Da li je priznanje krivice u srpskim sudovima dovoljno za kaznu?

izuzetan

Aktivan član
Poruka
1.583
Znam da u americi obzirom na kriminalisticke filmove priznanje nije nikakav dokaz na sudu sam po sebi. Priznanje je u americi bitno samo ako moze da dovede do materjalnih dokaza ali priznanje samo po sebi nije nikakav dokaz materjalan. U americi jedino materjalni dokazi mogu da coveka oteraju u zatvor ili da se kazni novcano.

Kako je kod nas slucaj da li je samo priznanje samo po sebi bez materjalnih dokaza dovoljno za kaznu zatvora ili novcane kazne?

Pitam jer vidimo danas da na medijima strucni advokati govore kako materjalni dokazi nisu neophodni da se neko otera na dozivotnu cak robiju.

Znam da u americi obzirom na kriminalisticke filmove priznanje nije nikakav dokaz na sudu sam po sebi. Priznanje je u americi bitno samo ako moze da dovede do materjalnih dokaza ali priznanje samo po sebi nije nikakav dokaz materjalan. U americi jedino materjalni dokazi mogu da coveka oteraju u zatvor ili da se kazni novcano.

Kako je kod nas slucaj da li je samo priznanje samo po sebi bez materjalnih dokaza dovoljno za kaznu zatvora ili novcane kazne?

Pitam jer vidimo danas da na medijima strucni advokati govore kako materjalni dokazi nisu neophodni da se neko otera na dozivotnu cak robiju.
nisam pravnik, ali logično je da priznanje nije dovoljno. onda bi mogao praktično svako ko ima para da plati nekog da robija umesto njega. prilično sam siguran da ni u Srbiji priznanje nije dovoljno za presudu.
pretpostavljam da si te advokate slušao vezano za slučaj nestale devojčice, ako jeste priznanje ove dve pijandure će samo olakšati posao sudu, ali ih neće na osnovu toga osuditi već na osnovu dovoljno dokaza koje imaju protiv njih, bez obzira na to da li će pronaći telo ili ne.

Back