Da li je prirodno da žena doživi orgazam

Ima 5 do 10 posto žena koje nikad ne dožive orgazam, ali tu je verovatno problem neke psihološke blokade, a ne da fizički ne mogu da dožive orgazam.
Ako je klitoris udaljen suvise udaljen od vaginalnog otvora onda zena nece doziveti orgazam tokom snosaja;

“It is likely that the distance between the clitoris and the opening of the vagina in the individual woman may have some bearing upon her capacity to reach an orgasm during intercourse. The higher the clitoris is located and the further away from the vaginal entrance the less contact there is apt to be and the greater the difficulty in obtaining a satisfactory climax.” (Stone and Stone, 1935, pp. 198–199).

Sledeci rad:
Narjani, A., 1924. "Considerations sur les causes anatomiques de frigidite chez la femme". 1287 Brux. Méd. 27, 768–778

Iza imena Narjani se krije zena cije pravo ime je Marie Bonaparte. Ona je izvrsila merenja na 200 zena.Treba se naravno uzeti u obzir razmak u godinama kod ispitanica (devojcice od 2 godine tesko da dozivljavaju orgazam, a bakice od 62 , u ta vremena (1924 godine) mozda nisu bile seksualno aktivne, i trebala je biti neka kontrolna skupina.

Sledeci rad na temu ;razmak od klice do ulaza u vaginu , tacnije receno razmak od klice do izlaznog otvora mokracne cevi ,"CUMD" (tamo gde curice piske ) je iz 1940 godine:

Landis, C., Landis, A., Bowles, M., 1940. "Sex in Development". P.B. Hoeber Inc., New York
Rezultati ovog rada nisu fer prema ispitanicama , i nisu eticni, pa cemo preskociti detalje kako je studija radjena(radi se o grupi mentalno bolesnih zena) usporedjenih sa onima izvan mentalne institucije

Zadnji rad na temu je:
Wallen, K., Lloyd, E.A., Female sexual arousal: Genital anatomy and orgasm in intercourse, Horm. Behav. (2011)

Ako je CUMD bio 2.5 cm, ili manje, 84% ispitanica iz Bonapartinog rada (1924 godina) su dozivljavale orgazam tokom snosaja, dok one kod kojih je CUMD bio veci od 2.5 cm nisu dozivljavale orgazam uopste , znaci 0%.
Masturbacijom su, 75% dama iz prve grupe dozivljavale orgazam, dok kod dama iz druge grupe , CUMD >2.5 cm , ovaj postotak, uzevsi u obzir da nisu mogle svrsiti za vreme snosaja, bio visi, cak 89%. Moram dodati ociglednu cinjenicu , da u obe grupe je bilo zena koje nisu mogle svrsiti ni masturbacijom.
U Landisovom radu, prva grupa ,CUMD 2,5cm , ili manje je dozivljavala orgazam tokom snosaja 78%, a druga grupa CUMD >2.5cm , 35% sto je drasticna razlika prema prethodnom radu

S obzirom da su to anegdotalni radovi iz daleke istorije medicine, treba ih takvima i uzeti; orgazam moze biti postignut vaginalno, klitorisno, mazenjem dojki, mazenjem G-tacke, stezanjem butina....i stvar je interakcije emocija,hormona, anatomije, fiziologije, i seksualne tehnike

Medjutim po knjizi "A Nationwide Study of Female Sexuality" , autorke Shere Hite, orgazam postignut stimulacijom klitorisa je bio uspesan kod svake ispitanice
 
Čovek ima toliko toga što mu je apsolutni teret u preživljavanju..
npr toplo srce, empatija. zatim ljubav u smislu patnje, odricanja. Umetnost, poezija, da, pa muzika.. ko još je napravio instrumente da svira nešto? Pevanje? Muzikalnost, na to mislim. To mu ne treba za opstanak vrste. Metafizika? Šta stoji iza sveta koji vidim? (čemu to, jer su opasnosti u realnom svetu) itd...
Tu nekako baš lepo sedne i taj orgazam.
Nista od ovoga sto si navela nije teret vec se radi o tome da mnogi ljudi vide cenu (koliko kosta nesto) ali ne i korist (koliko i na koji nacin doprinosi opstanku.)
 
meni se čini da sam gledala moju mačku, mislim pravu mačku hehe, kako ima orgazam
bacakala se po podu, izgledalo je baš ono... jako
Mačori imaju određene bodlje na polnom organu koje imaju svoju funkciju u njihovoj reprodukciji ali čine da kojitus mački bude bolan i zato urlaju . 😟

Kako nije prirodno.. pa obdarena je tim mogućnostima, što znači da je prirodno.
Ovo je skroz tačno.
 
Kada je potrebno da se nečiji postupak opravda često se ljudi upoređuju sa životinjama i na taj način traže opravdanje.

Evo pitanja da li je prirodno da žena doživi orgazam ako se uporedimo sa životinjskim svetom?
normalno da nije
ja bi im to pravo ukinuo dekretom
i zakonskim globama da se smrznu
pa da vidim dal ce da se trza il koluta beonjacama
kad joj nadolazi
 
Pa realno brate. Meni to deluje kao neka sizifovska mitoloska kletva. Imaces mogucnost orgazma ali ce ti klitja biti nadomak a opet daleko. I da dodatno zakomplikuje stvari, moraces prvo mentalno da se uzbudis. Znaci relaks teraprija, da je sve bezbedno, znaci ovce su zaspale, nema mesecine, sve je difno difno e sad krece drama.
 
Pa realno brate. Meni to deluje kao neka sizifovska mitoloska kletva. Imaces mogucnost orgazma ali ce ti klitja biti nadomak a opet daleko. I da dodatno zakomplikuje stvari, moraces prvo mentalno da se uzbudis. Znaci relaks teraprija, da je sve bezbedno, znaci ovce su zaspale, nema mesecine, sve je difno difno e sad krece drama.
Kako nema kad je danas full Moon :mrgreen:
 

Back
Top