Da li je SZS = DS u trojanskom konju?

pa upravo SSP i NS racunam kao pritoke DS. u sustini to su samo krila DS-a. ne bi me cudilo da i mimo SZS-a imaju koaliciju DS-SSP-NS.

Bez obzira na to što je Vuk bivši demokrata, Narodna stranka nije ni u ideološkom niti kadrovskom smislu produkt DS-a.

Koalicija kakvu navodiš skoro je potpuno nemoguća. Đilas i Vuk se, pod broj jedan, mrze do dna duše na ličnoj osnovi (imaju negativno mišljenje jedan o drugom skoro koliko i o Vučiću) a pod broj dva, predstavljju i različite finansijske, strateške, ideološke itd...interese. Njih dvojicu ćeš same u jednoj prostoriji teško naći da im i daš pare da se sastanu.

Zadnjih godinu dana obeleženo je njihovim svađama i peripetijama koje su na više momenta bile dovele do toga (kao npr. kada je Vuk preko javnosti vršio pritisak da se ne pauzira sa protestima) da je možda i pravo čudo što i dalje postoji uopšte Savez za Srbiju danas. U najnovije vreme, manifestuje se povlačenjem Narodne stranke iz subotnjih protesta i minimalizacijom kontakata sa Pokretom 1 od 5 miliona.

Više bih poverovao na vest da SPS pređe u opoziciju i formira SPS-Dveri savez, nego da tu dođe do konkretnijeg zbližavanja. :lol:
 
Bez obzira na to što je Vuk bivši demokrata, Narodna stranka nije ni u ideološkom niti kadrovskom smislu produkt DS-a.

Koalicija kakvu navodiš skoro je potpuno nemoguća. Đilas i Vuk se, pod broj jedan, mrze do dna duše na ličnoj osnovi (imaju negativno mišljenje jedan o drugom skoro koliko i o Vučiću) a pod broj dva, predstavljju i različite finansijske, strateške, ideološke itd...interese. Njih dvojicu ćeš same u jednoj prostoriji teško naći da im i daš pare da se sastanu.

Zadnjih godinu dana obeleženo je njihovim svađama i peripetijama koje su na više momenta bile dovele do toga (kao npr. kada je Vuk preko javnosti vršio pritisak da se ne pauzira sa protestima) da je možda i pravo čudo što i dalje postoji uopšte Savez za Srbiju danas. U najnovije vreme, manifestuje se povlačenjem Narodne stranke iz subotnjih protesta i minimalizacijom kontakata sa Pokretom 1 od 5 miliona.
mozda sam samo ja neinformisan, ali ne vidim da SSP i NS imaju ikakav svoj program, ideologiju, sem standardnog "bolji standard necemo korupciju da se lepo i posteno zivi".
 
mozda sam samo ja neinformisan, ali ne vidim da SSP i NS imaju ikakav svoj program, ideologiju, sem standardnog "bolji standard necemo korupciju da se lepo i posteno zivi".

SSP je dosta mlada stranka tako da je u neku ruku možda i prerano govoriti o njenoj definitivnoj poziciji na srpskoj političkoj sceni, ali vrlo je jasno da su programske i ideološke razlike ogromne. Pogledaj malo za šta se zalažu i šta piše sve u programskim tačkama. NS se zalaže za smanjenje davanje poslodavaca na neto zarade sa 61% na 50%, ukidanje obaveznog članstva u Privrednoj komori Srbije, sa jasnim akcentom na sitno preduzetništvo...SSP je na sasvim drugoj strani, skoro pa prava socijalistička stranka. Razlikuju se i u generalno političkim pogledima na budućnost i spoljnu politiku (npr. vezano za Evropsku uniju)...zaista, pravo bi bilo pitanje tražiti sličnosti, a ne razlike. :D Evo meni iz topa pada na pamet samo jedna (u opoziciji su, odnosno istom savezu).

Polaritet između SSP i NS kao ekstremima prava je zapravo suštinska slika različitih polova (neki bi rekli levice i desnice, ali ja izbegavam upotrebu tih pojmova, a i NS se ideološki definiše kao centar, iako je svi prepoznaju kao desni centar) koji postoje u ujedinjenom delu opozicije (a ne Dveri, zato što suštinski ne postoji razlika između socijalnog programa SSP i Dveri; zato se oni i toliko dobro slažu, bez obzira na razlike po nacionalnim pitanjima).
 
Poslednja izmena:
SZS je daleko od DS kakva je bila pre sloma 2012 (a i još tada je bila različita od izvornog), a to što ga dobrim delom sačinjavaju derivati DS ne znači ništa jer su derivati totalno heterogeni ne samo po imenu i programi nego čak i ideološki i nijedan ne podseća na stranku od koje su postali uključujući i onaj koji nosi formalno naziv i registraciju.

Pravi izvorni DS nije preživeo i to je gotova priča.
 
SSP je dosta mlada stranka tako da je u neku ruku možda i prerano govoriti o njenoj definitivnoj poziciji na srpskoj političkoj sceni, ali vrlo je jasno da su programske i ideološke razlike ogromne. Pogledaj malo za šta se zalažu i šta piše sve u programskim tačkama. NS se zalaže za smanjenje davanje poslodavaca na neto zarade sa 61% na 50%, ukidanje obaveznog članstva u Privrednoj komori Srbije, sa jasnim akcentom na sitno preduzetništvo...SSP je na sasvim drugoj strani, skoro pa prava socijalistička stranka. Razlikuju se i u generalno političkim pogledima na budućnost i spoljnu politiku (npr. vezano za Evropsku uniju)...zaista, pravo bi bilo pitanje tražiti sličnosti, a ne razlike. :D Evo meni iz topa pada na pamet samo jedna (u opoziciji su, odnosno istom savezu).

Polaritet između SSP i NS kao ekstremima prava je zapravo suštinska slika različitih stavova koji postoje u ujedinjenom delu opozicije (a ne Dveri, zato što suštinski ne postoji razlika između socijalnog programa SSP i Dveri; zato se oni i toliko dobro slažu, bez obzira na razlike po nacionalnim pitanjima).
eto vidis uopste nisam znao ovo sto mi sada kazes, hvala, ali to je greska tih stranaka sto ne umeju valjda pravilno da istaknu njihove ciljeve vec sve parafraziraju da bi se dopali svima.
 
eto vidis uopste nisam znao ovo sto mi sada kazes, hvala, ali to je greska tih stranaka sto ne umeju valjda pravilno da istaknu njihove ciljeve vec sve parafraziraju da bi se dopali svima.

Ima i toga što kažeš (ima dosta nesposobnih), ali više je do Vučića tj. aktuelne vlasti. Ova tvoja objava je empirijska potvrda onoga što viču vezano za medijski mrak u zemlji. :D
 
Ima i toga što kažeš (ima dosta nesposobnih), ali više je do Vučića tj. aktuelne vlasti. Ova tvoja objava je empirijska potvrda onoga što viču vezano za medijski mrak u zemlji. :D
pa eto ja sam neko ko koliko toliko prati ali ne citam sitna slova i programe i kolumne i tome slicno. pa kako da neko ko glasa sezonski sazna ko se zasta zalaze. ima i toga sto kazes ali ne mogu ni oni prosto da "leze na rudu" i ocekuju da ce prosecan glasac da cita njihove programe sa fontom 12.
 
pa eto ja sam neko ko koliko toliko prati ali ne citam sitna slova i programe i kolumne i tome slicno. pa kako da neko ko glasa sezonski sazna ko se zasta zalaze. ima i toga sto kazes ali ne mogu ni oni prosto da "leze na rudu" i ocekuju da ce prosecan glasac da cita njihove programe sa fontom 12.

A reci mi koliko detaljno pratiš kada gostuju na N1? Da li pratiš Facebook i Twitter stranice Đilasa, Vuka i slično?
 
Pravi izvorni DS nije preživeo i to je gotova priča.

Preživeo? Pa i nisi u pravu. Jeste...preživeo. Samo to nije (baš) SzS.

03podeljeni.jpg


:lol:
 
Ima i toga što kažeš (ima dosta nesposobnih), ali više je do Vučića tj. aktuelne vlasti. Ova tvoja objava je empirijska potvrda onoga što viču vezano za medijski mrak u zemlji. :D
Ti, meni, Boeing Slavene 777, izgledas kao velemajstor, koji igra sah sa predstavnicima partija lokalnog regiona. Oni povuku potez da te slude, ti im politicki korektno odgovoris. I sve se tako lepo igra, dok ne upadne CIA i MI6, i kazu vama svima: menjaju se pravila igre: top sada ide kao top i konj, a lovac postaje kraljica. Ako nekome nije jasno o cemu se tu radi, da napravimo kineski remi (potrazi sta je to), pa cemo onda mi da poredjamo figure na tabli onako kako to nama odgovara. :kez:

Lepo je to sve sa tvojim politickim vestinama, ali moj licni savet ti je da svoj politicki fokus premestis na Parliament Hill, na Mall, USA Kongres. Tamo ces se naigrati pravog saha, a za to ces i biti placen bash pozamasne paritze. :ok:

Zaboravi onu budalu St Protica. On i ja smo sasvim slucajno ziveli u istom gradu 2000te. On je notorna budala. Ti bi bio mnogo bolji ambajador Srbije u Washington DCu. Pod predpostavkom da upola govoris Engleski kao DJB hefe Sasa Radulovic. :hvala:
 
eto vidis uopste nisam znao ovo sto mi sada kazes, hvala,

Evo još jednog primera razlike. Zemlje istočne Evrope imaju posebno velike dijaspore i saradnja sa dijasporom je političko pitanje (u regionu, Bugarska, Hrvatska,...se baš lome oko takvih pitanja; kod Hrvata je razlika između HDZ i SDP po pitanju dijaspore jedna od suštinskih tačaka razlike, ili barem među onima koje su u kakvom-takvom formatu opstale do današnjeg dana jer te partije postaju dosta slične jedna drugoj). Npr. SSP ima tu stav da se ništa ne treba posebno menjati, a za NS saradnja sa dijasporom je jedna od stubaca stranačkog programa: https://www.narodna.org.rs/files/000/000/000/33/f879762f3b3695799a0e82330c9b6aaf3a7cd680.pdf

Narodnjaci žele uvođenje elektronskog glasanja, ustavne amandmanet koji bi predstavnicima dijaspore dali nekoliko zagarantovanih poslaničkih mesta u Narodnoj skupštini, centar za učenje srpskog jezika koji bi sprečio odrođavanje i asimilaciju dijaspore i povećao veze sa matricom...zalažu se i za osnivanje čak zasebnog resora, tj. ministarstva za dijasporu. SSP nije još izdefinisao svoje stavove po tom pitanju, ali kreće se u kategorički suprotnom smeru (koji pretenduje da bude možda i još restriktivniji nego sadašnje stanje).
 
Evo još jednog primera razlike. Zemlje istočne Evrope imaju posebno velike dijaspore i saradnja sa dijasporom je političko pitanje (u regionu, Bugarska, Hrvatska,...se baš lome oko takvih pitanja; kod Hrvata je razlika između HDZ i SDP po pitanju dijaspore jedna od suštinskih tačaka razlike, ili barem među onima koje su u kakvom-takvom formatu opstale do današnjeg dana jer te partije postaju dosta slične jedna drugoj). Npr. SSP ima tu stav da se ništa ne treba posebno menjati, a za NS saradnja sa dijasporom je jedna od stubaca stranačkog programa: https://www.narodna.org.rs/files/000/000/000/33/f879762f3b3695799a0e82330c9b6aaf3a7cd680.pdf

Narodnjaci žele uvođenje elektronskog glasanja, ustavne amandmanet koji bi predstavnicima dijaspore dali nekoliko zagarantovanih poslaničkih mesta u Narodnoj skupštini, centar za učenje srpskog jezika koji bi sprečio odrođavanje i asimilaciju dijaspore i povećao veze sa matricom...zalažu se i za osnivanje čak zasebnog resora, tj. ministarstva za dijasporu. SSP nije još izdefinisao svoje stavove po tom pitanju, ali kreće se u kategorički suprotnom smeru (koji pretenduje da bude možda i još restriktivniji nego sadašnje stanje).
svidja mi se to, al hocu da kazem-kako sam ja koji moj, prosecni glasac, trebao da saznam za ovo? jel oni ocekuju da ce svi da traze na netu o njima? jeremic se dobro reklamirao za predsednicke izbore.
 
Narodnjaci žele uvođenje elektronskog glasanja, ustavne amandmanet koji bi predstavnicima dijaspore dali nekoliko zagarantovanih poslaničkih mesta u Narodnoj skupštini, centar za učenje srpskog jezika koji bi sprečio odrođavanje i asimilaciju dijaspore i povećao veze sa matricom...zalažu se i za osnivanje čak zasebnog resora, tj. ministarstva za dijasporu. SSP nije još izdefinisao svoje stavove po tom pitanju, ali kreće se u kategorički suprotnom smeru (koji pretenduje da bude možda i još restriktivniji nego sadašnje stanje).
To sto eSeNeSeS predlaze, to je potpuno loodilo. A zasto to (neverovatno kako se ta bolesna alava zvalava i balava goveda lako citaju, kao bukvar)???

Zato sto ce imati popis svih dijaseranaca, koji ce zeleti da glasaju, pa ce moci o njima da iskopaju podatke, a onda da im se privuku sa patriotskim predlozima. Mogu da zamislim kakav ce talambas/frtutmu eSeNeSeS da napravi, jer oni bash ne razumeju dijaseru. Ama bash nikako. Ni dijaseranci njih, ali su vecina/vecinom iskreni patrioti, na koju ziher kartu eSeNeSeS i igra! :hahaha:

Mene na takve plitke i providne trikove ova bolesna goveda na vlasti nece nahvatati. A i nije namenjeno ovakvima kao ja. :aha2:
 
citam politiku.

Ni to danas više nije korisno. Politika je samo bleda senka onog što je nekad bila. Njom danas rukovode strašno bezobrazni i alavi ljudi koji na osnovu tehnikalije tuže Narodnu biblioteku Srbije, zbog čega su svi stari brojevi (čak i oni koji su stari 100 godina, tako da se kosi i sa pravničkim razumom) skinuti sa sajta.

pare.PNG


U moru pseudonaučnih gluposti koje uspevaju nekako da stignu do Politike (jedan čovek koji se psihijatrijski leči u Rusiji zato što pati od teškog poremećaja jer je ubio sopstveno dete...govorim o Božidaru Mitroviću, piše za Politiku) što pokazuje da jednim delom se Politika spustila na nivo Informera i Alo, uvek se treba prisetiti i ovog:

iznenad.JPG


Tako da, nemoj uopšte biti iznenađen što iz Politike ne saznaješ za ovakve stvari (niti kriviti opoziciju za to).

Rekao bih još nešto, ali previše je lično i mislim da sam i ovako dosta; ljudi u vrhu Politike se ponašaju kao prave pohlepne barabe.
 
Poslednja izmena:
Ni to danas više nije korisno. Politika je samo bleda senka onog što je nekad bila. Njom danas rukovode strašno bezobrazni i alavi ljudi koji na osnovu tehnikalije tuže Narodnu biblioteku Srbije, zbog čega su svi stari brojevi (čak i oni koji su stari 100 godina, tako da se kosi i sa pravničkim razumom) skinuti sa sajta.

Pogledajte prilog 624401

U moru pseudonaučnih gluposti koje uspevaju nekako da stignu do Politike (jedan čovek koji se psihijatrijski leči u Rusiji zato to pati od teškog poremećaja jer je ubio sopstvenog sina...govorim o Božidaru Mitroviću, piše za Politiku) što pokazuje da jednim delom se Politika spustila na nivo Informera i Alo, uvek se treba prisetiti i ovog:

Pogledajte prilog 624402

Tako da, nemoj uopšte biti iznenađen što iz Politike ne saznaješ za ovakve stvari (niti kriviti opoziciju za to).
pa ja hocu da saznam ali sta cu kad su sad sve novine "njihove", sta mi ti onda preporucujes da citam? standardno kupujem politiku + svet (da pratim estradu). nije da namerno ignorisem ali prosto sta ja da radim kad vrlo mali broj novina izvestava o tome. jedino danas?
 

Back
Top