Da li tražimo previše?

Bela pčela

Ističe se
Poruka
2.416
Da li tražimo previše tj. da li su nam kriterijumi previše visoki kada tražimo partnera za vezu?

Navešću nekoliko primera:

- devojka/žena niskog rasta, trazi visokog muškarca
- krupniji muškarac, traži fit devojku/ženu
- osoba srednjeg obrazovanja, traži partnera sa visokim obrazovanjem
- osoba niskih primanja, traži partnera visokih primanja
- devojka/zena sa decom, trazi partnera bez dece (ovo postoji i kod muskaraca, ali u mnogo manjem obimu)

I dva lična primera:

- na aplikaciji za upoznavanje devojka/žena me priupitala da li živim sam, da li imam svoj auto, gde radim,
a sama je razvedena sa detetom, živi sa roditeljima, trenutno nezaposlena
- takođe na aplikaciji za upoznavanje devojka/žena mi kaže da bi sa mnom samo ozbiljno, a pritom se nijednom nismo videli...

Pogledajte prilog 1186301

Kako vi gledate na sve ovo?
Koji su vaši kriterijumi, i da li su realni ili ste malčice preterali?
Da li ste spremni na kompromise u vezi svojih kriterijuma, kako biste eventualno dali šansu nekoj novoj vezi?

Некима јесу; некима нису. Срећа је, у суштини, у малим стварима; које, углавном, занемарујемо, или их нисмо ни свесни. Она је чак и у нечијим манама: зрикаво око, са шаљивим духом; арогантност - са жељом да се освоји...
Ја? Немам критеријуме; утврђена правила и норме које следим. Некако, то ми личи на стереотип понашања, а људи су јединке, за себе. А везе су увек спремност на компромис. Јел?

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
27.866
Није девојка. Жена од 50. До сада је требала схватити суштину. Да је потребно блиско биће, неко ко те инспирише, због чијег присуства имаш осмех, чији ти мирис улива сигурност... То и јесте оно што ме чуди.
Poslednju deceniju su lajf kouč i reiki majstori napravili potpunu zbrku u načinu na koji ljudi doživljavaju sebe i svoje potrebe.
trebalo bi da busterizuju samopouzdanje a ne da od ljudi naprave praznoglavce koji jurišaju na uspeh ko desperadosi

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
48.646
Poslednju deceniju su lajf kouč i reiki majstori napravili potpunu zbrku u načinu na koji ljudi doživljavaju sebe i svoje potrebe.
trebalo bi da busterizuju samopouzdanje a ne da od ljudi naprave praznoglavce koji jurišaju na uspeh ko desperadosi
Некада се за младе говорило да мисле да се једе све што лети. Сада су се људи толико погубили и прихватају наметнуто без да се запитају. Уосталом, свесни смо да више верују туђим речима него својим очима. Важно је оно што је звучно, ма шта стајало иза тога.

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
23.703
Pa zato sto je lajfkouc priucen i jedino sta ima vecina njih je neka harizma.
Time treba da se bave psiholozi ili psihoterapeuti, pojedinacno sa svakim covekom.

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
27.866
Некада се за младе говорило да мисле да се једе све што лети. Сада су се људи толико погубили и прихватају наметнуто без да се запитају. Уосталом, свесни смо нарочито последње две године да више верују туђим речима него својим очима. Важно је оно што је звучно, ма шта стајало иза тога.
Znam na žalost je tako, jednom u vreme neke krize isto me je neki jalf kouč uhvatio u mašinu.
i sad koliko je tu glupiranja bilo sramota me da pišem.
Tek hoću da ti kažem da, pomoglo je u onoj meri da ne potonemm u totalni očaj na duže staze
kad sam ustala sa patosa i otresla prašinu neki drugi ciljevi su mi bili pred očima alii naučila sam da od života ne tražim iracionalne stvari kao ova tvoja prijateljica.
nije dovoljno da se energija usmeri samo na želju. možda radi za kratkoročne neambiciozne ciljeve ali za životni plan ne.

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
27.866
Pa zato sto je lajfkouc priucen i jedino sta ima vecina njih je neka harizma.
Time treba da se bave psiholozi ili psihoterapeuti, pojedinacno sa svakim covekom.
Upravo!
Cini mi se da smo setovani tako da je sramota ići kod psihologa i ispravljati roditeljske greške
ali sa lajf koučovima smo bezbedni. haha kao da oni ne petljaju po psihi coveka i to na jedan manipulativan i neefikasan nacin.
teraju te da shvatiš da je dovoljno da zamisliš nešto i to nešto će te čekati u punoj rezoluciji samo ako pravilno isprojektuješ svoju želju i pošalješ je u svemir….

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
48.646
Само треба наћи ствааарно доброг психолога или психијатра ако је озбиљније.
Не треба заборавити да они често помажу другима да нађу решење а већина није способна да свој живот среди. Људи са највише проблема које знам су управо психолози, од проблематичне деце до покушаја суицида, а раде на полиграфу и у школама са нашом децом.
Такође, управо тимови тих психолога помажу онима који нам мрсе конце :lol:

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
48.646
Upravo!
Cini mi se da smo setovani tako da je sramota ići kod psihologa i ispravljati roditeljske greške
ali sa lajf koučovima smo bezbedni. haha kao da oni ne petljaju po psihi coveka i to na jedan manipulativan i neefikasan nacin.
teraju te da shvatiš da je dovoljno da zamisliš nešto i to nešto će te čekati u punoj rezoluciji samo ako pravilno isprojektuješ svoju želju i pošalješ je u svemir….
Један пријатељ који се бави и реикијем и свачим... Па каже да замислиш златни балон између дланова, вртиш док га и физички не осетиш и у њега ставиш све проблеме и пустиш да одлети високо док не постане невидљив.
Каже други, ја то урадим и изнад главе ми пукне и сви ти проблеми ми падну на главу:lol:
Мислим, глупости. Он је јако образован, лепо га је слушати, умирујуће делује и за лабилне може бити опасно. Уосталом и секте тако функционишу.

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
27.866
Један пријатељ који се бави и реикијем и свачим... Па каже да замислиш златни балон између дланова, вртиш док га и физички не осетиш и у њега ставиш све проблеме и пустиш да одлети високо док не постане невидљив.
Каже други, ја то урадим и изнад главе ми пукне и сви ти проблеми ми падну на главу:lol:
Мислим, глупости. Он је јако образован, лепо га је слушати, умирујуће делује и за лабилне може бити опасно. Уосталом и секте тако функционишу.
pa eto u nama je greška. haha zlatni balon sa problemima….
kako da ga fizički osetim ako sam sto posto trezna, pa nema šanse
ne umemo precizno da zamišljamo život iz snova, mi smo krive :lol:

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
27.866
Jao
nije za ovu temu ali samo da pomenem
tako je svetski priznati stručnjak za kiropraktiku nedavno ubio čoveka slomivši mu vratni pršljen.
dakle sa smrtnim ishodom
Petljanje sa mozgovima priučeno i površno donosi posledice takodje koje nisu uočljive na prvi pogled
iako nemaju smrtni ishod još su opasnije jer ti daju lažnu dimenziju života u koju možeš da se skloniš i prezimiš prema potrebi

gost 422686

Buduća legenda
Poruka
27.641
Moji kriterijuma su što se tiče devojka sledeći:
Može bilo koja lepa i pametna devojka, ali prednost dajem zgodnim prirodnim plavušama. Ako tražim devojku za brak tu mora da bude Nordijka germanskog porekla. Nešto ovako:

g.jpg

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
48.646
Jao
nije za ovu temu ali samo da pomenem
tako je svetski priznati stručnjak za kiropraktiku nedavno ubio čoveka slomivši mu vratni pršljen.
dakle sa smrtnim ishodom
Petljanje sa mozgovima priučeno i površno donosi posledice takodje koje nisu uočljive na prvi pogled
iako nemaju smrtni ishod još su opasnije jer ti daju lažnu dimenziju života u koju možeš da se skloniš i prezimiš prema potrebi
Па и лекари са дипломама одсеку погрешну ногу, оставе прибор у пацијенту и зашију га... Мислим, ништа нема гаранцију :lol:

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
27.866
Па и лекари са дипломама одсеку погрешну ногу, оставе прибор у пацијенту и зашију га... Мислим, ништа нема гаранцију :lol:
nema slažem se.
zato se držim podalje od svetski priznatih ,sručnjaka,
zovem hladnu logiku u pomoć i vedre prijatelje u situacijama kad je teško
Bogi:zag:

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
48.646
tako sklonjen nisi ni svestan da živiš u paralelnoj dimenziji u kojoj svetla velegrada sijaju samo za tebe, i to vidis jedino ti i niko više.
to je strašna obmana
Најтужније је што таква особа саветује другу како се креће на погрешном месту. У фазону, треба да идеш на скупа места и упознајемш људе који то себи могу приуштити. А ко њој гарантује да и тај ког тамо упозна није дошао са истом намером а нема пас за шта да га уједе? И он помисли да је она његов идеалан плен :lol:
Она и сличне су убеђене да у неком скромном локалу, на некој књижевној вечери, на пијаци или на планинарењу не могу упознати таквог мушкараца. А могу. Само што тај такође има другачије критеријуме и не жели да привлачи пажњу.
Да сам сама, ја бих адекватног најпре упознала на неком протесту :lol:

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
27.866
Најтужније је што таква особа саветује другу како се креће на погрешном месту. У фазону, треба да идеш на скупа места и упознајемш људе који то себи могу приуштити. А ко њој гарантује да и тај ког тамо упозна није дошао са истом намером а нема пас за шта да га уједе? И он помисли да је она његов идеалан плен :lol:
Она и сличне су убеђене да у неком скромном локалу, на некој књижевној вечери, на пијаци или на планинарењу не могу упознати таквог мушкараца. А могу. Само што тај такође има другачије критеријуме и не жели да привлачи пажњу.
Да сам сама, ја бих адекватног најпре упознала на неком протесту :lol:
svaki čovek koji se buni zbog nečega zavredio je pažnju.
:heart:

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.