Da li verujete u vaskrsenje?

A dokazi su....?
Evo ga:

Рекох у срцу свом за синове људске да им је Бог показао да виде да су као стока. Јер шта бива синовима људским то бива и стоци, једнако им бива; како гине она тако гину и они, и сви имају исти дух; и човек ништа није бољи од стоке, јер је све таштина.

To je pre nastanka zamisli o vaskrsenju. Mojsije nije znao za raj. Ideju raja i zagrobnog života razvili su proroci u vreme vavilonskog ropstva, u 6. veku s.e.
 
Evo ga:

Рекох у срцу свом за синове људске да им је Бог показао да виде да су као стока. Јер шта бива синовима људским то бива и стоци, једнако им бива; како гине она тако гину и они, и сви имају исти дух; и човек ништа није бољи од стоке, јер је све таштина.

To je pre nastanka zamisli o vaskrsenju. Mojsije nije znao za raj. Ideju raja i zagrobnog života razvili su proroci u vreme vavilonskog ropstva, u 6. veku s.e.
Ovo je tebi dokaz:mazi:
Naivan si

Mislim da se polako približava ka zemljanima...
NASA najavljuje, videla ga na teleskopu :mrgreen:
 
Kaže Goran da je lakše verovati u Boga, nego verovati u vaskrsenje
i da je njemu bilo izuzetno teško da u to poveruje, pa je potražio dokaze.
Da li su vama dokazi potrebni i kakvi?
"...
U jednu, svetu, sabornu i apostolsku Crkvu.
Ispovedam jedno krštenje za oproštenje grehova.
Čekam vaskrsenje mrtvih
I život budućeg veka.
Amin."
Kako bih čitala ovu molitvu da ne verujem u vaskrsenje? Verovatno kao AI.
Šta znači Vaskrs ljudima koji ne veruju u vaskrsenje?
 
"...
U jednu, svetu, sabornu i apostolsku Crkvu.
Ispovedam jedno krštenje za oproštenje grehova.
Čekam vaskrsenje mrtvih
I život budućeg veka.
Amin."
Kako bih čitala ovu molitvu da ne verujem u vaskrsenje? Verovatno kao AI.
Šta znači Vaskrs ljudima koji ne veruju u vaskrsenje?
Vaskrs meni bezbožniku znači isto što i Bajram (ili gregorijanski Uskrs koji je bio pre mesec dana): Prvog dana pustim ljude da slave sa porodicama. Drugog dana ih obilazim, čestitam, jedem i pijem sa njima.
 
Eh. Ima u Starom Zavetu mesta gde Bog kažnjava Jevreje što nisu pobili decu Njegovih i svojih neprijatelja. Sada u Gazi ubijaju decu u masi. Bog se neće ljutiti. A neće ni trgovci oružjem.
A sta ima u Mikijevom zabavniku ?

Proleće uvek dođe i Ti uvek znaš nepogrešivo da se približava...
Drugog dana ih obilazim, čestitam, jedem i pijem sa njima.
To je sustina :ok:
Ne znam ja nista a ne znas ni ti
 
Pa dobro. Možda se malo neprikladno izrazio, ali to što si naveo nije objektivni dokaz već stvar vere u to. Neko veruje, neko ne.
Njegove reči su kao karta ili kompas, ako ih slediš nećeš zalutati i znaćeš šta te čeka na putu kojim ideš...
Ako pažljivo gledaš kartu, moraš nešto i videti iz nje...Ja vidim, tako precizno urezan put kojim svi moramo proći i kojim trenutno koračamo...vidim i da smo došli do tačke posle koje ništa neće biti isto...
Nije to više stvar vere...odavno je to iza mene...ja znam jer vidim da mapa ne greši...a nacrtana je pre 2.000 godina...
Meni je to dovoljno...
 

Back
Top