da li ste zažalili sto ste u braku i zasto

da li ste zažalili što ste u braku

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
HeBePoBaTaH_:
Ti si pristrasna.
Svi smo pristrasni!
Niko nije savrseno objektivan, svi smo obelezeni licnim iskustvima. Dala sam svoje vidjenje stvari formirano licnim iskustvom i na osnovu onoga kako mi sa strane deluju brakovi meni bliskih ljudi. Da li je bolje u braku ili van braka je besmislena dilema. Kada imas 20 godina ideja o braku je sasvim drugacija nego sa 30. Ovde smo svi razlicitih godina i naravno da stvari vidimo razlicito.

HeBePoBaTaH_:
A van braka nije kako mi to želimo?
A to, inače, ima veze sa brakom. Van braka je nered?

Brak nije samo ON+ONA

Odrasli zdravi ljudi zele da imaju potomstvo. Za decu je optimalno da zive u porodici (iako nije neophodno), a za to je potrebno da ljudi budu u braku, tj zajednici (zvanicnoj ili nezvanicnoj). To nema bas nikakve veze sa maticarem (ako neko to ne zeli), ali je sustina ista. Kada govorim o braku, ne govorim o vencanju (potpisivanju bracnog ugovora), vec o prirodnoj potrebi za potomstvom, a kasnije kada se rode i odgovornom odnosu prema njima. Ako je moguce, treba im omoguciti kompletnu porodicu.

Nekada i pored najbolje volje nije moguce ostvariti harmonican odnos i ljudi se rastaju, sto ne znaci da je brak (porodica) nesto negativno i besmisleno.

HeBePoBaTaH_:
Postaću bolji muškarac onog trenutka kada mi matičar očita jednog Duškaradovića?
Nije rec o tome da ces postati bolji muskarac kada budes neciji muz i otac. Neces prestati da budes to sto jesi, vec ce tvoj zivot dobiti jos jednu novu dimenziju.
 
...aj ne se.ri.te.... bre... NIKAD je chudna rech... blah, blah, nikad se necu ozzeniti, blah, blah, brak je zatvor.... biraj shta osh.... chovek je pitao da li se neko pokajao u braku....? Ako se nismo udavali/zzenili, onda se nismo ni pokajali.... ali to NIKAD, NIKAD... mi ide na pich.kin zzivac.... zato pustite gurmance da uzzivaju u svom braku.... i prestanite da se ubedjujete.
 
Meni je najbolji argument za brak "ušli smo u brak zbog dece"..
1. Najveći broj parova je bio zbog malograđanštine prinuđen da se venča, pa ih je pred matičarem najčešće troje..o braku su počeli da misle tek nakon odlaska žene kod ginekologa
2. Mnogi smatraju da im je to ishodište: muškarci da imaju majku nakon majke, a žene smatraju da će njihovi muškarci postati naročito odani ako im rode decu..

Izjava udate Antalije "pa imaš više brakova i dece i to je poenta braka" je najbolja "pokajnička" izjava ovde na Forumu..samo što ne zna ni da se kaje što ne poštuje brak ni kao instituciju, o ostalom da ne govorimo..
 
Sa druge strane, imamo i Hellen, kao svetao primer nekoga ko je stoički izneo to breme nepoznavanja osobe sa kojom se stupa u tako značajnu instituciju kao što je to brak.
Pošto su drugi oskrnavili čast braka, ja sebi neću da dozvolim da budem "institucionalizovan".
Gurmanci ima lepu reč supstitut "ZAJEDNIŠTVO"..i to je to : o )
 
Kad malo bolje razmislim, vidim koliko smo mi, err, zatucani. Mislim, mi ovde debatujemo da li se treba zeniti ili ne, a eventualno 95% nas nije bilo ozenjeno niti je imalo neku "duzu" vezu. Sta nam daje za pravo da se mesamo? Pogledajte rezultate glasnja i sve ce vam biti jasno...

Najsmesnije od svega je sto ce isto tako 95% nas se u roku od 5 godina najvise poozeniti i poudati... A sta onda? Onda ce sve u etar... Kad smo vec kod etra...
 
Брак је заједница мушкарца и жене. ''Невенчани'' брак има исти статус пред законом као и брак оних који су се венчали и имају папир! И све остало функционише сасвим исто.

О чему причамо онда? О папиру или заједничком животу двоје људи?
 
HeBePoBaTaH_:
Sa druge strane, imamo i Hellen, kao svetao primer nekoga ko je stoički izneo to breme nepoznavanja osobe sa kojom se stupa u tako značajnu instituciju kao što je to brak.
Pošto su drugi oskrnavili čast braka, ja sebi neću da dozvolim da budem "institucionalizovan".
Gurmanci ima lepu reč supstitut "ZAJEDNIŠTVO"..i to je to : o )

О Хеленином браку немаш појма, према томе ниси компетентан да причаш.:razz:

Заједништво или брак, у питању је заједнички живот, исти са папиром или без.


Оно због чега сам тебе навела као светао пример је то што не бисмо знали колико смо јадни, колико смо несрећни у браку и животу, колико смо мизерни у својим одлукама и изборима , да није тебе да нам то кажеш! Хвала ти што постојиш! :wink:
 

Back
Top