da li ste zažalili sto ste u braku i zasto

da li ste zažalili što ste u braku

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Hellen:
О Хеленином браку немаш појма, према томе ниси компетентан да причаш.:razz:

Заједништво или брак, у питању је заједнички живот, исти са папиром или без.


Оно због чега сам тебе навела као светао пример је то што не бисмо знали колико смо јадни, колико смо несрећни у браку и животу, колико смо мизерни у својим одлукама и изборима , да није тебе да нам то кажеш! Хвала ти што постојиш! :wink:

A kojih to VAS? Da li ću ja mnogo da platim kad dođu Vaši? :lol:

Da nema tebe, ko bi uvek uskakao na teme o propalim brakovima, vezama, muškarcima koju varaju, ostavljenima pri zdravoj pameti (ili od zdrave pameti) ?
Hvala ti što potvrđuješ moje kristalno jasne principijelne stavove po bitnim životnim pitanjima.
I ne ljuti se :wink: .
 
Ма, ја само говорим у име бедног остатка остатка човечанства....

Видиш. Анатлија је мислила да је у лепом и складном браку док јој потпуно ниси избио аргументе из руке и доказао да су њени разлози за брак потпуно бесмислени, да је већ унапред планирала развод још пре брака, те према томе њен брак је на потпуно погрешним основама....верујем да је после твог поста и сама схватила колико је несрећна.....али и ако није, ти си јој и то лепо рекао. И сад се покајала што се уопште удавала!!
Али, верујем да је срећна што ТИ постојиш као доказ да ипак постоје праве љубави, прави односи и прави људи!
И Гурманци је такође мислила да је срећна у браку...како ли се само варала!
А онда смо чули и да је највећи број људи у браку из потпуно погрешних и накарадних разлога, али ипак, човечанство не треба да губи наду јер си ТИ тај који ЗНА који су исправни разлози и прави начини за функционисање складне везе и једини који има кристално јасне принципијелне ставове које и спроводи у живот!:wink:
 
Анатлија је мислила да је у лепом и складном браку
верујем да је после твог поста и сама схватила колико је несрећна
И Гурманци је такође мислила да је срећна у браку...како ли се само варала!

Nijednom jedinom rečenicom nisam govorio o tome kakav je brak korisnica Foruma sa nickovma Antalija i Gurmanci. Vidim, ti tačno znaš kakvi su njihovi brakovi :lol:
Postoji razlika, a ona jeste u tome, kao što sam primetio i napisao. da Gurmanci tačno zna šta podrazumeva koncept ZAJEDNIŠTVA, bio on formalno institucionalizovan ili ne.
Dalje, ti sa mojim ličnim životom, mojim odlukama i stavovima nemaš ama baš nikakve veze, ukoliko ti smeta što sam ja zadovoljan, to me ne zanima.
Niti je moje mišljenje po pitanju braka izdvojeno i posebno, niti je tvoja situacija tako retka..
Uostalom, tema je: DA LI STE ZAŽALILI?
Pa, jesi li?
 
Oh, pa vi ste planirali i razvod braka kao mogućnost?
A decu koju ste "poentirali" u braku, kao njegovo ishodište, šta ćete sa njima?
Blago vama.. nesrećnicima..

Ја верујем да си ти пронашао идеалан модел за себе, али прихвати да су сви људи другачији и да имају своје разлоге, своје приоритете, своје начине функционисања....и да је помало непристојно вредновати туђе изборе који са тобом лично немају никакве везе.
 
Ne, ne, nije to ličnost, to je moj odgor na model: Ako ti se ne dopadne jedan brak, uvek možeš da stupiš u novi, a time i da imaš i decu iz tog, novog braka.

Ili učitavaš, ili pogrešno tumačiš..

Kada govorim o braku, ja tu mislim UVEK na instituciju, ne na pojedine ljude koji su u braku.
Bilo bi nenormalno, time ne bih poštovao, za početak, svoje roditelje koji su u braku, brakove mnogih drugih ljudi..
A voleo bih ovo da prokomentarišeš, samo da nađem, nema interpolacije..:p
 
Па, можда је требало онда да нагласиш да говориш принципијелно, а не да се обраћаш конкретној особи са ''несрећници'' са ''ви сте планирали и развод брака'' (мада нигде није причала о себи у контексту развода)....

Не рече, шта је то ''инситуција'' брака? Брак са папиром или брак уопште? Ја међу њима не видим никакве разлике....
 
Znam tvoj stav "od prvog vagona" :lol:, tačno se sećam "ako vam ne smeta, zašto onda nemate papir?" Rekao sam ja hiljadu puta: neću da imam papir zašto što neću da postoji bilo koji nametnuti RAZLOG zbog kojeg je neko sa mnom. Zajedništvo smatram svetom institucijom. Ti principi više ne postoje, zbog ljudske stoke. Da, ja smatram neke vrednosti svetinjama, onda, kada i ukoliko me život bude demantovao, ni tada neću da promenim mišljenje, tada ću da ŽIVIM sam.
 
HeBePoBaTaH_:
Znam tvoj stav "od prvog vagona" :lol:, tačno se sećam "ako vam ne smeta, zašto onda nemate papir?" Rekao sam ja hiljadu puta: neću da imam papir zašto što neću da postoji bilo koji nametnuti RAZLOG zbog kojeg je neko sa mnom. Zajedništvo smatram svetom institucijom. Ti principi više ne postoje, zbog ljudske stoke. Da, ja smatram neke vrednosti svetinjama, onda, kada i ukoliko me život bude demantovao, ni tada neću da promenim mišljenje, tada ću da ŽIVIM sam.

Мени је сасвим ОК и живот са папиром и живот без папира.....нема разлике....

Али ниси рекао шта је за тебе брак, само оно ''са''?
 
Da, tako ispada, mam averzuju prema instituciji braka. To DA je ljudima forma, a meni nije.
Ako tu nisam iskren prema sebi, pa gde onda jesam? Na zajedništvo bez papira se u Srbiji, pa ne i samo ovde, gotovo svuda, gleda kao na otpadništvo, i imaš strašan kult-druš konflikt ne samo u svojoj užoj i široj familiji, već ozbiljan problem da te neko ko je sa nekim "zbog poentiranja razmnožavanja" i sa predbračnim ugovorom gleda kao da si pao sa Marsa... Gledajte i uživajte : o )
 
Мени је сасвим миндеђ да ли неко има папир или не, а нисам приметила ни да се нешто посебно етикетира брак без папира...(можда је пре неколико деценија било тако, данас више није)....
Ни имање ни немање папира нису гаранција за успех!...

Мислим да се на овој теми говори о браку као заједничком животу, а не о церемонији венчања.
 
Pa, naravno da ne primećuješ kada ne živiš na taj način, ni ja ne primećujem kako je to biti majka, iz opravdanih razloga, dabome..
Na ovoj temi se govori o tome da li ste se pokajali što ste u braku, u tom smislu - oni koji su bili u braku su prekidom matrimoniuma kao institucije , pokazali da su se pokajali. Nego, nema iskrenih..:zelenizubsesmeška:
 
Па пробала сам и то, од 5 година забављања, три године смо живели заједно, што сами, што код његове маме, што код мојих....значи живела сам и на тај начин...и ни по чему се није разликовало од живота после ''папира''...
 
Na ovoj temi se govori o tome da li ste se pokajali što ste u braku, u tom smislu - oni koji su bili u braku su prekidom matrimoniuma kao institucije , pokazali da su se pokajali

Значи, они који су прекинули брак који није био озваничен венчањем овде немају право говора?

То што је неко прекинуо брак (са или без папира) не мора да значи да се покајао што је био у браку. Погрешно закључујеш.
 
Ne mislim da oni čiji brak nije bio ozvaničen legislativnom formom nemaju pravo učestvovanja na temi, ali očekujem da neko ko ima i takvo iskustvo, napiše par reči o tome da li je brak njegovo dobro ili loše životno iskustvo. Ja bih voleo da neko argumentovano kaže zašto je brak dobar.
Eto, volim da se preslišavam..
Ne određujem nikakav tok priče niti prejudiciram šta ljudi misle, mogu da računam na njihovu iskrenost ili da sumnjam. Kao što vidiš, samo nas dvoje ovde razgovaramo.
 
Ja bih voleo da neko argumentovano kaže zašto je brak dobar.

Aли ти опет причаш о венчању, а не о браку!

А зашто полазиш од тога да је брак лош?

И шта има неко тебе да убеђује да је брак добар? Ако желиш цео живот да живиш сам, то је твоје право и твој избор, неки други људи праве изборе који њима више одговарају! Сви смо различити.
 
Izvini, o kom venčanju ti govoriš? Pričam o braku, ili ti nisi dobro čula " na venčanju" šta je to brak:

Zajednica života dvoje ljudi REGULISANA ZAKONOM.


Pobogu, pa valjda znaš na šta si stavila potpis, a? I posledice..
Prestani da govoriš o tome šta ja želim, ne želim i kako živim, a sigurno je to da bih pre živeo sam, nego u formalnoj zajednici u kojoj ništa ne funkcioniše. Ako nemaš odg. na pitanje zašto je brak dobar, da li si se pokajala, o čemu onda pričaš? O meni? Otvori posebnu temu, ako je dozvoljeno..a ovde ne..
 
:shock: :shock: :shock:

Ето ти сад! Сад још ја гушим тему!

Невенчани брак је и пред законом потпуно исти као брак венчаних!!!!

Он се ухватио за венчање, па венчање....

Нити ће венчање учинити да брак буде успешан, нити ће то учинити избегавање те формалности! Сам чин венчања никако не утиче на будући однос у браку, као да то не знаш!!!

Тема је брак, а не венчање!
Шта си се ухватио за то!
 

Back
Top