Da li ste skloni osudi?

Opet nesto fantazirate.
Pa zar nije narnolmalnija stvar osuditi ako nista drugo, ono bar ubistvo ili silovanje kad vec moram da banalizujem temu!?
Valjda imamo sopstveni osecaj za moralno i nemoralno, za dobro i lose, za laz i istinu, u krajnjoj liniji i za glupost...i treba da ga imamo, a ne samo da se bavimo sobom i onim sto nas se tice!
I ispade da je kritika nesto negativno, lose!
Nije tacno, da ne postoji takav nacin razmisljanja ne bi bili ono sto jesmo, ne bi se razvijali i napredovali.
Meni u vecini slucajeva ne smeta da me neko kritikuje ako je kritika umesna i dobronamerna, i mada ponekad to suocavanje sa sopstvenim manama ume da zaboli, korisna je!
 
Мени смета када ме неко критикује.
Сматрам се довољно одраслом и зрелом да умем да проценим своје поступке, да проценим да ли је нешто морално или није, да ли је добро или није....и увредим се када неко кога нисам питала покуша да ми сервира своје мишљење о мојим поступцима (а који се не дотичу те особе).

Ретке су особе којима допуштам да ме ''критикују''и светују. То могу само особе у које имам максимално поверење, које су ми прави пријатељи...Али и то не значи да ћу их обавезно послушати....
 
Naravno da ni u mom slucaju nije bas svakome dozvoljeno da me kritikuje, i da mi "soli pamet" to je pre svega neumesno. Pogotovo ne ljudi koje ne poznajem dobro, ljudi koji imaju rigidne stavove, i osobe koje smatram glupim.
Sa druge strane, oni koji imaju tu "privilegiju" su pre svega osobe koje nemaju gore navedene osobine,u ciju dobronamernost ne sumnjam i cije misljenje postujem. Ovi uslovi moraju da budu kumulativno ispunjeni. ;)
Inace smatram da se kritika moze iskazati na raznorazne nacine...od burne osudjujuce reakcije do nenametljive sugestije ili saveta, tako i da ne osetimo da je u pitanju kritika!


U svakom slucaju, hellen sad si mi otkrila slabu tacku :lol:
Kad budem htela da te iznerviram odma' ima da pocnem da te kritikujem!
Ako se i to desi jednog dana...
 
e, da...aj malo, nsimo odavno te burne osuđujuće rekacije, sve ste se unjanjavile do mojega :mrgreen:
praznoglave :P
i one koje veruju u horoskop - step forward, PLEASE :twisted:

thebride_small.jpg


ČEKAM VAS :)
 
Ма јоок...не нервирам се ја тада. Само јако строоого погледам и ладним гласом кажем:''Не дозвољавам да тако разговараш са мном!'' Е, ал то је у RL...
 
vama su dakle to mane po nekim drushtvenim normama
da ne kazem.. ???
:X
ok to je i normalno (?) posto si na tom podruchju...da ste iz arabije onda valjda nije cudno da imate josh 3 zhene kolginice...nije monogamija
e sad vidim da vas vrbujem u sektu a i da mi je mozak malo ....
:I
 
Lexa:
Kako se odnosite prema tuđim problemima? Da li ste skloni osudi, ili ste sasvim otvoreni za ljudsku glupost? Ako je neko očigledno pogrešio, da li pokušavate da vidite situaciju njegovim očima, da li tu osobu kritikujete ili, možda, radije delite savete?
Da li ste spremni sebi reći: „Nikad ne reci nikad“, ili ste kategorija previše samouverenih?
Najzad, da li smatrate svoje stavove po pitanju tuđe gluposti ispravnim ili ne, i zašto?
Mislim da nema potrebe da naglasim koliko je iskrenost ovde bitna...

uh, uhvatim se ponekad i posle se pitam koji mi je qu...
 
Lexa:
Kako se odnosite prema tuđim problemima? Da li ste skloni osudi, ili ste sasvim otvoreni za ljudsku glupost? Ako je neko očigledno pogrešio, da li pokušavate da vidite situaciju njegovim očima, da li tu osobu kritikujete ili, možda, radije delite savete?
Da li ste spremni sebi reći: „Nikad ne reci nikad“, ili ste kategorija previše samouverenih?
Najzad, da li smatrate svoje stavove po pitanju tuđe gluposti ispravnim ili ne, i zašto?
Mislim da nema potrebe da naglasim koliko je iskrenost ovde bitna...


Ne. Ne osudjujem. Mislim da to nije moj posao. Svako radi onako kako misli da treba. Savet, da, ali ako sam direktno pitana za isti. Uz sve ograde da je to samo moje misljenje i da ne mora da znazci da sam u pravu. Samouverena jesam, ali to dolazi odatle sto JA znam sta JA radim i zasto. Ali to ne iskljucuje "nikad ne reci nikad". I to sto ja znam za sebe, ne daje mi pravo da uopste pomislim da znam i za druge.
 
Lexa:
Kako se odnosite prema tuđim problemima? Da li ste skloni osudi, ili ste sasvim otvoreni za ljudsku glupost? Ako je neko očigledno pogrešio, da li pokušavate da vidite situaciju njegovim očima, da li tu osobu kritikujete ili, možda, radije delite savete?
Da li ste spremni sebi reći: „Nikad ne reci nikad“, ili ste kategorija previše samouverenih?
Najzad, da li smatrate svoje stavove po pitanju tuđe gluposti ispravnim ili ne, i zašto?
Mislim da nema potrebe da naglasim koliko je iskrenost ovde bitna...

Ne volim da se mešam i da se pojavljujem s nekim pametovanjem kad neko ima problem. Ako već ne mogu da pomognem, gledam da promenimo temu razgovora. Ne, ne osuđujem ljude ali ni ne trudim se previše da gledam situaciju njegovim očima - ne bavim se vaspitavanjem ljudi i ukazivanjem na ,,pravi put''

Ako mi je stvarno stalo do osobe a ona je tužna zbog neke gluposti koju je okarakterisala kao problem, gledam da je isprovociram do svake granice tolerancije. Da se naljuti ili rasplače i izbaci sve iz sebe kad je već krenula... po cenu da više nikad ne progovorimo.
 

Back
Top