Da li se moglo bez 'genocida'!!??

fosilvaso:


Ovo što je pomenuo siticentar je, otprilike, suština pojašnjenja pojma GENOCID!

Znajući da deca nisu mogla stvarati vojnu pretnju i da su bili jedne nacionalnosti, da, Srebrenica je bila genocid! Mada, iskreno, tako je nebitno kako se još može to nazvati kad se, sasvim sigurno, zove i najstrašniji zločin! I nema tog kraja sveta u kom ga kao takvog ne bih prepoznala pa nema razlike ni ovde!


A za ovaj drugi komentar- ne znam je l' to neki crni humor ali nije smešno!
 
Mae:
Ovo što je pomenuo siticentar je, otprilike, suština pojašnjenja pojma GENOCID!

Znajući da deca nisu mogla stvarati vojnu pretnju i da su bili jedne nacionalnosti, da, Srebrenica je bila genocid! Mada, iskreno, tako je nebitno kako se još može to nazvati kad se, sasvim sigurno, zove i najstrašniji zločin! I nema tog kraja sveta u kom ga kao takvog ne bih prepoznala pa nema razlike ni ovde!


A za ovaj drugi komentar- ne znam je l' to neki crni humor ali nije smešno!

Srebrenica nije bila genocid! Možemo priznati samo:
Srebrenica je bila nemilosrdna osveta

Btw: Šteta što sam trajno baniran na Iskonu, sada bih bivšu braću Hrvate pitao:
Jel' veći zločin bio Bleiburg ili Srebrenica? :D
 
Jeste, moglo se i moralo bez te svinjarije u Srebrenici. Moglo se i moralo i bez još par takvih ludosti tokom rata u Bosni, ali sad je kasno o tome polemizovati. Po meni se moralo i moglo izbeći razaranje Sarajeva. Po meni, spaljivanje Narodne biblioteke u Sarajevu je neviđen varvarski čin. Ja ne ulazim vojne razloge opsade Sarajeva (zadržavanje velikih vojnih formacija u gradu kako u njega ne bi ušli Srbi i time olakšavao dejstvovanje po ostatku Bosne), ali rušenje nekih objekata je ostavilo neviđene odjeke u svetu.Pa prosečan Amer zna samo za 2 grada na ovim našim prostorima, Dubrovnik i Sarajevo i oba smo rušili. Često komentarišem onaj ulazak u Vukovar, pa onako razoren i smrvljen grad stvarno nikom nije od koristi. :roll:
 
chak i kad bi zanemarili nepotrebne zrtve i taj aspekt,nije mi jasno zasto su nashi to radili,(dubrovnik,opsada sarajeva,srebrenica pred holandjanima...)znajuci da ce to sve da se prenese i da ce na osnovu toga da se stvara slika o srbima varvarima i zlocincima.takve stvari ni nama chak nisu ishle u korist.dal' je tu neko bio glup,lud..sta li vec..:confused:
 
Petar_FPN:
chak i kad bi zanemarili nepotrebne zrtve i taj aspekt,nije mi jasno zasto su nashi to radili,(dubrovnik,opsada sarajeva,srebrenica pred holandjanima...)znajuci da ce to sve da se prenese i da ce na osnovu toga da se stvara slika o srbima varvarima i zlocincima.takve stvari ni nama chak nisu ishle u korist.dal' je tu neko bio glup,lud..sta li vec..:confused:


Pa nije ti jasno zato sto ne znas ili ne zelis da znas da to Sarajevo nije bilo muslimanski grad - vec su tamo bile i nekakve srpske opstine (Grbavica, Ilidza...), dakle Sarajevo nije bilo "opsednuto" vec se tamo vodio - rat. Sarajevo je postalo ekskluzivno muslimanski grad tek posle Dejtona.

Sto se tice Srebrenice, ma kako strasan taj dogadjaj bio, on je jedan od momenata koji su doveli do okoncanja rata. Recimo, i dan danas se bombardovanje Hirosime i Nagasakija opravdava kao "uzasan, ali neophodan" potez koji je spasao stotine hiljada zivota vise nego sto ih je izgubljeno u bombardovanju. Slicno vazi i za saveznicka bombardovanja Drezdena i drugih nemackih gradova.
 
odvratno je relativizovati nešto sa Srebrenicom. Bacanje A bombe je strašna tragedija za čovečanstvo, ali kakve to veze ima sa ubijanjem zarobljenih vojnika u Bosni. Zašto je teško reći: "gadim se tog akta i nije činjen u moje ime, u srpsko ime već su ga činili ljudi koji su fanatici i zaslužuju prezir!"
 
fosilvaso:
Srebrenica nije bila genocid! Možemo priznati samo:
Srebrenica je bila nemilosrdna osveta

Btw: Šteta što sam trajno baniran na Iskonu, sada bih bivšu braću Hrvate pitao:
Jel' veći zločin bio Bleiburg ili Srebrenica? :D

Ti i dalje negiraš pravni sistem! Jesi video šta sam rekla o "neutralizaciji" postupaka! Nije bitno "ko je prvi počeo", zakon kažnjava i jednog i drugog! Znaš li koliko je ljudi u stanju gubitka razuma presudilo ubicama svoje dece? I znaš li da, nakon takve tragedije još i robijali po 10-ak godina! Nije im oprošteno što su to uradili iz osvete- sud gleda šta je ko uradio!

Drugo- OSVETA je uzrok (ako jeste) a ne pojašnjenje vrste zločina! Vrste zločina se mogu zvati- ubistvo streljanjem, masovnio pokolj, genocid...ali ne mogu se zvati osveta! (Još jednom, pogledaj koja je definicija genocida- ona s eodnosi samo na brojnost i nacionalnu pripadnost žrtava a ne na uzrok)!


A ovo za Bleiburg i Srebrenicu...brojnost žrtava je lako utvrditi- ne mora niko to da ti odgovara! Osim ako ne misliš (a bojim se da misliš)- da li su nečije žrtve vrednije od drugih!
 
filatelista:
odvratno je relativizovati nešto sa Srebrenicom. Bacanje A bombe je strašna tragedija za čovečanstvo, ali kakve to veze ima sa ubijanjem zarobljenih vojnika u Bosni. Zašto je teško reći: "gadim se tog akta i nije činjen u moje ime, u srpsko ime već su ga činili ljudi koji su fanatici i zaslužuju prezir!"
Nema nikakve veze, Hiroshima i Nagasaki, ma to je sitnica u poredjenju sa Srebrenicom (koju je, uzgred, isprovocirao Naser Oric ubijajuci, koljuci i paleci sve sto je sprko u selima oko Srebrenice, sto ne znaci da opravdavam Srebrenicu, samo napominjem) !
Pre neki dan sam gledala film "Hirosima" I i II deo (koriscen i dokumentarni materijal) ono je prevazislo najcrnji horor i tome slicno (ili gore).......deca su ziva gorela, neki su pokusavali da se ugase vodom, cim bi je popili umrli bi u teskim mukama, tela su plutala.......Delic sekunde je bio dovoljan da desetine hiljada ljudi bude pobijeno, osakaceno, a kasnije su radjana deformisana deca, karcinomska oboljenja,.......
I, nikom nishta!
Sramota je tako i govoriti, kamoli sta drugo.
Desila se Hiroshima, ali........ :roll:
 
Plava Bilja:
Nema nikakve veze, Hiroshima i Nagasaki, ma to je sitnica u poredjenju sa Srebrenicom (koju je, uzgred, isprovocirao Naser Oric ubijajuci, koljuci i paleci sve sto je sprko u selima oko Srebrenice, sto ne znaci da opravdavam Srebrenicu, samo napominjem) !
Pre neki dan sam gledala film "Hirosima" I i II deo (koriscen i dokumentarni materijal) ono je prevazislo najcrnji horor i tome slicno (ili gore).......deca su ziva gorela, neki su pokusavali da se ugase vodom, cim bi je popili umrli bi u teskim mukama, tela su plutala.......Delic sekunde je bio dovoljan da desetine hiljada ljudi bude pobijeno, osakaceno, a kasnije su radjana deformisana deca, karcinomska oboljenja,.......
I, nikom nishta!
Sramota je tako i govoriti, kamoli sta drugo.
Desila se Hiroshima, ali........ :roll:


kakve veze ima Hirošima sa Srebrenicom?
Rekoh da je to jedna od najvećih tragedija na svetu, ali ovo u vezi sa Srebrenicom je meni veći problem. Veći, jer su pripadnici mog naroda radili svinjarije u neposrednoj blizini. Ježim se pomisli da će neki od tih bajnih srpskih junaka što su silovali devojčice od 12 godina samo zato što su bile muslimanke, sutra uhvatiti moju kćer jer nema u "ponudi" ništa drugo. Strah me je da će neki od bajnih srpskih vitezova što su ubijali mladiće u leđa i zovu se škorpiJoni, da bace bombu ili ubiju nekog prolaznika u Novom Sadu ili Beogradu, jer mu je tako došlo. gadim se pomisli da pored mene sedi ili hoda ulicom čovek koji je možda nekoga klao. Da ne nastavljam ....
 
filatelista:
kakve veze ima Hirošima sa Srebrenicom?
Rekoh da je to jedna od najvećih tragedija na svetu, ali ovo u vezi sa Srebrenicom je meni veći problem. Veći, jer su pripadnici mog naroda radili svinjarije u neposrednoj blizini. Ježim se pomisli da će neki od tih bajnih srpskih junaka što su silovali devojčice od 12 godina samo zato što su bile muslimanke, sutra uhvatiti moju kćer jer nema u "ponudi" ništa drugo. Strah me je da će neki od bajnih srpskih vitezova što su ubijali mladiće u leđa i zovu se škorpiJoni, da bace bombu ili ubiju nekog prolaznika u Novom Sadu ili Beogradu, jer mu je tako došlo. gadim se pomisli da pored mene sedi ili hoda ulicom čovek koji je možda nekoga klao. Da ne nastavljam ....
Ja se vishe bojim da moju kcer nece silovati muslimani, Hrvati, Siptari.........
Pomeni bar jednu Srpkinu silovanu, srpsku devojcicu, reda radi i Boga radi!
I, jos nesto, zasto sebe pravite budalama tim stalnim ubacivalnje J izmedju i i o :confused:
Sta hocete time da dokazete?
Da su Radikali nepismeni, neobrazovani, zaostali, zatucani....... :confused:
Ni jednog Radikala ovde nisam videla da tako pishe, a vi, svi odreda (cast izuzecima)?
Meni je to jadno, i vishe govori o vama "kulturnima", "pismenima", "obrazovanima' kakvima pokusavate da se pokazete. Sto ce vam to?
E, ako je to nacin borbe protiv pol. neistomisljenika, meni se cini da je taj nacin cudan, da ne kazem jadan!
 
pa ako ne bude išla u Bosnu ili Hrvatsku, to joj se neće moći desiti, ali ako je uhvati neki od naših junaka... ne garantujem.
A što ja moram ravnoteže radi odmah da pronalazim srpsku tragediju. Ne osporavam je, znam da ih je bilo i to je takođe tragedija, ali ja ne mogu reći, "silovali su nas, silovali smo mi njih i sve je to loše, ali sad je svetsko prvenstvo u fudbalu"
Zašto si za Boga dragog, povezala škorpione sa radikalima?????
Napisao sam sa j zato što je na jednoj beogradskoj fasadi napisano"živeli škorpijoni" i time nisam udarao po političkim neistomišljenicima. Do sad sam valjda pokazao da sam politički korektan i slušam sve strane. Uzgred, drago mi je da si prestala da bojkotuješ forum.
 
filatelista:
pa ako ne bude išla u Bosnu ili Hrvatsku, to joj se neće moći desiti, ali ako je uhvati neki od naših junaka... ne garantujem.
A što ja moram ravnoteže radi odmah da pronalazim srpsku tragediju. Ne osporavam je, znam da ih je bilo i to je takođe tragedija, ali ja ne mogu reći, "silovali su nas, silovali smo mi njih i sve je to loše, ali sad je svetsko prvenstvo u fudbalu"
Zašto si za Boga dragog, povezala škorpione sa radikalima?????
Napisao sam sa j zato što je na jednoj beogradskoj fasadi napisano"živeli škorpijoni" i time nisam udarao po političkim neistomišljenicima. Do sad sam valjda pokazao da sam politički korektan i slušam sve strane. Uzgred, drago mi je da si prestala da bojkotuješ forum.
Pa, ti si sam napisao skorpiJoni :confused:

Zasto skorpiJoni?

Nije prvi put ovde proturena teza da Radikali govore tako........ali, nije dokazana. :wink:
Hvala na dobrodoslici :razz:
Desava se da malo izletim iz koloseka, ali, nije to cesta pojava kod mene......
Sad vas pozdravljam, odoh ja da mojoj ceri procitam jednu bajku (mada ona vec ume da cita i pise) ali, lepo je da JA to ucinim, i drago, posebno :razz:
Citamo se...........
 
Што се Срба тиче, свакако се могло без геноцида, али Србе нико није питао.

У 20. веку су Срби постали жртве геноцида и по плану је требало да их више не буде.

1914. године смо били осуђени на смрт и окупатор је заједно са нашом тада "будућом браћом" у периоду од 1914 до 1918 извршио многе ствравичне злочине на српским народом.

1941-1945 смо опет постали жртве геноцида. Хрвати и босански муслимани су извршили геноцид над Србима, физички и духовни.

1991. године почиње фаза новог геноцида над Србима, а намера геноцида постаје очигледна 15. маја 1992. године, када се преко 1,5 милион Срба нашло у окружењу хрватско-муслиманских војних формација. Треба да их нема, била је и овај пут парола српског непријатеља. Сваки дан су нестајала српска села и мештани, убијани на најсвирепији начин.

Хрватска је настала на геноциду и етноциду и зато је награђена српском територијом, а етноцид у Федерацији БиХ и на Космету још траје.

Bebi pucali u potiljak
D. STOJAKOVIĆ, 14. maj 2006 (Novosti)

Od stalnog dopisnika: Sarajevo
DNEVNIK "Oslobođenje" u izdanju od nedelje objavio je potresnu priču o zločinima nad 12 srpskih civila iz sarajevske opštine Trnovo. Krvavi pir se dogodio 11. ili 12. juna 1992. godine kada su pripadnici Armije BiH u selu Ledići pobili civile u zbegu.

Među žrtvama stravičnog zločina su troje dece, od kojih i četvoromesečna beba - Milun Tešanović. Nesrećnog Miluna likvidirali su metkom ispaljenim u potiljak. Njegovi posmrtni ostaci pronađeni su pored tela majke i oca, Vinke i Radeta. Oni su zajedno sa porodicama Tešanović, Vasić i Sekulić iz trnovskog sela Ledići pokušali da pobegnu na teritoriju koju je kontrolisala srpska strana. Nažalost, od 21 osobe, preživelo je samo osmoro.

Na mestu zločina, koje se zove Javorska kosa, pronađena su tela desetogodišnje Danijele i dve godine starijeg Dragomira Tešanovića. Na spisku žrtava je i troje staraca - Ikonija Vasić (92) i njena prezimenjakinja Savka, koja je pronađena bez glave.

Porodice žrtava su dale izjave, koje su zajedno sa nalazima patologa bile upućene u Haški tribunal. Tužilaštvo nije podiglo optužnicu za ove svirepe zločine, već je ceo slučaj vratilo domaćem pravosuđu. Nažalost, nikakva optužnica nije podignuta ni 14 godina posle zločina, pa porodice žrtava pitaju ko je preuzeo slučaj? Državno ili Tužilaštvo Kantona Sarajevo?

Геноцида од стране Срба над не-Србима није било. Да је било освете за геноцид над Србима у 2. СР, онда Хрвата и муслимана данас не би било.
 
filatelista:
kakve veze ima Hirošima sa Srebrenicom?

Kao nema veze?? To pokazuje da su svi ratovi nalik jedni drugima, da ce u svakom ratu jedna strana pokusati da unisti suprotnu na gotovo sve moguce nacine (a u americkoj je istoriji praksa unistavanja "baze" protivnika - njegove sposobnosti za odrzanje zivota, jos od americkog gradjanskog rata). Pokazuje da oni koji su odgovorni za najstrasnije zlocine u istoriji covecanstva (koje i dalje spominju sa odobravanjem) danas Srbiji drze mac nad vratom, zahtevajuci da se pokajemo za nekakve, istinite ili izmisljene, dogadjaje.
 
Ja sam mnogo puta pominjala i silovane Srpkinje pač čak i silovane muškarce tokom rata! Ali, mislim da nema potrebe da ulazim uoipšte u to kad, mojom logikom, svako ko je to uradio mora da bude kažnjen. reći da si svestan da postoji žrtva (koja je bila bošnjačke) nacionalnosti ne znači reći da nije bilo i žrtava Srpkinja! Zato sam i pominjala srpske žrtve na Kosovu i koliko smo svesni da, čak i kad su pojedinačni slučajevi u pitanju, poreklo svega jeste nacionalnost!

Jer, da je rat za sve kriv, ne bi ovih dana u Politici bilo pomenuto nekoliko silovanja u Srbiji! Ko je da je za mene je kriv i nema opravdanja u tome što je neko nešto uradio pre! Brat moga dede je bio za vreme ovog rata sa ženom i muslimanskom logoru ali mene to nije nateralo da ih svetim žrtvujući civile s muslimane niti u tome vidim opravdanje! a< ne vidi ga ni taj deda i ne smatra da je "zub za zub" prava deviza! On, koji je bio u logoru!
 
untouchable:
Kao nema veze?? To pokazuje da su svi ratovi nalik jedni drugima, da ce u svakom ratu jedna strana pokusati da unisti suprotnu na gotovo sve moguce nacine (a u americkoj je istoriji praksa unistavanja "baze" protivnika - njegove sposobnosti za odrzanje zivota, jos od americkog gradjanskog rata). Pokazuje da oni koji su odgovorni za najstrasnije zlocine u istoriji covecanstva (koje i dalje spominju sa odobravanjem) danas Srbiji drze mac nad vratom, zahtevajuci da se pokajemo za nekakve, istinite ili izmisljene, dogadjaje.

razvodnjavaš temu. Ovde nije tema o Hirošimi i Nagasakiju. Tu ćemo se složiti bez problema i to nije upitno. Problem je period 1991-1995, svinjarije u Bosni, problem što se zločin ne želi priznati ili je lakše, potirati ga sa zločinom urađenim prema srpskom narodu. Niko ne želi da umanji hrvatske i muslimanske zločine kojih je nesumnjivo bilo, ali poricati da su činjeni sa naše strane (to je laž, fotomontaža, MI 6, francuska tajna služba....)i ne želeti da krivci budu osuđeni je van svake pameti.
 
Plava Bilja:
Pa, ti si sam napisao skorpiJoni :confused:

Zasto skorpiJoni?

Nije prvi put ovde proturena teza da Radikali govore tako........ali, nije dokazana. :wink:
Hvala na dobrodoslici :razz:
Desava se da malo izletim iz koloseka, ali, nije to cesta pojava kod mene......
Sad vas pozdravljam, odoh ja da mojoj ceri procitam jednu bajku (mada ona vec ume da cita i pise) ali, lepo je da JA to ucinim, i drago, posebno :razz:
Citamo se...........

pa objasnio sam, to sam video na jednoj fasadi u Beogradu: "živeli škorpijoni"
g030.gif
! Ovde nije bilo politike i nisam sa tim j nikog hteo da vređam sem svakog onog ko tako misli. Žao mi je ako neke pristalice radikala podržavaju škorpione, pa se time vređaju.
 
filatelista:
pa objasnio sam, to sam video na jednoj fasadi u Beogradu: "živeli škorpijoni"
g030.gif
! Ovde nije bilo politike i nisam sa tim j nikog hteo da vređam sem svakog onog ko tako misli. Žao mi je ako neke pristalice radikala podržavaju škorpione, pa se time vređaju.
Pa, eto, ti ne prospusti priliku da uvredis!
Ne podrzavam Skorpione, nisam njihov pristalica, naprotiv :roll:
Na fasadi, kazes :confused:
O, pa ako cemo o fasadama, sta bih tih ja sve mogla "predociti" ..........ne bi ti prijalo :roll:
Da probam?
Hvala :razz:
"Francetic-Tacidi, zove te RugoBa u kucnu posetu"
A, nije lepo, je li?
Nije, slazem se :razz:
 
filatelista:
nisam eksplicitno mislio na tebe!
oseti se ti prozvana u sekundi :D :D :D
TuJ si (evo jedno J vishka) tek da ti pokazem da se ne ljutim :razz:
E, sad ako kazes da ni za J nisi eksciplitno mislio na mene, odoh u ponjave smesta, ionako mi se srce "sa snom bori kao stara dadilja", ali nije stara, pa ce sve zavisiti od tvog odgovora, idem li na blazeni pocinak ili da ostanem da ti pravim drushtvo ;-)
 

Back
Top