Да ли се Кремљ прерачунао?

Nažalost, niko ne gleda pojedinca kao takvog, gledaju se viši neki ciljevi, gde ljudi dođu kao sredstvo koje će se eventualno pomeriti, iseliti, doći neki ovi, oni... Sutra Srbija krene u rat, pogine nečije dete, a mi npr vratimo Kosmet. Političari će reći da smo rat dobili, ali ta majka i otac su izgubili rat, nema tu pameti.
Da, zamisli to?? Ogavno, ogavno. Komad zemlje vredi vise od zivog buca. Kao, zrtvuj svoju decu, da bi jednog dana, nekoj novoj deci mozda bilo bolje. Nazovite me egoistom, zabole me za buduce narastaje, ako deca koja trenutno disu ne mogu da ucestvuju u stvaranju tih budu ih narastaja. Kad legnem, samo mislim na svu nasu decu, vec danima, uopste mi nije svejedno..
 
Da, zamisli to?? Ogavno, ogavno. Komad zemlje vredi vise od zivog buca. Kao, zrtvuj svoju decu, da bi jednog dana, nekoj novoj deci mozda bilo bolje. Nazovite me egoistom, zabole me za buduce narastaje, ako deca koja trenutno disu ne mogu da ucestvuju u stvaranju tih budu ih narastaja. Kad legnem, samo mislim na svu nasu decu, vec danima, uopste mi nije svejedno..

Ma, znaš kako, nije to više ni sigurno da bi budućim naraštajima bilo dobro... Možda i oni što su prethodno ginuli za Srbiju ne bi ginuli da su znali na šta će danas da liči... Hoću reći sutra nam pogine još 200.000 ljudi za Kosmet, a onda ga političari opet prodaju za 100 godina, ispadne džaba ginuli. Tako i u ratu za Sarajevo, Alija izlazio i molio da im se ostavi jedna ulica samo da pobegnu, a na kraju dođe Sloba i da im i ono što nikad bilo njihovo nije, a u tom ratu stradalo ili nestalo (znači stradalo) 100.000 ljudi... Suludo.

Gledao sam neku majku, Ruskinju, plače i kuka za sinom jer je otišao na ubuku i oni ga poslali na Krim, tamo poginuo... Njoj nikakva teritorija, ni Krim, ni ceo svet ne vrati njen svet.
 

SLABLJENJE AMERIČKOG UTICAJA​

Zašto arapske monarhije šute o ratu u Ukrajini​

Kolika je razmjera trgovine Emirata s Moskvom pokazuje to da trgovački centri ili terminali aerdroma u zemlji imaju oznake na ruskom. Naravno, glavni posao je nafta: Rusija je promovirala odvojeni sporazum od Organizacije zemalja izvoznica nafte (OPEC), što je dovelo do rasta cijena goriva od čega su koristi imale UAE i Saudijska Arabija​


7bd7f2358f00095a50518642c652f892.jpg


Nema jednoglasne osude ruske agresije na Ukrajinu sa Bliskog istoka. U bogatim državama Perzijskog zaljeva vlada pragmatizam: ne žele naljutiti Moskvu, čiji je vojni i ekonomski utjecaj u regiji konsolidiran nakon odlučujuće uloge koju su njezine trupe imale u ratu u


https://stav.ba/vijest/zasto-arapske-monarhije-sute-o-ratu-u-ukrajini/7969
 
Reko ti je Putin prije invazije,

Рекао Путин ? :roll:
Извини, мора јачи доказ !

Таква су времена дошла да проверавамо и 10 божијих заповести,
а камоли шта је ко рекао !

То кад Путин једном каже а Еритрејац одмах чучне - може у Еритреји.
Можда.

У моје време се говорило, кад ти неко да цигару:
"Дај и кашику (упаљач), кад си ми дао гов на !"
 

SLABLJENJE AMERIČKOG UTICAJA​

Zašto arapske monarhije šute o ratu u Ukrajini​

Kolika je razmjera trgovine Emirata s Moskvom pokazuje to da trgovački centri ili terminali aerdroma u zemlji imaju oznake na ruskom. Naravno, glavni posao je nafta: Rusija je promovirala odvojeni sporazum od Organizacije zemalja izvoznica nafte (OPEC), što je dovelo do rasta cijena goriva od čega su koristi imale UAE i Saudijska Arabija​

Nema jednoglasne osude ruske agresije na Ukrajinu sa Bliskog istoka. U bogatim državama Perzijskog zaljeva vlada pragmatizam: ne žele naljutiti Moskvu, čiji je vojni i ekonomski utjecaj u regiji konsolidiran nakon odlučujuće uloge koju su njezine trupe imale u ratu u
https://stav.ba/vijest/zasto-arapske-monarhije-sute-o-ratu-u-ukrajini/7969

I mi smo šutjeli kada se ratovalo u njihovom susjedstvu. Neće k njima izbjeglice. Nisu smjeli ni za vrijeme ratova u njihovoj blizini.
 
Па ја бре био на ратишту 1992,
него је проблем што овде нико други нема ратно искуство !
А сви дискутују и сви имају мишљење !
Како ико да ти верује, и одакле ти идеја да нико други нема ратно искуство? :think:
Није то позиција са које се воде овакве дискусије.
Јер- то је управо оно, о чему говориш на крају свог поста- "мој је дужи, јер сам ја био, а ви нисте..."
Када полемишемо о непроверивим тврдњама- немамо права да се дуримо јер нам неко не верује; држимо се чињеница које су опште познате...
 
Doslo je vrijeme da se svako opredjeli, jer u ratu je najgore stajati izmedju.....
Тачно.
У то име- ја сам се определио за- истину; ма која цена томе била.
Тренутно- ствари видим тако да је Русија у праву, и да је њихова акција изнуђена срамним понашањем запада и кукавичким и подлим подметањем Украјине, односно њеног "руководства" као таоца у покушају да стекну војно преимућство у позиционирању стратешког наоружања.
Путин је морао да реагује овако, иначе би био издајник и сви ми то и видимо и знамо; разликујемо се по томе- колико уважавамо те очигледне и лако провериве чињенице.
 
Тачно.
У то име- ја сам се определио за- истину; ма која цена томе била.
Тренутно- ствари видим тако да је Русија у праву, и да је њихова акција изнуђена срамним понашањем запада и кукавичким и подлим подметањем Украјине, односно њеног "руководства" као таоца у покушају да стекну војно преимућство у позиционирању стратешког наоружања.
Путин је морао да реагује овако, иначе би био издајник и сви ми то и видимо и знамо; разликујемо се по томе- колико уважавамо те очигледне и лако провериве чињенице.

Размишљаш кур цем, заборављаш на гузу.
Кад остане гладна, биће касно !
 
Размишљаш кур цем, заборављаш на гузу.
Кад остане гладна, биће касно !
Тај манир политичке дискусије задржи за ортаке исред задруге, простачино неваспитана, а мени се не обраћај са питањима, ако не желиш да чујеш истину.
 
Тај манир политичке дискусије задржи за ортаке исред задруге, простачино неваспитана, а мени се не обраћај са питањима, ако не желиш да чујеш истину.

Јесам испао простак, али то је једино што си погодио.
 
Тачно.
У то име- ја сам се определио за- истину; ма која цена томе била.
Тренутно- ствари видим тако да је Русија у праву, и да је њихова акција изнуђена срамним понашањем запада и кукавичким и подлим подметањем Украјине, односно њеног "руководства" као таоца у покушају да стекну војно преимућство у позиционирању стратешког наоружања.
Путин је морао да реагује овако, иначе би био издајник и сви ми то и видимо и знамо; разликујемо се по томе- колико уважавамо те очигледне и лако провериве чињенице.
Kako god ti se neka istina ucinila jedino ispravnom, svati to kao znak, ili da nisi svatio istinu ili da nisi svatio problem koji istina rjesava....
 
Nema ovde nagadjanja i preracunavanja. Supersile su oduvek imale planove za 10, 15, pa i 20 godina unapred. Tako i Rusija.
Svaki potez , pomeranje trupa i sve sto se desavalo do danas je bilo isplanirano.
Svako ko misli da Rusi nisu znali kakav ce odgovor zapada biti na intervenciju protiv nacista grdno se vara. Spremili su se oni dobro. Zamenili su uvoz svojom proizvodnjom, izbacili dolar iz upotrebe, napravili svoj sistem bankarskog placanja, naoruzali i modernizovali vojsku. Sve se spremilo. Cak i ukoliko planovi krenu pogresnim tokom tu je Kina koja posmatra sta se desava i vodi racuna da intervenise u korist Rusije kada bude potrebno. A umesace se i oni kako se prica ovo je samo prva faza rusenja amerike. Posle dolazi kolaps dolara i tu nastupa Kina.
Sa vojne tacke gledista, imaju potpunu kontrolu i retardirano je pomisliti da nemaju plan u Ukrajini. Cak i pored intervencije sam sukob ima velike benificije za Rusiju. Velika zemlja solidno jaka u vojnom smislu, sa velikom teritorijom. Savrsen poligon za demonstraciju doktrine i testiranje novog naoruzanja kao pre neki dan kada su u direktnom sukobu ruski steltovi oborili 4 ukrajinska aviona. I onaj nesrecnik pre 5 ili 6 dana kada ga je skinuo novi s 500 na daljini od 300 kilometara.
Cim se zavrsi ova odiseja, nadam se sto bezbolnije za ukrajinski narod, Rusija i Kina ce se uzdici kao jedine 2 preostale supersile koje ce diktirati pravila svuda u svetu. A onaj glupi odlazak u UN kada je trebalo Lavrov da govori ce im se obiti o glavu kao i svima koji su glasali protiv Rusije.
Pre 10 godina sam govorio
Nije potrebno odrzavati diplomatske veze sa zemljama NATO. Dovoljno je samo sa USA. Oni odlucuju , a ostali rade kako im se kaze i nikako drugacije. Jednostavno tako je.
Mene licno je zapanjilo efikasnost i brzina ruske armije koja moze da prebacuje trupe bilo gde velikom brzinom i preciznost kojom vrse udare. Sve sto se vidi u ovom trenutku je potpuna suprotnost sa propagandom koja se vodi protiv Rusije.
Po svim pricama o totalnom raspadu Rusije i ruske armije mogu samo da pitam nesrecnike na pogresnoj strani istorije odakle onda sve ovo? Odakle novac? Odakle tolika tehnika? Odakle vojska? Pa nije palo sa neba. I mislim da je ruski budzet za vojsku godinama unazad lazan, i da nije ni blizu 90 milijardi po nekim procenama, vec je preko 200 i vise milijardi sigurno, jer nemoguce je u ovako kratkom periodu od samo 8-10 godina toliko promeniti vojsku. U celoj ovoj prici nije ovde u pitanju ruski nuklearni potencijal sredstvo odvracanja vec zapadni, jer je vise nego ocigledno da zapad jednostavno nema resurse da parira Rusiji u konvencijalnom ratovanju jer jedva dostizu mozda 50% ruskog potencijala i vatrene moci.
Da li je to sve tacno mozda neki americki generalcic iz pentagoncica moze da vam kaze jer sigurno imaju preciznije podatke o tome. Videli ste ko je prvi pobegao iz Ukrajine kada je pocelo da se zakuvava. Znaju ti mnogo sto nema u medijima.
Pozdrav za sve gljivice koje obitavaju oko anusnih cvorica pedofilsko fasisticke grupice. Cokim vas
 

Back
Top