Da li ste audiofil?

PA8

Iskusan
Poruka
5.240
Ja jesam, ali ne bacam novac za razliku od većine audiofila. Savetujem da pročitate ovo:

“But are expensive speakers worth it? There is not a one-size-fits-all answer. If you are in an average sized, untreated room and listening to music for entertainment, your best bet will be in the $300-$1,200 range. The higher you get within that range, you will generally find better results….Generally speaking, if you don’t have a decent-sized room that is acoustically treated, then it doesn’t make sense to spend more than $1,500. The quality increase will get drowned out by reverb, vibration, and other environmental factors”

Ceo tekst ovde https://thehometheaterdiy.com/are-expensive-speakers-really-better/
 
Poslednja izmena:
muzika se stvarno bolje "cuje" na kvalitetnijoj opremi.

ali ovde imamo i problem nosaca zvuka jer mp3 je daleko od kvalitetnog medija za muziku tako da dzaba ti i dobar muzicki sistem ako imas los "source"
 
Ja imam Sonus Faber Lumina III

IMG_1414.jpeg
 
Krenuo sam davno od nekih krs slusalica, i svake sledece su mi bile bolje i skuplje. Kad jednom cujem bolji kvalitet zvuka, ne bih voleo da se vratim unazad. Verovatno je pitanje vremena kada cu doci i do profesionalnih slusalica (ako finansije budu to dozvolile).

Da li me to cini audiofilom, ne znam, ali smatram da je kvalitetan, definisan zvuk mnogo dobra stvar.
 
jesam audiofil, ali volim i dobru muziku
ali ono što sam primetio je da što više ulažem u opremu više slušam zvuk nego muziku
za to su krive tri stvari: dostupnost opreme, finansijska stabilnost i dostupnost muzike u raznim digitalnim oblicima
 
Zašto misliš da sam bacio pare kada sam kupio Sonus Faber Lumina III?
mislim da je kod sonus fabera najmanje polovina cene brend i šminka
čuo sam neki model pre desetak godina u one hifi, terao ih je audio research dvojac preamp + power amp
cena fabera je bila oko 18k koliko se sećam, za pojačala se ne sećam
a zvuk je bio jedno totalno NIŠTA
 
moje iskustvo sa sonusima je da daju dobar zvuk samo u onim najvišim kategorijama, a sve drugo je čista konfekcija
lepo izgledaju u prostoru i to je to
mislim da je kod sonus fabera najmanje polovina cene brend i šminka
čuo sam neki model pre desetak godina u one hifi, terao ih je audio research dvojac preamp + power amp
cena fabera je bila oko 18k koliko se sećam, za pojačala se ne sećam
a zvuk je bio jedno totalno NIŠTA
https://www.sonusfaber.com/wp-conte...NAIII_REVIEW_HIFICHOICE_HIFIOFTHEYEAR2020.pdf
 

Back
Top