Izrael na Evroviziji...da ili ne?

VanderGraaf

Primećen član
Poruka
885
Preko 400 uticajnih osoba muzicke industrije pod organizacijom "Creative Community for Peace", ukljucujuci Dzin Simonsa (basista grupe Kiss) i Dejvid Drelmana (pevac grupe Disturbed), je potpisalo otvoreno pismo upuceno "Evropskoj radiodifuznoj Uniji" (Europian Broadcasting Union), koja je organizator "Pesme Evrovizije", sa zahtevom da se Izrael ne izbaci sa tog evropskog takmicenja ove godine.

i.jpg


Pismo je odgovor na zahtev drugih, evropskih muzickih udruzenja koje su zahtevale da EBU izbaci Izrael sa ovogodisnjeg takmicenja. Najpoznatije Island i Finska, koja je poslala taj zahtev sa preko 1400 potpisa najpoznatijih muzickih profesionalaca, trazeci da Izrael ne ucestvuje na ovogodisnjoj Evroviziji.
U pismu se napominju dvostruki standardi koji EBU praktikuje, ukazujuci na Rusiju koja je izbacena sa Evrovizije zbog napada na Ukrajinu.
Kao odgovor na ovo, pismo "Creative Community for Peace" navodi uticaj Evrovizije da ujedini ljude razlicitih podneblja sto ima za efekat pozitivne promene u svetu. Evrovizija, koja je gledanija od "Super Bowl"-a, je proslava ujedinjenja i ne treba da se koristi kao alat politike. "Mi smo sokirani i razocarani da vidimo clanove muzicke komune koji zovu na izbacivanje Izraela sa takmicenja, dok Izrael odgovara na najveci masakr Jevreja jos od Holokausta. Pod plastom hiljada raketa, nesektivno ispaljenih na civilna podrucja, Hamas je ubio i kidnapovao nevine muskarce, zene i decu.... Nadamo se da ce Evrovizija cvrsto stajati uprkos zabludi i diskrimitarnim pozivima na bojkot", pise izmedju ostalog u pismu.
"Muzika ujedinjuje ljude svih podneblja. To je jezik koji svi razumeju. Predivna stvar i predivan nacin da se ljudi ujedine. Oni koji zagovaraju iskljucenje Izraela sa pesme Evrovizije, ne pomeraju kazaljku ka miru, vec jos vise razjedinjuju svet", izjavio je Dzin Simons.
Ovo je prvo pismo u znak podrske Izraelu koje je EBU primila.
Dzin Simons, basista grupe Kiss, je rodjen u Haifi u Izraelu pod pravim imenom Chalm Wltz. Njegovi roditelji, Jevreji su u Izrael emigrirali iz Madjarske. Njegova majka je prezivela Holokaust.
Dejvid Dralman je sin Izraelaca. Njegovi baba i deda su preziveli Bergen-Bergen koncentracioni logor, dok su mu skoro svu familiju sa bakine strane ubili nacisti. Dejvid je veoma aktivan kao pro-izraelac na socijalnim mrezama. Pesma grupe Disturbed, "Never Again" sa albuma "Asylum" je posvecena Holokastu i proziva ljude koji negiraju isti.
Sta mislite, da li Izrael treba biti iskljucen sa ovogodisnje Pesme Evrovizije?
 
Poslednja izmena:
Treba izbaciti Ukrajinu kad su vec izbacili Rusiju a treba izbaciti i Izrael (Palestina ne ucestvuje ionako) jer zemlje u kojima je rat nema sta da traze tu te pobedjuju zbog politike a ne pesama.

Srbija nije ucestvovala od devedesete do devesedeset seste,niti dve hiljade cetrnaeste kad su bile jače poplave te ne treba ni ovi sto ratuju.

@VanderGraaf da li bi bio(bila,bilo,bili,bile kako se identifikujes) ljubazan,na,no,ni,ne da stavis glasanje kako bi mozda pregled bio jaci ili to ne spada u deo plana?
 
Preko 400 uticajnih osoba muzicke industrije pod organizacijom "Creative Community for Peace", ukljucujuci Dzin Simonsa (basista grupe Kiss) i Dejvid Drelmana (pevac grupe Disturbed), je potpisalo otvoreno pismo upuceno "Evropskoj radiodifuznoj Uniji" (Europian Broadcasting Union), koja je organizator "Pesme Evrovizije", sa zahtevom da se Izrael ne izbaci sa tog evropskog takmicenja ove godine.

Pogledajte prilog 1500002
Čekaj, šta se ta dva amera guraju u pitranja Evrovizije?
 
Turska u Evropi ima jedan grad i malo zemlje oko njega.
Preko 90% teritorije i populacije im je u Aziji zajedno sa glavnim gradom.
Kulturno ne pripadaju Evropi kao ni Izrael.
Технички припадају. Русија је махом у Азији па се нико не буни.
А Турци су до јуче били све до Беча у Европи
 
Da li ti to izjednačuješ žrtve zločinačke ruske agresije s masovnim ubicama iz Kremlja??
Bogatasi pobegnu a stradaju obicne osobe.Svaki oruzani sukob je da zarade fabrike za proizvodnju oruzja sto je tuga.
Kako te bre nije sramota?
Kako tebe nije sramota da emotivno manipulises?
Za Izrael mi nikad nije bilo jasno zašto učestvuje na Evroviziji kad nije u Evropi.
Ni meni al' izgleda da je tu reč o parama uz gledanost.
 
Технички припадају. Русија је махом у Азији па се нико не буни.
А Турци су до јуче били све до Беча у Европи


Kako to pripadaju?

Rusija većinu svoje populacije ima u Evropi, Azijski deo je daleko slabije naseljen dok je kod Turske tu obrnuta situacija.
Osim Vladivostika koliko velikih Ruskih gradova ima sa druge strane Urala?

Izrael u Evropi nije ni kulturno ni geografski.
 
Izrael učestvuje odavno (i ja se odavno pitam zašto), ali kao što je već rečeno, šta koj moj boli dva Amera ko će da učestvuje na Evroviziji?
Volim ja "KISS", ali šta se Simons pita ko će da svira i peva po Evropi? Gledaj ti brate svoja posla.
Da ne širimo priču o tome šta je nekad bila Evrovizija, a šta je sada.
 
Nisam znao da se vade na tu tehnikaliju, ali sam impresioniran kako razmišljaju
Ne verujem da je to i jedini razlog. Pogledaj sport. Izraelske reprezentacije, fudbalski i kosarkaski timovi igraju u Evropi kao clanovi evropskih sportskih organizacija. Ko ce igrati sa Izraelom u Aziji? Iran je jos polovinom 1970-tih izbjavio da ni u jednom sportu nece ucestvovati ako je tu Izrael, niti ce se takmiciti sa njima. Tada je Iranski stav, sledilo jos 10-tak arapskih drzava i to jos uvek podrzavaju . To je vec petina od ukupnog broja azijskih drzava koje nece igrati protiv Izraela. Onda su tu ostale azijske muslimanske drzave kao Pakistan, Afganistan, Banglades, Indonezija, Uzbekistan itd....Pitanje je da li bi se ove drzave uopste takmicile protiv Izraela. Ne znam da li postoji azijsko takmicenje u bilo cemu a da Izrael ucestvuje u tome.
 
Ne verujem da je to i jedini razlog. Pogledaj sport. Izraelske reprezentacije, fudbalski i kosarkaski timovi igraju u Evropi kao clanovi evropskih sportskih organizacija. Ko ce igrati sa Izraelom u Aziji? Iran je jos polovinom 1970-tih izbjavio da ni u jednom sportu nece ucestvovati ako je tu Izrael, niti ce se takmiciti sa njima. Tada je Iranski stav, sledilo jos 10-tak arapskih drzava i to jos uvek podrzavaju . To je vec petina od ukupnog broja azijskih drzava koje nece igrati protiv Izraela. Onda su tu ostale azijske muslimanske drzave kao Pakistan, Afganistan, Banglades, Indonezija, Uzbekistan itd....Pitanje je da li bi se ove drzave uopste takmicile protiv Izraela. Ne znam da li postoji azijsko takmicenje u bilo cemu a da Izrael ucestvuje u tome.
Mi sa Izraelom do juče nismo bili u dobrim odnosima.
 

Back
Top