tako da ce Sv.Trifun da se pomene.A ako neko hoce da Ga slavi na drugi nacin ima mesto kao sto je crkva i svoj dom za njegovo pominjanje.Ruzno je sto neko Svete i Slave pominje samo u politicke svrhe ili kao nesto za sto nema bas ni naviku da slavi niti postuje neki obicaj.
Nije ovo odgovor direktno vezano za tebe ali ima mnogo onih koji ne slave taj dan a znaju da pominju nesto sto takodje ne slave da bi skrenuli temu na drugu stranu.
Ako ima jos neko ovakvo misljenje bolje da zaobilazi temu nego sto se otvaraju pitanja ko sta slavi i skrece na verske obrede.
Sta slave islamski vernici taj dan?Niko od njih se ne buni.

Nijie u redu da samo Srbi(i ja sam medju njima iako sam u C.G )uvek imaju neke grozne komentare za nesto sto je u svetu sasvim normalno a znaju da usvajaju stvari kao sto su droga,kriminal itd....
Bolje da se radujemo kad se svi raduju nego da smisljamo sta jos da podmetnemo danasnjoj omladini da se bolje svadjaju.
 
?:
daj proturi na nekom postu diskretno svoju adresu.....

hahaha...kakva glupost...jel ti na ovoj krsti pises sve sto zxelis u stvari da ti neko uradi?....
...ja nisam napisala ovaj post da bi mi neko poslao ljubavnopismo odavde...kakva glupost...na pisala sam trenutnu emociju koju sam imala citajuci ovaj post...
...a ja sam sigurna da je tebi ipak malo potrebnije da proturis svoju adresu jer moju vec dovoljno posecuju i u rl...
...jbte...kakvi zavidni ljudi....strasno.... :evil:
 
angely:
...Ruzno je sto neko Svete i Slave pominje samo u politicke svrhe ili kao nesto za sto nema bas ni naviku da slavi niti postuje neki obicaj...
Slažem se. :)
angely:
...Nijie u redu da samo Srbi(i ja sam medju njima iako sam u C.G )uvek imaju neke grozne komentare za nesto sto je u svetu sasvim normalno a znaju da usvajaju stvari kao sto su droga,kriminal itd....
Bolje da se radujemo kad se svi raduju nego da smisljamo sta jos da podmetnemo danasnjoj omladini da se bolje svadjaju...
Ne slažem se. :) Koliko mi je poznato, i u C.G. je malo katolika, pravoslavci i muslimani su u većini, tako da me i dalje čudi otkuda toliko povlađivanja i radovanja tuđim praznicima i običajima?

Sv. Valentin je verski praznik, a kod nas (na ovim prostorima...) je religija svedena, u najboljem slučaju, na tradicionalni nivo, izjednačuje se sa narodnim folklorom. Obojen šarenilom i veseljem, koje naravno, svakome prija.

btw. Bivši muž mi je Dalmatinac, iz Splita, poštovala sam njegove praznike. Sadašnji dečko mi je baš Crnogorac :lol: i to iz Podgorice, nemam ništa protiv njegovih običaja. Ali, ja sam iz Beograda, iz Srbije, i ne razumem zašto to smeta tebi? Tvom zemljaku ne smeta, ni malo! :P
Znaš, ne vidim zašto bih ja od dečka pravoslavca očekivala poklon za katolički praznik? Nismo svi katolici, iako spadamo u taj 'ceo svet'. :)


...Hm, što se tiče zaobilaženja teme, za one sa suprotnim mišljenjem... 8-)
 

Back
Top