Da li ste za bildovanje i da li volite nabildovane.

idem u teretnicu cisto rekreativno , ali sam vise za bodyweight vezbe ( sklekovi , trbusnjaci , zgibovi , propadanje ) . bavim se i kosarkom , redovno idem na trcanje . pazim na ishranu . i sta mi fali - odavno nisam bio bolestan . i sa psiholoske strane sam zadovoljan itd bla bla .
vidim svi volite neke punije momke , mrsave :P
de su oni anticki ideali :)
sta fali kad decko ima malo defke .
cure i bb nikako :P
svaka cast nina'94 :)
 
idem u teretnicu cisto rekreativno , ali sam vise za bodyweight vezbe ( sklekovi , trbusnjaci , zgibovi , propadanje ) . bavim se i kosarkom , redovno idem na trcanje . pazim na ishranu . i sta mi fali - odavno nisam bio bolestan . i sa psiholoske strane sam zadovoljan itd bla bla .
vidim svi volite neke punije momke , mrsave :P
de su oni anticki ideali :)
sta fali kad decko ima malo defke .
cure i bb nikako :P
svaka cast nina'94 :)

lepo razmisljas :D

Hvala,hvala... ;)

pozz
 
Neko pomenu "U zdravom telu, zdrav duh". Ali, nije mi jasno, zasto koristite ovu vrstu argumenta, kada je veoma verovatno da ne mislite zaista tako. To me podseca na argument alkoholicara koji brani svoju konzumaciju alkohola recenicom "Vino je zdravo". :confused: Mislim, ako je nekome do zdravlja, onda jedi grozdje, sta ce ti vino? Mislim se, vino da mi bude izvor antioksidansa pored silnih bogatijih alternativa. :confused:

Isto vazi i za ovaj slucaj. Bodi-bilding radi zdravlja....
 
Neko pomenu "U zdravom telu, zdrav duh". Ali, nije mi jasno, zasto koristite ovu vrstu argumenta, kada je veoma verovatno da ne mislite zaista tako. To me podseca na argument alkoholicara koji brani svoju konzumaciju alkohola recenicom "Vino je zdravo". :confused: Mislim, ako je nekome do zdravlja, onda jedi grozdje, sta ce ti vino? Mislim se, vino da mi bude izvor antioksidansa pored silnih bogatijih alternativa. :confused:

Isto vazi i za ovaj slucaj. Bodi-bilding radi zdravlja....

Znas zasto ti nije jasno?! Zato sto nisi upucen u BB i njihovu ishranu...bb (bodybuilding-izgradnja tela) je najzdraviji nacin zivota...a sad cu ti objasniti i zasto...
njihova ishrana se bazira najvise na proteinima koji su osnovni gradivni element ljudskog tela...ne jede se smece od hrane kao sto su kojekakvi cipsevi,pizze i sl. ne pije se koka kola i ostala "secerna vodica" ....
jede se prirodna organska hrana,proteini,vlakna,kvalitetni UH,kvalitetne nezasicene masti..sve ono sto povoljno utice na organizam...whey koji je najcesci suplement je zapravo obican izolat proteina,ima ga u ishrani ali ga je mnogo lakse uzeti ovako....

A sterodi koje svi koji nemaju pojma o bb toliko pominju su zapravo samo za one koji se profi bave time i u rekreativnom bb i fitnessu su potpuno nepotrebni...
 
Oćete ja da vam kažem šta je zdrav život i zdrava ishrana?
Da cepate drva, da radite na njivi, da se hranite pršutom i sirom, da pijete sveže mleko, udišete svež vazduh.. Jednom rečju - idite na selo. Momci sa sela nemaju mišiće zato što su išli u teretanu.
Kakve gluposti - dodatni proteini, vlakna, nezasićene masti, dozvoljavate da hemijska industrija zaradjuje na vama i to na račun vašeg zdravlja.
 
Oćete ja da vam kažem šta je zdrav život i zdrava ishrana?
Da cepate drva, da radite na njivi, da se hranite pršutom i sirom, da pijete sveže mleko, udišete svež vazduh.. Jednom rečju - idite na selo. Momci sa sela nemaju mišiće zato što su išli u teretanu.
Kakve gluposti - dodatni proteini, vlakna, nezasićene masti, dozvoljavate da hemijska industrija zaradjuje na vama i to na račun vašeg zdravlja.

Nesto mi je malo kontraindikatorno ovo sto pises...

Vlakna se nalaze u salati,nezasicene masti u maslinovom ulju npr....kakve to ima veze sa hemijom??? :roll:
 
Sve te materije koje se uzimaju dodatno i naknadno - aj pogadjaj kako su dobijene. Hemijom? Ma jok, ma kakvi...

Pa ko je rekao da ih uzimas dodatno? Gde si i jos cuo da neko uzima suplement vlakna npr? Ok za omega 3 i 6 (nezasicene masne kiseline) ,protein...sve to stoji....i uopste ne moras ni protein da uzimas dodatno ako si u stanju da pojedes kilo mesa,litar mleka.....na dan....ali je mnogo lakse uzeti suplement.... ljudi koji se bave fitnessom i bb rekreativno izgledaju fenomenalno i zdravi su...ja en znam o kakvoj ti "vestacnosti" pricas... :eek:
 
Eh, Stefane, ti kad ga preteras preterao si ga.

Nina, ja sam samo rekao da u mom iskustvu vecina onih koji koriste argument "radi zdravlja" nisu sasvim iskreni. Kamo srece da se svi oni brinu za svoje zdravlje kao sto govore.

A sto se tice dijete, ne znam na kakvoj dijeti zive bodi-bilderi. Pretpostavljam da je slicna Atkinsovoj (puno proteina, sasvim malo ugljenih hidrata, u najkracim crtama). A verujem da ne postoji univerzalna dijeta tj. dijeta koja povoljno utice na svaciji organizam, a to se moze ogledati i u tome koliko razlicitih alternativnih dijeta danas postoji. Atkinsova dijeta, recimo, kod nekih ljudi moze da bude i opasna po zivot.
 
Znas zasto ti nije jasno?! Zato sto nisi upucen u BB i njihovu ishranu...bb (bodybuilding-izgradnja tela) je najzdraviji nacin zivota...a sad cu ti objasniti i zasto...
njihova ishrana se bazira najvise na proteinima koji su osnovni gradivni element ljudskog tela...ne jede se smece od hrane kao sto su kojekakvi cipsevi,pizze i sl. ne pije se koka kola i ostala "secerna vodica" ....
jede se prirodna organska hrana,proteini,vlakna,kvalitetni UH,kvalitetne nezasicene masti..sve ono sto povoljno utice na organizam...whey koji je najcesci suplement je zapravo obican izolat proteina,ima ga u ishrani ali ga je mnogo lakse uzeti ovako....

A sterodi koje svi koji nemaju pojma o bb toliko pominju su zapravo samo za one koji se profi bave time i u rekreativnom bb i fitnessu su potpuno nepotrebni...

e dao bih ti jos jedan rep poen al pise da moram malo i drugima :P
slazem se i sa stefketom za zdrav vazduh ... al oko ishrane pa i ovi to jedu . tj neki ... neke mrze da jedu ( ili jednostavno ne mogu tolko da pojedu : ) ) pa uzimaju te dodatke ...
 
Eh, Stefane, ti kad ga preteras preterao si ga.
Samo sam hteo reći da je današnja kvazi-nazovi nauka i opšta propaganda mnogo zakomplikovala stvari. Znate kao, ranije nije bilo zdrave hrane (a ova štose danas prodaje po samoposlugama je zdrava :roll:) pa ćemo vam mi ponuditi naše proizvode koji su daleko zdraviji. Tipa - majonez bez jaja, jogurt bez masti, ali zato to sve ima emulatore ukusa E304, E310, pa se ti pitaj šta je to...
 
e dao bih ti jos jedan rep poen al pise da moram malo i drugima :P
slazem se i sa stefketom za zdrav vazduh ... al oko ishrane pa i ovi to jedu . tj neki ... neke mrze da jedu ( ili jednostavno ne mogu tolko da pojedu : ) ) pa uzimaju te dodatke ...

O hvala,hvala...msm sta reci :cool:

Pa ja i rekoh da su suplementi nesto sasvim deseto od steroida...supl. i ja koristim...supl. je i recimo vitamin C koji se pije kad se prehladis,i vitamin B koji piju devojke za lepsi ten,kosu,nokte...sve su to suplementi i oni su zdravi za organizam i mogu samo da pomognu...;)
Naravno,uz njih ide i dobra ishrana...sve kockice se moraju poklopiti ukoliko zelite da dobijete ono sto zelite-lepo oblikovano misicavo telo sa malim bf-om... ;)
 
Oćete ja da vam kažem šta je zdrav život i zdrava ishrana?
Da cepate drva, da radite na njivi, da se hranite pršutom i sirom, da pijete sveže mleko, udišete svež vazduh.. Jednom rečju - idite na selo. Momci sa sela nemaju mišiće zato što su išli u teretanu.
Kakve gluposti - dodatni proteini, vlakna, nezasićene masti, dozvoljavate da hemijska industrija zaradjuje na vama i to na račun vašeg zdravlja.
jes, pa kad te preseku leđa, moš da se slikaš :lol:
ja jedem i pijem sve to i kad nisam u selu :mrgreen:

danas ako neko hoće profesionalno da se bavi bilo kojim sportom MORA da posećuje teretanu, uzima se hemija koja bi ti trebala, recimo amino kiseline ako hoćeš da topiš mast, opet ako ti treba mase(mišićne, ne sala. Mnogi ljudi krenu u teretanu, pa kao da bi dobili na masi cepaju kilo čokolade na dan :P ) uglavnom se uzimaju proteini... naravno, redukovana ishrana je neizbežna.
Čovek ne može da unose onoliko vitamina koliko mu treba samo kroz ishranu, zato spičiš jednu tableticu u kojoj su zgurani svi vitamini koji ti pomažu pri boljem funkcionisanju organizma i pitaj bilo koga ko se malo šire bavi bb-om fitnesom ili šta već... tu nemaš ništa što bi moglo da ti šteti...
 

Back
Top