Da vas pitam nešto

Da, ide u narodu ova rečenica više kao poređenje da nešto više nije kao što je bilo, i ne odnosi se samo na žene.

- Onaj bicikl više nije ni za K
- Telefon mi baguje , nije više ni za K

Ustvari, više se ovo čuje u opisu stvari nego osoba :think:


BogOtac.
Lična zamenica za sve.
Univerzal.

Služi i prilikom obraćanja kada nekome nešto tražiš, npr "dodaj mi onaj k.". I ta osoba tačno zna šta da ti doda.
 
Sve u svemu, i taj ko je to rekao, i ta kojoj je namenjeno... sad su u neprijatnom položaju.
Reč je ubojito oružje. Ja sam zaljubljena u jezike, i da imam vremena i sredstava, samo bih jezike učila-za svoju dušu.
Srpski jezik je lep, ali bih ga, da mogu, osiromašila preko noći za sve psovke i uvrede.
Nije vredno nerviranja-to je samo neko sebi dao sebi za pravo u trenutku oduška, na Krstarici, da olako i neodmereno proceni jednu ženu...
ne misleći da je ta žena nečija ćerka, sestra, majka, baba-sad ili ubuduće.
Poenta je da treba da se malo više cenimo, hvalimo, podržavamo, a mnogo manje vređamo, kritikujemo i ponižavamo.
Reč "k***" je prljava? Reč "penis" je i dalje nekako neumesna. Pa, bre... šta je to sa polovima?
Treba li da se osećamo loše jer imamo pol?
Da li je to agenda?

Manje bitno što se tako izražavaju. Problem je što su licemeri i ženomrsci. To se teže osvešćuje i ispravlja nego ružan rečnik.
 
Porijeklo izreke:
Muskarci su toliko opsednuti seksom da bi na k natakli, u nedostatku neceg boljeg, i najruzniju i najgoru zenu koja postoji.
Kada znamo ovo, onda nam je jasno koliko je ova izreka bezobrazna i omalovazavajuca za onoga kome je upucena.
Ako neko nije ni za k u muskom sistemu, to je zaista "disturbing".
 
Чек полако, иако ружне речи ипак не знамо шта их је изазвало.
Mislim da je ovde pežorativno najzanimljivije.
Šta je to tako uvredljivo u konotataciji da neka žena nije ni za k*** ?
Muškarac ima svoje, žena ima svoje. Jeste, sramota je o tome pričati.
Ma, je l' sramota treba sve da nas uništi?
Čemu sva sramota? Moramo da izlečimo neke termine-šta je, više toliiko neprihavtljivo u rečima koje imamo za naše reproduktivne organe?
Šta je loše u tome ako je neko devojčica, a neko dečak?
Oboleli smo od strašne bolesti. Bog neka nam pomogne, jer ako iko može, to je samo Bog!
 
Kad čovjek ima loše mišljenje prema toj ženi on to izgovori. Ne znači da drugi muškarac neće imati ljepše mišljenje o toj istoj ženi. Iskreno glupa tema.
Ako muškarac to kaže za ženu ili još gore , jednoj ženi onda on to čini da je uvredi i omalozava do srži !

Tema je uredna zao mi je sto je shvataš glupom valjda je to ta miska solidarnost tipa “vrana vrani neće da iskopa oko “
 
Izraz "nije više ni za k****" je vrlo vulgarni izraz koji se koristi da bi se izrazila duboka frustracija ili nezadovoljstvo. Kada muškarac kaže to za ženu, to može značiti da je izgubio poštovanje, privlačnost ili interes prema njoj. Ovaj izraz može biti veoma uvredljiv i degradirajući, i nije prihvatljivo koristiti ga u komunikaciji.
previše daješ značenje ženama. Vidiš da je nama isto da li je žena ili stvar. Recimo:
Ovaj gabor ni za k nije
Ova hemijska nije ni za k.
 
Da, ide u narodu ova rečenica više kao poređenje da nešto više nije kao što je bilo, i ne odnosi se samo na žene.

- Onaj bicikl više nije ni za K
- Telefon mi baguje , nije više ni za K

Ustvari, više se ovo čuje u opisu stvari nego osoba :think:


Ти не капираш да је то за жену тотални пораз...
 

Back
Top