Da li se Hristos žrtvovao sebi?

I bolje da pišete kome se Hristos žrtvovao nego što dajete prostor ovim pseudovernicima
Hristos se ''žrtvovao'' (tako istrošen i loš termin) za hrišćanstvo.
Za ljude koji će dovesti veru u Njega na nivo gde se takmičimo ko će biti više kao On, ko će Hristu biti bliži po svemu.
Dr. Miroljub kaže negde da je moguće da običan čovek bude kao Hrist, ja mu ne verujem.
Tu se još ne slažemo.
 
Iskreno nisam znao kako da nazovem ovu temu(hteo sam da je nazovem "Hajde Da Se Svađamo" pošto znam da svako ima neko svoje tumačnje,al mi intuicija kaže da to nije dobra ideja),pa je najbolje da bude direktno pitanje.

Hristos je bog,tj deo trojstva koje čini boga...I tu već postaje zanimljivo
Ok znači da vidim kako ko to tumači.
Meni je nekako uvek to zvučalo kao da je bog žrtvovao deo sebe samom sebi da se smiluje...

Isto pitanje vezano za temuje kako trojstvo funkcioniše tačno? Mislim znam ono stnbnadardno tri dela čine jednu silu i tako to,ali...da li su to tri posebna bića koja postoje nezavisno ali dele kolektivni intelekt ili?
Izvolite,diskutujte...ali samo civilizovano.
Svaki Bog onoliko zivi, koliko dugo traje vjera u njega.
Vjerujem da YHWH postoji, kao sto vjerujem da postoje Amaterasu, Brahma, Vishnu, Shiva i jos hrpa drugih.

Svi oni, manifestacija su nase vjere.
Kada npr. prestanemo vjerovati u YHWH-a, ostati ce sam, zaboravljen i umrijeti ce.

Mozda je Isus, kao sin YHWH-a, odlucio medju ljudima ucvrstiti vjeru u svog oca, kako bi mu pomogao da prezivi.
 
Poslednja izmena:
kakav je to izraz ljubavi sa lažnom smrću? Kao sin Boga (ili deo istog) on je besmrtan, znao je da je besmrtan, tako da je to "umiranje" na krstu (čak nije ni bio krst nego samo direk sa prečagom za ruke) farsa da "zadivi" narod i da ih navuče na svoju stranu.

Cela ta priča je šuplja kao švajcarski sir i veoma naivna.
Не баш, Христос је Богочовјек, у себи обједињије обе природе, као човјек је подложан смрти и свим патњама.
Христос каже да је Он Пут, Истина и Живот, на тај начин Он кроз своју жртву даје Себе у откуп за нас и омогућава нам да и ми уђемо у бесмртност кроз заједницу са Њим.
 
Isus Hristos je verovao u tebe, za tebe, za nas je završio na krstu. Isus Bog nas je toliko voleo i verovao u nas da je svako tvoje i moje duhovno propadanje za Njega veliki bol, razočarenje, tuga.
Što bih ja mom Tvorcu namerno nanosila bol?
Vreme je da se zapitamo, vreme je da tražimo Tvorca, vreme je da se ispravljamo i živimo što je bliže moguće tome kako je živeo Hristos.
 
Не баш, Христос је Богочовјек, у себи обједињије обе природе, као човјек је подложан смрти и свим патњама.
Христос каже да је Он Пут, Истина и Живот, на тај начин Он кроз своју жртву даје Себе у откуп за нас и омогућава нам да и ми уђемо у бесмртност кроз заједницу са Њим.
ko što rekoh, tanka priča. Ništa posebno nije uradio time što je žrtvovao svoj život za druge. Bilo je mnogo pre i posle njega koji su isto uradili.
 
Žrtva je svestan čin, posebno ako se radi o samožrtvovanju. Isus do smrti na krstu nije bio svestan da će biti žrtvovan, čak je i sumnjao u Oca pitavši zašto ga je napustio. Dakle, Isus se nije žrtvovao, mogao je jedino da bude žrtvovan od strane svog Oca, samo što ni to nije tačno jer žrtva podrazumeva nekakav kraj, a Isus je vaskrsao. Ako neko traži smisao u poslednjim satima njegovog ovozemaljskog života, neće ga naći u činu smrti koja je za njega bila izbavljenje, već u mukama koje je dotle morao da pretrpi. Upravo tim mukama je iskupio ljudski rod od grehova, a ne samom smrću.
Нигдје везе, Исус ученицима у неколико наврата говори да треба да пострада.
 
Нигдје везе, Исус ученицима у неколико наврата говори да треба да пострада.

Zbog čega je onda pitao svog Oca zašto ga je napustio? Meni to deluje kao iznenađenje razvojem događaja, što u najmanju ruku znači da nešto od toga nije očekivao. Zato da se vratim na neku normalniju priču od ove o sektašima. Njegova smrt nije žrtva, njegove muke do smrti su žrtva, a smrt je izbavljenje od tih muka. To je ono čega on nije bio svestan, da će i koliko patiti.
 
Zbog čega je onda pitao svog Oca zašto ga je napustio? Meni to deluje kao iznenađenje razvojem događaja, što u najmanju ruku znači da nešto od toga nije očekivao. Zato da se vratim na neku normalniju priču od ove o sektašima. Njegova smrt nije žrtva, njegove muke do smrti su žrtva, a smrt je izbavljenje od tih muka. To je ono čega on nije bio svestan, da će i koliko patiti.
Alal vera, batice.
 
ko što rekoh, tanka priča. Ništa posebno nije uradio time što je žrtvovao svoj život za druge. Bilo je mnogo pre i posle njega koji su isto uradili.
Па не баш, Његовим чудима је присуствовао увијек велики број људи, можемо рећи да је био први "револуционар", говорио је стбари које ниједан човјек прије њега није, итд. Да постоје и други који су се жртвовали, али ако дубље уђеш у анализу, мотиве, видјећеш да је ипак другачије.
 
Ne razumem jednu stvar, zašto sektaši imaju potrebu da se predstave kao pravoslavci a po tekstovima im se vidi da nemaju veze sa pravoslavljem. Stid šta su i ko su. Tebe indigo niko nije pitao šta si po veroispovesti, sama si izjavila da si pravoslavka.
Što se tiče da ti meni objašnjavaš šta znači Mihajlo ne moraš, objasni mi recimo za mog pokojnog komšiju deda Božu, pravo ime mu je bilo Bogoje, šta je on, bog, arhanđeo?
 
Zbog čega je onda pitao svog Oca zašto ga je napustio? Meni to deluje kao iznenađenje razvojem događaja, što u najmanju ruku znači da nešto od toga nije očekivao. Zato da se vratim na neku normalniju priču od ove o sektašima. Njegova smrt nije žrtva, njegove muke do smrti su žrtva, a smrt je izbavljenje od tih muka. To je ono čega on nije bio svestan, da će i koliko patiti.
Да није умро, не би било васкрсења. Ако пажљиво прочиташ јеванђеља видјећеш да више пута "предвиђа" своју смрт и говори ученицима, на тавору, кад каже да ће разрушени храм сазидати за три дана, итд.
 
Ne razumem jednu stvar, zašto sektaši imaju potrebu da se predstave kao pravoslavci a po tekstovima im se vidi da nemaju veze sa pravoslavljem. Stid šta su i ko su. Tebe indigo niko nije pitao šta si po veroispovesti, sama si izjavila da si pravoslavka.
Što se tiče da ti meni objašnjavaš šta znači Mihajlo ne moraš, objasni mi recimo za mog pokojnog komšiju deda Božu, pravo ime mu je bilo Bogoje, šta je on, bog, arhanđeo?
Tebi tvog dedu Božu ne treba niko da objašnjava,kao ni mog dedu Boža... to su ljudi koji su po osećaju nakon navale komunista održavali pravoslavlje, njima niko nije morao mnogo da crta, živeli su časno, Bog ih je vodio i za njih nije potrebno mnogo molitve...
Kad god pomislim na mog dedu, osetim miomiris tamjana, to su svete duše, njih je Bog voleo posebno.
Mi ne znam da li ćemo za svojih života moći da ih oponašamo ma koliko nas dugo vaspitavali i čekali da budemo ti pravi ljudi.
Ne znam... Možemo da pokušamo a i da se molimo da se sa njima nekad opet sretnemo.
 
Да није умро, не би било васкрсења. Ако пажљиво прочиташ јеванђеља видјећеш да више пута "предвиђа" своју смрт и говори ученицима, на тавору, кад каже да ће разрушени храм сазидати за три дана, итд.

Slažem se, zato i kažem da sama njegova smrt nije bila žrtva, nego spas, dok su žrtva bile muke kroz koje je morao da prođe i kojima je iskupio ljudski rod greha.
 
Nemaš ti šta da slediš, ako čitaš Bibliju i živiš zdravo, nema potrebe da tražiš trun u oku Jehovinih Svedoka.
Imaju oni neke stvari koje treba ozbiljno da se uzmu na razmatranje od strane nas, pravoslavaca.
Nije tebi Jehovin Svedok neprijatelj, neprijatelj je onaj ko te zove na pivo, jedenje životinjskih leševa, ogovaranje,i mnogo toga još.
Зашто би попијено пиво са пријатељем било лоше, Исус је ученицима заповиједио да припреме пасхално јагње, хранио је људе са рибом.
 
Ja sam zahvaljujući dr. Miroljubu P. ostavila cigare, alkohol, prestala da jedem životinje, osećam se nikad bolje, čitam Bibliju na jeziku koji nije nerazumljiv, i zahvalna sam mu na upućivenje na tinkture dr. Šulca jer i one rešavaju moje tegobe, eventualno tegobe mojih bližnjih. Pa, skoro sam napravila i sama tinkturu po tim receptima, nema problema...
Sve dolazi iz neposredne prirode, sve može u brdima da se ubere i uzgoji u bašti.
Mislim, nemojte da se bavite dr. Miroljubom Petrovićem ako mislite da vam je tako bolje, idite lekarima, idite na konevancionalnu medicinu!
Ja 15 godina nemam zdravstvenu knjižicu u Srbiji, radim po inostranstvu i prolazim rigorozne sistematske preglede-mogu sve da vas obalim kao Gilgameš, a pregledam se samo u inostranim bolnicama za veoma zahtevne poslove i šire oči, čude se, pitaju se kako mogu da imam takvu kožu, kako da sam pušila dugo a pluća su mi kao zmaj.
Ma ko šiša jednog dr. Miroljuba, on čovek promoviše nešto što će samo manjina da razume.
Znaš,u prirodi može da se nađe i gorki badem,i tako zvana cevlika(conium maculatum,ne znam kako se zove u drugim krajevima,al je katastrofalno otrovna,na zapadu je zovu hemolck),i buniku,i tatulu i ricinus...i mnoge druge 100% prirodne biljke i pečurke koje te izleče od svih mogućih tegoba i životnih briga i čak i života...imaš i prirodni uranium da nađeš u rudnicima...Da skratim: To što je nešto prirodno ne znači da je uvek dobro i zdravo.A kad je medicina u pitanju ne možeš ti u prirodi da obereš bilku koja će da bude efikasna kao farmaceutski lek,čak i one koje sadrže te osnovne supstance koje se koriste za proizvodnju farmaceutskih lekova jer prvo sa njima ne možeš da kontrolišeš dozu,tj ili ćeš da se predoziraš ili da ne uneseš dovoljno pa ti ne izdeluje ništa,drugo sadrže još puno drugih supstanci koje mogu da budu opasne,mogu da umanje ili neutrališu dejstvo te aktivne supstance koja ti treba,mogu da reaguju s njom na čudne načine...a možeš i da omašiš biljku onako slučajno(zaliči ti list ili cvet) i obereš neku koja je beskorisna ili čak otrovna... "prirodni" lekovi mogu da se koriste za neke sitne zravstvene tegobe ali samo ako znaš jako dobro šta radiš,ali nikad ne mogu da zamene pravi lek iz apoteke koji je rigorozno testiran klinički pre nego što je dozvoljna njegova upotreba...Svaki PRAVI travar će ti to objasniti i rećiće ti da ne treba da očekuješ čuda od "prirodnog" leka,samo prevarant će te ubeđivati kako je to 100% efikasnije i bolje od onoga iz apoteke...
Gosporin Dr-Mr što promoviše je čista prevara i briga njega da li će neko da umre ili neće bitno mu je dazaradi...I to je pokazao tako što je odbio da preuzme odgovornost za čoveka koji je stradao zbog njegove pohlepe.
I dosta više s njim,ima u teoriji zavera tema o njegovom liku i delu.
 
Па не баш, Његовим чудима је присуствовао увијек велики број људи, можемо рећи да је био први "револуционар", говорио је стбари које ниједан човјек прије њега није, итд. Да постоје и други који су се жртвовали, али ако дубље уђеш у анализу, мотиве, видјећеш да је ипак другачије.
govorimo o sa samom činu gubljenja života jer to je okosnica "ja sam svoj život dao da sperem vaše grehe".
Moć propagande ne moram da objašljavam. Pravilno formilisano i ponovljeno milion puta sve postaje na kraju istina.
 
Tebi tvog dedu Božu ne treba niko da objašnjava,kao ni mog dedu Boža... to su ljudi koji su po osećaju nakon navale komunista održavali pravoslavlje, njima niko nije morao mnogo da crta, živeli su časno, Bog ih je vodio i za njih nije potrebno mnogo molitve...
Kad god pomislim na mog dedu, osetim miomiris tamjana, to su svete duše, njih je Bog voleo posebno.
Mi ne znam da li ćemo za svojih života moći da ih oponašamo ma koliko nas dugo vaspitavali i čekali da budemo ti pravi ljudi.
Ne znam... Možemo da pokušamo a i da se molimo da se sa njima nekad opet sretnemo.
Aj skoncetriši se, pitao sam nešto drugo
Kao bog i bog je. Anđeo može biti kao bog ali moj komša je bio bog (po imenu).
Bogoje je veći od Mihajla, Bogoje je bog a Mihajlo je kao bog. Dakle Mihajlo nije bog.
E aj sad kratko, subotari smatraju da se Isus zvao Mihajlo, da li ti isto smatraš?
 

Back
Top