DA LI JE LUDO RODITI SA 40 ?

I sledećih 25 godina se brižno brinuo o tom detetu?
Biti roditelj nije samo stvoriti dete ..

И не само 25, о детету се на неки начин треба ,,бринути'' и дуже.
Мени јесте значајно што и сад имам маму која је могла да ми помогне око моје деце, која нам и сад меси торте и кува ручак кад мене мрзи...
И она је мене родила са 25, што је било касно за ,,оно време'', а ја првог сина са 27.
Значи, нисмо пораниле, али моја деца имају бабу и деду већ годинама, и то бабу и деду са којима се картају, са којима су неколико пута ишли на море, са којима сада причају лепо и опуштено, а ови их и чују. ;)
 
И не само 25, о детету се на неки начин треба ,,бринути'' и дуже.
Мени јесте значајно што и сад имам маму која је могла да ми помогне око моје деце, која нам и сад меси торте и кува ручак кад мене мрзи...
И она је мене родила са 25, што је било касно за ,,оно време'', а ја првог сина са 27.
Значи, нисмо пораниле, али моја деца имају бабу и деду већ годинама, и то бабу и деду са којима се картају, са којима су неколико пута ишли на море, са којима сада причају лепо и опуштено, а ови их и чују. ;)

to je mnogo lepo...ali nekim na zalost neizvodljivo..opet..kao i mnoge druge stvari,...pa taj model ne treba forsirati kao jedini ispravan....
a pikaso se i dan danas brine o deci..kao i elvis...zar ne? ;)
 
to je mnogo lepo...ali nekim na zalost neizvodljivo..opet..kao i mnoge druge stvari,...pa taj model ne treba forsirati kao jedini ispravan....
a pikaso se i dan danas brine o deci..kao i elvis...zar ne? ;)

Хахаха, добар пример си навела, само нема свако тате Елвиса и Пикас(О)а. :)

Не инсистирам на томе као на једином моделу, никако.
Не нађе ни свако сродну душу пре тридесете, некад и четрдесете.
Не мислим да се мора рађати само у двадесетим и тридесетим.
Али касне трудноће носе ризик, то није моје мишљење, то је чињеница.

Е, сад, ова тема је запетљана јер је у питању дете које већ има 15 година.
Но, пошто је то решено, јер дете из теме жели да мама роди бебу, то је друго.
Али, наравно да је много случајева кад се дете не пита, кад пубертетлија тешко подноси бебу...
То је оно о чему сам ја причала на почетку теме.
А своју куму сам саветовала да роди у четрдесетој, тад је тек нашла оног са ким жели децу.
Али, то је друга тема.
 
И не само 25, о детету се на неки начин треба ,,бринути'' и дуже.
Мени јесте значајно што и сад имам маму која је могла да ми помогне око моје деце, која нам и сад меси торте и кува ручак кад мене мрзи...
И она је мене родила са 25, што је било касно за ,,оно време'', а ја првог сина са 27.
Значи, нисмо пораниле, али моја деца имају бабу и деду већ годинама, и то бабу и деду са којима се картају, са којима су неколико пута ишли на море, са којима сада причају лепо и опуштено, а ови их и чују. ;)

Slažem se, lepo si me nadopunila, roditeljski odnos se ne treba svesti samo na "brigu", on je mnogo više od toga ... u stvari, to se odnosi na bilo koji porodični odnos, sestrinski, bratski, rođački ...
I svako treba naći način da to ostvari... kada god postane roditelj...
 
to je mnogo lepo...ali nekim na zalost neizvodljivo..opet..kao i mnoge druge stvari,...pa taj model ne treba forsirati kao jedini ispravan....
a pikaso se i dan danas brine o deci..kao i elvis...zar ne? ;)

Naravno da to nije jedini ispravan model.. pa toliko je sretne dece sa dosta starijim roditeljima.. godine ne smeju biti prepreka da se izgradi zdrav i fin odnos u porodici ..
 
Alo bre ljudi kakve veze ima koliko ti roditelji imaju godina... mislim samo se debili stide svojih roditelja ma kakvi oni da su... Moja mama je u kasnim 60-im i izgleda extra za svoje godine, niko joj ne veruje kada kaze da ima toliko, rodila me je u 40 i mislim da ju je beba (tj. JA) i podmladila... :D :heart:
 
...kakav je to mentalni sklop koji zeni od 40 moze da kaze da ne treba da rodi dete da se tom detetu vrsnjaci ne bi smejali ...a jel se smeju i onima koji se sa 12,5 udaju i zene a sa 25 postaju babe i dede

Мислим, ја не разумем. Сад ћемо и да се вређамо...:roll:
Жена постави питање ''Да ли је ЛУДОСТ рађати у 40. години?'' :rtfm:
Значи, сама рађање у тим годинама назива лудошћу (што нико осим ње није рекао)... И када већ пита, људи одговарају и дају разлоге ЗА и ПРОТИВ... Вероватно јој оваква тема помаже да и сама рашчисти са собом и да извага је ли спремна и способна да се ухвати у коштац са тако нечим или не...

Да је хтела да је сви тапшемо по леђима и да скривамо од ње све евентуалне тешкоће са којима се може срести - поставила би тему у кјој би тражила искључиво подршку, а не мишљење...:rtfm:
 
...a zasto bi bila ludost, godine jesu rizican faktor ali danas mnoge zene radjaju decu u tim godinama bez problema
E, то кажи жени која је тако поставила тему....а не да дискутујеш о мненталном склопу оних који су изнели неке негативне стране касног рађања....:roll:
 
Мислим, ја не разумем. Сад ћемо и да се вређамо...:roll:
Жена постави питање ''Да ли је ЛУДОСТ рађати у 40. години?'' :rtfm:
Значи, сама рађање у тим годинама назива лудошћу (што нико осим ње није рекао)... И када већ пита, људи одговарају и дају разлоге ЗА и ПРОТИВ... Вероватно јој оваква тема помаже да и сама рашчисти са собом и да извага је ли спремна и способна да се ухвати у коштац са тако нечим или не...

Да је хтела да је сви тапшемо по леђима и да скривамо од ње све евентуалне тешкоће са којима се може срести - поставила би тему у кјој би тражила искључиво подршку, а не мишљење...:rtfm:

Ona nije konstatovala da je ludost radjati u 40. vec je pitala DA LI JE?
 
...kakav je to mentalni sklop koji zeni od 40 moze da kaze da ne treba da rodi dete da se tom detetu vrsnjaci ne bi smejali ...a jel se smeju i onima koji se sa 12,5 udaju i zene a sa 25 postaju babe i dede
Hellen,
ovom postu Andrea nije "napala" postavljacicu teme, vec je komentarisala neke od postova koji su forumasi ovde postavljali, pa ne znam sto si onako odgovorila na ovaj post...
 
...o tome da prenosite svoje strahove na zenu koji nicim nisu opravdani

Ако неко ПИТА, онда значи да очекује да му се реално и искрено одговори, а не да му се аплаудира!

Ја лично бих презрела оне људе који би на моје тражење савета одговарали сакривањем последица и негативних страна одређене одлуке...и покушавањем да ми ситуацију представе само ружичасто...:roll:

Не знам о каквих страховима причаш и зашто би онај ко уме реално да сагледа одређену ситуацију, са свим добрим и лошим странама исте - морао да има страх од ње...:roll: А и зашто би жене које су завршиле са рађањем имале страх од рађања у четрдесетим?! :lol:
 

Back
Top