da li ste zažalili sto ste u braku i zasto

da li ste zažalili što ste u braku

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
plesac:
Da li se dana sbrakovi sklapaju zbog fore vreme vam je ili "dokle ce te tako da se vucarate" ili zato sto se ljudi stvarno vole?Šta je bitno za brak,ljubav,razumevanje,tolerancija,pare.....Ima lineko podatak koliko se ljudi razvede u ovoj nasoj zemlji u poslednje vreme

Svaki peti brak u našoj zemlji se završi razvodom. Od toga polovina sporazumno, polovina sa tužbom. Oko 5% njih ima više brakova i više razvoda. Od ukupnog broja razvoda, oko 70% su iz dobrostojećih slojeva društva, a samo 30% iz siromašnih struktura, a od tih 30% velika većina se razvede zbog fizičkog maltretiranja a samo manji broj usled materijalnih ili nekoh drugih razloga, dok kod ovih bogatih razvoda polovina je zbog "emotivnog nezadovoljstva" a polovina zbog novca, odnosno ne žele da se odreknu svog ličnog standarda ili slobode.
E sad, ne znam zašto sam sve ovo napisao, ali ne može da škodi. A čim ne škodi, znači da koristi. :?
 
Zex:
Svaki peti brak u našoj zemlji se završi razvodom. Od toga polovina sporazumno, polovina sa tužbom. Oko 5% njih ima više brakova i više razvoda. Od ukupnog broja razvoda, oko 70% su iz dobrostojećih slojeva društva, a samo 30% iz siromašnih struktura, a od tih 30% velika većina se razvede zbog fizičkog maltretiranja a samo manji broj usled materijalnih ili nekoh drugih razloga, dok kod ovih bogatih razvoda polovina je zbog "emotivnog nezadovoljstva" a polovina zbog novca, odnosno ne žele da se odreknu svog ličnog standarda ili slobode.
E sad, ne znam zašto sam sve ovo napisao, ali ne može da škodi. A čim ne škodi, znači da koristi. :?

Na ovo bih se nadovezala NIJE STVAR U BRAKU STVAR JE U GLAVI
 
...evo ovako... ja ne verujem u brak kao instituciju... parche papira nish`ne znachi...
...ali... imati nekog pored sebe s kim mozzesh da bivstvujesh je sveta stvar.... tako da smatram da je ta verzija "gradjanski brak" idealka.... a pre nisam bila ni za to... ali shto vishe matorim, shvatam da ne treba ostati sam, ali ni da nije portebno ostajati po svaku cenu sa nekim.... bliskost je navlakusha.... znati da pripadash nekom je josh veca.... ali ako sve to prestane... uf. po srpski, tri puta se izljubim i pozdrav...
...inace... moj decko ceni da ljubav u braku traje 5 godina i/ili do prvog deteta... mozzda je u pravu. ne znam.
 
maja87:
Vidim ja da ovde nema ko da kaže šta u ime žena.Mislim da je brak malo isfuran u naše doba.Ranije je to bilo kao0 nešto mnogo sveto a danas malte ne biznis.Pa se posle skoro svi razvode ili svadjaju.Nisam cula bas optimisticne izjave.Devojke pisite.Šta samo muskarci pricaju

Posto ovde pisu samo uplaseni muskarci :p da ja nesto kazem
ovoj mladoj decici,kao malo starija udata zena.U braku je onako kako
kako ti zelis da ti bude.Ako si zreo-la i znas sta hoces a sta neces
sve je u najbiljem redu.Jer poenta braka su DECA,poenta celog naseg
bitisanja je reprodukcija.A ako brak i nije uspesan,dolazi razvod,pa tako
imas mogucnost za vise brakova,vise dece. :p Sve je to tako normalno.
Ali muskarci moraju biti.......muskarci.
 
Ja sam u braku 3 god. i super je. Mislim da u današnje vreme ljudi misle da kad su u braku propuštaju neko veliko zezenje, kao sad su svi u gradu, a ja peglam pelene. Imam puno drugarica koje su zagazile u godine ( 35... i dalje) i rado bi se menjale samnom, jer su same, a sve što je dobro se probralo. Tako da, brak i nije tako loš, sve je u kompromisu.
 
Zex:
Svaki peti brak u našoj zemlji se završi razvodom. Od toga polovina sporazumno, polovina sa tužbom. Oko 5% njih ima više brakova i više razvoda. Od ukupnog broja razvoda, oko 70% su iz dobrostojećih slojeva društva, a samo 30% iz siromašnih struktura, a od tih 30% velika većina se razvede zbog fizičkog maltretiranja a samo manji broj usled materijalnih ili nekoh drugih razloga, dok kod ovih bogatih razvoda polovina je zbog "emotivnog nezadovoljstva" a polovina zbog novca, odnosno ne žele da se odreknu svog ličnog standarda ili slobode.

Stopa smrtnosti zivih ljudi je 100%, a zivot i te kako ima smisla i svi volimo da zivimo ;)
 
Nisam se pokajala, naprotiv! :D
Udata u 22.
Srecna sam zato sto volim, zato sto sam voljena, zato sto smo ljubavnici, zato sto smo prijatelji, zato sto sam mama, zato sto sam potpuno prihvacena sa svojim vrlinama i manama. U braku sam 12 godina i taj odnos je dobio i na kvalitetu i na intenzitetu tokom vremena. Svaka radost i svaka tuga, svako novo zajednicko iskustvo nas cini jos blizim.

Pre braka nisam ni zamisljala da taj odnos moze da bude ovakav. Slusala sam od mnogih zena iz mog okruzenja da su muskarci ovakvi i onakvi, da je brak robija, a sada vidim da mnoge od njih nisu htele nista da pruze, a ocekivale su sve da dobiju. Ima slucajeva da neko zaista naidje na osobu sa kojom je zivot tezak ili nemoguc, kao i da se tokom vremena promene tako da vise ne mogu zajedno, ali je brak odnos koji se mora veoma pazljivo NEGOVATI ako zelimo da uspe. Taj segment zivota je suvise vazan da bismo ga tretirali kao nesto uzgredno.

Nismo idealni, ali smo idealan spoj :D
 
A stopa smrtnosti mrtvih ljudi?

da ja nesto kazem ovoj mladoj decici,kao udata zena..[/I]
Ti si pristrasna.

U braku je onako kako
kako ti zelis da ti bude..

A van braka nije kako mi to želimo?
Suprotno..

Ako si zreo-la i znas sta hoces a sta neces
sve je u najbiljem redu..
A to, inače, ima veze sa brakom. Van braka je nered?

Ali muskarci moraju biti.......muskarci.

Postaću bolji muškarac onog trenutka kada mi matičar očita jednog Duškaradovića?

Ne može, daj bolje argumente.
 
Antalija:
Posto ovde pisu samo uplaseni muskarci :p da ja nesto kazem
ovoj mladoj decici,kao malo starija udata zena.U braku je onako kako
kako ti zelis da ti bude.Ako si zreo-la i znas sta hoces a sta neces
sve je u najbiljem redu.Jer poenta braka su DECA,poenta celog naseg
bitisanja je reprodukcija.
A ako brak i nije uspesan,dolazi razvod,pa tako
imas mogucnost za vise brakova,vise dece. :p Sve je to tako normalno.
Ali muskarci moraju biti.......muskarci.


Ti se reprodukuj, a ja vise volim da idem okolo da ka.am ;)
 

Back
Top