Da li ste Jugoslaviju smatrali svojom domovinom pre nego sto se raspala?

Da li ste Jugoslaviju smatrali svojom domovinom pre nego sto se raspala?

  • Da, i bio sam protiv njenog raspada

  • Ne

  • Bio sam ravnodušan


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Југо наша ниђе те нејма

dawson-crying.jpg
 
Nisam "pure". ;)

Uz ovo 1. boldovano sam igrala.

Ostalo je "proslo pored mene" (ne volim, ili nisam ucestvovala u ostalim manifestacijama).


Jedino sto nisi pomenula je bio slet (na kom sam ucestvovala jos u obdanistu), i sto sam volela da gledam sletove, kasnije, na TV-u. Ali nije mi bilo zao kad se raspala, zaista. Nisam je osecala kao svoju domovinu, retko sam putovala u druge republike.

Mozes da verujes, il' ne moras, ja nemam nista od toga da ovde nekom polazem racun, a kamoli lazan.;)

Pikolina ne kritikujem te i ne prepitujem, taman posla nikada ne bih ucinila tako nesto...samo pokusavam da istaknem kako smo svi mi izlozeni uticaju okruzenja Na primer, malo je bilo pravih vernika iz generacije mojih roditeja jer su rasli i formirali se daleko od verskog uticaja, danas, naprotiv, vidjam prijatelje mojih godina koji su istinski vernici jer su rasli kada je pravoslavlje dozivelo svoj bum...nisu citali Jamu i Lelejsku goru vec su formirani na drugacijoj bazi, na pesmama o sv. Savi, na Bozicu, Uskrsu, porodicnoj slavi, postu...svega toga je ranije bilo vrlo malo i nije imalo presudan uticaj po formiranje generacija....danas ima...Zato je opasno menjati kurs svakih dvadeset godina jer je plodan teren svemu sto je kvazi, period kada jedni autoriteti padaju a drugi jos uvek nisu ojacali...
 
Kad bi jos bio ljubazan da mi kazes ko je Rodrigo, pa da se i ja nasmejem ili prokomentarisem, ovako...kako cu? Nije fer.

Kapiten Santosa iz Peleove ere.

To je bila dobra fora zato što je Pele baš davno igrao, pa sam ja hteo da napravim dobru foru na tvoj račun kako si ti baš stara, i baš mi je uspelo, i baš sam se slatko ismejao svojoj dobroj fori.

Eto, sad je valjda fer.
 
Pikolina ne kritikujem te i ne prepitujem, taman posla nikada ne bih ucinila tako nesto...samo pokusavam da istaknem kako smo svi mi izlozeni uticaju okruzenja Na primer, malo je bilo pravih vernika iz generacije mojih roditeja jer su rasli i formirali se daleko od verskog uticaja, danas, naprotiv, vidjam prijatelje mojih godina koji su istinski vernici jer su rasli kada je pravoslavlje dozivelo svoj bum...nisu citali Jamu i Lelejsku goru vec su formirani na drugacijoj bazi, na pesmama o sv. Savi, na Bozicu, Uskrsu, porodicnoj slavi, postu...svega toga je ranije bilo vrlo malo i nije imalo presudan uticaj po formiranje generacija....danas ima...Zato je opasno menjati kurs svakih dvadeset godina jer je plodan teren svemu sto je kvazi, period kada jedni autoriteti padaju a drugi jos uvek nisu ojacali...

Ma znam, taman posla, mozda sam od ovih vrucina neraspolozna za opsirnije objasnjenje i pisanje, ali svakako da ne valja na svakih 20 god. da se menja "kurs".

Ono sto hocu da kazem je dakle, da je bilo lepih momenata, i te kako (mada osim sleta, i dalje ostajem pri tome da mi ni za sta drugo nije 'zaigralo u zelucu, no nebitno), znao se dakle i neki red, obrazovanje je bilo vazno, sve su to stvari koje mi se svidjaju, ali avaj, razumi(te) me kad vam kazem da mi nije bilo zao. Jednostavno, nije.

Kad je izbio rat smatrala sam ga gluposcu, i to Slobinom, pre svega, ali nisam zalila za Jugoslavijom...nisam putovala mnogo u/ niti imala prijatelje iz drugih republika.

(Znam po tome sto kad god sam se vracala iz inostranstva (osim Makedonije, pa cak ni to), nijednu republiku nisam smatrala svojom, kao da sam na "svom terenu", sve dok ne stignem u Srbiju.
Valjda je to najbolji "pokazatelj" da li neku drzavu smatras svojom domovinom - ta neka "sloboda".;))

Aleksandar VI, papa, spanskog porekla, otac Lukrecije koja je bila poznata trovacica...poznatiji kao Rodrigo


Ahahahha, pa dobro, ocekivano od Azija....nadam se da je vec otisao na spavanje.;)
 
Poslednja izmena:
Ako sam rodjen u toj drzavi, morao sam da je smatram za nesto... Ali vremenom, saznavajuci sve vise... Sada mi ne znaci vise nista. Sada mislim da je greska sto smo se uopste upustali u prekomerno sirenje na zapad.

@ autor teme:
SRFJ i SRJ mozda imaju samo jedno slovo razlike u imenu, ali je sustina sasvim drugacija. Prvo je pokusaj da jedni iskoriste snagu i pamet drugih, a drugo je "Srbija +".
 
Nisam "pure". ;)

Uz ovo 1. boldovano sam igrala.

Ostalo je "proslo pored mene" (ne volim, ili nisam ucestvovala u ostalim manifestacijama).


Jedino sto nisi pomenula je bio slet (na kom sam ucestvovala jos u obdanistu), i sto sam volela da gledam sletove, kasnije, na TV-u. Ali nije mi bilo zao kad se raspala, zaista. Nisam je osecala kao svoju domovinu, retko sam putovala u druge republike.

Mozes da verujes, il' ne moras, ja nemam nista od toga da ovde nekom polazem racun, a kamoli lazan.;)

A, da se primetiti da nisi mrdnula iz svoje mahale.
 

Back
Top