Da li los covek moze biti....

Smrt fasizmu sloboda narodu ?Eto odgovora na moje pitanje o tvojoj veri.
Pun si predrasuda. z:lol:

Sto se tice raspravljanja o dobrim i losim izgleda da su za tebe svi hriscani losi .Nisam video da si nesto dobro naveo.
Govorimo o lošima jer je takva tema. "Da li LOŠ čovek može biti... dobar vernik"
Lično mislim da dobar čovek može biti dobar vernik. Jesi li sada zadovoljniji? :)

Vidiš, ovde razgovaramo o određenoj temi. A tema se odnosi na vernike. Ne odnosi se na Zazijavala. Ni malkice. Jer Zazijavalo nije loš čovek, a vernik nije uopšte. Ovde, tako reći, nije relevantno kakav je Zazijavalo.

SV Mariji Egipcanki nije bila potrebna odeca a to sto bi se ti klanjao ovom kipu to samo govori kolko ti poznajes hriscanstvo.

To što ti podmećeš da bih se ja klanjao kipovima pokazuje samo kako malo vladaš kulturom dijaloga, a takođe da nimalo ne poznaješ Zazijavala. Jer Zazijavalo se ne klanja kipovima. Al se klanja dobrim majstorima. I kapu im skine i kaže "svaka čast majstore".
Jel ti sad malo razbistrenije? :confused:

A Mariji Egipćanki nije bila potrebna odeća jer je bila kurvа:)
Kad se u starosti ovaj... propoštenila, niko je više nije živopisao bez odeće, već ovako (obratiti pažnju na sedu kosu :mrgreen: )

53_sv_marija_egip_v.jpg
 
Pun si predrasuda. z:lol:


Govorimo o lošima jer je takva tema. "Da li LOŠ čovek može biti... dobar vernik"
Lično mislim da dobar čovek može biti dobar vernik. Jesi li sada zadovoljniji? :)

Vidiš, ovde razgovaramo o određenoj temi. A tema se odnosi na vernike. Ne odnosi se na Zazijavala. Ni malkice. Jer Zazijavalo nije loš čovek, a vernik nije uopšte. Ovde, tako reći, nije relevantno kakav je Zazijavalo.



To što ti podmećeš da bih se ja klanjao kipovima pokazuje samo kako malo vladaš kulturom dijaloga, a takođe da nimalo ne poznaješ Zazijavala. Jer Zazijavalo se ne klanja kipovima. Al se klanja dobrim majstorima. I kapu im skine i kaže "svaka čast majstore".
Jel ti sad malo razbistrenije? :confused:

A Mariji Egipćanki nije bila potrebna odeća jer je bila kurvа:)
Kad se u starosti ovaj... propoštenila, niko je više nije živopisao bez odeće, već ovako (obratiti pažnju na sedu kosu :mrgreen: )

53_sv_marija_egip_v.jpg

Biblija kaze: " Klanjaj se Gospodu Bogu i njemu jedinom sluzi..."

To na slici nije Bog
 
Biblija kaze: " Klanjaj se Gospodu Bogu i njemu jedinom sluzi..."

To na slici nije Bog

To nije idol to je ikona Bozija ko sto bi se klanjali Hristovoj ikoni tako se klanjamo i slugi njegovoj, jel ona je stekla i iskupila svoje grehe pa je bezgresna ,sad je andjeo.Moleci se njoj ti se molis da ona kao andjeo moli Boga za tebe .Kroz nju deluje svevisnji .Kako bi ti bukvanlno preveo ona je put kanal do Boga.Telo koje se prosvetilo ....
Ipak sad ce da me ispravljaju ovi iz ispc .Ja veruujem da su nasi sveti sad andjeli.
 
Nije Bog ali svetitelj jeste ,Uzaludno je o tome i raspravljati je vi niste pravoslavni.Tako da se ne mozemo sloziti nikad.
SV Marija je hodala gola jer joj se odeca pohabala u pustinji i nije se kao baka prosvetila nego sa 17 god a to nije neka starost,47 godina je provela bez odece.
Otvarati temu da bi pljuvao po tudjim religiskim uverenjima jako je ruzno.
 
SV Marija je hodala gola jer joj se odeca pohabala u pustinji i nije se kao baka prosvetila nego sa 17 god a to nije neka starost,47 godina je provela bez odece.
A kako bi bilo da nam ne mažeš oči? :)

Nije se "prosvetila" sa 17 godina, već se 17 godina bavila prostitucijom. Tako je stigla do uzrasta od tridesetak godina, a za kurbu je to mnogo. Jer one na izgled stare brže od drugih žena. Kada je ostala bez mušterija, ostalo joj je da pobegne u pustinju.

Dakle, ne kaže narod za džabe "propoštenila se kao stara kurba". :lol:
 
Sa 17 godina je otisla u pustinju a u 12 godina je pobegla od kuce .Vredjati nesto sto je za nekg sveto vise govori o tvom nedostatku kulture.
Sto se mene tice ja vise necu da komentarisem ....
O kulturi se može raspravljati iz više uglova. Recimo, ovo gore nije prva neistina koju si izneo na temi. To je uvredljivo za sagovornika.

Marija Egićanka živela je od 344 do 421. godine n.e.
U pustinji je provela 47 godina. Dakle od 374. godine do smrti.
374. godine imala je 30 godina. Upravo onako kako sam rekao.
12 godina žvota u kući, još 17 godina kuurvanja i još jedna godina dok nije spala na tri hleba.
Dakle, tačno je ono što sam rekao.

Šta nije tačno?
Ili nije tačno da je bila kuurva?

Izvan ovoga, čestitam ti što si na temi i ovoliko izdržao, hrabro braneći hrišćanske svece. :)
Zbog ovog herojskog napora, mada si časno kapitulirao, dodeljujem ti zeleno bombonče. z:lol:
 
Poslednja izmena od moderatora:
O kulturi se može raspravljati iz više uglova. Recimo, ovo gore nije prva neistina koju si izneo na temi. To je uvredljivo za sagovornika.

Marija Egićanka živela je od 344 do 421. godine n.e.
U pustinji je provela 47 godina. Dakle od 374. godine do smrti.
374. godine imala je 30 godina. Upravo onako kako sam rekao.
12 godina žvota u kući, još 17 godina kuurvanja i još jedna godina dok nije spala na tri hleba.
Dakle, tačno je ono što sam rekao.

Šta nije tačno?
Ili nije tačno da je bila kuurva?



Vidi coveka! :hahaha:


E moj Zazijavalo, moli se tvom udzbeniku iz istorije da milijarde ljudi nisu u pravu jerbo ti se posle smrti ne pise dobro ako jesu. :cool:
 
Pun si predrasuda. z:lol:


Govorimo o lošima jer je takva tema. "Da li LOŠ čovek može biti... dobar vernik"
Lično mislim da dobar čovek može biti dobar vernik. Jesi li sada zadovoljniji? :)

Vidiš, ovde razgovaramo o određenoj temi. A tema se odnosi na vernike. Ne odnosi se na Zazijavala. Ni malkice. Jer Zazijavalo nije loš čovek, a vernik nije uopšte. Ovde, tako reći, nije relevantno kakav je Zazijavalo.



To što ti podmećeš da bih se ja klanjao kipovima pokazuje samo kako malo vladaš kulturom dijaloga, a takođe da nimalo ne poznaješ Zazijavala. Jer Zazijavalo se ne klanja kipovima. Al se klanja dobrim majstorima. I kapu im skine i kaže "svaka čast majstore".
Jel ti sad malo razbistrenije? :confused:

A Mariji Egipćanki nije bila potrebna odeća jer je bila kurvа:)
Kad se u starosti ovaj... propoštenila, niko je više nije živopisao bez odeće, već ovako (obratiti pažnju na sedu kosu :mrgreen: )

53_sv_marija_egip_v.jpg

* * *

"Seda kosa " moze i u mladosti da se "zaradi" na razno - razne nacine i iz rar razloga...

O Sv.Mariji Egipcanki:

" ... Zitija svetaca za 14./1. april, godine 2011.

1. SV. MARIJA EGIPCANKA

Zivot ove divne svetiteljke opisao je sv. Sofronije patrijarh Jerusalimski. Neki jeromonah starac Zosim, udaqi se jednom uz Casni post u zajordansku pustinju, za 20 dana hoda. Najednom on ugleda jedno ljudsko bice, suha i naga tijela i kose bijele kao snijeg, koja kad ugleda starca nagne bjezati. Starac je dugo trcao dok ono bice ne prilegne u jednom potoku i ne vikne: avvo Zosime, prosti mi radi Gospoda, ne mogu ti se obratiti, jer sam zena naga! Tada joj Zosim dobaci svoju gornju haljinu, ona se ogrnu i javi mu se. Zaprepascen bese starac cuvsi svoje ime iz usta nepoznate zene. Posle dugog navaljivanja njegovog zena mu isprica svoje zitije. Ona bese rodjena u Misiru, i od 12 svoje godine poce zivjeti razvratno u Aleksandriji i provede u razvratu punih 17 godina.Gonjena bludnim ognjem tjelesnim ona sjede jednog dana na ladju, koja plovljase za Jerusalim. Prispjev u Sveti grad htjede i ona uci u crkvu da se pokloni Casnom krstu, ali je neka nevidljiva sila zadrzavase i ne davase joj da udje. U velikom strahu pogleda ona u ikonu Presvete Bogorodice u protvoru i moljase se Njoj da joj dopusti uci i cjelivati Casni Krst ispovijedajuci gresnost i necistocu svoju i obecavajuci da ce posle poci tamo gdje je Sveta Precista bude uputila. I bi joj dopusteno. Posto cjeliva Casni krst vrati se i zahvali Bogorodici, i cu glas: Ako predjes Jordan nacices mir! - Ona odmah kupi tri hljeba i krenu za Jordan, gdje stize istog vecera. Sjutradan se pricesti u manastiru sv. Jovana i predje rijeku. I prozive u pustinji 48 godina, u prevelikim mukama, u strahu, u borbi sa strasnim pomislima kao sa divljim zvjerovima. Hranila se zeljem. Toliko se bila duhovno osnazila da ju je Zosim video kada je bila na molitvi da stoji uzdignuta na vazduhu. Zamoli ova sv. Zosima da iduce godine u isto vrijeme dodje i donese sveto pricesce. Zosim dodje na potok i cudjase se kako ce Marija preci, no ona zakrsti rijeku i predje kao po suhom. Posto se pricesti zamoli Zosima da iduce godine opet dodje na prvo mjesto vidjenja sa pricescem. Iduce godine Zosima ode na potok I nadje njeno tijelo mrtvo na onom mjestu, i na pijesku vise glave napisano: avvo Zosime, na ovom mjestu tijelo smerne Marije, podaj prah prahu, prestavila se 1. aprila u samu noc spasonosnog Hristova stradanja, po pricescu svetim tajnama. Iz ovoga napisa Zosim saznade njeno ime i zadivi se cudu da je prevalila za jednu noc razdaljinu od 20 dana hoda. Ova svetiteljka se spominje jos i u petu nedjelju Casnog posta. Crkva je istice u te dane kao uzor pokajanja. Upokojila se oko 530 godine." .

O "Cistoti bludu " od Svetog Ignjatija Brjancaninova:

"...O ČISTOTI


SVETI IGNjATIJE BRJANČANINOV
ASKETSKI OGLEDI





O ČISTOTI


Blud je smatran grehom i kada je vladao Stari zavet; smatran je grehom jer nije nista drugo do sramocenje prirode, zloupotreba vaznog prirodnog svojstva, narusavanje prirodnog zakona. Taj prestup je smatran toliko vaznim da je vinovnik kaznjavan smrtnom kaznom. U Novom zavetu taj greh je dobio novu tezinu zato sto su ljudska tela dobila novo dostojanstvo. Ljudska tela su postala udovi Hristovog tela, i narusilac cistote vec nanosi sramotu Hristu, raskida jedinstvo s Njim, udove Hristove pretvara u udove bludnice.[1] Bludniku sledi kazna: dusevna smrt. Od palog u greh bluda odstupa Sveti Duh; smatra se da je takav gresnik pao u smrtni greh, u greh koji oduzima spasenje, u greh koji je zalog neumitce pogibije i vecnih muka u paklu, ako se taj greh ne izleci blagovremeno pokajanjem.


Sta je cistota? To je vrlina suprotna bludnoj strasti; to je otudjenost tela od stvarnog upadanja u greh i od svega sto vodi grehu, otudjenost uma od bludnih pomisli i mastanja, a srca od bludnih osecanja i strasti, nakon cega sledi i otudjenost tela od telesnih zelja.


Neki tvrde da upadanje u greh bluda telom i upadanje u njega umom i srcem predstavlja prestup iste tezine i znacaja. Takvo svoje misljenje oni zasnivaju na recima Spasiteljevim: Svaki koji pogleda na zenu sa zeljom za njom, vec je ucinio preljubu sa njom u srcu svome.[2] Kakvo nepravilno misljenje! To je receno kao dopuna starozavetne zapovesti; to je kazano onima koji su grehom smatrali samo telesni blud, ne shvatajuci da zle pomisli, u koje spadaju bludne pomisli, iz srca izlaze, pogane covjeka,[3] odvajaju od Boga,[4] oduzimaju cistotu – sredstvo bogovidjenja. Nasladjivanje bludnim pomislima i osecanjima jeste blud srca i poganjenje coveka: zbog njih on postaje nesposoban za opstenje sa Bogom, a blud tela je promena celog ljudskog bica usled mesanja sa drugim telom,[5] potpuno otudjivanje od Boga, smrt, pogibija. Da bi covek izasao iz prvog stanja, on mora da se istrezni; da bi izasao iz drugog, mora da vaskrsne, da se ponovo rodi kroz pokajanje.


Neki tvrde da covek ne moze da se oslobodi od robovanja telu, tim vise od bludnih pomisli i osecanja, da je takvo stanje neprirodno. Zakone propisuje Bog, i On, vise nego mi, zna sta mozemo, a sta ne mozemo: mi, dakle, mozemo da dostignemo cistotu i tela i srca. Zakone propisuje Bog, Tvorac prirode: cistota srca, dakle, nije protivna ljudskoj prirodi. Ona je neprirodna paloj prirodi; ona je bila prirodna prirodi od njenog stvaranja, i moze da postane prirodna po obnavljanju. Cistota moze da se uzgaja i dobije: zitarice, povrce, vocke ne rastu na zemlji sami od sebe; ali kada se zemlja pripremi kako treba, i kad se korisne biljke posade i zaseju, tada one izrastaju narocito izobilno za covekovu ishranu i nasladjivanje. Neobradjena zemlja daje sami korov, ili samu travu, hranu za stoku, a ne za ljude. Potreban je podvig; predmet podviga je dostojan toga da se radi njega preduzme strogi i teski podvig od strane onih koji su ga izabrali. Cistota je u Pismu nazvana svetoscu: Jerje ovo volja Bozija: svetost vasa – govori apostol – i svaki od vas da zna drzati svoje tijelo u svetosti i u casti, a ne u strasnoj zelji.
[6] ..." .


Vise na sajtu ( ako "neko" bas zeli da zna o tome ?) :

http://ignjatije.wordpress.com/category/o-cistoti/
 

Back
Top