Da li može da se bude "operisan" od romantike?

Romantika budi tugu u tebi? Zar ne bi trebalo da budi radost? Ili, hoćeš reći da kada gledaš romantične filmove osećaj neku vrstu sete?

Da, budi osećaj sete, budi nostalgiju.

Previše romantike je meni patetika. Nekako sam previše realna da bih bila opsednuta mesečinom, poezijom, cvetićima :mrgreen:

Slažem se. Ne volim ni ja previše romantike. Sve treba da bude spontano..ali bi mi prijala neka lepa SMS poruka.
 
Romantika budi tugu u tebi? Zar ne bi trebalo da budi radost? Ili, hoćeš reći da kada gledaš romantične filmove osećaj neku vrstu sete?

Romantika bi trebalo da budi radost, i sama tako mislim i doživljavam romantiku.
Tu setu koju ponekad osetimo dok npr. gledamo nešto romantično, bilo na filmu bilo oko nas, su u stvari naša sećanja,
na nešto što je jednom bilo lepo, ali je nestalo i nije se ponovilo.
 
Romantika bi trebalo da budi radost, i sama tako mislim i doživljavam romantiku.
Tu setu koju ponekad osetimo dok npr. gledamo nešto romantično, bilo na filmu bilo oko nas, su u stvari naša sećanja,
na nešto što je jednom bilo lepo, ali je nestalo i nije se ponovilo.
Наравно, наравно. Тако и ја доживљавам романтику и веома, веома је волим. Много сам романтичних филмова одгледао. :heart:
 
Ima ih s kojima u Živoradovoj Školi romantike (d.o.o.) moram da radim po IOP. To su oni bez filinga.
Počnem sa patriotskom romantikom:




Али следећег јутра, Исајла нестало из бивака. Траже га на све стране. Њега нигде нема. По подне, неки војници, враћајући сеиз Солуна, рекоше да су видели Исајла у вароши где седи пред једном гостионицом, заваљен на столици, и пије каву.
Да би избегао задиркивање, Лука отишао у трупну комору. Пронашли су га и тамо.
— А ти, побратиме, дошао си овде на „мајалос“? — пита га Душан.
— Кипислцауф! — одговара мрзовољно Лука.
— Штета!... А ми пошли код тебе на каву.
— Због велике врућине престао је да пије каву — добаци Живадин.
Тек пред вече угледасмо Исајла, где се враћа из вароши, сав знојав и прашњав.
Кад га угледа, Лука као ударен електричном струјом, подскочи.
— Овам’! — ману му прстом.
Исајло приђе погнуте главе и натмурен.
— Господин посилни био је у вароши?
— Јесам, господине поручниче.
— А јеси ли имао дозволу?
— Нисам...
— А јеси ли питао кога? — и Лука му се приближи.
— Господине поручниче, питао сам своју стражњицу...
— Шта кажеш? — грмну Лука
— Питао сам стражњицу да ли може да издржи двајест пет батина. Она ми казала да може. И ја одо...
Шамар пуче преко његовог лица, да се Исајло занесе.
— А сад марш тамо, па ми скувај каву.
Враћа се мало после Исајло са шољицом, коју стави на сточић пред Луком.
— Ња... Хоће човек у Солун... Женске...
— Не пада ми то на памет, очију ми. Него, господин поручник, како дођосмо овде, и видо оне планине, е, нешто ме стеже овденак — он показа на груди и готово се загрцну.
Лука га погледа испитивачки и ублаженим тоном запита:
— А шта си видео у Солуну?
— Видео сам... видео, на станици, наше машине, и вагоне, где пише: „Српска
државна железница“ — и из очију му потекоше сузе.
И Луки се очи овлажише. Он шмркну и брзо запали цигарету.
— А-ха... Овај... други пут немој тако да радиш — саветује га благо. — Зашто као
несрећник неки идеш без пара? Питај... Даћу ти новац, па да кренеш као човек. Хајд’
сад, иди!.
 
Onda rade temu odlaska u rat. Tumače tekst:



E, sad zbogom! – On pruži sinu ruku da je poljubi i zagrli ga. – Upamti, kneže Andreja, ako pogineš, meni će starcu biti teško... – On
iznenadno ućuta, pa odjedanput nastavi, plačnim glasom: – A ako doznam da se nisi pokazao kao sin Nikolaja Bolkonskog, mene će biti... sramota – zajeca on.
 
Moja "žrtva" je operisana od romantike,to joj je ozbiljna mana.Takva je.Zato je često "silujem",sve slabije pruža otpor,navikava se.
:D
IMG_20240522_155916_1_111411~2.jpg
 
Hvala vam za odgovore..
Nadam se da na ovom potforumu mogu da se pišu ljubavne priče..imam ih dosta. :)
Operisana sam od onoga što se smatra romantikom. Zapravo sam
alergična na kič. Slike sa ružama što šljašte i slično.

A romatnične pesme... o živote.. :roll:
Jednom sam bila prinuđena da slušam radio koji je hvatao dve stanice.
Neke narodnjake i romantiku. Između dva zla izbor je pao na romantiku.
Nakon mesec dana sam imala želju da se ubijem. Prokleta bila, proklet bio,
crkni, pukni, ti si mene prevario, ostavio, boli me, umirem.. Šta je tu
romantično, ne znam..
 

Back
Top