Dal da ih tužim?

LepoJebiTifin

Primećen član
Poruka
643
Sumnjam da sam konzumirao pokvaren sladoled ( jer sam ga jedini u porodici jeo a niko drugi nema sl.simptome pa na ostale namernice ne sumnjam) , imam račun i još pola pakovanja istog . Kada me prodju ove stomačne tegobe mogu li otići do neke opštinske inspekcije i koje ? ( Ima li to uopšte smisla )
Da li oni imaju obavezu da ispitaju slučaj , da uključe referentne labaratorije i nalože povlačenje pomenute poslastice iz prodaje .
Ukoliko se pokaže kao tačno , da li se može podići privatna tužba i tražiti nadoknada štete . Ko je odgovoran , proizvodjač ili prodavac ( trgovina ) istog
 
Moraš da imaš neki dokaz za svoje tvrdnje. Moraš da nosiš sladoled na veštačenje u neku ovlašćenu laboratoriju pa da tamo otkriju neke bakterije i slično. Čak i tada nije 100% sigurno, jer će reći kako sladoled nije dobro skladišten, ovo, ono, bla bla truć, i na kraju ćeš izgubiti par meseci cimanja po sudovima i platiti par hiljada eur sudske i advokatske troškove.
 
Sumnjam da sam konzumirao pokvaren sladoled ( jer sam ga jedini u porodici jeo a niko drugi nema sl.simptome pa na ostale namernice ne sumnjam) , imam račun i još pola pakovanja istog . Kada me prodju ove stomačne tegobe mogu li otići do neke opštinske inspekcije i koje ? ( Ima li to uopšte smisla )
Da li oni imaju obavezu da ispitaju slučaj , da uključe referentne labaratorije i nalože povlačenje pomenute poslastice iz prodaje .
Ukoliko se pokaže kao tačno , da li se može podići privatna tužba i tražiti nadoknada štete . Ko je odgovoran , proizvodjač ili prodavac ( trgovina ) istog
jedino da odneses sladoled na analizu pa ako ima nesto onda da vidis dalje sta i kako
a moguce da je sladoled ok ali si ga jeo hladnog a tvoj stomak reaguje na hladno
 
Da bi tužba imala smisla, morala bi da bude potkrepljena dokumentacijom, kao što su: laboratorijski nalazi samog sladoleda, lična medicinska dokumentacija (dakle, nema svrhe ići kod lekara "kada prođu tegobe"), a dobro bi bilo da postoje i svedoci...
Bez toga, samo bi platio finu sudsku taksu na tužbu, advokatske troškove suprotnoj strani itd...
Vidim da je star post, ali eto, možda nekom bude zanimljiv odgovor. Odgovorni su i proizvođač sladoleda i prodavac solidarno, ali sve to ne znači mnogo bez konkretnih dokaza.

U našem pravosuđu, pravda ne znači mnogo kada nije temeljno potkrepljena, u parničnim postupcima je teret dokazivanja na tužilačkoj strani.
Iz prakse - čak i kad postoji "fin zbir dokaza", desi se da se izgubi spor, i onda eto belaja u vidu obaveze da se nadoknade parnični troškovi suprotnoj strani.
 

Back
Top