Da li tražimo previše?

A i na pijaci kad kupuju bi što više za iste pare, oglase za posao da ne spominjem, i sa druge strane i prodavac bi da uvali lošiju robu po višoj ceni, a kandidati precenjuju sebe. Zašto bi u Lj (a i S) bilo drugačije? Kad je uglavnom sve to prepisivanje od drugih, jer možda i mislimo da znamo šta tražimo ali ne znamo dok nađemo, pa ajmo kako to drugi, valjda oni znaju. I dođemo do tih 1 u 100000 ispunjava uslova, situacija na terenu je da se ljudi uparuju malo češće.
 
A nije smiješno :) prilično kasno sam dobila posljednji šamar od roditelja, mislim da sam imala 24. Vidjela sa prozora komšinicu koja je stala pred ulazna vrata zgrade i čitala čitulju na vratima okačenu (umrla druga komšinica, divna žena bila) i ja potrčim u hodnik, pritisnem tipku interfona i strašnim glasom, ovoj dole direktno na uho kažem: ti si sljedećaaa
U roku pola minute je pozvonila na naša vrata :D i eto, mama mi zviz i to pred njom!
 
A nije smiješno :) prilično kasno sam dobila posljednji šamar od roditelja, mislim da sam imala 24. Vidjela sa prozora komšinicu koja je stala pred ulazna vrata zgrade i čitala čitulju na vratima okačenu (umrla druga komšinica, divna žena bila) i ja potrčim u hodnik, pritisnem tipku interfona i strašnim glasom, ovoj dole direktno na uho kažem: ti si sljedećaaa
U roku pola minute je pozvonila na naša vrata :D i eto, mama mi zviz i to pred njom!
Ćero, ćero, baš si đavo...
 
A, ja mislim, ne, kriterijumi su važna stvar.
Osećanja ne, ali ja mogu da iskontrolisem ono posle, to je u nasoj vlasti.
Svidi ti se neko, ok, ali ti odlučuješ odmah od starta da li ćeš to nastaviti ili ne. Na početku je lakše prekinuti jer nisi još vezan.
Možda kada sam bila mlađa, ali u ovim godinama je sve to SASVIM u mojoj vlasti.

Kriterijumi nisu nastali tek tako, već su posledica iskustva. Taman posla kada bih sebe pustila da se zaljubim u koga me strela strefi. Ne, na početku odmerim i kad se prepustim to je to. Zreo čovek mora biti odgovoran prema sebi. Ja svakako mogu da počnem da osećam nešto, neku zaljubljenost prema nekom tipu sa kojim sam eto imala onako sex, npr, usputni. Ali ako ZNAM da to nije dobro za mene, reći ću mu sledeći put da sam sa nekim drugim. Jeste da se nešto pokrenulo, ali neću to da sledim, jer mi iskustvo kaže da nije dobro za mene. Takva osoba nije dobra za mene. Imam decu, imam posao, odgovorna sam prema više ljudi i prema sebi, moram sebe da držim u granicama normalnog funkcionisanja i da kontrolišem s kim se viđam. Inače ne bih bila zrela osoba.
sve se slazem. ti imas kriterijeume s kim ces ostati. to je racionalno. neohodno zapravo.
ali ti ne mozes da nateras sebe da se zaljubis u nekog ko ispunjava sve tvoje kriterijume :)

misim da je svaka zena imala nekad tu situaciju, da ima nekog ko je savrsen. sasvim. osim, sto nije zaljubljena u njega:)))

tu je kvaka. to u koga ces se zaljubiti nije ni malo u tvojoj vlasti.
ono da, mozes sebe da sprecis, slazem se (da nije tako ni jedan brak ne bi bio moguc jer bi se ljudi random zaljubljivali)
ali ne mozes sebe da nateras. niko ne moze.
 
Kriterijumi su važni svakako ako se ostaje u vezi ali to podrazumeva blago usmeravanje partnera ili prilagodjavanje na neke druge navike čemu su oboje izloženi i može da bude veoma sinhronizovano u početku zato što oboje to žele.
Ako veza opstane mogu više puta u toku života da se vraćaju one navike koje su uspeli da iskorene jer desila se ljubav koja se imalo zlizala pa niko više nema potrebu da bude fin ili da bude ono što nije a pristao je na početku obmanjujući i sebe i onog drugog ili je naprosto mislio da može da se promeni a onda shvatio da je izdao sebe …

Zato sa svim našim kriterijumima možemo da se pozdravimo kada shvatimo da su nas izigrali i izmenili pravila u toku igre ali onda je obicno kasno jer smo vec uvezani.
to pišem iz pozicije osobe kojoj veza traje dugo, zatoznam.

ali kriterijumi u pronalaženju partnera za život i zajedničke akcije (da bude useljiv, da ima veliki, da donosi crveni pupoljak na svaki sastanak, da uvek plaća piće, da sedi dok piški, da nema majku…) to ne razumem, to zvuči kao projekat ljubavi sveden na bilo koji poslovni projekat sa biznis planom na koji svaka normalna osoba reaguje sa zadrškom jer ne može da shvati ničim izazvani bezobrazluk

za sex postoji jedan kriterijum tu se slažem, da dasa ostavi gusle kući i bude efikasan kao ljubavnik.
sve se slazem, nego pokusavam da dobacim kako si gusle ubacila u pricu o sexu, i etvo tiltujem:)))))))
 
A čitam sve što se piše, ja sam izgleda prešla tu neku crtu , da, mogu sebi dozvoliti da volim nekoga ko ima samo srednju školu, mogu sebi dozvoliti da taj neko ima 5 puta manju platu od mene, ako vidim da je vredna osoba, nije neka lenština, nema sreće sa poslom i slično.. Ali sve ću to da ODMERIM i to DOBRO ako želim neku vezu. Plus, minus, tabele, itd.

Ako je sex, sex, nekad pitam ponešto, a nekada ne pitam ništa da se ne razočaram ! hahah Zamisli da počnem, pa za koga si glasao (to mi je inače mnogo važno), pa da li si levo ili desno, da li si hrišćanin, koji je tvoj odnos prema novcu, da li voliš decu, životinje, da li poštuješ svoju majku, da li imaš sestru, da li... ima beskonačno mnogo pitanja koja bih mogla da pitam i ako čujem odgovor samo da se razočaram. Zato je za te tipove kriterijum koliki ti je, da li je dobar u sexu, da li ume da bude i nežan i strastven, itd... I kad počne nešto da priča ja ga samo ućutkam i kažem ajde zlato da ne pričamo ni o čemu :).. Imala sam sex sa jednim, na vajberu mu umesto imena stoji "Srbija" WTF. Žasu. Ali, jbg, sa njim ni o čemu. I trajalo je toliko.
zasu vaistinu. joj najbolje je ne secati se ich:)))
 
A, ja mislim, ne, kriterijumi su važna stvar.
Osećanja ne, ali ja mogu da iskontrolisem ono posle, to je u nasoj vlasti.
Svidi ti se neko, ok, ali ti odlučuješ odmah od starta da li ćeš to nastaviti ili ne. Na početku je lakše prekinuti jer nisi još vezan.
Možda kada sam bila mlađa, ali u ovim godinama je sve to SASVIM u mojoj vlasti.

Kriterijumi nisu nastali tek tako, već su posledica iskustva. Taman posla kada bih sebe pustila da se zaljubim u koga me strela strefi. Ne, na početku odmerim i kad se prepustim to je to. Zreo čovek mora biti odgovoran prema sebi. Ja svakako mogu da počnem da osećam nešto, neku zaljubljenost prema nekom tipu sa kojim sam eto imala onako sex, npr, usputni. Ali ako ZNAM da to nije dobro za mene, reći ću mu sledeći put da sam sa nekim drugim. Jeste da se nešto pokrenulo, ali neću to da sledim, jer mi iskustvo kaže da nije dobro za mene. Takva osoba nije dobra za mene. Imam decu, imam posao, odgovorna sam prema više ljudi i prema sebi, moram sebe da držim u granicama normalnog funkcionisanja i da kontrolišem s kim se viđam. Inače ne bih bila zrela osoba.
То је зрело.
Исто размишљам. Довољан је неки гест или само реч у почетку који зажуљају и да знаш да од тога нема ништа. И повлачим се.
Некако после 25. рецимо мислим да особа не треба себи да дозволи заваравања.
А опет знам жене у озбиљним годинама које ипак дају још једну шансу, па још једну, па се једу што нису пресекле пре, одмах. И то је углавном оно због чега се кају. Знају да није добро по њих, а ђаво им не да мира. А немају 18-19-20 година.
 
sve se slazem. ti imas kriterijeume s kim ces ostati. to je racionalno. neohodno zapravo.
ali ti ne mozes da nateras sebe da se zaljubis u nekog ko ispunjava sve tvoje kriterijume :)

misim da je svaka zena imala nekad tu situaciju, da ima nekog ko je savrsen. sasvim. osim, sto nije zaljubljena u njega:)))

tu je kvaka. to u koga ces se zaljubiti nije ni malo u tvojoj vlasti.
ono da, mozes sebe da sprecis, slazem se (da nije tako ni jedan brak ne bi bio moguc jer bi se ljudi random zaljubljivali)
ali ne mozes sebe da nateras. niko ne moze.
to je svakako.. čak, mislim da je i gore ono kada se trudiš nekog da zavoliš, ali ne ide, nego da voliš pogrešnog. jer, vidiš da je sve ok, misliš da je dobar za tebe, ali ne vredi.
 
Sad bi moja pokojna prabaka rekla: ljubav dođe vremenom, s godinama! Mi nismo ni poznavale one za koje se udajemo pa djecu izrodismo! Kakva ljubav, zaljubiš se u krevetu! :D
Pa zaljubjivale su se u krevetu jer je to često bio prvi muškarac sa kojim su, pa kada im se otvore vrata sexa, onda se vežu za njega... Danas je naravno drugo vreme.
Ali ima tu nečega. Ja se takođe zaljubljujem preko kreveta. A ne verujem da samo ja. Prosto, kada me muškarac lepo zadovolji, onda krene to... ta intima nas vodi u sve veće zbližavanje. Osim kada se ne odluči da se ne ide dalje, zbog objektivnih nedostataka.
 
Pa zaljubjivale su se u krevetu jer je to često bio prvi muškarac sa kojim su, pa kada im se otvore vrata sexa, onda se vežu za njega... Danas je naravno drugo vreme.
Ali ima tu nečega. Ja se takođe zaljubljujem preko kreveta. A ne verujem da samo ja. Prosto, kada me muškarac lepo zadovolji, onda krene to... ta intima nas vodi u sve veće zbližavanje. Osim kada se ne odluči da se ne ide dalje, zbog objektivnih nedostataka.
Ja nikada nisam vodila "nezaljubljena" ljubav :) pa ne znam šta reći.
 
Ja nikada nisam vodila "nezaljubljena" ljubav :) pa ne znam šta reći.
e, pa to je interesantno... onda si zaštićena od nekih bezveznih trenutaka kada si sa nekim , još loše krene, a pride se i ne volite... no ni to nije strašno :)

meni se desilo jednom da se zaljubim preko interneta, ali to beše samo jednom. inače uvek preko kreveta. Za muškarce koje realno srećem prosto ne mogu da se zaljubim bez toga. Ništa me ne privlače posebno, dok ih ne probam. Da, mora postojati dopadanje. Zaljubljivanje kreće od možda ne posle prvog sexa, ali drugog, trećeg, ... i cap, sledeći put ga gledam kao telence hehe
 

Back
Top