Da li ste za legalizaciju marihuane?

Da li ste za legalizaciju marihuane?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ali kada bude legalizovana, onda će pritisak kriminala da bude na forsiranje heroina. Ono što je zabranjeno a cool, prebaciće se na heroin. Da li ste razmišljali o ovoj mogućoj opasnosti. Ja ne mogu da znam i dam odgovor (mogu da pretpostavljam kao i vi). Zato sam pisao da treba da odluče, stručnjaci, društvo i istraživanja. Ja ne bih prihvatio i doneo odluku tako da se odgovornost svali samo na mene. Zapravo i nisam kompetentan.

Odakle ti ova ideja? Ne misliš da je već forsiran maksimalno?... šbbkbb uostalom, ne vidim da su zemlje u kojima je džidža legalizovana postale "meke" za pajdo... naprotiv.
 
A zar je jedina svrha života održati ga što duše u posedu?
Ebeš život bez rizičnih zadovoljstava.
Svi pricaju da je zdravlje najvece blago, i svi ponavljaju izreku kako "zdrav ima sto zelja, a bolestan samo jednu", ali postoji ta nedoslednost da se po tome i dela. Vodjenje zdravog zivota ce spreciti 99,9% bolesti i bolova u telu, a samim tim i mnoge bolove u umu. Malo mi je glupo onda kad ljudi kukaju zbog bolesti i bolova koje ih "snadju", jer ih oni nisu "snasli", nego su ih ti sami ljudi izazvali nezdravim zivotom.

A kvalitet heroima može da potvrdi svako ko ga je uzimao. Mnogo se dobro osećao.
Nemoj se saliti sa tim stvarima, pogotovo heroinom, kada neko udje u taj svet, to nije zivljenje, to nije ni polu-zivot, i to ce ti svaki pajdoman reci.

šbbkbb uostalom, ne vidim da su zemlje u kojima je džidža legalizovana postale "meke" za pajdo... naprotiv.
Pa Ceska je dosla do toga da je dekriminalizovala heroin, kao i Portugal. Inace, Holandija pored ponovne kriminalizacije pecurki razmislja o sve vecim restrikcijama i rekriminalizaciji raznih drogi, takodje i Portugal, jer se pokazuje da drzave legalizacijom postaju "meke" za kriminal i povecanje broja narkomana, umesto ubratno kako su to 'pametno' mislili; a neki i dalje misle, i vrse propagandu da dekriminalizacija "uspeva".
 
Poslednja izmena:
Pa Ceska je dosla do toga da je dekriminalizovala heroin, kao i Portugal. Inace, Holandija pored ponovne kriminalizacije pecurki razmislja o sve vecim restrikcijama i rekriminalizaciji raznih drogi, takodje i Portugal, jer se pokazuje da drzave legalizacijom postaju "meke" za kriminal i povecanje broja narkomana, umesto ubratno kako su to 'pametno' mislili; a neki i dalje misle, i vrse propagandu da dekriminalizacija "uspeva".

... aj reci da nisi prvo napisao "legalizovala"?
- zato što nije. A pojam "dekriminalisati" nije isto što i ovo gore. Kao i kod nas - razlika izmedju "posedovanja" i "distribucije".
A što se Holandije tiče http://www.emcdda.europa.eu/publications/country-overviews/nl - pa nije baš kao što pričaš.
- i evo još jedne koja je dekriminisala http://www.emcdda.europa.eu/publications/country-overviews/si ...
Tako da - stojim iza onog što sam rekla.
 
Poslednja izmena:
In 2005, 22.6 % of respondents reported lifetime prevalence of cannabis (compared to 19.5 % in 2001 and 15.6 % in 1997).

Lifetime prevalence of ecstasy use (4.3 %) increased significantly compared to previous years

Lifetime prevalence of cocaine increased compared to 1997.

Dakle, broj narkomana je u sigurnom porastu iz godine u godinu, kao i broj smrti uzrokovanih drogom: In 2009, 139 drug-related deaths were registered, 129 in 2008, 99 in 2007

Ovo sam kopirao recenica sa linka koji si sama postavila.
 
In 2005, 22.6 % of respondents reported lifetime prevalence of cannabis (compared to 19.5 % in 2001 and 15.6 % in 1997).

Lifetime prevalence of ecstasy use (4.3 %) increased significantly compared to previous years

Lifetime prevalence of cocaine increased compared to 1997.

Dakle, broj narkomana je u sigurnom porastu iz godine u godinu, kao i broj smrti uzrokovanih drogom: In 2009, 139 drug-related deaths were registered, 129 in 2008, 99 in 2007

Ovo sam kopirao recenica sa linka koji si sama postavila.

... bilo bi lepo da si sve i pročitao - The total number of drug-related deaths increased from 1996 to 2001. This rise may be partly due to the switchover of ICD-9 to ICD-10 in 1996, and to the increasing number of cocaine intoxications. Following this increase, DRDs decreased anew to 103–104 cases in 2002–03, followed by a new upward trend observed in 2004 (127 cases), before the consecutive falls in 2005 and 2007. In 2008–09, a new upward trend was observed.

n 2005, 22.6 % of respondents reported lifetime prevalence of cannabis (compared to 19.5 % in 2001 and 15.6 % in 1997).

Lifetime prevalence of ecstasy use (4.3 %) increased significantly compared to previous years
... se odnosi na broj hroničnih zavisnika, a ne ukupan broj. Ok?
Nego jel si i drugi link pročitao?
 
The total number of drug-related deaths increased from 1996 to 2001. This rise may be partly due to the switchover of ICD-9 to ICD-10 in 1996, and to the increasing number of cocaine intoxications. Following this increase, DRDs decreased anew to 103–104 cases in 2002–03, followed by a new upward trend observed in 2004 (127 cases), before the consecutive falls in 2005 and 2007. In 2008–09, a new upward trend was observed.
"To sto se povecao broj smrti uzrokovanih drogom je verovatno se povecalo koriscenje kokaina" vau, kakav "uspeh" dekriminalizacije.

se odnosi na broj hroničnih zavisnika, a ne ukupan broj.
Ne, nego na broj korisnika uopste. "Lifetime prevalence (LTP) is the number of individuals in a statistical population that at some point in their life have experienced a "case", compared to the total number of individuals (i.e. it is expressed as a ratio or percentage)." A broj korisnika droga je u velikom porastu.

Nego jel si i drugi link pročitao?
marijuana/hashish use increased 13 % in 1995 In 2007, 22 %
in 1995, 3 % reported that they had ever used an illicit drug other than marijuana and hashish in 2007 increased to 7 %.
 
"To sto se povecao broj smrti uzrokovanih drogom je verovatno se povecalo koriscenje kokaina" vau, kakav "uspeh" dekriminalizacije.
- izvini, ali o čemu ti to...


Ne, nego na broj korisnika uopste. "Lifetime prevalence (LTP) is the number of individuals in a statistical population that at some point in their life have experienced a "case", compared to the total number of individuals (i.e. it is expressed as a ratio or percentage)." A broj korisnika droga je u velikom porastu.
- ovde jesi u pravu, priznajem- pogrešno sam prevela, odnosi se na broj ljudi koji je u nekom trenutku koristio.


marijuana/hashish use increased 13 % in 1995 In 2007, 22 %
in 1995, 3 % reported that they had ever used an illicit drug other than marijuana and hashish in 2007 increased to 7 %
... stvarno me trenutno mrzi, ali ajde pronadji iste parametre za isti period u zemljama gde je sve i dalje "nelegalno", i "kriminalizovano"...
 
- izvini, ali o čemu ti to...
Nauci engleski. The total number of drug-related deaths increased This rise may be partly due to the increasing number of cocaine intoxications.

... stvarno me trenutno mrzi, ali ajde pronadji iste parametre za isti period u zemljama gde je sve i dalje "nelegalno", i "kriminalizovano"...
Sama si se pozvala na zvanicne podatke, i oni kazu da je narkomanija u porastu i u Portugalu, i u Holandiji i u Sloveniji, a to su primeri gde su droge dekriminalizovane. Mislim da je tu kraj svake dalje diskusije.
 
Svi pricaju da je zdravlje najvece blago, i svi ponavljaju izreku kako "zdrav ima sto zelja, a bolestan samo jednu", ali postoji ta nedoslednost da se po tome i dela. Vodjenje zdravog zivota ce spreciti 99,9% bolesti i bolova u telu, a samim tim i mnoge bolove u umu. Malo mi je glupo onda kad ljudi kukaju zbog bolesti i bolova koje ih "snadju", jer ih oni nisu "snasli", nego su ih ti sami ljudi izazvali nezdravim zivotom.

Nemoj se saliti sa tim stvarima, pogotovo heroinom, kada neko udje u taj svet, to nije zivljenje, to nije ni polu-zivot, i to ce ti svaki pajdoman reci.
Mogu se šaliti sa čime hoću. Sve se plašim da će moja šala povećati broj narkomana.

Pa Ceska je dosla do toga da je dekriminalizovala heroin, kao i Portugal. Inace, Holandija pored ponovne kriminalizacije pecurki razmislja o sve vecim restrikcijama i rekriminalizaciji raznih drogi, takodje i Portugal, jer se pokazuje da drzave legalizacijom postaju "meke" za kriminal i povecanje broja narkomana, umesto ubratno kako su to 'pametno' mislili; a neki i dalje misle, i vrse propagandu da dekriminalizacija "uspeva".
Evo i drugačijih informacija a u prilog onome što sam što sam napisao kao mogućnost.
 
:konfete:

426101_325930200786189_176164655762745_896849_298386429_n.jpg
 
Не, наравно.
Мада конзумирање исте има једну лепу последицу, временом смањује број ишчашених њушки.
Оно:
-Брате, нивои свести, еееј...
-Битисање и смисао постојања и тако то.
-.....
-
-
-
 
interesantno je da su se za legalizaciju marihuane zalagali upravo ljudi koji su potpuno situirani i koji su mogli da nabave bilo koji opijat najboljeg kvaliteta koji požele

a da su protiv legalizacije ljudi koji:
- marihuanu nisu ni probali (niti bi)
- koji su uglavnom skromnog imovinskog statusa
- koji o marihuani nisu pročitali ni jednu ozbiljnu studiju
- koji puše cigarete (čak ne ni cigare, već cigarete)
- koji piju alkohol i gazirane bućkuriše
- koji su ovisnici o slatkišima
- koji jedu meso nabijeno hormonima i aditivima
- koji se plaše rizika (sigurica tipovi, konzervativni, tradicionalisti isl)

Najviše mi se dopadaju "argumenti" tipa - to vodi ka sve jačim drogama, utiče loše na mozak, isl

Kao kada bi neko ko tu i tamo drmne neku rakiju, nužno završavao kao alkoholičar

Postoji more ljudi koji se jednostavno boje da izgube kontrolu nad sobom.
Postoji more ljudi koji ne žele da se opuste i radije će da (na primer) sprže paklicu cigareta koja ne služi ničemu korisnom i o čijoj proizvodnji nemaju pojma, nego da sami zasade biljku koju su stari narodi koristili vekovima (kao sredstvo za smirenje, ublažavanje bola, "lulu mira", začin, hranu, lek itd)

Nisam pušač ( tu i tamo volim da pućnem tompus), ali - jedan od osnovnih razloga što nisam pušio cigarete je upravo što sam čekao da se legalizuje marihuana.
Znajući koliko je korisna za čoveka (zato je i zabranjena, kao i neke druge biljke uostalom) smatrao sam da je nikotinska ovisnost bedna, smešna, žalosna, bolesna i nedostojanstvena imitacija.

Znam i za priče tipa "Eno ga moj komšija tako počeo sa travom, pa ga sad leče od heroina..", ili "znam jednog što je duvo celog života i sad ne zna kako se zove".
Međutim, isto tako znam za likove koji jedu beli luk i slan'nu, i koji pucaju od zdravlja, ali ponekad spucaju i ženu pesnicom, a ne štede ni decu.
Da ne govorimo o tipovima koji ne mogu da se probude dok ne popuše tri cigarete i popiju dva espresa, a onda u toku dana održavaju svoj nivo budnosti na isti način.

Preterivanje u svemu je verovatno pogrešno.
Ali naći meru ili zlatnu sedinu može se samo kada se ima izbor.
Zato treba ljudima da ti izbor, i edukovati ih.

Kada je marihuana u pitanju, posebna tema je odnos države (sistema, lobija, farmaceutkse mafije isl) prema biljkama koje su kroz civilizaciju potvrđene kao korisne.
Ponekad se čini da čovek samo treba da gleda šta je zabranjeno, pa da shvati da tu ima nešto što treba da bude dostupno, jeftino i na dobrobit svih.
 
Kada je marihuana u pitanju, posebna tema je odnos države (sistema, lobija, farmaceutkse mafije isl) prema biljkama koje su kroz civilizaciju potvrđene kao korisne.

:D Ovo je suština problema, čak i istorijski gledano, mislila sam pritom na prave ratove koji su pratili uvoženje duvana u evropu, kao i protekciju koju je tada ova biljka imala zbog svoje isplativosti... Na štetu nekih drugih biljaka :).
 
naravno da je suština

Treeba razumeti kako radi "državni mehanizam" kada je lova u pitanju

Država je ta koja će neke stvari da ili favorizuje ili da ih tabuizira.
Postoje čitave generacije koje se na reč "narkoman" momentalno ošugaju, dobiju ospe, repetiraju pištolj i preznoje u tri ladne vode a potom navuku zaštitno odelo.

Etiketiranja o kojima malo ko razmišlja i postupa kao zombirana ovca.

Treba se zapitati šta je zaista droga, kakvih ima, čemu služe, koje su i koliko štetne - pa sve lepo razvrstati i odvojiti.
Nije isto kada uzimaš nešto iz prirode i kada uzimaš nešto što su smućkali sumnjivi tipovi u nekoj laboratoriji da bi prodavali derpesivnoj deci po diskotekama.
Treba se zapitati ko je klinički narkoman, šta su narkoidni tipovi, koje sve vrste ovisnosti postoje, da li smo i samo već ovisnici o ovome i onome, pa onda upirati prstom ili glasati Za ili Protiv legalizacije nečega.

Sve ono, nad čim država želi da ima kontrolu (čitaj gde leži velika lova) je po pravilu dobro, značajno, korisno, moćno isl.
Od medija, preko oružja do lekova i opijata -
informacije najpre.
 

Back
Top