Da li u radnjama uzimate kusur ?

Do poslednje parice kada placate kešom ili ostavljate sitniš?
Znas kako, najcesce placam karticom u poslednje vreme
A kesom sitnis tipa po kioscima i sl
Pa i nemam u zadnje vreme prilike da skupljam kusure...
Ali kad se desi da placam kesom pa krene da mi leti sitnis ono po dva tri din to ne uzimam tamo gde sam redovna gde sam na cao sta ima sa prodavcima...kod nepoznatih sve uzmem, jer ni oni meni ne bi prodali da mi fali
 
Ne cepidlacim, ali skoro kupih polovna vrata za auto (jedva nadjoh boju da pogodim) 80e dadoh 9.500 din covek nije imao da mi vrati oko 200 sad da idem 35km po 200 dinara ne isplati mi se. Inace sto rece neko malopre uvek neko nema tacno sitnog novca i s takvima sam uvek na nema veze za par dinara kad nema jer sam s takvima uvek na nuli.
 
Углавном плаћам картицом, за кеш купујем само доручак, а ту су цене округле.
Али, кад се деси да ми врате ситниш, узмем и ставим детету у касицу, накупи се ту фина парица.
 
to je kao sa napojnicama kelnerima..biti kelner u restoranu je posao za koji se dobija plata
hrana ima svoju cenu koju platimo na kraju rucka ne znam zasto bi morali da plus dodajemo i kelerima bakšiš
А њима заокружим, не чекам кусур, тако сам навикла.
Сем ако ми нешто није било по вољи.
 
Бесмислено је остављати ситниш по радњама. Због та два динара можда нећу моћи да купим нешто друго.
Meni je danas pošćijer oprostio 50 lipa.
Stiglo otkupno pismo, 40,50 kn.
Izvadio pedeset kuna, on se uzjebao radi pedeset lipa, odnosno kusura od 9,50 kn da mi vrati.
Na kraju mi je tih 50 lipa oprostio.
 

Back
Top