Da li je zapadna crkva prevarila istočnu sa ANTIHRISTOVIM laznim otkrovenjem?

Treba li po istom osnovu da izbacimo i proroštva Danilova, jer ih adventisti toliko vole?
moj argument nije bio ''voljenje nekih'', vec drugi
moj argument je bio da je Hristos jasan kada kaze da oni odbijaju njegovo ucenje jer ga NE VOLE, prosto ga nece, a ne zato sto ga ne razumeju,
da bi potom u otkrivenju odbijanje bilo iz razloga sto je NERAZUMLJIVO

Drugo pitanje, Danilo - Hristos ga imenuje kada se poziva na njega u jevandjelju, a u otkrivenju mi vidimo ocigledano plagiranje sz proroka Jeziklja npr. bez pozivanja, plagiranja i menjanja vec proroceneog - to Hristos nije radio.
 
Nisam ja došao na Religiju da bih potvrdio stavove. To je tvoje pogrešno razumevanje.
to je moje bukvalno citiranje tebe, a bukvalan moze biti samo ko pazljivo cita, te da ste pazljivo citali bibliju svaku rec, mnogo toga bi bilo pozitivno reseno i ranije [npr. a koji se UDOSTOJI onog veka i vaskrsenja iz mrtvih, - ali ne, sad se setih ariane i trosenja vremena na magarece udove juce]
To što sam napisao znači da sam kroz diskusiju i sučeljavanje mišljenja uglavnom dolazio do potvrde svojih stavova.
ok, onda sam ja preterao sa bukvalizmom, kocim
kad pomenu vidusu, on se jedini stavio na moju stranu govoreci da je otkrivenje lazno - ja ga ne znam, videh pise gomilu nebuloza, tako da bih od svih njega voleo najvise da propitam, ne o bogumilima koji me ne zanimaju, vec zasto se uopste bavi sporednim ako je ovo najvaznije
 
@vcbccbc vcbcvb Ja bih se ovde složio sa kolegom @south railroad

Mislim da preteruješ u svom "ratu" protiv Otkrivenja.
mislim da generalizacijom bezite od konkretizacije, a konkretnih HRISTOVIH upozorenja u jevandjelju ima vise, pocinju sa
CUVAJTE SE, ... PA
  • necist duh i 7 iz njega nastavljajuci se na sz proroka zahariju i ukidanje proroka i necistog duha
  • 1 irodovog kvasca
  • 2 laznih proroka koji dolaze u moje ime i kazu vreme se priblizilo
  • 3 sirokog puta i sirokih vrata, pa koja su uska vrata i uzak put
  • 4 lopova/lupeza koji ne dolazi nego da pokrade, ubije, upropasti
  • 5 kukolja, - odakle, ako On seja dobro seme
  • 6. zetva, - vec su se zutele za zetvu
  • 7 opominjite se reci koje su RANIJE rekli vasi apostoli i mnogo sz proroka [apostol] vs njihovo ispravljanje od strane otkr.
  • 8 opominjite se vere jedanput predane svetima [apostol] vs revizija vere od str. otkr.
  • 9 a ko drugi treba da preteruje ako ne pravoslavan, kome drugom se nikada ne cita na sv. liturgiji?
 
Poslednja izmena:
Pogresnoj, nesaborskoj, jeretickoj... otudjujuci i odsecajuci sebe od Crkvene sabornosti.
konkretno, ko sebe otseca, ja ili de-sisti kada kaze da tumacenje andreja kesarijskog na knj. otkr. nije obavezujuce?
konkretno, ko sebe otseca, ona koja nikada ne cita na sv. liturgiji knj. otkr. ili sve ostale navodno crkve koje citaju?

jel moze jasnije i prostoje od ovoga? ili je knj. otkr. od Gospoda Isusa Hrista, ili nije, pa nema trece varijante, kako to nije jasno, kako nije jasno da je to posao PRAVOSLAVNOG, a ne ne znam koje denominacije, jer se jedino kod nas ne cita na sluzbi BOGU.
a ne da vi pustate denominacijama ovde da tu knjigu brane od mene, jer je eto andrej k. neobavezujuci kao pa da imamo drugo tumacenje, mozda i imamo ali sve gore od goreg, zaigrali se neki, po de sistiju.
 
Непомјаник и непријатељ човеков од почетка, користи сваку прилику да опогани Светињу и његови су удари увек најјачи тамо где се и присуство ...
nema citanja na SVETOJ liturgiji

Jul 26, 2018 - Ови што владају светом и клањају се непомјанику, све раде да увек буде ... Свети Оци кажу да се непомјаник највише весели кад је рат.
trazi rat na nebu, nema toga, ali se otkriva da se tome veseli [naci citat otkr.]

Будући да биљка представља негативан раст људски, значење омчи се разрешава смислом замки које Непомјаник поставља људима. По хришћанском науку, ђаволу није дата снага да може икога да натера на грех. Он је кушач ...
nema silu i snagu, vec samo moze da prevari

Свето писмо нам говори и то да у овом свету постоји и непомјаник, свезли, лукави сатана. Он пак нема моћ да на силу натера човека да .
ako nema moc, znaci samo moze da prevari, ali vi to vec znate da ce se predstavljati kao isus, recima ''ja isus'', i ''vreme se priblizilo'' - pa zasto onda ne uzmete samo kao teorijsku mogucnost da je vec prevario, zasto ste tako sigurni da je to u buducnosti?
 
ako nema moc, znaci samo moze da prevari, ali vi to vec znate da ce se predstavljati kao isus, recima ''ja isus'', i ''vreme se priblizilo'' - pa zasto onda ne uzmete samo kao teorijsku mogucnost da je vec prevario, zasto ste tako sigurni da je to u buducnosti?
Prevario ih je, posao svakog prevrtljivca je da prevari. Usput pokrade, ukrade i nametne svoje ipak daju dozvole dopuštaju.
Što i ne bi kada sami traže da budu prevareni korumpirani, obmanuti i tražiš pa i dobiješ.
 
pa, cekaj malo -vide li koliko citata gde djavo nema snagu, silu, moc da natera coveka na zlo? znaci, moze samo da se posluzi lukavstvom i prevari coveka; zar moje pitanje nije legitmno - odakle vam ta samouverenost da ce se to desiti u buducnosti, ili, zasto se samouljuljkujete u moru zabludelih ako to nije zato sto onda vi izgledate manje, ili cak minimalno zabludeli? nije li to zgodno da uvek ima neko gori koji ide grlom u jagode [laznog otkrivenja]? zlo ili prevara, sta je sa Bozjim dopustenjem? Bojimo se, da se umesto popravljanja ne pokvarimo u buducnosti, i zato mracimo, prizivamo zlo i prevaru u buducnosti da sakrije nas nastavak KVARENJA I PROPASTI, to je vase stanoviste gde galantno prepustate primat denominacijama, dok se zaglibljuju u ''pokrivenju'', a tumacenje istog nam je ''neobavezno''.
 
Poslednja izmena:
Стога, драги моји, очекујући ово постарајте се да вас он нађе неокаљане и беспрекорне у миру, и стрпљивост Господа нашега сматрајте својим спасењем, као што вам је и наш драги брат Павле по даној му мудрости писао, како пише у свим посланицама у којима о овоме говори; у њима има неких тешко разумљивих ствари, које ненаучени и неутврђени - као и остала Писма - изврћу на своју сопствену пропаст. Ви, дакле, драги моји, кад то унапред знате, чувајте се да вас заблуда безаконика не повуче са собом и не испаднете из свог чврстог стања, него растите у благодати и познању Господа нашега и Спаситеља Исуса Христа.
E ovaj stih JS koriste kao izgovor da ne istrazuju mimo svoje doktrine. Samo casopisi, i sajt. I kad procitas ovako nesto ne znam moze li covek i da ih krivi.
 
ja sam mislio da ljudi kod vas idu da zadovolje svoju duhovnu zedj, da im vi otvorite oci, a ne siti napiti, sve znaju i istrazili vec, pa tek onda kod vas u elitni klub na casicu razgovora - to samo lud ili za pare, pa po sklapanju ugovora i da se zalije
Dok se proucava Biblija istrazuje se a ne da neko postane Js pa onda da istrazi
 
Pa i to sto kazes - ako starci bez kuceta i maceta, za ceo svoj zivot nisu istrazili, sigurno nece ni pod stare dane kada samo treba na znaju kako da ostave testament; vi cete im ostaviti biblije, casopise, pa neka istrazuju kuci
Nebitno je koliko ko ima godina da bi izucavao Bibliju ako je odrastao covek.
A vidi testamentom mozes kome hoces da ostavis ako imas sta.
neces valjda nepoznatim ljudima valjda imas nekog svog
Hvata te ljubomora ili sta
 
Poslednja izmena:
Nebitno je koliko ko ima godina da bi izucavao Bibliju ako je odrastao covek.
A vidi testamentom mozes kome hoces da ostavis ako imas sta.
neces valjda nepoznatim ljudima valjda imas nekog svog
Hvata te ljubomora ili sta
pa, ja imam, rekao sam vec, ali ovi nemaju
4. Ovo su koji se ne opoganise sa zenama, jer su devstvenici,
misli ti da sam ljubomoran sto js nasledjuje naivne jadnike, ja gledam na duhovno nasledstvo, rece negde da smo ovde dosljaci
Нису ли сви службени духови који су послани на службу онима који ће наследити спасење?
 
Ti si stvarno opsesivno opterecen tudjom verom :) i otpadnickim tumacenjima
Neko da bi postao JS prvo sam sve istrazi
dakle sve izvrces namerno da bi sebe opravdao sto nisi mogao da budes JS
pa hulis
umesto da to vreme posvetis licnom proucavanju Biblije
dajes da te Djavo obmanjuje i vodi na lancu :)
Ko o cemu ariana o djavolu. To ti je mimo pravila foruma. Dobro te tolerisu.
 
ko dade antihristu, ko ce mu dati vlast ako znamo da Hristos rece - dade mi se sva, svaka vlast na nebu i na zemlji? valjda prvo neko mora da je oduzme od Hrista, ko? ja ne mogu kucetu da iscupam nista kad zagrize, samo mogu da ga PREVARIM. Pa zamisli ti sad da neko meni tvrdi da od Sina Bozijeg vlagt ''privremeno'' prelazi kod antihrista ili satane da malo vara sve narode - za mene suluda ideja, NEMOGUCA. zNACI, NEKO LAZE, I TO BEZOCNO DRSKO.
Ok, to je već priča za ovu temu
 
Ok, to je već priča za ovu temu
ocekivao sam odgovor nevezano za temu, generalan
sve sto postoji na ovom svetu pocev od samoga Boga, i njegovih atributa ili JESTE ili NIJE
i kada je odmorio u 7. dan, i tada je bio Bog.
ili sam ja zaspavsi, kad mi Bog uze od rebra za Evu, postao potom manji covek, jer od mene oduze?
ili covek zaspa, pa neprijatelj poseja kukolj?
sve to stoji, i zato diskutujemo, ali reci moze li, tj. kako moze...
29. Или како може ко ући у кућу јакога и покућство његово отети, ако најпре не свеже јакога? И онда ће кућу његову опленити.
30. Који није са мном, против мене је; и који не сабира са мном, просипа.

daklem, ako je Hristos rekao, ako je vaskrsli Isus rekao učenicima: »Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji,
zasto se ovi hvale ili vajkaju da je knez ovoga sveta u stvari vladar ove zemlje? kako ti nije palo na pamet da su to njihovi pusti snovi, da njima lazu zavodeci na sluzbu laznom VLADARU koji samo lazju i prevarom moze da imitira vlast, navodno vladajuci? i ONDA ONI, NJEGOVI, SE NASLADJUJU ZLOM i dokazuju kako je njegova, satanina vlast...prizivaju zlo, cak i ono za koje znamo da se vec desilo, negirajuci masakr rimljana nad jeruslimljanima, razorenje hrama i grada, smestajuci to zlo iz proslosti u buducnost... nema zla, osim od coveka, niti satana ako se razdeli moze opstati, ali zavadi pa vladaj taktika je i dalje aktuelna - satana se zavadja, deli se i propada, ljudi ga imitiraju, lazu da su hriscani, sledi im propast jednako kao i njemu, ne zato sto su po prirodi zli ili gresni, mojom Adamovom krivicom, vec zato sto su prevareni vec [i to jeste tema ovde]
prestanite da lazete da satana vlada, krivica je ionako moja, Adamova, sada mogu da priznam jer Hristos iskupi sve, pa i mene, a satana JE PUKI INSTRUMENT
 
Poslednja izmena:
Kažem to, tako je.
Da ariana treba da naucava da ljudi vide koliko je to pogresno.

Ovaj naš svet,
u kome je slobodno i ljudima i anđelima, kao slovesnim stvorenjima,
da iznose suprotne stavove, nije slučajno baš takav.
Kako bismo našu veru ispitali da li je ispravna,
ako ne bismo bili izloženi iskušenjima?
Hristos Vaskrse
 
Kažem to, tako je.
Da ariana treba da naucava da ljudi vide koliko je to pogresno.
a Bozija Rec iz knjige otkrivenja, apokalipse NE TREBA ni da se cita na liturgiji, a kamoli naucava po forumima/kucama, ...?
Ovaj naš svet,
u kome je slobodno i ljudima i anđelima, kao slovesnim stvorenjima,
da iznose suprotne stavove, nije slučajno baš takav.
Kako bismo našu veru ispitali da li je ispravna,
ako ne bismo bili izloženi iskušenjima?
Hristos Vaskrse
danas sam bas o tome razmisljao, kada sam mislio sta da odgovorim kao zakljucak de sistiju... da je suprotnost/anti - kontrast nesto sto ljudi ne mogu, a da ne primete... kasnije sam mislio i o iskusenjima... ZASTO je Hristos hodao po vodi, i niko vise, niko drugi [bila je tema KAKO]

A STO SE TICE IZLOZENOSTI ISKUSENJIMA - POSTOJI RED ANDJELA KOJI odbijaju ISKUSENJA, tako da postoje drugi - Bozanski nacini da se vera ispita je li ispravna, ali problem nastupa kada Sin Coveciji dodje i ne nadje je, ako je ne nadje. A tako malo vere je potrebno... da se naprave velike stvari, kada ljudi ne bi zastranjivali.
 
Poslednja izmena:
a Bozija Rec iz knjige otkrivenja, apokalipse NE TREBA ni da se cita na liturgiji, a kamoli naucava po forumima/kucama, ...?

Vidim da se trudiš protiv Otkrovenja.
Nisam ti istomišljenik.
Celokupna Biblija je odobrena od Sv.Otaca, i odavno kao takva postoji. Da neki deo u njoj nije podoban, našao bi Bog načina da nas opomene već prilikom uvrštavanja tog dela među kanonske spise kakve danas poznajemo. U Crkvi sam čuo da je svojevremeno, kada su Sv.Oci odlučivali koji će tekst / knjiga da uđe u Bibliju, odbačeno toliko mnoštvo razmatranih tekstova kao nekanonski da su svi oni napunuli jednu sobu, od poda do plafona. Pored toga, verujem da si čuo i svedočenja vernika, kroz čudesne događaje/ potvrde, kako se Biblija, u ovoj kompletnosti kakva jeste, projavljuje kao sveta i spasonosna.

Hristos Vaskrse
 
Poslednja izmena:
Vidim da se trudiš protiv Otkrovenja.
Nisam ti istomišljenik.
Celokupna Biblija je odobrena od Sv.Otaca, i odavno kao takva postoji. Da neki deo u njoj nije podoban, našao bi Bog načina da nas opomene već prilikom uvrštavanja tog dela među kanonske spise kakve danas poznajemo. U Crkvi sam čuo da je svojevremeno, kada su Sv.Oci odlučivali koji će tekst / knjiga da uđe u Bibliju, odbačeno toliko mnoštvo razmatranih tekstova kao nekanonski da su svi oni napunuli jednu sobu, od poda do plafona. Pored toga, verujem da si čuo i svedočenja vernika, kroz čudesne događaje/ potvrde, kako se Biblija, u ovoj kompletnosti kakva jeste, projavljuje kao sveta i spasonosna.

Hristos Vaskrse
Da li je Sv.Pismo/Biblija najbolji i najpotpuniji izvor Bogooznanja? Ako nije, šta je potpunije i bolje?
Pa kako objasnjavas podobnost knjige, a nikada da se cita na svetoj liturgiji? meni je neshvatljivo da vi tvrdite da bez Crkve, a znamo da se misli na svetu liturgiju., nema spasenja, dok istovremeno te ''podobne'' knjige koja je navodno Rec Gospodnja nema u Bozijem domostroju, neki je cak ironicno nazivaju ''pokrivenje''.
To sto je bilo mnostvo laznih ucitelja, to nista ne dokazuje, vec je dokaz onaj da su mnogi odbacivali lazno otkrivenje, a zapadnaci koji su ga prihvatili, i nama prvgi natuknuli, ali ne i u liturgiju, mahom bili hilijanisti - vidi moj potpis. To sto ima raznih svedocanstava, ni to nista ne dokazuje, moralo bi svako ponaosob da se analizira. Dobar si ti, citamo se jos, kasnije.
https://otacmilic.com/sveti-amfilohije-ikonijski-iz-poslanice-sevlemu-2/
Откровење Јованово неки примају. али многи га називају лажним.
Ово нека ти буде истинити богонадахнути канон списа.
 
našao bi Bog načina da nas opomene već prilikom uvrštavanja tog dela među kanonske spise kakve danas poznajemo.
zar ti ne vide koliko ja vec ispisah, citata-opomena???
sta je svetije, sama knjiga, sola scriptura kao protestantima biblia, ili Crkva Bozija?

Ti sad hoces da ja verujem da je nemoguce da se antihrist ubacio prevarom u bibliju, a ovamo ce mu poci za rukom da sedne kao Bog u hram Boziji?
3 Da vas niko ne prevari ni na koji način; jer će prvo doći otpad (ἡ ἀποστασία) i pokazati se čovek bezakonja (ὁ ἄνθρωπος τῆς ἁμαρτίας = čovek greha), sin pogibli, 4 koji se protivi i podiže iznad svega što se zove Bog ili se obožava, tako da će u hramu Božjem zasesti kao Bog, pokazujući sebe da je Bog.
https://svetosavlje.org/tumacenje-druge-poslanice-solunjanima-svetog-apostola-pavla/4/?pismo=lat

Hristos je jasno rekao https://www.gotquestions.org/Bosanski/ovaj-narastaj-nece-proci.html ali mu vi ne verujete ni dan-danas

nego, taj za koga vi samo mislite da je antihrist, da tek treba da zasedne, jel blizu kod vrata hrama Bozijeg?

33. Тако и ви кад видите све ово, знајте да је близу код врата.

34. Заиста вам кажем: овај нараштај неће проћи док се ово све не збуде.

Zaseo je antihrist vec, jos u onom narastaju, nego mu se nismo dali jedino mi pravoslavni, jedino na svetoj liturgiji u nas mu nema mesta.
 
Poslednja izmena:
na Bogosluzenju mu Vratar ne da da udje, eto zato sam ja pravoslavan, mada citam moskovski neki patrijarh posle pobede nad napoleonom je trazio da se uvede u red godisnjih citanja, Bog moj nije dao udje niti u godisnji liturgijski krug citanja, godina ima 365 dana, i nije se nasao dan da se ovaj ubaci u liturgiju, pa to konji andreja kesarijskiog ne bi kupili.
I sad mi pravoslavni, znajuci ovo, na nama je najveca odgovornpst, i ti znajuci ovo, pazi, - nemoj posle da bude nisam znao. Ja bih da sam na tvom mestu prijavio mene vcbcbc-a da gazim lazno otkrivenje, to vam svima savetujem, jer ja cu da vidim svog Boga, a vi ako sam kojim slucajem ja u pravu, tesko si ga vama sto niste hteli da PROVERITE sve ovo, vec ste se krili iza arianine suknje, i pricali kako je kesarijski neobavezujuci ili da je otkrivenje u stvari ''pokrivenje''.
 
Poslednja izmena:
Vidim da se trudiš protiv Otkrovenja.
Nisam ti istomišljenik.
Celokupna Biblija je odobrena od Sv.Otaca, i odavno kao takva postoji. Da neki deo u njoj nije podoban, našao bi Bog načina da nas opomene već prilikom uvrštavanja tog dela među kanonske spise kakve danas poznajemo. U Crkvi sam čuo da je svojevremeno, kada su Sv.Oci odlučivali koji će tekst / knjiga da uđe u Bibliju, odbačeno toliko mnoštvo razmatranih tekstova kao nekanonski da su svi oni napunuli jednu sobu, od poda do plafona. Pored toga, verujem da si čuo i svedočenja vernika, kroz čudesne događaje/ potvrde, kako se Biblija, u ovoj kompletnosti kakva jeste, projavljuje kao sveta i spasonosna.

Hristos Vaskrse
Tako je.
Dokazano je nadahnuce cele Biblije
 

Back
Top