Da li je Vucic krenuo da izbaci Kosovo iz srpske svijesti?

guslar1389

Buduća legenda
Poruka
27.394
Mi imamo ovih dana nakon brojnih sporazuma sa Pristinom, priznavanjem kosovskih tablica, pa i vucicevog neuspjeha u Banjskoj, ozbiljnu inicijativu od strane srpske vlasti da se postepeno izbaci Kosovo iz institucija, medija i prosvjete drzave Srbije.

U zadnje vrijeme na sastancima sa stranim liderima Vucic pokazuje mape Srbije bez Kosova:

7955_img-1455538533_share.jpg


Pa i nedavno prije 18 dana je Ministarstvo Odbrane trazio da se izbaci stih o Kosovu iz pjesme:

Pa nedavno na RTS dnevniku:

unnamed-1.jpg


Prica se da slijedi da se potpuno izbaci Kosovo iz skolskih udzbenika, pa konacno iz ustava Srbije, sta vi mislite? Da li je sudbina Kosova zaokruzena? Kad mislite tacno da ce Vucic potpuno javno priznati Kosovo? Da li mislite da ce on imati ikakve politicke posljedice ili reperkusije?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mi imamo ovih dana nakon brojnih sporazuma sa Pristinom, priznavanjem kosovskih tablica, pa i vucicevog neuspjeha u Banjskoj, ozbiljnu inicijativu od strane srpske vlasti da se postepeno izbaci Kosovo iz institucija, medija i prosvjete drzave Srbije.

U zadnje vrijeme na sastancima sa stranim liderima Vucic pokazuje mape Srbije bez Kosova:

Pogledajte prilog 1482552

Pa i nedavno prije 18 dana je Ministarstvo Odbrane trazio da se izbaci stih o Kosovu iz pjesme:


Pa nedavno na RTS dnevniku:

Pogledajte prilog 1482553

Prica se da slijedi da se potpuno izbaci Kosovo iz skolskih udzbenika, pa konacno iz ustava Srbije, sta vi mislite? Da li je sudbina Kosova zaokruzena? Kad mislite tacno da ce Vucic potpuno javno priznati Kosovo? Da li mislite da ce on imati ikakve politicke posljedice ili reperkusije?
Kurc odavno nije kancelar Austrije ali jasno se i tada videlo sta vucic radi.
 
I bolje da ga izbaci...
Koji će ti qurac taj lažni mit, koji je sam u sebi kontradiktoran i suprotan stvarnosti, pošto su baš ti Srbi s kosovske bitke prešli na stranu Turaka i prodali "Boga"...

Ako Srbi žele mit o bitci s Turcima trebaju slavit dvije bitke na Marici - sestre blizanke - u kojima je 500 Turaka u dva navrata pobilo kompletnu srpsku vojsku od 70 000 vojnika. Srbi su tad hrabro izašli na otvoreno polje Turcima, a sad, ovo dalje, jhebi ga...

Ali, da su Srbi zbilja pametni, ne bi uopće ulazili u sukobe sa Hrvatima, nego bi se prišmajhlali maestralnoj hrvatskoj obrani Beograda 1440. i 1444. kada je 500 hrvatskih vojnika pomelo 35 000 Turaka, od čega je 17 000 Turaka poginulo, jer bilo je tu i srpskih seljaka koji su pomogli obranu...
.
 
Poslednja izmena:
Do 2013 je bilo sanse oko podjele KiM...nakon toga vise nema...Banjska je bila neki pokusaj incidenta....Vucic je u corsokak priznavanje Kosova vjv do kraja godine.
Banjska je iscenirana od strane vucica, radoicica i ostale ekipe, naravno i kurti je to znao sve uz odobrenje amera, zali Boze sto su ljudi izgubili zivote bezveze .
 
I bolje da ga izbaci...
Koji će ti qurac taj lažni mit, koji je sam u sebi kontradiktoran i suprotan stvarnosti, pošto su baš ti Srbi s kosovske bitke prešli na stranu Turaka i prodali "Boga"...

Ako Srbi žele mit o bitci s Turcima trebaju slavit dvije bitke na Marici - sestre blizanke - u kojima je 500 Turaka u dva navrata pobilo kompletnu srpsku vojsku od 70 000 vojnika...

Ali, da su Srbi zbilja pametni, ne bi uopće ulazili u sukobe sa Hrvatima, nego bi se prišmajhlali maestralnoj hrvatskoj obrani Beograda 1440. i 1444. kada je 500 hrvatskih vojnika pomelo 35 000 Turaka, od čega je 17 000 Turaka poginulo, jer bilo je tu i srpskih seljaka koji su pomogli obranu...
.
U vi Hrvati ste opasni :zima:
 
Banjska je iscenirana od strane vucica, radoicica i ostale ekipe, naravno i kurti je to znao sve uz odobrenje amera, zali Boze sto su ljudi izgubili zivote bezveze .

Ne vjerujem da je Kurti znao...vec vjerujem da je bio ozbiljan pokusaj Vucica da napravi incident koji bi isprovocirao agresiju od strane Kurtija i povod za ponovni rat na Kosmetu.
 
I bolje da ga izbaci...
Koji će ti qurac taj lažni mit, koji je sam u sebi kontradiktoran i suprotan stvarnosti, pošto su baš ti Srbi s kosovske bitke prešli na stranu Turaka i prodali "Boga"...

Ako Srbi žele mit o bitci s Turcima trebaju slavit dvije bitke na Marici - sestre blizanke - u kojima je 500 Turaka u dva navrata pobilo kompletnu srpsku vojsku od 70 000 vojnika...

Ali, da su Srbi zbilja pametni, ne bi uopće ulazili u sukobe sa Hrvatima, nego bi se prišmajhlali maestralnoj hrvatskoj obrani Beograda 1440. i 1444. kada je 500 hrvatskih vojnika pomelo 35 000 Turaka, od čega je 17 000 Turaka poginulo, jer bilo je tu i srpskih seljaka koji su pomogli obranu...
.

Pa mislim mogli bi oni da nekako inkorporiraju Kosovo u njihov folklor, cak i kao drzavu, da imaju Kosovske zastave pored srpskih, u bratskoj ljubavi sa drzavom Kosovom, sto da ne. Ako im je Kosovo srce, onda drzava Kosova mora da bude omiljena. 🇽🇰🇷🇸
 
Pa mislim mogli bi oni da nekako inkorporiraju Kosovo u njihov folklor, cak i kao drzavu, da imaju Kosovske zastave pored srpskih, u bratskoj ljubavi sa drzavom Kosovom, sto da ne. Ako im je Kosovo srce, onda drzava Kosova mora da bude omiljena. 🇽🇰🇷🇸
Previse je srpske krvi proliveno tamo i to svete krvi da bi neki siptarski teroristi tek tako mogli da otimaju tudju teritoriju i misle da ce im to doneti neku srecu i blagostanje.
Nece, oteto je prokleto, iako mi kao narod trenutno ne zasluzujemo ni ostali deo Srbije da imamo jer sve vise postajemo kao bezboznici.
 
Previse je srpske krvi proliveno tamo i to svete krvi da bi neki siptarski teroristi tek tako mogli da otimaju tudju teritoriju i misle da ce im to doneti neku srecu i blagostanje.
Nece, oteto je prokleto, iako mi kao narod trenutno ne zasluzujemo ni ostali deo Srbije da imamo jer sve vise postajemo kao bezboznici.

Pa uvijek postoje 2 strane medalje....obje strane kazu da im je oteto bilo....obje strane su prolijevali krv na Kosovu.....suludno je voditi se logikom krvne osvete....mora se gledat na rjesenja, buducnost....
 
Pa mislim mogli bi oni da nekako inkorporiraju Kosovo u njihov folklor, cak i kao drzavu, da imaju Kosovske zastave pored srpskih, u bratskoj ljubavi sa drzavom Kosovom, sto da ne. Ako im je Kosovo srce, onda drzava Kosova mora da bude omiljena. 🇽🇰🇷🇸

Srbi su zapravo napadali Srbe na Kosovu koji su već bili na strani Turaka od ranije, a još je točniji opis da je hrvatski ban prisilio srpskog kralja - svog vazala - da krene u napad na Kosovo zato da Hrvati ne bi morali napast Srbiju, jer se vidjelo da postoji opasnost da Srbi prijeđu na stranu Turaka...
Dakle, definitivno Kosovo trebaju pustit niz vodu, jer šta ti treba nacionalni mit uslijed kojeg nađeš izvještaj da su Hrvati Bana Paližana na kosovom polju prijavili pobjedu, a Srbi usprkos hrvatske pobjede doživjeli poraz?
Pa još na sve to ustanoviš da je srpski kralj zapravo bio hrvatski vazal, kojem je predao svoju kćer Teodoru, kao vazalnog jamca...

I onda, ako ti sve ovo nije dosta, ustanoviš da boj na kosovu polju asocira na drugi boj na kosovu polju 1444. gdje su Srbi pozvali Hrvate, Albance i Mađare u pomoć, pa ih u konšpiraciji sa Turcima predali u zamku, gdje je poginuo i hrvatski vitez Talovac koji je obranio Beograd...
Jer onda na kraju ispada da je sasvim pošteno da Albanci dobiju Kosovo - gdje su izdani od Srba i gdje se prolila albanska krv za Srbe...
Oh fak...


.
 
Mi imamo ovih dana nakon brojnih sporazuma sa Pristinom, priznavanjem kosovskih tablica, pa i vucicevog neuspjeha u Banjskoj, ozbiljnu inicijativu od strane srpske vlasti da se postepeno izbaci Kosovo iz institucija, medija i prosvjete drzave Srbije.

U zadnje vrijeme na sastancima sa stranim liderima Vucic pokazuje mape Srbije bez Kosova:

Pogledajte prilog 1482552

Pa i nedavno prije 18 dana je Ministarstvo Odbrane trazio da se izbaci stih o Kosovu iz pjesme:


Pa nedavno na RTS dnevniku:

Pogledajte prilog 1482553

Prica se da slijedi da se potpuno izbaci Kosovo iz skolskih udzbenika, pa konacno iz ustava Srbije, sta vi mislite? Da li je sudbina Kosova zaokruzena? Kad mislite tacno da ce Vucic potpuno javno priznati Kosovo? Da li mislite da ce on imati ikakve politicke posljedice ili reperkusije?
Prekini da lazes!
 
Screen Shot 2024-01-16 at 4.04.55 AM.png

https://www.slobodnaevropa.org/a/vusic-kosovo-srbija-priznanje/32764486.html

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je 7. januara da Evropa traži od Srbije da prizna nezavisno Kosovo.

"De fakto ili de jure. Da, traži. Nemoj da se lažemo da to nije tako. Najveća sila, Evropska unija, to traži. Suštinski traži", rekao je Vučić za televiziju Pink, prenosi Beta.

Govoreći o tome da li građani Srbije mogu da se usuglase po pitanju ulaska zemlje u EU, Vučić je kazao da je on "za", ali da je polovina građana "za", a polovina protiv ulaska u EU.

Ocijenio je i da građani Srbije ne mogu da se saglase ni oko Kosova.

"Možemo sebe da lažemo da smo saglasni po tom pitanju. Naravno da nismo. Naravno da jedan deo misli da treba što pre predati Kosovo, to će Srbija biti zdravija, samo to neće i ne smeju javno da kažu. Drugi će da kažu - po svaku cenu braniti Kosovo i Metohiju, ali bez mene i moje dece", naveo je on.
 
Mi imamo ovih dana nakon brojnih sporazuma sa Pristinom, priznavanjem kosovskih tablica, pa i vucicevog neuspjeha u Banjskoj, ozbiljnu inicijativu od strane srpske vlasti da se postepeno izbaci Kosovo iz institucija, medija i prosvjete drzave Srbije.

U zadnje vrijeme na sastancima sa stranim liderima Vucic pokazuje mape Srbije bez Kosova:

Pogledajte prilog 1482552

Pa i nedavno prije 18 dana je Ministarstvo Odbrane trazio da se izbaci stih o Kosovu iz pjesme:


Pa nedavno na RTS dnevniku:

Pogledajte prilog 1482553

Prica se da slijedi da se potpuno izbaci Kosovo iz skolskih udzbenika, pa konacno iz ustava Srbije, sta vi mislite? Da li je sudbina Kosova zaokruzena? Kad mislite tacno da ce Vucic potpuno javno priznati Kosovo? Da li mislite da ce on imati ikakve politicke posljedice ili reperkusije?
Jeste. Hoće da se svest preorijentiše na zemlje gde se srpski većinski govori i gde dominira SPC. Što je i normalno.
 

Back
Top