Da li komunikacija postoji izvan proste razmene informacija?

Pfff
Znaci samo budisti i hriscani od pripadnika svih mogucih religijskih grupa su nemoralni. A muslimani, jevreji, satanisti?
Boldovano - mislim da pojmu boga ne pridajemo isto znacenje. "Carstvo nebesko je u nama"?
Ovo za misljenje vecine zena je....pffff
Generalizujes na osnovu sopstvenog iskustva.
Radjanje dece izmislila crkva? Da se pecinski ljudi nisu p....li tj. radjali decu ti sad ne bi bio ovde da palamudis :lol:
Jedno je crkva kao organizacija ciji sami predstavnici cesto ne praktikuju ono sto propovedaju, a drugo je duhovnost.


Nemoj ovo nemoj ono jos nije "Cini ono sto zelis da tebi drugi cine". Tek cinjenje je moral, etika. Dakle, budizam je amoralan, ma sta oni zvali moralom. I zli ljudi su moralni, jer je zlo djelo izvedeno u drustvu, pa ako se cesto izvodi, kao po nekom obicaju, onda je u pitanju moral. Samo egoisti nemaju morala, a dobri i zli imaju. Dakle, rdjavi, tj. moderni nemaju.

http://www.buddhanet.net/e-learning/budethics.htm

- - - - - - - - - -

Licno iskustvo mi je obicno mjerodavno, posto sam imao vrlo raznovrstan zivot. To i cini filozofa, da se sakupljaju raznovrsna iskustva.

- - - - - - - - - -

To za radjanje je sala. Ali danas se "seks radi razmnozavanja" smatra crkvenom dogmom, a ne prirodnom potrebom. I to sve zbog kontraceptivnih sredstava.
 
"Covjek je moralna zivotinja" - Nietzsche

"Ko osjeca i misli mnogo odudarajuci, taj propada, on ne moze da se razmnozava. Prema tome, mogla bi postojati neka granica za stepen individualnosti. U vremena, kad je osjecaju neugodnom, kao u nasem (i kao u svoj dosadasnjoj moralnoj istoriji covjecanstva), slabo se nasledjuje nagon za to. U vremena kad je (individualnost) osjecaju sa zadovoljstvom, lako sama sa sobom pretjera i stvara krajnju izolaciju (i sprecava kroz to opstu plodnost covjecanstva). Sto slicnije, utoliko vise raste plodnost, svako srece jednu odgovarajucu zensku: dakle prenaseljenost usled morala. Sto manje slicnosti utoliko —"
Nietzsche, 1880
 
Do Judaizma.Hriščanstva i Islama ljudi nisu znali za osećaj stida od svojih seksualnih atributa !
Heleni i Rimljani su bili "operisani" od tog stida...O Hindu,Kinezima,Egipćanima-ni reči o stidu...
Pokrivanje je druidska podvala kad libido preusmeravaju u svoju korist!
Ybli svoju mater fašističku kad su to izumeli!
I naravno,majmunčine svih vrsta i fela brzo iskopirale -izimitirale...
Tako su nastali Hriščanski,Judaistički i Islamski moral...Sakrivanjem pišala...Koje budale...:manikir:
 
Ako kulturolog Karl Friedrich Vollgraff kaze da je osobina visih rasa da se temeljno oblace, a nizih da se oblace u pravcu zivotinja, onda tu ne treba gurati svoje neobrazovane predrasude o golotinji i crkvi. U samoj Africi postoje i zemljoradnicki narodi i pored njih nize rase i sigurno je moguce na licu mjesta utvrditi da li je od iskona tipicno da se vise rase vise i oblace od nizih. U svakom slucaju vrijedi da kad covjek spadne na zivotinjske instinkte (ovako kao Jesa) da onda odbacuju i odjecu, jer imaju potrebu da hodaju goli.
 

Znam da si pominjao Čomskog i njegove napore da se stvori gramatika očišćena od konteksta. Uzeo sam malo to da istražujem kroz čitanje i gledanje klipova, ali ništa što sam video me nije ubedilo da se time problem izložen u uvodnom postu može prevazići. Isti pojmovi će buditi različita duševna stanja u različitim osobama, nevezano za to da li postoji mogućnost drugačije interpretacije ili ne. Čini mi se da ćemo i pored svega toga i dalje biti na istom stupnju nerazumevanja. Možda je problem u smeru u kojem se kreću napori. Umesto što se traži način da se komunicira rečima ili mislima koje su ništa drugo do unutrašnji monolozi sastavljeni od reči, treba da se traži način da se komunicira drugim sredstvima. Na primer, skenirati čovekovo telo pri pomenu datih pojmova i zatim veštački pokušati da to stanje repliciramo u onom s kojim treba da se ostvari komunikacija. Mada, i tada postoji velika prepreka jer se ne svodi sve na hemiju već i komponente duha poput sećanja koja tu takođe igraju ulogu. Možda će komunikacija biti u potpunosti moguća jedino kada budemo u mogućnosti da iskopiramo trenutni hemijski poredak u telu čoveka kao i njegova sećanja.
 
Znam da si pominjao Čomskog i njegove napore da se stvori gramatika očišćena od konteksta. Uzeo sam malo to da istražujem kroz čitanje i gledanje klipova, ali ništa što sam video me nije ubedilo da se time problem izložen u uvodnom postu može prevazići. Isti pojmovi će buditi različita duševna stanja u različitim osobama, nevezano za to da li postoji mogućnost drugačije interpretacije ili ne. Čini mi se da ćemo i pored svega toga i dalje biti na istom stupnju nerazumevanja. Možda je problem u smeru u kojem se kreću napori. Umesto što se traži način da se komunicira rečima ili mislima koje su ništa drugo do unutrašnji monolozi sastavljeni od reči, treba da se traži način da se komunicira drugim sredstvima. Na primer, skenirati čovekovo telo pri pomenu datih pojmova i zatim veštački pokušati da to stanje repliciramo u onom s kojim treba da se ostvari komunikacija. Mada, i tada postoji velika prepreka jer se ne svodi sve na hemiju već i komponente duha poput sećanja koja tu takođe igraju ulogu. Možda će komunikacija biti u potpunosti moguća jedino kada budemo u mogućnosti da iskopiramo trenutni hemijski poredak u telu čoveka kao i njegova sećanja.

Čomski je baš pošao od tog "čuda" da se i pored svih naših razlika spoazumevamo!
I tada je našao da svi jezici koriste ista pravila sintakse!
Naravno da to omogućava automatsko prevođenje na višem ,kvalitetnijem nivou,ali i komunikaciju s računskim mašinama!
Nekad ,u složenom,intelektualnom razgovoru koji je sav od apriornih reči i stavova,zanemarite same reči i veoma se dobro
razumete-sledeću rečenicu izgovorite skoro zajedno!
To je to šta je Čomski našao,a recimo Witgenstein i Derida nisu ...Iako je bilo takvih "sinhronizacija" između Witgensteina i
Russella...
I filozofija se dalje razvija-nije kraj-samo za slabije umom...Slabost uma je sklonost kojekakvih ničeanaca,šopenhauerovaca
i slićnih navijača koji nemaju snage za sopstveni uzlet!
Eto,Tuki je Niče potkresanih krila...Skakuće po zemlji ,dok mu je idol leteooooo!:hahaha:
 

Back
Top