Dacia Sandero

Cro_čvarak

Iskusan
Poruka
5.301
Nisam naišao na temu o ovome relativno pristupačnom automobilu iz prijateljske socijalističke Rumunije. Moj je sad star nešto više od godine dana(preuzet 15.06 prošle godine), naručen u 12 mj pretprošle godine, sad s 15600kmDošao je s tradicionalnim znakom kojeg su Dacia vozila imala i za vrijeme vladavine Ceauseskea(ne volim ovaj novi znak). Od problema s vozilom sam imao kvar na senzoru kočnice(što god to bilo) i proleme s prednjim parking senzorima, kvarovi otklonjeni u garanciji. Motor je 1.0 turbo, tri cilindra, benzin/plin. Motor iznenađujuće dobro vuče, prijelaz na gas je automatski i ne osjeti se. Takodjer brzina prebacivanja je nevjerovatna, nerijetko ne usoijem krenuti a on već na plinu. Unutra su jeftini materijali ali sve je dobro utegnuto, ništa ne škripi ili cvili i sl. jedala slobodno mogu reći odlična, klima sasvim dobro obavlja svoj posao.

Sve u svemu zadovoljan sam, pogotovo zbog toga jer je sada isti model skuplji za 2000evropskih novaca.
 
O bogatijoj opremi, jačem motoru, malo je povišen i ima gore one partregere
Sve u svemu preskupo novi stepway dođe nešto preko 19 hiljada €, ono relativno najeftiniji novi auto za tu kvalitetu pa ono ko voli nek izvoli, šta znam neki kažu da taj njihov novi motor nije baš dobar
 
To ne vredi više od 7-8.000 evra sve preko toga je čista prevara. Vozim ovaj c3 sa 1200ccm trocilindraš 80 i nešto konja. Pritisnem gas i ništa se ne dešava. Možda nema turbo valjda.

Meni se sviđa daster i to mnogo baš jep idealan za sve i svašta.
 
To ne vredi više od 7-8.000 evra sve preko toga je čista prevara. Vozim ovaj c3 sa 1200ccm trocilindraš 80 i nešto konja. Pritisnem gas i ništa se ne dešava. Možda nema turbo valjda.

Meni se sviđa daster i to mnogo baš jep idealan za sve i svašta.
Брат ми живи ту у Швајцарској и менаџер је у Реноу.
Дачиа је у власништву Реноа.
Он каже да Швајцарци радо купују Дачиу јер је однос цене и квалитета одличан, а релативно је јефтин ауто.
Такође, рекао ми је да Дачиа има само једбу фабрику тј. немају производњу за источно и западно тржиште.
Мотор Реноов.
 
Брат ми живи ту у Швајцарској и менаџер је у Реноу.
Дачиа је у власништву Реноа.
Он каже да Швајцарци радо купују Дачиу јер је однос цене и квалитета одличан, а релативно је јефтин ауто.
Такође, рекао ми је да Дачиа има само једбу фабрику тј. немају производњу за источно и западно тржиште.
Мотор Реноов.
Јесте, али у Србији не постоји она понуда, која постоји у другим државама.
 
Tačno tako u srbiji ista cena al auto nema opremu. Dakle sklapaju za istočno tržište.
Па не склапају за источно тржиште, само ти не пошаљу све комбинације које праве.
Кад се каже 'за источно тржипте', мисли се на лошији квалитет.
 
Немамо свих пет модела, имамо три. Ако сам добро разумела.
Чак и код модела који се продају у Србији, немамо исту понуду мотора. Већ сам написао да се у другим државама продаје дачија логан са дизел мотором запремине 1.500 кубика, док у Србији, барем код овлашћених дистрибутера на сајту, има само верзија са бензинским мотором.
 
Чак и код модела који се продају у Србији, немамо исту понуду мотора. Већ сам написао да се у другим државама продаје дачија логан са дизел мотором запремине 1.500 кубика, док у Србији, барем код овлашћених дистрибутера на сајту, има само верзија са бензинским мотором.
Pod tim podrazumevam ''model''.
Možda se ne izražavam stručno, ne poznajem finese.
Da, pogledala sam sinoć, samo se Duster prodaje i sa dizel motorom.
 
Pod tim podrazumevam ''model''.
Možda se ne izražavam stručno, ne poznajem finese.
Da, pogledala sam sinoć, samo se Duster prodaje i sa dizel motorom.
Da, još prošle godine nije bilo moguće naručiti dizel motor u Sanaderu. Samo 1.0 benzin u tri varijante, bez turba, benzinac s turbom i turbo benzinac s tvornički ugradjenim LPG- om. U Jogera ima sad i onaj jači (110KS) 1.0 benzinac, ne znam ide li sad i u Sandera?
 
Da, još prošle godine nije bilo moguće naručiti dizel motor u Sanaderu. Samo 1.0 benzin u tri varijante, bez turba, benzinac s turbom i turbo benzinac s tvornički ugradjenim LPG- om. U Jogera ima sad i onaj jači (110KS) 1.0 benzinac, ne znam ide li sad i u Sandera?
Evo, ovo im je sad na ponudi, što se Joggera tiče:

Screenshot_20230701_161218.jpg
 
Pod tim podrazumevam ''model''.
Možda se ne izražavam stručno, ne poznajem finese.
Da, pogledala sam sinoć, samo se Duster prodaje i sa dizel motorom.
Није то ништа претерано стручно. Дачија је произвођач (марка), а дастер, логан и сандеро су модели.

Тако је. Само се дастер продаје са дизел мотором од 1.500 кубика у Србији. Сви остали модели имају бензинске моторе или моторе на гас, код домаћих продаваца (дилера).
 
Ima još kako ima pročitaj u postu iznad svog prodaje se i bez turba pa sam izneo svoj dojam tog motora.
Kako u kojoj zemlji u nekima ima taj 1.0 s 65KS, u nekima ne. Mogao sam taj bez turba ali s klimom uzet za čak 3000 evropskih novaca manje ali nisam ni trenutka na to ni promislio, to je ajme majko, 65 KS na barem tonu teško vozilo i manje od 100 nm momenta na ne znam kojim već okretajima.
 

Back
Top